Rama inspekton tregjet: Problem pensionistët që dalin nga banesa

March 25, 2020 14:18

Rama inspekton tregjet: Problem pensionistët që dalin nga banesa

Kryeministri Rama ka qene sot neper qytet ne nje inspektim ne disa tregje te Tiranes, ku sikunder ka shkruar edhe vete situata ishte mjaft pozitive.

Sipas tij, problem mbeten pensionistet qe vazhdojne te dalin. Me nje postim ne faqen e tij ne Facebook, teksa ka ndare edhe ne galeri me foto, Rama shfaqet pa maske dhe pa doreza dhe i ka paraprire pyetjeve te shumta, duke i dhene paraprakisht pergjigje se pse nuk ka qene i pajisur me to.

Postimi i Ramës

SOT NË DiSA TREGJE TË TIRANËS KU SITUATA ISHTE MJAFT POZITIVE

🔴 PROBLEM PENSIONiSTËT QË DALIN NGA SHTËPIA, ÇKA ËSHTË E NDALUAR, SEPSE SHKALLA E RREZIKUT PËR TA ËSHTË SHUMË E LARTË

🔴 RESPEKT MAKSIMAL PËR RREGULLAT DHE DURIM, DURIM, DURIM

* dhe duke qenë se ju njoh mirë, po i dal përpara duke ju thënë aman, mos më shkruani ku e ke maskën e pse s’ke dorashka😊
E e kemi pērsëritur që maska e dorashkat nuk janë për kalimtarët, po të sëmurët, ata që kujdesen për një të sëmurë apo ata që e kanë punën me mundësi kontaktesh të afërta në tërësi…
Kalimtarët mjafton të respektojnë rregullat, sidomos distancën +1m, mosdhënien e dorës, përdorimin e gropës së brrylit nëse teshtijnë apo kolliten dhe janë të mbrojtur 👍

l.h/ dita

March 25, 2020 14:18
Komento

14 Komente

 1. Po ku je o Tarzan se na thve syte March 25, 14:31

  Sikur ta dija… Si s’po del TARZANI po thoja me vete. Dhe ja s’vonoi me shume se 5 minuta dhe ai cefesht doli si pellumb i shkruar.

  Rrnofsh parti! Sa hallet tona ishallah

  Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 March 25, 16:18

  o dobiç zbato rregullat!
  vër maskë se na lë jetimë pastaj!!
  mbaj distancën se po na infekton të tjerët,se për ty këndojmë këngën “na ra rama nga lisi,kujt i plasi kujt i krisi”!!
  respektoi ti dhe veliu e ai tjetri që ti rrespektojne¨dhe të tjerët!!
  mo bëj gjeste si në foton nr 4,se po qe se duhet të bëjmë ne gjeste nga që na i ke prurë në majë të hundës ose thikën në palcë!?
  duhet të jenë shumë më ndryshe nga këta të tutë!!
  mbje veten dobiç mbaje,dhe rrespekto rregullat i pari!
  ps:mos më thuaj dobiç se nuk e ke vënë maskën se duhej ti flisje njerzve!!policët dje flisnin me maskë,në distancë dhe kuptoheshin fare mirë!gjithashtu dhe veliu e ai tjetri që nuk e hapnin gojën para teje,si qën të rrahur,nuk kishin maska dhe nuk mbanin distancën!!të paktën nga ty o lider botëror!!
  ja të infektuan qënt e tu??
  kë të dënojmë ne,kujt tia marrim hakun!!qënve të tu??

  Reply to this comment
  • sergio March 25, 16:28

   o mendjelli bej ndonje embelsire per te kaluar kohen se mbete mai tastiere

   Reply to this comment
   • Shefqet Cela March 25, 19:46

    Pavarësisht nga shprehjet e mësipërme skandaloze, problemi që ngre qëndron.
    “Maska duhet per te sëmurin” që të mos infektojë të tjerët. Dakord.
    Po në rrugë nuk e di cili është sëmurë; ti apo ai që ke përballë? Apo dikushmë tutje.
    Lutem:karantinë, në pa mundësi MASKË + DOREZA + DISTANCË.

    Reply to this comment
   • anticensurë25642654 March 26, 09:20

    serxhi
    nëse më këshillon mua “se mbete mai tastiere”,përse nuk shkon tel pasqira dhe tia thuash vetes të njëjtat fjalë??
    bile ti thuash vetvetes,” lëre kompiuterin e tastjerën mor bir kurve dhe ha mut diku tjetër”!?

    çeto të duken skandaloze shprehjet e mija dhe nuk të duken skandaloze veprimet e atij që duhet të drejtojë shtetin??të duket e drejtë që një bir kurve që paguhet nga ne të bëjë një gjest të tillë si në foton e katërt prapa njëgruaje plakë??
    ndoshte të duket normal o çet,se ndoshta je i njëjti mut si ai,por mua gojë shthururit,gojë prishurit nuk më duket e drejtë!!nuk më duket e drejtë kur ai bir kurve ” që nuk lejon kënd që ta ofendojë,që ti flasë pa respekt”dhe kur bën gomarllëqet më të trasha,ti drejtohet në atë mënyrë burrave a grave të moshuara!
    nëse nuk është në gjëndje të përmbajë veten!?
    le të shkojë në pidh të sëmës e ti ulërasë sa të dojë!
    letë vijë e të të pështyjë ty sa të ngopesh ti dhe ai,por jo në rrugë njerzve në moshë!!

