Rama ironizon rëndë: Blushi një version i dobët i Saliut, Meta duhej të gëzonte…

May 22, 2017 23:17

Rama ironizon rëndë: Blushi një version i dobët i Saliut, Meta duhej të gëzonte…

Pas përfundimit të seancës së jashtëzakonshme kryeministri Edi Rama është shprehur se PS do të luftojë fort për të marrë 71 mandate.

 

I pyetur lidhur me marredheniet PS-PD dhe se Berisha i tha Blushit qe eshte xheloz, Rama nuk ka preferuar te komentoje.

A ka vend për xhelozi? Ashtu sikundër tha Berisha?

“Nuk dua të bëj komente. Blushi është një version i dobët i Saliut. Meta duhej ti gëzohej seancës së fundit në Parlament.

Ajo që unë nuk e kam diskutuar dhe nuk ka diskutim është se PS është e para dhe do luftojmë fort për të marrë 71 mandate per te sigurua autonomi te plote ne timonin e reformave.

Përpara se të fitonte PS ka fituar Shqipëria. Qytetarët dihet të sillen si qytetarë para Ligjit dhe jo si padronë. Rezultati do të jetë i pakontestueshëm.  Angazhimi i marrëveshjesh është minimizimi në maksimum i çdo padrejtësie. Përpara Brukselti do të flasim me një zë të unifikuar për Shqipërinë. Sot është zhbllokuar vetingu” tha Rama.

May 22, 2017 23:17
Komento

7 Komente

 1. Arber I May 23, 06:39

  Vetting-ut iu hoq helmi, tani politikanet dhe gjyqtaret e mbajne ne gji pa frike.

  Reply to this comment
 2. Kujtimi May 23, 08:58

  Mos u mundoni kot te mbuloni diellin me shoshe. Njerezit e pane LIVE ne TV se kush ironizoi fort. Ishte Ben Blushi qe e beri Ramen ti merrej fryma kur fliste. Blushi e beri Ramen lecke, si gjithmone. Para Blushit Rama del me kastravec se c’eshte dhe flet kodra mbas bregu per tepsi e tava.

  Reply to this comment
 3. kris 1 May 23, 10:44

  Degjoni o milet.Qytetaret duhet te sillen si qytetare perpara ligjit dhe jo si padrone-bertet tellalli i Saliut.
  Nastradini kur e degjoi e pyeti:Si e ke gruan zoti tellall?

  Reply to this comment
 4. A May 23, 12:06

  EDI RAMA, nate dite po tregon vehten qe eshte nje legen, mashtrues, nje barbon qe sjell vetem intriga. Ka tradhetuar 4-ter personat e 21 janarit.
  Vettingu quhet i sukseshem kur te shikojme qe duke filluar nga tradhetari dhe krimineli SALI BERISHA, pijaneci dhe bixhozqiu FATOS NANO, njeriu qe nuk din te beje asgje nje manekin LUL BASHA, njeriu qe merret me thesaret ILIR META Floriri dhe ky aktuali EDI RAMA nje lloj tjeter mashtruesi qe nuk mban asnje fjale dhe nje demagog llapaqen kalibri me klanet e tyre mafioze duhet te arrestohen nje ore e me pare duke ju sekuestruar deri edhe pasuria e luajteshme dhe pa luajteshme. Atehre drejtesia kane mbare rrugen e drejte.
  Deri tani nuk po shikohen keto gjera.

  Reply to this comment
 5. anticensurë25642654 May 23, 12:18

  nëse doni ta shprehni me figurë shprehjen “me fluturu me presh në bythë”!?
  kjo foto e palloshit, është shprehja më e arrirë!!
  bile mund të thuash dhe më tepër muti shalëve e preshi në bithë!!dhe idioti i tironësh shkërdhihet tu qesh!!
  hy debil!!

  Reply to this comment
 6. Adih May 23, 15:36

  Pse e bere ligjin 449 ,o Rama ,me ate Majkon tend ,ushtar te vene ne resht e legen se bashku. Mendove besoj per te miren e popullit, me kete ligj . Pergjigju z Kryeminister kesaj pyetje ,po te jesh burre . Jam i sigurte qe sje per tu pergjigjur 1 milion votave qe te kane votuar .

  Reply to this comment
 7. Adih May 23, 16:19

  Jemi mirenjohes per ju Z Blushi ,qe ja cirni masken ketij te papergjeghmit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim