Rama ironizon Berishën dhe Bashën: E tregojnë historinë si Enveri e Ramizi

December 8, 2014 12:39

Rama ironizon Berishën dhe Bashën: E tregojnë historinë si Enveri e Ramizi

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar deklaratat e Sali Berishës dhe Lulzim Bashës për 8 Dhjetorin.

Ai e ka krahësuar Berishën me Enver Hoxhën, ndërsa Lulzim Bashën me Ramiz Alinë.

Sipas tij, ata e tregojnë Lëvizjen e Dhjetorit, siç Enveri me Ramizin tregonin Luftën Nacionalçlirimtare.

Enveri&Ramizi i PD e tregojnë Lëvizjen e Dhjetorit njësoj siç e tregonin Nacionalçlirimtaren Hoxha e Alia!

Tragjedia që përsëritet si komedi”, shkruan kryeministri, që ka qenë një ndër personazhet më aktivë në Lëvizjen e Dhjetorit.

 

December 8, 2014 12:39
Komento

7 Komente

 1. alfade December 8, 13:58

  Sa deshmore ka ”demokracia ” berishoviceve ? Asnje ! Ato 3-4 vrasjet qe ndodhen ne prag
  te demokracise , i beri agjentura serbe berovishiane ne Shqiperi …!
  Ndersa LNACL, zoti Rama dhe ata pas Rames , i dha popullit shqiptar 28 mije deshmore qe
  luftuar per nje kauze te madhe qe ishte lufta kunder nazi-fashizmit duke e renditur vendin ne
  krah te aleances se madhe patriotike nderkombetare …!
  Sic e shikon zoti Rama , ndryshimi midis 8ndhjetorit dhe LNCL eshte i pakrahasueshem !
  Une besoj se Ti nuk je aq naiv sa qe te besh nje krahasim te tille sepse ka nje fakt te thjesh-
  te qe dajua yt e mori pushken dhe doli malit per clirimin e atdheut ! E kam fjalen per Nikon !

  Reply to this comment
 2. alfade December 8, 14:01

  Shtojce : Niko ne ate kohe zoti Rama ishte vetem 12 vjec, ne mos gaboj ….!

  Reply to this comment
 3. Kris 1 December 8, 15:20

  Sikur Ram a ka qene ne greqi dhe humbi rastin te kafshonte diktaturen e te ndeshej dhemb per dhemb me shoket e babait.Nga deshira per te luftuar nga pedagog u be student.

  Reply to this comment
 4. Lion December 8, 15:29

  Nuk shkojne krahasime te tilla! I bejne dem atij qe i ben dhe forces politike qe perfaqeson.

  Reply to this comment
 5. socialisti bythpambuk December 8, 16:47

  Ky krahasim i Rames tregon se sa e vlereson Ai luften NC-CL, prandaj here tjeter mos harroni ju socialista te zgjidhni perseri tradhetarin e te majtes ne krye te PS.

  Reply to this comment
 6. ardi-mamurrzaku December 8, 20:18

  ENVERI eshte siper jush.!!!
  flisni perju qe jeni ne toke,per vehte,per bashen,berishen,etj.!!!
  smund te krahasoni me enverin dhe skenderbeun.

  Reply to this comment
 7. shqiptar sharri. December 8, 22:00

  EDVIN RAMA,per 10.dite dy here e ke dhie cfar ke than dhe vepru.Po,kushe eshte ENVER HOXHA,DHE RAMIZ ALIA,e din historia nderkombtare apo botnore,saper ju mij gjirizesh,nuk ja vlen me u marr.Por pa ti than ca fjal smundem,jo nuk mundem or.horr.or hipokrit dhe rebel i rugve.JU,te gjith ti,meta.sala,basha,dhe krejt ju qe jeni si politikan te rangeve te mdhaja ne pushtet dhe opozit,ju krejt nuk leni as sa njeri gisht i ENVER MALIT;or hale,ju jeni vetem figura kafshesh me dy kembe.Enveri me shoket e ti,ishin qe organizuan luften more pushte,luftuan komunduan,organizuanudhehoqen dhe e fituan,cliruan shqiprin,nga fashizmi nazizmi,dhe nga tradhterat.Ndertuan shqiprin po ai braz i luftes,ndertuan xhdo gje qe nuk kishte shqipria,jua lan shqiprin te lir,pa borxhe,me pasuri kolosali dhe ju e vjodhet,ju krejt te kajt e te djathte,krejtet ju jeni hyenat popullit shqiptar.Po,krahason hajdutet,vrasesit,kriminelat banditet,me HEROT,krahason tradhtaret me DESHMORET,krahason rugacet,ME VETERANET,po cka mendon ti more zhiraf,qe ky popull nuk ti maten fjalet dhe veprimet e tua?Turp tet vije or edvin,se te beje gabime nji i ri,nuk ja mer njeriu per faj,por ti 50.vite ke,dhe goxha piktor gjoja,e ti krieminister,me bere hipokritin politik e kombtar eshte tmer,eshte katastrofeshte meket dhe tradhti ndaj gjakut te deshmorve.ti,hoce portretet e herove,dhe udheheqsve te luftes,ti mohon komandntin e luftes,ti per hipokrizi shtrmrosh korizin bene se i nderon deshmoret,dhe bene se gjoje respekton veteranet,po ti po tallish tashakun me ta or birbo psikopat,or njeri pe nder dhe bes e fee,ti pasi shkove talle tashakin me deshmoret,shkove te fevziuti,u perkule para librit qe zogut,te sakat nishani,po si teta vnojm emrin tani ty zhirafo?Si,mundish me i bere kto gjera,dhe si mujsh me krahasu,ENVER MALIN-RAMIZ GJALIN;me tradhtaret e kombit sali ram berishivicin,me gzime bashovicin?Kur,ate te paret luftuan dhe cliruan shqiprin,ndertuan shqiprin,dhe kan se pse krenohen e levdrohen se levdin e bene me vepra.Kurse ju te gjith pa perjashtim pra te majt e te djathte,ju hyenat e popullit,ju qe shkatrut xhdo gje qe ju lan ATA HERO,dhe nuk keni turp qe ju i beni vetes lavde,se keni bere rug,unaza,rug,parakalime mbykalime,dhe ate me parat e bankave te huja,qe popullit i koshton sa pula frengut,dhe ju lavdroheni,dhe nuk pasken pas te drejt,ENVERI E ALIA!!Po,ju nuk keni turp,ju jrni pa turp dhe moral,ju jeni ne vallen e dreqit si ti,si gjith psoudopolitikanet ne shqipri kosove,maqedoni shqiptar,jo qeret kombe e politikan,jo vatem shqiptar,ju jeni kanceri,ju jeni sida ebola e popullit,me ke zhgenjye ram,bire vehtes mbas,se populli te mat mir,dhe sala dhe shpura e ty,tradhtare nuk flem,uji flen por armiku jo.OR,EDVIN RAMA.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

mersin escort mersin bayan escort konya escort eskişehir escort

Njoftim

Njoftim