    Reply to this comment
 3. Lili March 25, 16:34

  Pra qe pensionistet mos te dalin cilat masa keni ndermarr qe ushimi , uji i pishme t’iu vjen te dera?!
  Kollaj eshte me ba blablabla , po veprime kurkund ne sherbim te te moshuareve nuk po shohim as nga qeveria as nga kryeqyteti, atehere detyrimisht pleqte duhet te dallin me ble per me mbijetuar!

  Reply to this comment
 4. Zigur Qarri March 25, 16:47

  E shoqerojn 20 veta per te promovuar rrolin e policit!Ndoshta kerkon te kompesoi punen si Kryeminister,meqe Gjykata
  e Strasburgut e detyroi ti jepte 14 milion Euro dëmpshperblim vjehrrit te Bashes.

  Reply to this comment
 5. mirel March 25, 17:48

  Ku i ka parate per te bere teste masive te popullsise?
  Kjo eshte pyetja e vetme qe duhet te bejne qytetaret, jo te fshihen kur kalon ky qelbesire rrugeve.
  Te fshehin hundet po, kjo duhet marre parasysh qe kerma do infektoje njerez.

  Reply to this comment
 6. info analitike March 25, 18:32

  Sa show qesharak! Po mire o kriekaqol a e di ti se pensionet ne shtepi shumices as nuk i kane shkuar, e pra ti e propagandove me te madhe ne media. Shume pleq mund te jene te vetem e nuk kane menyre tjeter qe te marrin ushqimet apo ilacet. Zotrote cfare ke bere konkretisht per ti ndihmuar. Deri tani ke bere llafe e premtime shume, por nga e thene ne te bere…. Tashme njerezit te njohin si genjeshtar patologjik dhe nuk kane asnje besim tek premtimet e tua ndaj halli per mbijetese i ben te dalin edhe ne ato kushte. Pastaj cfare ishte ai gomarlleku me faturat e OSHEE-se o shpirtkazem. Po si i kerkon fukarenjve te qendrojne mbyllur e nese nuk paguajne te mos konsumojne energji elektrike. A e kupton se sa cinik dhe i pashpirt tregohesh me shtresat ne nevoje. Po gjithe ato miliona qe u vodhen deri me sot ne OSHEE kush po i paguan, ti me Linden? Po faturen e Becchetti-t kush po e paguan? Po PuPuPu-te kush do ti paguaje me breza? Dhe ke fytyre ti te kercenosh se do ti lesh pa energji nese nuk paguajne!!! Sa turp e mjere ai popull se cfare duron!
  Te fala kapterr Ethemit

  Reply to this comment
 7. xxx March 25, 18:40

  i la pa buke e pa pensione tani ju kerkon te vdesin brenda ne vend te vdekjes nga epidemija
  covid19 ka konkurrence te forte
  Rama vret me shume pleq se virusi

  Reply to this comment
 8. Mosha e trete me e rrezikshmja ne kete lufte..... March 25, 21:57

  Zoti Rama ke shume te drejte por do te thosha dicka lidhur me pensionistet disa prej tyre jane vetem fare dhe ne gjendje mendore jo te mire. Disa kane semundjen e harreses dhe dalin se nuk kuptojne eshte fatkeqesi por eshte reale. Mos u revolto me ta se nuk te kuptojne. Por forcat e rendit duhet ti marrin me kujdes ti cojne ne banesat e tyre.. Pastaj kujdes veten mos dil pa maske e doreza se nuk ka te fortin me kete virus. Aty nga pamjet asnje nuk mban distancen qe rekomandohet. Dhe nje dicka tjeter juve duheni ne qender per koordinim lere kryebashkiakun me forcat e rendit te depistoje tregjet. Je shume i vlefshem per popullin tani ndaj dhe ruaj vehten.Faleminderit qe je i shqetesuar dhe me te drejte,por fatkeqesisht ke shume probleme me qeniet humane sa te binden per vet izolim.Pune te mbare.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 March 26, 09:29

   Mosha e trete me e rrezikshmja ne kete lufte…..
   më pëlqen kjo që thua!!
   isha në dyqan,vjen një burrë i vjetër,dhe unë i vjetër jam,por të paktën nja 15 vjet më shumë se unë!!
   nuk mban distancën,i thot një më i ri se unë,mesi i të dyzetave,për distancë e kusur!!
   ja këthen vëllai”po po ke të drejtë dhe vazhdon të tijën!!dukej thjeshtë që nuk ja kapte fare pavarsisht se thoshte ke të drejtë!!p nxitonte i shkreti!!i thashë “ngadal vëlla se të ndihmoj unë”!e ndihmova futi gjërat në torbë dhe iku!!dukej që nuk ishte mirë nga mëndja,por askush nuk i ulëriti,askush nuk ja mori për keq!
   përse duhet të ulërasë dikush që e paguajmë që të mos hajë mut kot?që e paguajmë të zgjidhë e jo të krijojë probleme??
   ky nuk është i shqetësuar o Mos u revolto me ta se nuk te kuptojne.,jo ky po bën shoun e tij të radhës,si e bënte kur diskutonte me braçe analistin që lehte gardheve të fshatrave!!
   lal ky është shou vetëm e vetëm që ne ti themi “sa u kujdese ti për ne”,” sa shqetësohet për shëndetin tonë deri sa humb dhe nervat”!
   mor vëlla ky është vetëm fasadë dhe boshllëk brënda!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim