Rama ironizon protestën: Faturën më 30 qershor

April 13, 2019 22:26

Rama ironizon protestën: Faturën më 30 qershor

Në përfundim të protestës së opozitës, kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish me anë të një statusi në rrjetet sociale.

Numri një i qeverisë shkruan se nëse kjo ishte protestë atëherë filxhani është shkencë. Postimin e tij Rama e mbyll duke iu kujtuar opozitarëve se janë të pashërueshëm dhe po rrisin çdo ditë faturën që do u presë Sovrani në 30 qershor”

“Nëse kjo ishte protestë e madhe atëherë filxhani është shkencë, Saliu është astronom dhe pakica është shumicë! Në fakt kjo s’ishte as e madhe, as e denjë po thjesht e turpshme për PD LSI! Këta humbës të pashërueshëm po rrisin çdo ditë faturën që do u presë Sovrani në 30 qershor”

 

b.b/dita

April 13, 2019 22:26
Komento

13 Komente

 1. Zigur Qarri April 13, 22:42

  D’Rama nën efektin e kokainës.

  Reply to this comment
  • eni April 13, 23:47

   Duket qarte se edvin ram..ti nuk ka ndermend qe te beje kompromis per hir te qytetareve dhe shqiperise.
   Edvin kokelopa kerkon qe ta coje shqiperine ne lufte dhe perplasje civile. Deklarata e edi rames nuk jane deklarata te nje kryeministri europiean qe ofron zgjidhje dhe dialog me opoziten por jane deklarata te nje diktatori qe fshihet pas policise dhe sander leshit qe mendon se do ta shpetojne dhe cojne zvarre deri ne zgjedhjet e 30 qershorit. Por e genjen mendja. Durimi i popullit duke filluar qe nga protesta e sotme ka filluar qe te soset.
   Edvin i ka shpresat tek policet fukarenj qe po rrezikojne per nje rroge dhe qe po i japin frymemarrje edi rames ne momentet e fundit te tij ne politike dhe ne qeveri.
   Duke qene se policet nuk e kane kuptuar mesazhin dhe behen barriere per te mbrojtur nje qeveri ilegjitime dhe te korruptuar te drejtuar nga nje hajdut dhe i korruptuar si edi rama atehere opozita te marre masat qe ne protesten e ardheshme te mos shkoje me duar ne xhepa por e pajisur sic duhet per tu perballuar me te njejtat mjetet me policet qe po behen mburoje e te korruptuarve dhe hajduteve te popullit shqipetar.

   Reply to this comment
  • nik April 14, 01:17

   Imagjinojeni shqipetare nga kush qeveriset shqiperia nga nje i droguar nga nje psikopat se edvin rama. Nje piktor i deshtuar nje artist i deshtuar nje basketbollist i deshtuar dhe nje familjar i deshtuar.

   Pas gjithe asaj ngjarje te rende qe ndodhi ne aeroportin e vetem nderkombetar te vendit ku nje grup personash ne mes te dites sfiduan rendin sigurine dhe ligjin dhe grabiten avionin e linjes tirane austri nje shume prej me shume se 10 milione euro kryeministri shqipetar endet rrugeve te botes ne Kuvajt. I shmanget pergjegjesive ligjore si drejtues i qeverise. I shmanget perballjes me popullin opozitar ne mazhorance ne fakt.

   Ky eshte kryeministri me i papergjegjeshem dhe me hajdut qe ka patur shqiperia qe prej kohes se saj si shtet.

   Largimi i edvin rames jo se eshte i nevojeshem per te cbllokuar krizen ku ka hyre vendi por dhe i domosdoshem per te rimekembur shtetin e shkaterruar nga ky derdimen i cili ka shkaterruar gjyqesorin nga deshira dhe mania qe te kete gjithe pushtet.

   Nje proces vetingu i njeanshem po largon te gjithe gjyqtaret qe edvin rama i shikon si opozite ose mbeshtetes te opozites. Reforma ne drejtesi duhet te cbehet dhe te fillohet gjithcka nga e para.

   Reply to this comment
 2. era! April 13, 23:13

  ,Po vazhdove te mohosh luften nacional-clirimtare dhe heronjte e saj me 30 qershor do te shkosh edhe ti ne te sat eme me keq se PD-ja o IDIOTmegalloman Ky popull ta piu lengun tani Ti nuk je truri i ketij p[opulli por nje rastesi e ndyre e situates Harram i pac ato vota qe i dhame gjer sot per PS-ne

  Reply to this comment
  • Komunisti April 13, 23:33

   Te kam dhier ne voten tende te luftes dhe heronjve te tu moj era,Koha e donkishoteve enveriste nuk ngjallet kurre
   me Ramen e pa Ramen
   Shqiperia nuk behet sepse fara e majmunit te ri te “partise se punes”parazite nuk ka ngordhur akoma

   Reply to this comment
  • Tirana April 14, 07:11

   Rama ja u ka matur koken me pe, kot lodheni, i vetmi shanc rinovimi i opozites.

   Reply to this comment
 3. eni April 13, 23:48

  Duket qarte se edvin ram..ti nuk ka ndermend qe te beje kompromis per hir te qytetareve dhe shqiperise.
  Edvin kokelopa kerkon qe ta coje shqiperine ne lufte dhe perplasje civile. Deklarata e edi rames nuk jane deklarata te nje kryeministri europiean qe ofron zgjidhje dhe dialog me opoziten por jane deklarata te nje diktatori qe fshihet pas policise dhe sander leshit qe mendon se do ta shpetojne dhe cojne zvarre deri ne zgjedhjet e 30 qershorit. Por e genjen mendja. Durimi i popullit duke filluar qe nga protesta e sotme ka filluar qe te soset.
  Edvin i ka shpresat tek policet fukarenj qe po rrezikojne per nje rroge dhe qe po i japin frymemarrje edi rames ne momentet e fundit te tij ne politike dhe ne qeveri.
  Duke qene se policet nuk e kane kuptuar mesazhin dhe behen barriere per te mbrojtur nje qeveri ilegjitime dhe te korruptuar te drejtuar nga nje hajdut dhe i korruptuar si edi rama atehere opozita te marre masat qe ne protesten e ardheshme te mos shkoje me duar ne xhepa por e pajisur sic duhet per tu perballuar me te njejtat mjetet me policet qe po behen mburoje e te korruptuarve dhe hajduteve te popullit shqipetar.

  Reply to this comment
 4. demo April 13, 23:59

  Po c`pate qe i hoqe kangjellat kryeministrise?
  Po te ishte per te hequr,i kishte hequr shoku Memet!
  Vuaje tani!

  Reply to this comment
 5. XXXL April 14, 01:11

  Zigur Kari si te kam thene, shko shpejt bej gojre ore grua e moter-qire.

  Reply to this comment
  • Zigur Qarri April 14, 12:23

   Filloi lehjen zagari i”rilindjes”, ndersyer nga D’Rame drogaxhiu! XXXL gojorja si gjithmone,promovon ne masen XXXL kurvllikun e motres,
   te gruas dhe gjith familjes se tij!Vazhdo o çuni kurves,vazhdo!

   Reply to this comment
 6. Sauku April 14, 07:28

  Kujt i thua sovrani,po ik mor bole se je bere me keq se
  enver hoxha,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim