“Rama Ik” në ndeshjen Shqipëri-Moldavi

June 11, 2019 23:07

“Rama Ik” në ndeshjen Shqipëri-Moldavi

Ndërsa ndeshja Shqipëri-Moldavi që po zhvillohej në Elbasan Arena, po i afrohej fundit, një grup tifozësh, me sa duket, gjetën një mundësi të protestonin kundër kryeministrit Edi Rama.

Në vend të ndonjë flamuri kuq e zi, apo ndonjë shënimi që do ta suportonte kombëtaren e trajnerin e ri, një grup tifozësh kanë hapur një pankartë ku lexohej: “Rama ik”, raporton Dita duke iu referuar BW.

Me sa duket kriza politike aktuale në vend po ndikon edhe futbollin.

e.ll./dita

June 11, 2019 23:07
Komento

13 Komente

 1. Zigur Qarri June 11, 23:19

  Po i ngushtohet laku drogaxhiut.

  Reply to this comment
 2. Amerikani June 11, 23:43

  Pse ka dhe Elbasani Kamez dhe Bathore ?

  Reply to this comment
 3. patrioti June 12, 00:51

  Elbasanllijve pasi ju mbyll metalurgjia ngelen si peshku ne zall dhe per 5 mije leket jo Ramaik,por shqiperia ik se kane problem kur i dirigjon Luciano Bucja

  Reply to this comment
 4. Aleksander Thana June 12, 02:05

  Jane zorraxhinjte e shpellave. U ka hedhur Salushi dhe Lulushi pace dhe rubla ne stadium.

  Reply to this comment
 5. Zigur Qarri June 12, 04:11

  Patjeter qe kjo eshte vendosur ne mbledhjet e PD.Sado qe demokratet do te mundohen per ta nxire PS dhe Edi Ramen ata nuk do te munden kurre.PS dhe Edi Rama ka mbeshtetjen popullore dhe nderkombetare.

  Reply to this comment
 6. E verteta tjeter June 12, 08:18

  Bathorja ne Elbasan eshte lagja ” Skenderbej ” ose ndryshe me emrin e vjeter lagja ” Fushe – Mbret ” dhe eshte ne periferi te qytetit . Aty , shumica e banoreve jane kosovare te ardhur para shume vjeteve dhe e kane idhull SRB -in .

  Reply to this comment
 7. Oparaku June 12, 11:43

  Amerikane vertet ne Elbasan nukka Bathore e Babru por te gjithe qytet e SHqiperise pa perjashtin kane nga nje Bathore e Babru me emer tjeter.

  Reply to this comment
 8. Oparaku June 12, 11:43

  Amerikane vertet ne Elbasan nukka Bathore e Babru por te gjithe qytet e SHqiperise pa perjashtin kane nga nje Bathore e Babru me emer tjeter.

  Reply to this comment
 9. betixho June 12, 12:57

  “RAMA IK” është meszh i urdhëruar nga zyrat e PD-së.
  Akte të tilla janë të njohura pasi kanë ndodhur në disa stadiume ose manifestime në Europë dhe Botë.
  Këto akte kanë qënë të njohura si praktika të diversioneve serbe kundër Kosovës.
  Tani pyetja është:Kush punon me praktikat serbe në kupolën e Partisë Demokratike.
  Përgjigjen u takon ta gjejnë dhe ta japin demokratet shqiptarë.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*