Rama bën “ironi juventine” me mandatet: Të anulohet kampionati

February 18, 2019 19:38

Rama bën “ironi juventine” me mandatet: Të anulohet kampionati

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të opozitës së bashkuar për të shkuar drejt djegies së mandateve të deputetëve.

Rama ironizon qëndrimin e PD-së dhe LSI-së duke bërë krahasimin me dominimin e Juventusit në kampionatin italian të futbollit.

‘Ky Juventusi s’durohet më! Të anulohet kampionati. Kush është mbrapa të djegë fanellat e të iki nga fusha. Kjo skuadër e poshtër të heqë dorë nga avantazhi, të mos e  bëjë më vetë formacionin dhe të fillojë ndeshjet nga e para! Ndryshe s’ka më futboll, po vetëm e ka kush e ka rrugëve’ , shkruan Rama.

Opozita pasditen e sotme zyrtarisht tha se do shkojë drejt dorëzimit të mandateve. PD dhe LSI u shprehën se kjo është rruga e vetme që u ka mbetur përballë shumicës, që sipas tyre është e kriminalizuar.

l.h/ dita

February 18, 2019 19:38
Komento

23 Komente

 1. mirel February 18, 19:45

  yyy qen tradhetar. Ben gallate me kufijte dhe pasurite e Shqiperise.
  Ne mos te heqte qafe Berisha, do te rrjepin ne.
  PiS mitatist

  Reply to this comment
  • Lul February 18, 19:49

   E fundit.mutrel

   Reply to this comment
   • Qente e terbuar te esfalise dhe udb-se le te lehin - Ec perpara Juve February 18, 21:55

    @Mirelis leshtebythis – A e ke marre 300 euroshin kete muaj. Bodrumaxhi i esfalise dhe i udb-se. Je nje vemje e ndyre qe vetem shkon nga nje portal ne tjetrin duke lehur si qen i zene nga virusi i terbimit. Ato qe thua ti, i meritojne vetem qente esfaliste dhe udb-iste te shqupit dhe leshelise dhe jo z. Rama qe eshte KM me i mire qe ka pare Shqiperia. Ne 1 milionet e mbeshtesim te vazhdoje rrugen e nderitmit te shtetit shqiptar. Ju hani m.t rrugeve sepse do ti merrni te keqen Rames. Parate e esfalise dhe udb-se i marrin te keqen Rames dhe popullit shqiptar. Ju plehra me ADN serbo-sllavo-grkoqire shkoni ne hale te gomarit sepse atje e keni vendin.

    Reply to this comment
  • N.VJOSA February 18, 20:09

   Mirel,
   Une kam nje Qen.E quajnë Xhon.
   Nje labrador i pastër…Madheshtor.
   Xhonit tim ti Mirel i merr të keqen e Qenit!…
   Xhoni im kupton rreth 50 urdhera.
   Ai nuk zihet kurre me qent e tjere…
   Perkundrazi,
   kur ndonje zagar si puna jote,
   leh i trembur,
   Xhoni im i afrohet qetë-qetë dhe duket sikur i thote Zagarit zhurëmmadh:
   Mbylle gojen…e shikon gojen time?
   Po trupin tim?…
   Une po te dua ta kepus koken me nje te kafshuar…!
   Por nuk i hakrrehet dhe shikon me nje veshtrim qe e qeteson menjehere kundershtarin!…
   Xhoni im eshte nje notar i mrekullueshëm…Po tja hedh une topin e tij te tenisit ne uje ,
   ai kercen sa hap e mbyll syte pas tij , le te jete Danubi akull, deri sa ta kap objektin e vet…noton me kembet e veta qe i ka si te Roses, me nje shpejtesi si rralle qen tjeter…
   Xhonin tim e ushqen tre dite dhe nuk ta harron per tre vjet e më shume…
   Ndersa ty mirel te ushqesh per tre vjet rresht dhe e harron per tre dite…
   Mirel, ti i merr te keqen Xhonit tim besnik…!
   Ti je si ata zagaret e rruges, që lehin kot…!

   Reply to this comment
   • ganiu February 18, 20:52

    O Neti, përse nuk merr shembull nga qeni yt, por ri duke lehur tërë ditën në internet?
    Jepja qenit litarin të të shëtis pak në ajër të pastër, bëj dhe çiçin pastaj ndoshta qetësohesh.

    Reply to this comment
    • @ February 18, 21:14

     Ja dhe gani zgjebsi tjeter ju shtua zagar mirelit…!

     Reply to this comment
     • Edkokaina February 18, 22:08

      @ ja ke futur kot plako,komenti i ganiut permban humor
      profesionisti kam qeshur me lot kur e kam lexuar.
      Je i modh gani

     • mirel February 18, 22:09

      Na rrofsh tajaren o ti neti, lul..e llumi i dhiareve si puna jote

     • N. February 18, 23:34

      Po, o @ kokainë ,
      edhe une kam qesh me lot me kete budallallekun qe ke shkruar ti…
      Pa tjeter ,
      e kuptoj
      qe ke qeshur si Luli,
      që qesh edhe kur eshte per te qarë, kokain-o…

     • N.VJOSA February 19, 08:27

      NA U BENE TRE ZAGARE…

      Hajde Xhon sa me pare
      Na u bene tre Zagare
      Or u shofte ajo fare
      Kujt do i besh Zbor me pare?!…

      Merr Zagarin “Kokaine”
      Eshte kulish me Salizine
      Ky me ngjan me Paloqen
      Tall me te gjithe diten Koqen…

      Te dytin kemi Ganin
      Mos ta leme vetem te Zine
      Do humor ,por nuk din
      Permirja nje here Turine…

      Te tretin kemi mirelin
      Ket’ mirelin teveqelin
      Se kudo e fut turine
      Ka per zemer Lesheline…

      Xha Saline kane Regjizor
      Se si Xhol i perdor
      I ka vene te tre ne kor
      U jep Haloperidol…!

      Zagarit qe eshte me “trim”
      Beja cicin mu ne koke
      Beju Zbor o Xhoni im
      Vec e vec e te tre tok…!

 2. Dori February 18, 19:54

  Qeshin opozitaret me njemije akuza ne kurriz, qesh edhe Rama; por do te shohim kush do te qeshe ne fund te ndeshjes.

  Reply to this comment
 3. Arjan Cani eshte gay February 18, 20:03

  Gjigant…maloku thote qe ik ti qe te vij une

  Reply to this comment
 4. Arbëror Epiroi February 18, 20:10

  Z. Kryeministër! Në mendimin tim them se ju duhet të mos ndiqni rrugën e mbrapsht të një opozite e destinuar që nga 91-shi vetëm duke përdorur metoda nga më të ndryshmet për të zgjatur tranzicionin dhe penguar anëtarësimin në BE. kjo dihet nga të gjithë!. Në këto kushte mendoj që ju të dilni me deklarata bindëse par popullit ku të hidhni poshtë të gjitha shpifjet e opozitës lidhur me vjedhjen dhe blerjen e votave. Nëse keni ( dihet që keni) i deklaroni se vjedhjet dhe blerjet e votave në mazhorancë i ka bërë PD dheLSI.
  Deklaroni para popullit që në zgjedhjet e ardhshme nuk do të lejohen veprime të tilla me votat dhe për këtë të kërkohet, nëse lejohet që zgjdhjet të drejtohen nga institucione të OSBE-së.
  Deklaroni se ndaj çdo ministri apo deputeti të mazhorancës, nëse vërtetohen korrupsione apo veprime që nga etiket, morali etj nuk do të kenë asnjë mbrojtje politike.
  Deklaroni se me përfundimin e zgjedhjeve do të fillojë të veprojë e lirë, pa asnjë ndërhyrje politike drejtësia duke filluar me Gërdecin, rrugën e kombit, 21 janarin etj.
  Deklaro se do të korigjohen disa parregullsi në administratat shtetërore dhe se do të vihen para përgjegjësisë të gjithë ata nëpunësa që sorollasin dhe kërkojnë përfitime për zgjidhjen e problemeve .
  Shkurt, në mendimin tim Ju duhet të bëni këtë komunikim televiziv dhe në takimet për “Bashkinë që duam”. Unë e vlerësoj këtë komunikim tepër të nevojshëm dhe emergjent. Mos lejoni që fundërrinat dhe të babëziturit të vazhdojnë të.marrin nëpër këmbë një popull dhe një shtet.
  P.S. Nuk jam i angazhuar në asnjë forcë politike, por një ontelektual që dua të mirën e vendit, të popillit dhe të asaj partie politike që di të bëjë dhe të udhëheq shtetin në rrugë të mbarë.
  Arbëror Epiroti

  Reply to this comment
 5. Ylli February 18, 20:27

  Ke te drejte o Edo se je bere si Juliano qe zinte be mamin qe si beri penallti Ronaldos .
  Kur zbriti nga kategoria dhe ja hoqen kampionatet….atehere i doli gallata.
  Shaka bej se ti nuk je si Juvja….Juve merda ,Juve rubata .
  Sa vite ka Juvja pa Champions ,aq vite do ti Edo ti hapesh negociatat….

  Reply to this comment
 6. Adih February 18, 21:16

  O Rame je i kapur me presh ne duar ,tek unaza e re , ke qelbur dynjane ,o pardesy bardhe ,kur do edhe ti te besh humor , se na vjen te nxjerim zorret e barkut . Paj zotin lere Juventusin ,e shiko te gjesh ate adresen e atij cunit 26 vjecar centralist , qe i dhe 30 mil Euro ??.Ke dy detyra per te bere , e para ,gjeja adresen e shtepise dhe e dyta gjeja ate zyren ku e ka dhe mos harro shikoi dhe maqinerite ,e renda dhe te lehta , qe do bente UNAZEN e RE ,ai bebushi centralist 26 vjecar ??. Mos mer superxhiro si pushka jevgut , se do thyesh turinjte ,i ke hipur kalit mbrapsht ,dhe nuk ka zok kurve te tallat me parate e taksa paguesve popullit te mjere . , dhe une e di pse fryesh dhe ironizon dhe mos kujto se jane te tjeret si N:VJOSA qe te ferkon .

  Reply to this comment
 7. Artur February 18, 21:19

  Keshille per PS: opozita te heqe dore nga mandatet. Ps te mbylle urgjentisht ligjin e ri zgjedhor dhe sa me shpejt te jete e mundur zgjedhje te reja dhe me te drejten e votes per emigrantet. Pd ta shikoje me dylbi me pas parlamentin per 10 vitet e ardheshme. Nese tani opozita ka diku tek45 deputete ne zgjedhjet e ardheshme zbret ne 20.

  Reply to this comment
 8. Dino February 18, 23:01

  O të q.. HAJDUTËT e Juventus Merdës , që i Njef gjithë BOTA sesi Fitojnë !!! Skuadër MAFJOZËSH njësoj si PD , LSI , FatKeq Medi dhe Edvin HAJDUT Rilindja ! Ngele KARAGJOZ dhe PIS I padurueshëm !

  Reply to this comment
 9. BabaleKracia February 19, 00:09

  Juventus = Rubentus !!! HAJDUTÈ dhe MAFJOZË prandaj shkuan edhe nè SERIA B !! FUCK Juventus MERDA !! Edvin lëri “LLOGJET e KAVAJÈS , sepse NUK i mashtron dot SHQIPTARÈT !!! Hiq dorë nga KORRUPSIONI sa NUK është vonë sepse ka thënë diçka të SAKTÈ dhe të QARTÈ Avokat NGJELA ::: që KORRUPSIONI êshtè KRYEMINISTROR !!!! Po Nuk deshi KRYEMINISTRI të VIDHET një QINDARKË , NUK ka PITH MOTRE që fut DUART e ZEZA tek PARATË e SHQIPTARËVE të VARFËR , qofshin këta MINISTRA apo lloj lloj ZYRTARÈSH !!!!! Prandaj futju punës dhe LUFTO KORRUPSIONIN sepse po shkon POPULLSIA e SHQIPÈRISË 1 MILJON Banorë bashkë me JEVGJIT , HARRIXHINJTË dhe MUXHAHEDINËT !!!! Kishim PRITSHMÈRI të mëdha tek ty MUT , por ti dole HAJDUT më i madh sesa PDja dhe LSI (LesheLija) HAJDUTËRIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!¡!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 10. Socialist i Ndershëm February 19, 02:27

  RESPEKTE pèr Komentuesin me emrin “Adih” . SUPER KOMENT !! Na çave Karin me ata HAJDUTÉT e JUVE MERDÉS O Edvin Karagjozi! Ik dhe gjej atè HAJDUTIN 26 VJEÇAR qé ti do VIDHJE bashké me té 30 MILJON €URO dhe léri “LLOGJET e KAVAJÉS” sepse na i SHPIFE Partiné SOCIALISTE , edhe pse té kemi VOTUAR !!! Dole mé HAJDUT dhe mé KUSAR sesa PD dhe LSI !!! Na MASHTROVE 2 Heré , dhe na i ke sjellé né majé té HUNDÉS me KORRUPSIONIN GALOPANT dhe MAKSIMAL qé vazhdon akoma edhe mbas 29 Viteve !!! Ne SHQIPTARÉT prandaj té VOTUAM !!! Nuk tè VOTUAM ty PLAK MATUF pér VJEDHJE dhe KARAGJOZLLIQE apo Batuta Kalamaqsh , sepse u Ngopèm me ty , dhe he bërë SUPER BAJAT dhe i URRYER në KULM edhe nga ne SOCIALISTËT e NDERSHËM !

  Reply to this comment
 11. info analitike February 19, 07:17

  Ore thoni ishalla nuk i mbushet mendja dhe e katandis ndertesen e kryeministrise si fanellen e Ronaldos se qy aq mend ka.

  Reply to this comment
 12. Gersi i choles February 19, 08:09

  Do ta shikojme juven neser ne madrit kur ti hapet bytha keq. Orgjonal si rama kur del me tanga.

  Reply to this comment
 13. bart72 February 19, 11:57

  Do ta ndihmoj Damian Gjiknuri

  Reply to this comment
 14. AS ROMA February 19, 13:27

  Juve Mafia ! Juve DROGA ! Juve PUTANA ! Juve prostituta ! Juve Kèrma ! Juve MERDA , qè do HAJI KOLLDOKUN në BYTHË SOT , nga ATLETIKO e MADRIDIT !!! FUCK JUVE !!! JUVE KËRMA që ka blerë FEDERATËN ITALIANE , që para 50 VITEVE dhe Kontrollon Sistemin (VAR)i KARIN !!! Edvin KARAGJOZI Lufto KORRUPSIONIN !!!! Lëre ARROGANCËN dhe BATUTAT se je bërë BAJAT fare !!!! Nuk i ha më asnjë SHQIPTAR Gènjeshtrat dhe Pislliqet e tua !!! ZHDUKU nga PS !!! SHPORRU HAJDUT!! SHPORRU PLEHRË që e quan ZVICRËN Vend MONOTON dhe të MËRZITSHÈM , sepse në ZVICÈR , HAJDUTËT si ty dhe Fundërrinat e tjerë i bëjnë SHEMBULL dhe i fusin nga 50 VJET në BURG për KORRUPSION !!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim