Rama ironizon PD: Nëse ky është flamuri opozitar, Basha është lider

May 17, 2018 22:10

Rama ironizon PD: Nëse ky është flamuri opozitar, Basha është lider

 

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë vetë në rrjetet sociale videon e Albert Veliut, të njëjtën që publikoi gjatë ditës së enjte Partia Demokratike.

Por, qëllimi i publikimit nga ana e Kryeministrit nuk ishte përforcimi i akuzave të opozitës ndaj Fatmir Xhafajt, por ironia në lidhje me pretendimet e Partisë Demokratike.

“Nëse ky është flamuri i aksionit opozitar, atëherë bota nuk është e rrumbullakët, trekëndëshi është katror, Shqipëria ndodhet në Polin e Veriut, Bashkimi Europian është treg fshatar tek “Ali Demi” dhe Lulëzimi është lider…”, shkruan Rama.

l.h/ dita

May 17, 2018 22:10
Komento

9 Komente

 1. korçari May 17, 23:31

  Ky “miku ” po flet perçart pasi ne fillim thote se pasi ka bere burgun ka hequr dore nga trafiqet dhe me pas deshte te bente nje rruge me 100 kg por arriti te blinte 20kg me leke borxh,pastaj thote se desh te provokonte Agronin se nuk i kish çuar nje pakete cigare ne burg,nje nivel ordiner dhe pa llogjike dhe mendoj se per disa kohe te merret ne mbrojtje nga shteti pasi mund te perdoret nga PD-ja si rasti Hajdari apo 2 prilli ne Shkoder.Ky tipi eshte nje i perdorur per pak lek duke perfituar nga gjendjae tij e mjeruar ekonomike.Me keqardhje konstatoj se PD-ja eshte katandisur ne kete derenxhe duke dale komplet jashte rolit qe ka per detyre,ka ardhur koha qe PD-ja te shkrihet si levizje e interesave te ndryshme dhe jo te dobishme per shoqerine shqiptare.

  Reply to this comment
 2. Alban Dega May 18, 00:34

  Pak hajgare ne kete kohe kolere kryepeshqish

  KUR TA LENE DOPJO DICKUN NE GOJE !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Nuk pajtohem me titullin e analizes se sotme brillante made in Viktor Malaj me titullin “ Kur ta lene dopjo gjashten me dore “ tek gazeta “Dita “
  Jo dopjo gjashten ne dore Viktor !
  Kesaj i thone hic me pak e hic me shume se;
  KUR TA LENE DOPJO DICK-UN NE GOJE !
  Nuk ka thene kot Pjeter Arbnori e nderuar:
  Keta nuk jane socialista….
  Keta jane specialista !
  Por mos ua qani hallin “Bandes se Gangstereve”!
  Jane bere mjeshter te gojoreve !
  Kane ne krye … kryepeshkun, me falni kryemjeshtrin e gojores Profesor Doktor Sali Berishen !
  Ai s’ nxjerr fjale nga goja pa rre e mashtruar, pa sajuar e trilluar, pa manipuluar e fabrikuar …!
  Jo vetem pa thene!
  Por as pa bere !
  Vret me plumba!
  Por vret edhe me fjale !
  Vrases serial … !
  E ka harruar i shkreti keshillen e arte:
  Mos gjuaj me gure shtepine e tjetrit, kur tenden e ke prej xhami!
  Jetojme epoken e grahmave te fundit, e agonise dhe cmendurise se kryepeshqeve dhe te trupeshqeve !
  Kane lajthitur fare nga Drejtesia dhe Vetingu!
  I ka kapluar paniku i fundit e fluturojne drejt e ne rrjetat qe ua pergatisin te tjereve !
  Nuk thote kot sovrani kush i pergatit varrin tjetrit bie vete brenda tij!
  Amen !

  Reply to this comment
 3. Aliu nga Selenic May 18, 01:55

  Basha Berisha dhe nje pjes e kriminelve qe deri me sote i kane duarte te lyera me gjek ne keto 27-vjet jane ne perpelitjet e fundit te tyre. Ata duke e pare fundin e tyre tani nuk lejne gje pa shpifur, nuk lejn gure pa levizure vetemn e vetem qe te zgjasin ditet e tyre pa hyre ne biruce.!
  Pore edhe nje sherre te madh kerkoj tua bejn shqiptarve ne se u ecen falli. Po c`fare Ta pengojn shqiperin per keto negociata qe kemi aqe shume nevoje per to.
  Pra kriminelet i kan aktivizuar te gjith levat e tyre per ta futur shqiperin ne kolaps dhe te nderpresin reformen ne drejtesi.
  Kjo eshte edhe arsyeja qe gjejen lloi lloi marfitesh e sajesash per te shtyre ditet e tyre.
  E kan te kote.!

  Reply to this comment
 4. info analitike May 18, 04:57

  Ore i dergove ndonje shishe vere me rastin e pervjetorit te 17 majit, dites kur rate ne dashuri.

  Reply to this comment
 5. Arben May 18, 05:43

  Litari litari

  Reply to this comment
 6. XXXL May 18, 06:50

  Lulezimja kjo tranvestite eshte shefja e bordellos SHQUP qe jane binjakezuar me simotren Lesh e Lija qe e drejton baxhella Mona Cizmja.

  Reply to this comment
 7. Arben May 18, 09:35

  ZGERDHIU O KRRIC GOMARI

  Reply to this comment
 8. Dibrani May 18, 10:17

  Ne asnje vend te botes nuk kam pare qe kryeministri i nje vendi del dhe mbron publikisht trafikant droge

  Kryeministri Rama del dhe mbron trafikantin Xhafaj te denuar me 8 vite burg ne Itali.
  Ama per djalin Rom nga Korca te vrar nga policia ne para-burgim se hap gojen fare.
  Ky eshte absurditeti Shqiptar

  Reply to this comment
 9. Mark .U.K May 18, 15:37

  Sa mire ta paskan bere o Alban Dega,mbaje se e meritoni.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*