Rama: Sot fitoi e ardhmja. U kry për bukuri, ju dua shumë fare

June 30, 2019 21:16

Rama: Sot fitoi e ardhmja. U kry për bukuri, ju dua shumë fare

Në daljen për media të kësaj mbrëmjeje, Kryeministri Edi Rama tha se kjo e sotshmja ishte një fitore e paqes dhe e së ardhmes.

Rama deklaroi ndër të tjera:

“Të nderuar bashkëqytetarë me ose pa përkatësi e bindje politike brenda ose jashtë atdheut ku ndodheni. Sot ishte 30 qershori i një Shqipërie që për shumë muaj përjetoi dramën e një përçarje të rëndë politike të frymëzuar, të nxitur dhe organizuar për të ndaluar ecjen tonë përpara në rrugën e normalitetit shoqëror, bashkëjetesës demokratike dhe integrimit të popullit shqiptar në familjen e popullit të Europës. Sot fitoi e ardhmja, fitoi shteti, forca e politikës, qytetaria, fitoi shpresa.

Faleminderit qeverisë së SHBA dhe përfaqësuesve të saj në Tiranë, faleminderit BE dhe delegacionit të BE në Shqipëri, faleminderit misionit të OSBE dhe çdokujt tjetër nga përfaqësuesit e nderuar të botës demokratike që dhanë një dorë në këtë betejë. Jo vetëm faleminderit, por edhe ndjesë, shumë ndjesë, miqve të huaj që u bënë objekt i sulmeve të turpshme.

Qytetarët shqiptarë sot e bënë të tyre. Ata folën si s’ka më qartë, e si s’ka më bukur. Qoftë duke shkuar të votojnë, ose qoftë edhe duke mos shkuar të votojnë, ata folën në gjuhën e paqes dhe respektit për njëri-tjetrin.

U kry për bukuri, me një llaf. Ajo që dukej si rruga pa krye e rezistencës tonë. Nesër fillon dita kur ne duhet të fillojmë të bëjmë tonën. Duke u përulur përpara popullit, duke reflektuar para pasqyrës së qeverisjes tonë.

Kemi bërë punë të mira, por kemi bërë disa punë që më mirë të mos ishin bërë fare, sepse i kemi bërë gabim. Njerëzit nga nesër do të jenë shumë më pak të duruar nga ne dhe shumë më pak të prirur të kuptojnë të metat dhe gabimet tona.

Nga nesër ne kemi meritën që qëndruam në anën e duhur të historisë dhe që udhëhoqëm duke zgjedhur rrugën më të vështirë dhe thuajse të pamundur. Zgjodhëm rrugën e drejtë dhe të gjatë të së ardhmes.

Për këtë meritë unë jam sot shumë krenar, si shqiptar dhe si udhëheqës i Partisë Socialiste të Shqipërisë. Për këtë meritë PS është sot një fuqi e shtuar edhe më e besueshme se deri dje.

Nëse duan marrëveshje për Shqipërinë, marrëveshje do të kenë. Marrëveshja bëhet me dialog pa kushte. Dora ime është e shtrirë.

Për të gjithë socialistët, të gjithë ata që erdhën të më dëgjonin në pikën e vapës dhe që sot e mbytën në qendrat e votimin fantazmën e dhunës, nuk gjej dot fjalë për ta përshkruar. Ju dua shumë fare”.

e.ll./dita

June 30, 2019 21:16
Komento

40 Komente

 1. Vasili June 30, 21:24

  A e di per se fitoi demokracia,mor amorf politik i paparishikueshem:
  Se per here te pare ti nuk u zbythe nga shpellaret haxhiqamilistet komunist,mbas piruetave te neveriteshme qe ke bere me ta ne vite.
  Thiri mendjes,me ne fund qe kjo eshte rruga e munguar per ta cuar kete vend europian perpapar.

  Reply to this comment
  • Raimond vlonjati July 1, 01:13

   Sa per kuriozitet, Komunisteve ju hengesh mutin, —

   Ndersa ky sharlatani qe ka uzurpuar kreun e PS-, por qe nuk ka asnje lidhje me PS, e cila eshte Parti e shtresave te thjeshta te Popullsise,
   sepse ky hajdut Kryeminister
   I sherben vetem milionereve te Familjes s etij , duhet te largohet nga kreu I PS,
   sepse ne keto zgjedhje ky u diskretitua plotesisht,

   Reply to this comment
  • Psss... July 1, 07:22

   Nje mafjoz qe fitoj me ca mafjoz te tjere sa per sy e faqe,
   Riorganizimi i bandes

   Reply to this comment
 2. ME EMER June 30, 21:26

  KJjo jo vetem qe nuk eshte fitore “bile e madhe historike ” sikurse e quani ju , por eshte nje turp i madh historik qe u shkaktua nga ju personalisht , qe nuk jeni ne gjendje te kontrrolloni vehten e jo me shtetin , por pa perjashtuar shoket tuaj te opozites qe tashme jane te deskredituar politikisht . Kerko doreheqje ti dhe ata qe te shpetoje Shqiperia ..!Rrofte Shqiperia , rrofshin njerezit e ndereshem ..!

  Reply to this comment
 3. Peza June 30, 21:35

  TURPI TE MBULOFTE O RAMA!
  Nuk fitoi populli shqiptar se sot nuk u zgjidh asgje,pervec se ti u bere me harbut,me delirant,me kokeforte dhe qe nuk ke kuptuar asgje se sa deme i ke shkaktuar Shqiperise dhe popullit shqiptar!
  Ti u grrice me opoziten jo per parime,jo per popullin shqiptar,por per hunden tende,per kapriciot e tua,per te mbrojtur deshtimet e tua kolosale,per te mbrojtur korrupsionin tend galopant dhe per te shpetuar sa te mundesh nga ndeshkimi i drejtesise!
  Nuk ke ndryshim fare nga Berisha,Basha,Meta dhe te tjeret hajdute e te korruptuar!
  Ti duhet te shporresh nga PS-ja se e ke rrenuar ate si parti duke e kthyer ne prone private!
  SHPORRU RAMA!
  Dhe kete ta thote nje SOCIALIST e jo nje opozitar demokrat!
  SHPORRU se ua ke nxire jeten shqiptareve,prandaj po ikin neper bote!

  Reply to this comment
 4. Feniks June 30, 21:45

  Ku i ke 1 milion votat,qe ke 6 vjet qe mburresh lart e poshte o mavri me boje?
  Edhe une jam nje nga ata te 1 milion votuesit e tu,por sot te urrej me gjithe shpirt!
  Ke zhdukur shtetin ligjor o armik i Shqiperise dhe ke mbrojtur korrupsionin ne cdo hap!
  Sot ne shtetin tend nuk gjen nje zyre ku te ankohesh e te zgjidhesh hallet se ti ua ke mbyllur gojen shqiptareve duke i burgosur vetem ne kryeministri!
  As pushtuesit naziste nuk paten krijuar nje shtet te tille o bandit,qe ia kalove edhe Berishes!
  Ti nuk je per politikan,se ti nuk ke elementet me te domosdoshem te te qenit njeri!
  Ti nuk di te besh dialog,ti nuk di te degjosh te tjeret,te pranosh keshillat,kritikat dhe akuzat!
  Ty te shkruajme se “Bashkia vjedh qytetaret” ti pergjigjesh tere harbutllik se “Bashkia nuk varet nga ty”!
  Po fushaten pse e bere tani,per bashkite kur nuk u varkan nga ty o babai i korrupsionit?

  Reply to this comment
  • Nard Ndoka prej Puke July 1, 10:41

   O ti kungull Feniks, bashke me ata tre te tjeret me siper qe nxjerrin hale nga goja.
   Shtetin nuk e ben nje njeri, e bejme te gjithe.
   Edhe per rrumpallen e Saliut, nuk e ka fajin vetem Saliu, se nuk erdhi ai ne qytetin tend te prishte shtetin.
   Ne e kemi ne gjak kultin e individit, dhe oresim gjithshka nga nje njeri.
   Por ti, po je kaq i pakenaqur nga Rama, dil vete dhe merre shtetin ne dore. Rama rrezohet me vota. Nuk eshte si Saliu. Formo Partine tende dhe fito.
   Apo nuk ta mban bytha. Po nuk ta mbajti, atehere trus bithen, rri urte, duro pordhet e Edi Rames, dhe te pakten mos ha mut kot.
   Te te shihnim ty se si do.luftoje kunder Saliut, Metes, Kryemadhit, dhe debilave qe u vene nga pas.
   Keshtu nga telefoni jane te gjithe bilbila, por kur vjen puna per t’u nxjerre gjoksin gjerave, zbythen, dhe ikin ne shtepi. Kaqol.

   Reply to this comment
   • Feniks July 1, 14:15

    Or ti i “MARRE”,qe nuk je prej Puke!
    Pikerisht se je treu shplare prandaj nuk kupton se Rama eshte shdrruar ne DIKTATOR!
    Dhe diktatoret urdherojne te behet cdo gje!
    Ne se shtetin e bejne te gjithe,a nuk me thua se cfare fuqie apo kompetencash te kane lene ty ne kete palo shtet,qe te ndryshosh dicka?
    Nje MUT ke!
    Ty te duan sa per te votuar o gerdalle se pas dites se votimeve ti je vetem nje gelbaze per Ramen!
    A te pyeti njeri ty se kush do zgjidhej deputet,kryebashkiak apo keshilltar?
    FARE,se ti je nje hic,qe nuk ta var teneqene njeri!
    A te pyeti ty njeri se kush duhet te jete deputet?
    FARE se ti je zog gomari!
    A di ti nje vend ne kete shtet,qe te ankohesh dhe te zgjidhin ankesen?
    Ne portalin kryeministror,do thuash ti si tru shplare,qe je!
    Po a ka ndonje vend ne bote qe te gjitha ankesat e popullit te grumbullohen ne kryeministri?
    A te kujtohet ty koha e diktatures komuniste,qe qytetaret i kishin te hapura te gjitha zyrat,rruget,institucionet etj per t’u ankuar dhe ne se ankoheshe per nje zyrtar, shkoje tek shefi i tij dhe te zgjidhej ankesa ne vend pa u sorollatur nga Konispoli ne kryeministri?
    Po ne se qenka normale qe ankesat u zgjidhkan vetem ne kryeministri,atehere pse nuk shkrihen te gjitha spitalet dhe te vizitohen njerezit te gjithe ne Tirane?
    Pse nuk mbyllen te gjitha deget e brendeshme,gjykatat,prokurorite,bashkite etj dhe te vijme ne Tirane te zgjidhim hallet?
    Po shkollat,cerdhet,kopshtet etj pse nuk mbyllen dhe femijet te vijne ne Tirane?
    Eh more budalla prej Puke sa krric qenke,kur thua se nuk e ka fajin Rama!
    Por kur u rrezua socializmi e deri sot ,pse vazhdojme dhe shajme Enver Hoxhen per cdo gje te keqe?
    A e degjove Ramen kur u doli ne mbrojtje hajduteve qe i dhane tenderat prej 40 milion eurosh tek unaza e re, nje firme fantazem me dosje fallco dhe Rama iu hakerrye gazetareve se “Ku eshte ketu korrupsioni?”?
    Po sa tendera te tjere jane bere me kete menyre kriminale dhe Rama ka mbushur xhepat e tij?
    Po hajduti gjithmone ka thirrur “Kapeni hajdutin”,ndersa ti pret qe Rama ta pranoje vete se eshte hajduti?
    Me gomere si ty ,o i marre prej Puke do haje buke Rama,ndersa me rebel si une do shkoje ne burg!

    Reply to this comment
 5. Drenova June 30, 21:49

  Kjo eshte vertet fitore o mjeran,por eshte si FITORE SI E PIRROS!
  Po nuk e kuptove keshtu,ke marre fund si …njeri!

  Reply to this comment
 6. katarakti June 30, 21:51

  Bravo Rama. Je gjigand. Me ne fund u tregove vendin te gjithe maskarenjve te opozites qe kujtonin se mund ta benin ligjin siç donin vete. Jo vetem qe nuk u zmbrapse nje hap, por u rezistove me krenari molotoveve te atyre qe parashikonin se me 30 qershor do te behet “qameti i zi”. Te gjithe u bene pula. Pjesemarrja dhe rezultati nuk kane asnje rendesi, Rendesi ka qe ua dhyve hundet nje here e mire Likes me bllok ne dore, qe i dekratoi dhe çdekretoi disa here keto zgjedhje, Lul Hollandezit qe ulurinte “Rama ik” dhe tani siç duket puna do te jete ai qe do iki, si dhe Derri-she Karaxhiçit qe nga marazi u zhduk andej nga Austria, gjoja per mjekim. Je Njesh Rama. Tani fillo tu tregosh vendin ne Reç te gjithe atyre qe penguan keto zgjedhje. Dhe mos me harro te lutem Liken me bllok dhe ata qe vrane me 21 janar.

  Reply to this comment
  • mirel July 1, 14:20

   Pjesemarrja tregon qe Rilindja e ka marre shqelmin e tatepjetes.
   Zgjedhjet parlamentare do e shenojne humbese te thelle.
   Me 5 debile si puna jote nuk mbahet pushteti.
   Nuk fjas per kete kurven prizem.
   Ajo eshte buce solide.

   Reply to this comment
 7. prizem June 30, 21:54

  Bravo Rama, populli ju mbeshteti per ti shkulur nga qafa bandat talebane PD / LSI. Leri qente e rruges dhe blogjeve te lehin, nese do ndalesh te qellosh me gur secilin prej tyre do te ngelesh mbrapa. Shqiperia ka nevoje per pune, prosperitet, paqe dhe qetesi sociale.

  Reply to this comment
 8. Shqiptar June 30, 21:55

  Ne demokraci pushtetet ndrrohen me votaaaaa. O qorra ku jeni vini lente zmadhuese, o shurdha ku jeni vini aparate degjimi, NE DEMOKRACI PUSHTETI MERRET ME VOTA. O te paafte, sylesh, injorant, denonconi gjithcka qe nuk shkon por duhet te MERRNI PJESE NE ZGJEDHJE. I lutem zotit te na gjeje nje opozite inteligjente.

  Reply to this comment
  • Lili July 1, 06:16

   Shqiparet mendojne se me kete ligj elektoral qe u mbyll nga keta horra eshte ma mire me boykotuar zgedhjet ! Pra pushtet pa asnje legjimitet qe perfason pakicen grabitcare!
   Halla s’kebmarr vesh gje pra prit se s’ke pare gje!

   Reply to this comment
 9. MH June 30, 21:58

  Rame i shahut politike.Megjithese riabilitove kryeballistin Mit’hat Frasheri asnji ballist nuk te votoi ne kete fitore qe propogandon jo shah po as yq me nende.

  Reply to this comment
 10. Drejtesia do te vij June 30, 22:02

  Ai qe hedh balte nga Balta ka dal !
  Shume drejte te dy palet me 30 qershor jane te gezuar ! Paqa fitoi mbi dhunen ! Fale presionit amerikan ! Mbas 30 qershorit fillon histori tjeter !

  Te gjithe Politikanet te PS dhe te PD LSI ketej e mbrapa do te dalin perpara gjykates per te gjitha akuzat e tyre gjate jetes se tyre politike dhe publike !

  Te gjithe politikanet (jo vetem Rama) do te dalin ne gjykat te pandehur per tu ballafaquar me akuzat te ndryshme qysh prej dites se pare ne politike per te gjitha skandalet qe jane kryer ne te kalueren !

  Drejtesia zhytet por kur nuk mbytet !

  Reply to this comment
  • Dn July 1, 07:27

   Po po edhe fo interesohet shume per origjinen e 100 millionet e deposituat nga rama jashte ….

   Reply to this comment
 11. Vera June 30, 22:11

  Bravo Rama,e drejta do fitoje .Edhe pak se sapo filloi do vazhdoje me spak .-un

  Reply to this comment
 12. demo June 30, 22:11

  Kam 30 vjet qe e pres kete dite.
  Eshte fundi i partise se horrave,rrugaceve,banditeve,qe ne Nentor te vitit 1991 na therrisnin:-Jashte Mocionistet nga partia! Ne koke te banditeve qendronte Shpellari,ulerima,bertitma,kercenime,
  Punuam per horrat,sakrifikuam,qe MALOKU ME LUKUNINE E TIJ TE SHPELLAREVE TE BEHESHIN BOSSA,te na vidhnin tokat, pronat dhe burgun.
  Kam 30 vjet qe e pres kete dite.Sot votova i pari per zhdukjen e fares se keqe.
  Praktikisht nuk kane asnje mundesi te vijne ne pushtet.
  Ne 13 tetor Ilir Meta do ti versuli horrat e PD kunder Bashes,me sebepin e mospjesemarrjes ne zgjedhje,.Do kacafyten me njeri tjetrin,do shofim qereles.
  Keshtu ju pafsha,!

  Reply to this comment
 13. Cou enver te shikosh saliun qe na e solle nga shpellat June 30, 22:13

  Sot fitoi Amerika se po te ishte per shpellaret e saliut dot kishim kufoma dhe nje vend te shkrumbuar.
  Po te ishte per vampirin komunist sali do marshonte si kanunor ne mes te kufomave dhe do mburresh se vrau komuniste…

  Reply to this comment
 14. tani June 30, 22:21

  Duke filluar nga neser ,nis pastrimi i bashkive te djathta nga zhulsit,injorantet dhe hajdutet 30 vjecare.Hallall qumeshti i nenes o Edi Rama se po te mos ishe ti do kishim mbi zverk duke na pire gjakun pinjollet e shpellareve.Tani e prapa merret spak me ta.Ua pacim borxh per jete amerikes dhe europes qe na shpetoi per te disaten here nga zhdukja si komb.

  Reply to this comment
 15. drini June 30, 22:34

  Zgjedhjet e sotme ishin nje cudi shqiptare qe nuk ka ndodhur ne asnje vend tjeter postkomunist.Si shqiptar shume i gezuar qe n uk pati dhune e gjak qe tu bente qejfin armiqeve te shqiperise. Cudi eshte se te gjithe i druheshin kesaj frike por tani te gjithe flasin sikur kjo te mos ekzistonte.Edhe njehere keto zgjedhje tregojne se dhuna dhe vrasjet ne te kaluaren ne shqiperi kane nje autore sali Berishen.Asnjehere ai nuk u tha prere fantikeve te tij te hiqnin dore nga violenca dhe nga vjedhja e votes.

  Reply to this comment
 16. MH June 30, 22:34

  Na falni per komentin e ma siper.Mbasi nuk dinja qe ligji e vendoska edhe me pjesmarrje 1 % te votuesve votimet quhen te perfundume.Nxirret bilanci i numrimit.Fiton kush ka shifren ma te madhe ne kete 1% pjesemarres.
  Keshtu z.Ramo vashdo se je ne rregull me shahun politik te shahut.

  Reply to this comment
 17. PS-ja marshon duke marre gjithe pushtetet ,nderkohe banda e xhikes dhe qamiles therrasin Fitoreeee hahahahah June 30, 23:00

  Me ne fund kafshet do riatdhesohen ne pyjet e shpellat

  andej ga edhe dolen

  Reply to this comment
 18. Kemi June 30, 23:18

  Zotri Rama po e quan fitore historike,nëse edhe kjo fitore quhet historike atëhere nuk do koment spse pas 30 vite mund për tu demokratizue vendi ndodhi e kundërta u kthye në një vend të izoluar monizëm.Është për të ardh keq por kështu ndodh kur Kryeministri nuk punon për shtetin por për xhepin.

  Reply to this comment
 19. te nerum idiot dhe ju gomar ,qe pellisni ktu ne kte stan cdo dite si te marre : June 30, 23:20

  dita po bohet gjithmon e me e rrezikeshme per te semuret mendore qe qendrojne ktu te stacionuar prej mujsh ;
  or ti !

  Reply to this comment
 20. Ujku Plak June 30, 23:39

  Gati per Dorheqje sepse ke marre Gjysmen e numrit te votave te 2017 .
  E hengre Karemin e USA -s , te befte mire .qe te vuri ne Prove pa Konkurues se sa Vota do te merje .
  Likja do te te Zbyth Por ti nuk e di se nga po te vjen .
  Opozita i ka minimalisht 850 Mije Vota .
  Edhe tani po i Masturbon Komsomolasit ?’

  Reply to this comment
  • mirel July 1, 05:36

   Fix fare, u vu ne konkurim sa vota do merrte nga socialistet.
   E ka marre tatepjeten..komplet diskreditim

   Reply to this comment
 21. Kola Petrit July 1, 05:19

  Sunday, July 22, 2007
  Te shkrihet PD-ja !
  Sistemi pluralist ne Shqiperi filloi dhe mbetet nje farse. Ne fakt ai ishte dhe eshte nje proces i manipuluar dhe i kontrolluar ne detaje nga Partia e Punes me ne krye strategun e saj te viteve te fundit, zotin Ramiz Alia. Planifikimi dhe rezultatet praktike pare nen prizmin e skllavopronarise komuniste jane kryevepra sa qe duhet thene “Urreje Djallin por ki respekt per talentin e tij”.
  Kryevepra e Ramiz Alise per te cilen ai do te mbahet mend ne histori eshte krijimi i PD-se me komunista, sahanlepiresa ( individa te djathte) dhe bashkepuntore te sigurimit ( me se shumti individa te djathte).
  Qellimi i kryevepres Ramiziane , PD-se ishte pengimi i marrjes se pushtetit nga te djathtet, nacionalistat dhe te pavarurit. Ajo, PD-ja do te sherbente si roje, garanci dhe diktature brutale mbi ata te cilet do te kerkonin te sfidonin pushtetin komunist te viteve pas 1990-es. Fakt eshte se, PD-ja i tejkaloi detyrat e vena nga Ramiz Alia dhe sot ne Shqiperi realisht nuk egziston e djathta. Qellimi politik i krijimit te PD-se, likujdimi total i te djathtes shqiptare eshte realitet. Meritat per kete objektiv te harritur i takojne energjikut Sali Berisha te cilit elita komunista duhet ti kete borxhe nje monument pikerisht ne vendndodhjen e ish monumentit te Enver Hoxhes, ne qender te Tiranes.
  Pikerisht realizimi 100 % ne praktike i qellimit per te cilin u krijua PD-ja eshte edhe njera nga arsyet se perse ajo duhet te shperndahet dhe anetaret e saj ti bashkohen Partise Socialiste…. Foshnja e djathte u deshtua ne miter nga doktor Berisha. Praktikisht ndodhemi ne sistem njepartiak.
  Arsyeja e dyte perse PD-ja duhet te shperndahet eshte sepse ajo u konceptua dhe funksionoi si nje organizate kriminale ku pervec qellimit politik kishte edhe ate ekonomik. Pasurimit nepermjet vjedhjeve, grabitjeve, plackitjeve te prones, djerses dhe gjakut te shqiptareve. Kjo veprimtari kriminale mori formen me te qarte te tradhetise kombetare kur PD-ja furnizonte makinen ushtarake serbe qe ti mundesonte asaj vazhdimin e kasapanes njerzore ne gadishullin Ballkanik.
  Ashtu si i pari edhe qellimi i dyte, i pasurimit kriminal eshte realizuar ne menyre spektakulare ndaj organizata kriminale, PD-ja duhet te shkrihet dhe themeluesit dhe drejtuesit e kesaj organizate duhet te dalin para drejtesise popullore.

