Rama inspekton by-pass-in e Fierit, dorëzon çekun e dëmshpërblimit për përmbytjen

December 13, 2015 20:12

Rama inspekton by-pass-in e Fierit, dorëzon çekun e dëmshpërblimit për përmbytjen

Gjatë inspektimit nga afër të punimeve për by-pass e Fierit, Kryeministri Edi Rama, përfitoi dhe nga rasti që kompania, e cila po kryenin punimet, mori një çek dëmshpërblimi prej më shumë 2 milionë euro nga një prej shoqërive të sigurimeve , pas dëmeve të shkaktuara gjatë përmbytjeve të muajit shkurt në zonën e Fierit dhe Vlorës, për t’u bërë thirrje të gjithë bizneseve që të sigurohen në rast fatkeqësish natyrore.

“Rasti konkrëet e tregon, që në rast se kjo kompani nuk do të kishte qenë e siguruar do të kishte qenë e pamundur që ky dëm i madh i shkaktuar nga përmbytja në kantierin e vetë të ishte dëmshpërblyer. Kështu që ne do të vazhdojmë ta forcojmë këtë urë midis shtetit dhe sigurimeve për të promovuar vazhdimisht mesazh për t’u siguruar”, tha Rama.

Ishte presidenti i një prej kompanive të sigurimeve “Eurosig”, Kadri Morina, ai i cili i dorëzoi çekun prej 2 milionë eurosh kompanisë italiane.

Ndër të tjera, Kryeministri Rama shprehu bindjen që pas një kalvari të gjatë, by-passi i Fierit do të përfundojë shumë shpejt.

December 13, 2015 20:12
Komento

8 Komente

 1. Arben December 13, 20:16

  SHUME TE LODHUR DUKEN.

  Reply to this comment
 2. Socialisti bythpambuk December 13, 20:32

  Show , te vetmen gje qe di te beje ky psikopat .

  Reply to this comment
 3. + December 13, 20:42

  BRAVO RAMA

  Reply to this comment
 4. info analitike December 13, 21:01

  Po perse u paska dashur dorezuar ceku ne pranine e Rames. Keto jane sherbime rutine qe Kompania e Siguruar i ka paguar me leke pikerisht per keto raste. Cili eshte kontributi i Rames ne kete mes? Te jape penelaten dhe ngjyrosjet apo te beje regjizorin e takimit?

  Reply to this comment
 5. BMW December 13, 21:56

  Ore, na falni se helbete pa shkolle jemi. Po ju per budallenj na merni neve?
  Kur u permbyt dhe cfare ju demtua kesaj kompanie ndertimi?
  Jepu, ore leket fshatareve te shkrete, jo mafiozave.

  Reply to this comment
 6. Darius December 13, 22:46

  hahahahaha Tallje [email protected] live me shqiptaret,by-passi fierit jane gjithe ushtaret e like floririt qe e kane si tender.

  Reply to this comment
 7. mirel December 14, 00:16

  O shoku Edver, na rruac si ai shoku Sali, Protopapa I Pirro Manit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*