VIDEO: E kërcënoi Rama, Voltanën?

September 1, 2016 11:33

VIDEO: E kërcënoi Rama, Voltanën?

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi doli sot në një konferencë për median për të denoncuar atë që ajo e quajti kërcënim nga kryeministri Edi Rama pasditen e djeshme në stadiumin Loro Boriçi”

Voltana Ademi: Jam këtu për të denoncuar kërcënimet e papranueshme dhe skandaloze të kryeministrit të vendit ndaj Shkodrës dhe qytetarëve të saj. Mbrëmë në prani të dhjetra vetëve në ambientet e stadiumit Loro Boriçi Edi Rama u hakërrue duke më thënë se Shkodra do të ketë zero fonde. Zero fonde e përsëriti 10 herë kryeministri i Shqipërisë.

Kryebashkiakja dhe Kryeministri patën dje replika, gjatë një inspektimi të Ramës në inaugurimin e stadiumit “Loro Boriçi”.

Në përballjen me Ademin, Rama i ka adresuar kritika Kryebashkiakes për mos prishjen e ndërtimeve pa leje përreth stadiumit.

“Ka një vit që ka nisur puna nuk ke prishur ndërtimet pa leje përreth stadiumit nuk kanë ku të hyjnë autobusët, ka standarte për të tilla investime” – tha Rama.

Kryebashkiakja e djathtë i është përgjigjur se nuk ka fonde për Shkodrën, që t’ua japë atyre që do t’u prishen ndërtimet.

Vuejnë për bukën e gojës – tha Ademi,

 

 

14117903_669884559832743_3935319585518776132_n 14203189_669884623166070_1147998480435958913_n 14224904_669884599832739_1133973296771998805_n

 

September 1, 2016 11:33
Komento

27 Komente

 1. TLN August 31, 19:25

  Eshte turp qe ato shtepite e rrenuara rreth stadiumit do shfaqen ne ekranet e gjithe botes kur te luajme kunder Italise e Spanjes. Bashkia e shpellareve te Shkodres eshte komplet e papergjegjshme.

  Reply to this comment
  • Stela August 31, 20:29

   Qe bashkia e Shkodres te behet e pergjegjshme DUHET qe me se pari Idioti Edvin T’I JAPE fondet per shpronesimin e banoreve dhe pastaj te beje shfaqjen e radhes si i forte dhe i inatosur. Apo jo TLN ?

   Reply to this comment
   • Askushi September 1, 09:31

    Ketu po flitet per ndertime pa leje dhe Idiotja Voltana gjynafqarja po thyen ligjin duke mos e zbatuar ate e jo me demshperblim. Apo jo Stela?

    Reply to this comment
  • info analitike September 1, 09:03

   Po cfare thua o i shkrete? Po sikur te ishe ti pronar i atyre shtepiave e te ta prishnin pa te dhene kokerr leku si do te beje? Ja do te dilje kendej e te beje komentin idiot te radhes. Njerez si ti jane mesuar te grabisin e te perdhosin pronene e tjetrit njesoj si Kryepsikopati qe pasi Bashkia e Tiranes e lali Erit u mburr me investimin 1 milione dollare te parkingut para Stadiumit Qemal Stafa, e prishi ate si pa te keq duke i hedhur ne plehera gjithe ato para te taksapaguesve. Pa permendur ketu shkaterrimin e nje vepre te ansamblit monumental te cilesuar nga ai vete. Shpellare jane te gjithe ata qe nuk respektojne ligjet dhe rregullat e mbi te gjitha te drejten e prones. Shume mire ka bere Kryebashkiakja e Shkodres qe i eshte pergjigjur idiotit kryeminister se ekziston e drejta e prones dhe e qytetareve dhe jo e delireve te psikopateve.

   Reply to this comment
   • normali September 1, 20:36

    dmth, sipa “infos analitike” po behet nje reforme per te denuar gjyqtaret e prokuroret…e nje vetting per ta mbarekombtare dhe duhet tu falim atyre te shtepive rreth stadiumit, vjedhjen e tokes! Pse behesh idiot se idiotet e paturpesise? megjithate njerez qe s’kane asnje bosht kurrizor mendimi e veprimi keshtu flasin. Tani do na nxirrni qe dhe partizani vjeshtes te vitit 1943, nuk ishte babai Karaxhiçit, por gabimi Sheqeres i vuri vulen si ja ve vulen ai fituesi tenderave Voltana Ademit.

    Reply to this comment
    • info analitike September 1, 22:00

     Une dyshoj fort se ti kupton cfare shkruhet ne shqip. Ti nofken e ke normal por mendjen e ke te nje anomalie konjitive stratosferike. Vjedhjen e tokes po e legalizojne rilindjotet, pikerisht keta qe shqyheshin duke bertitur “toke e xanun”. Nuk behet fjale ti falesh shtepite askujt o gomar por shtetj ka ligje rregulla e gjerat planfikohen e nuk veprohet sipas tekave te nje psikopati. Leri budallalleqet me Berishe e thirri mendjes e perdore ate neuronin e vetem qe te ka mbetur.

     Reply to this comment
   • Dyrrahu September 1, 21:53

    Plot gojen sharje e paske mor zoteri Info!
    Bashkia pos fondit qe i ndane qeveria ajo duhet te krijoje edhe fonde vetanake, por ju qe shani duhet ta dini se zonja nuk perfille asnje kerkese te qeverise dhe kerkon fonde shtese per t’i kompenzuar shtepite pa leje ndertimi.
    Nuk deshiron t’i prishe shtepite pa leje sepse ajo ose koleget e saj i kane dhene driten jeshile qe te punojne se ndertuari. Mbase edhe kane marre ryshfet per te lejuar punime.
    Imazhi i keq ndaj nderkombetareve fitohet me vepra te tilla. Ju vazhdoni te shani sepse tjeter gje nuk ju ka ngelur te beni.

    Reply to this comment
    • info analitike September 2, 08:07

     Dyrrahu,
     Me njerez qe dine vetem te shajne nuk mund te perdoresh gjuhe tjeter. Ty te paska bere pershtypje vec gjuha ime dhe jo e atyre qe u bene shkak. Nejse me sa duket ti e ben per bindje ideologjike dhe jo arsyetim logjik.
     Sa eshte fondi qe i ka ndare Shkodres qeveria? A i pergjigjigjet ai sasise se fondit qe i takon Shkodres me ligj? A mundet qe Shkodra si nje bashkia e madhe te marre fondin me te vogel nder gjithe bashkite?
     Ne vend qe te besh hamendesime mbi shtepite informohu e mos shkruaj ne tym! Imazhi i keq ndaj nderkombetareve fitohet duke e bere gjithe vendin fushe hashashi. Imazhi i keq i vendit fitohet kur detyron te largohen 400 mije vete si emigrante aq sa te rrezikohen vizat. Imazhin e keq e fiton kur ke nje sistem shendetesor qe bie cope cope. Imazhin e keq e fiton kur ke nje sistem arsimor te zene nga rremuja dhe korrupsioni, Imazhin e keq te Shqiperise e fiton kur ke nje minister te jashtem qe mbeti duke bere gafa diplomatike e i ka kthyer perfaqesite diplomatike ne qendra te nepotizmit. Imazhin e keq e fiton kur nuk i garanton turisteve as jeten… Po e le me kaq se lista eshte e gjate. Rama nuk ka me tager te jape mend sepse e tregoi veten nje kryeminister te deshtuar ne te gjitha anet. Sukseset nuk valeviten duke ndeertuar dy stadiume por duke filluar nga premtimet qe kishte bere para se te zgjidhej e deri tani nuk ka mbajtur asnje pavaresisht genjeshtrave pafund.

     Reply to this comment
   • Lirka e Salkes September 2, 06:19

    O info-karanalitike! O kar me zile, qe duket se je nje koqe PeDe-rasti qe se ke shokun. Nese jane ndertime pa leje, duhen prishur pa meshire. Sikurse duhen debuar pa meshire nga rrethinat e Tiranes dhe Durresit tere plehrat qe zaptuan tokat e te tjereve, nen mbrojtjen e psikopatit dhe kriminelit nga Vucidoli. Nese ka qe jane te pronareve, ato te shperblehen si I takon. Voltana, copa e injorantes, ka marre premtim per leke nga pronaret, nese I shperblen mire. Koha do e provoje cfare hajnie ka me vedi.

    Reply to this comment
 2. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... August 31, 20:27

  Volt-ana eshte ndegjuese Kryecar i Bashkisse eshte dashnori i saj i njohur publikisht ne te gjithe Shkodren.
  Le t’a “gezojne” shkodranet te perzgjedhuren e SHQUP-it edhe per 3 vite te tjera.

  Reply to this comment
 3. guri shabani September 1, 13:33

  Po mire ,stadiumi u be vete, fototeka Marubi u be vete dhe shume gjera te tjera qe ju i dini kush i beri.
  Mos u mer me llafe por prish ndertesat rreth stadiumit!

  Reply to this comment
 4. Vezhguesi F. September 1, 13:34

  Hik moj mashe berishiane! Bej detyrat qe te ngarkon lifgji dhe mos beje gramafonin e prishur! Shko ndahu me ato biznese dhe ndertime pa leje dhe mos u hiq sikur nuk te degjuam! Te duket gje vetja si pronarja e Shkodres, apo kujton se pupulli do vazhdoje te mbetet dele. Deshtimet e tua qe burojne nga zbatimi i porosive destruktive te forces qe perfaqson, jane ato per te cilat duhet te japesh lloigari jo vetem para votuesve te tu qe ke genjyer por para gjithe taksapaguesve shkodran qe te paguajne ne ate detyre, dhe jo te merresh me llogje dhe konferenca mediatike.
  Vetem Saliu i pelqen ato dhe askush tjeter.
  Rama nuk eshte pronar i qeverise, se qe nga momenti qe do te imitoje Saliun apo dikend tjeter, natyrisht qe populli e hedh zgupthi sikunder dhe ty edhe pa e mbaruar mandatiin.
  Fondet, jane parate e taksapaguesve shqiptar por dhe borxhe qe do te shlyehn ne brea shqiptaresh , ato nuk jane as te Rames, as te Saliut apo Bashes dhe nuk jepen se bene presion mediatik ti nje cope mashe politike, por se i kerkon zhvillimi i vendit.
  Ty moj te plaçin syte dhe temthi bashke, u erresove ndoshta nga investimi me i madh i kryer deri tani ne nje impiant sportiv dhe kulturor siç eshte Stadiumi “Loro Boriçi” dhe kekron fonde per te mbeshtetur fushaten elektorale te atij te marrit dhe kelyshit te tij, se keshtu jeni mesuar.

  Reply to this comment
 5. korcari September 1, 13:34

  Znj Ademi ju jeni fatkeqsia e shkodraneve pasi intelekti juaj nuk mund te krahasohet as me nivelin e nje mesuese fshati ,jeni ne kontrast te plote me zgjuarsine e shkodraneve

  Reply to this comment
 6. Tartufi September 1, 13:34

  A fole ti or kryetar i kooperatives buqesore Nena Parti?
  Hej c’po ka SHQYNIA

  Reply to this comment
 7. MH September 1, 13:35

  Ne fillimet e demokracise shkodranet nuk pranonin asnji fond nga ish qeveria e majte.Sot krekoset Ademi ne mbrojtje te fondeve per ti sherbyer shkodranve.
  Ju te krahut demkokratik te korruptuar jo gjithe here keni te drejte.Nder keto dy raste kur asht e drejta e juaj.Qe na fakt as edhe njihere nuk keni te drejte sepse jeni te infektuar me bakterie qe stimuloni vetveten dhe asnji tjeter.

  Reply to this comment
 8. ??? September 1, 15:32

  Per buken e gojes vdesin vetem dembelat dhe budallenjte, se ai qe ka mend di te jetoje. Cfare do te thuash ti Voltana se Shkodranet jane dembela dhe budallenj?

  Reply to this comment
 9. Agroni USA September 1, 16:29

  Problemi eshte i tille sot,palet diskutojne t,i prishin a mos t,i prishin ndertimet pa leje,me apo pa demshperblim etj.Demshperblimet per tekat e gjithsejcilit i paguajme ne,taksapaguesit,gafat apo keqdashjet e qeveritareve ne gjyqet nderkombetare si Strasburg etj i paguajne po qytetaret dhe keshtu niveli i jeteses ne ate vend as ka per t,u rritur ndonjehere.PD ja me ardhjen ne pushtet i hapi rruge parregullsise per interesat e veta,dhe sot ato kane shkaktuar aq deme ne te gjithe sferat e jetes,sa zor se i kulandris kush.Zj,Voltana thote jane pa pune e pa buke,po punet kush i prishi e i grabiti a din gje kjo ?Verjuni punes ta beni detyres si duhet ose mos i hypni atij kali!Shkodra ka qene qytet model per bashkejetese e ashtu do mbetet,por jane drejtuesit qe duan t,i futin “dreqin ne bark”.

  Reply to this comment
 10. paci September 1, 16:37

  Shkodra vazhdon te ece kunder rrjedhes , per 25 vjet ne Shkodren qe pati PDne ne qender e ne qytet qe e udheheqen Shkodra nuk mori asnje investim pervec se eshte kthyer ne nje katund te sterzgjatur i mbushur me te pa pune , i pa pastruar dhe me skandalin mjedisor te quajtur bajpasi i Sales qe i ka zene frymen qytetit ne pjesen me te bukur .Edi Rama ju lut shkodraneve qe mos ta mbajne me peng Shkodren nje grusht njerezish qe e mbajne per nje cerek shekulli dhe megjithate dy vjetet e fundit ne Shkoder u be stadiumi qe ishte kthyer ne qenef sot eshte nder per cdo shkodrane . u be fototeka Marubi , po behet teatri qe ishte duke u rrenuar , .
  Voltana nuk eshte e afte te bashkepunoje me qeverine shqiptare per te ngritur Shkodren ajo vazhdon me politiken 25 vjecare te ecjes kunder rrjedhes .

  Reply to this comment
 11. zhoztituta September 1, 17:53

  Kjo Volta qenka nje truthare e vertete. Kur degjova se Edi e paska kercenuar dhe ofenduar thashe se kushedi se cfare do ti kishte thene. Ai ishte mese normal. Kjo trularaska perdorte si argument “nuk kane buk me hanger” qe ne shqip duhet thene “nuk kane buke te hane/per te ngrene”.

  Reply to this comment
 12. I.Troplini September 1, 18:52

  Nga nevojtore publike nè njè vepèr arti.

  Voltana me syze oksidenti dhe fytyrèn e fshatares, nuk ka kuptuar kurrè ndryshimin midis tè dyjave. Ajo èshtè kryebashkiakja e SHKODRANÈVE PI PUKE.
  Nuk èshtè shaka. Shikoni realitetin “shkodran”.
  Kèrrkund erè kulturè Shkodre. Gjithkund “Shkodranè” nga Gjegjani i Pukès, nga Oroshi i Mirditès apo nga Kurbini. Shkodranèt autoktonè, ata qè e bènin Shkodrèn tè ishte djep kulture, ata janè nè arrati.
  Kèta nga Gjegjani, kanè njè avantazh nè krahasim me autoktonèt. Kètyre iu pèlqen rrumpalla, zaptimi i territorit dhe jetesa nè shurrtore tè tilla. Pèr kètè, janè tè gatshèm ti japin votèn jo vetèm Voltanès por edhe Aqif Kapèrtonit, mjaft qè ai apo ajo tu premtojè se rrumpalla vazhdon, se askush nuk do tè guxojè ti heqè tabelat me shqipen e akademikève “TOKÈ E XANUN”.
  E kuptoj plotèsisht Edi Ramèn nè shprehjen e dufit tè tij, pèrballè njè pèrfaqèsueseje mediokèr tè paaftèsisè shqiptare, tè inefiçiencès dhe turqizmès nè radhèt tona.
  Èshtè njè tjetèr gjè nèse ai duhet apo jo ta shprehè njè ndjenjè tè tillè publikisht.
  Mirèpo siç duket, edhe atij i ka sosur durimi me njerèz tè tillè, qè nè thelb pèrfaqèsojnè injorancèn dhe zhulin shqiptar.
  Jo Shkodra nuk merr asnjè kokèrr leku. Voltana e shkodranève pi Puke, qè kèrkojnè pa mbajnè Shkodrèn peng si shurrtore, nuk duhen mbèshtetur.
  Ofendim? Ju lutem. Ata qè pèrfaqèsojnè siglèn e njè Partie politike si PD, me kryetar atè qè thotè lavire dhe horr bulevardi, duhet tè bèjnè kujdes me pèrdorjen e fjalès OFENDIM.

  Reply to this comment
 13. XXXL September 1, 19:39

  Verejtja, nuk e pame ku ishte KERCENIMI, qe ben Kryeministri nje tru laraske si Voltana Ademi Kryetare e Bashkise ishte mese e duhur dhe verejtja ishte publike, per ndertimet pa leje qe nuk jane prishur dhe shemtojne nje investim prej 15 milion eurosh.
  Shoqja e SHQUP-it nuk kishte pse te vonohej 24 ore per te bere nje deklarate, por po te kishte te drejte t’i pergjigjej ne ate moment Kryeministrit, apo pasi mori udhezimin nga Saleh, del e shpif se eshte kercenuar, mire e paafte, por qenka dhe MASHTRUESE qe akuzon se eshte kercenuar.

  Reply to this comment
 14. l ri September 1, 20:37

  ,,,,,akoma,,,,!?

  Reply to this comment
 15. Arben September 1, 20:45

  KERCENOI RAMA VOLTANEN, APO VOLTANA RAMEN.

  PROBLEMI ME I MADH JANE NJEREZIT, TE CILEVE PO U MERRET PRONA NGA DUART ME DHUNE NJESOJ SI ENVER HOXHA NE 1946.

  POR JU, O SHOKET E DITES, DUKE QENE SE JENI PJESE E SHPURRES KRIMINALE, VAZHDONI TE BENI ROLIN TUAJ TE “KOMEDIZIMIT” TE HALLEVE TE NJEREZVE.

  DO VIJE EDHE DITA JUAJ, MOS KINI MERAK, O SHOKET E DITES.

  Reply to this comment
 16. l ri September 1, 20:56

  ,,,,,,,,,,,,?

  Reply to this comment
 17. nari September 1, 23:12

  Mesa kuptova une ketu behet fjale per ndertime pa leje,prandaj nuk ka nevoje per kompensime.
  Voltana duhet te zbatoje vetem ligjin per ndertimet pa leje.

  Reply to this comment
 18. komentuesi 111 September 1, 23:27

  Sido qe te jete e verteta e “ndertimeve pa leje”, kryeministrit nuk i falet te flasi me ate gjuhe. E dyta, pse Kryeministri i legalizoi te gjitha ndertimet pa leje ne te gjithe Shqiperine, ndersa ato dy apo tri ne Shkoder i prish pa i demshperblyer? Ceshte kjo “peshore” me dy standarte? Prandaj, te nderuar te semure nga epidemia e verberise partiake flisni e arsyetoni me kembe ne toke dhe jo si u thote partia, se partite ne Shqiperi nuk e kane treguar veten se e duan Shqiperine, pavaresishte se per ju duket ndryshe. E mos na shisni perralla ju komentues ekstreme

  Reply to this comment
 19. alphade September 2, 01:23

  Idem si ”VESHI ” I CUNIT TE NERITAN CEKES NE VIENE !
  ESHTE POROSIA E SALI KRYEKRIMINELIT E HAJNIT QE
  SEJMENET E TIJ TEKRIJOJNE KONFLIKT, PROVOKIME ME
  KRYEMINISTRIN , STRATEGJIA E VJETER E ”ROSINANTI’!
  TE VICIDOLIT !
  PLAKU MERE KA NGORDHUR ! SE SHPEJTI NE QELINE
  313 ,SEBASHKU ME LULUSHIN !!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*