  Reply to this comment
 22. info analitike July 1, 06:18

  Shokë na kenaqet. Nuk kam qeshur kurrë më shumë se këto ditë me ate marrëzi që ndodh në Shqipëri. Qershia mbi tortë ishe kriekaqoli me të shoqen në foto me brekushe Na kenaqet. Ju rrofte partia dhe lideri global

  Reply to this comment
 23. Lili July 1, 07:17

  Fantastike!!
  Rezultat i paster pa asnje kundershtim: Rama nuk gezon perkrahjen as te 20 %te popullit!
  Ky eshte fakti n1 i ketyre zgedhjeve!!
  E kete perkunder ertv , mediat e tij, pushtetin e tij etjetj ! Shkurt e shqip morrin nje lexion nga populli qe nuk mashtrohet me propagande miserabel!
  Ps edi sa shpenzove per kete 20%ridikul? As Foniqi kur e e hoqe flamurin shqiptar per ate grek nuk te dha votat!!

  Reply to this comment
 24. Dn July 1, 07:24

  Ju dua shume fare!
  Konstrukt interesant pse e shton ate fare ne fund te ju dua? Per t’na bindur edhe ma shume se nuk po mjafton dashuri i ju dua? Apo per te mohuar ate ´ju dua ´ ne menyre inkonshiente?
  Sado te na deklarojsh ju dua, nuk pine uje se populli e ka kuptuar qe ti tallesh me shqiptaret edhe shfaqja jote ne zgedhje i veshuar si klown , pa pike respekti per institucionin qe perfason, e tregon kete ma mire se cdo gje !
  Populli te tha nje Nuk te duam te forte, deshte s’deshte!!

  Reply to this comment
 25. demo July 1, 07:59

  Ceta PD+LSI nuk zhvillon dot as zgjedhje paralele lokale ne 13 tetor,sepse te gjithe komunat dhe bashkite i ka PS.
  Vetem ti bejne zgjedhjet neper zyrat e PD dhe ne mejhane.

  Reply to this comment
 26. Edi vet direkt July 1, 09:25

  Pikjata e bandes se Xhikes & Qamiles vazhdon

  me idiotizmat qe i karakterizon te zhytet akoma e me thelle

  ne gropen e halese qe mbushi vet .

  Tashme ajo qe i mungon eshte qe te vishen si Taliban

  me Callma e fustane e shetisin medieve e rrugeve si

  sharlatane te vertete .

  Por sigurishte qe uk mundet te ndodhte ndryshe !

  Eshte nji proces tashme i njohur i Natyres .

  Gjithcka kthehet ne Origjine .(pra merr ne jete pozicionin qe i takon ne shoqerine njerezore )

  Spekullimit qesharak ,ne media me ate FAKE Retorike ,

  e Kriminelit qe pellet per te Drejten e Viktimes ,

  e Prostitutes qe pellet per Nder ,

  e mashtruesit /genjeshtarit/ tinzarit hajnit qe pellet per sinqeritet ,

  eshte nji cfaqje e shemtuar para popullit shqiptare ,

  qe ja dha reston bandes se llapaqenerise Antishqiptare .
  ——–
  asnjiher s’ka triumfuar injoraca dhe e Keqja ne nji vend ,
  sado
  e madhe te jet ajo ne numer ,sepse njeriu sado neegativ te jet brenda tij ,

  eshte i prir nga e bukura e jetes nga qytetaria ,
  nga drejtesia ,

  duke kuptuar se e mira e pergjitheshme ,eshte nji

  e mire personale qe gezojme te gjithe.
  ———
  Ata qe i fryn ala ktu eres se injorances e kaosit politike ,

  jane ose sherbetore te djallit antishqiptare ose njerez

  te cilet kan humbur tashme asnji deshire per te jetuar jeten si njerez .

  Eshte kojha ,qe shoqeria shqiptare te braktise ,
  pasionin e konfliktit e te kundershtuarit kudo e ne cdo gje pa vene ne perdorim trurin llogjiken arsyen

  se kujt i sherben kaosi shkaterrimi konflikti .

  Kthejuni Njerezimit te nderuar tee semure partiake ..

  asnjiher nuk eshte vone te kthehesh ne Atdhe dhe kontribuoshe per ate shoqeri .
  Duke i sherbyeer Normalitetit qetesise kultures qytetare ,

  i sherbejme jetes tone ,te ardhmes tone femijeve tane .

  Normaliteti sjell siguri .

  Konlikti ,pasiguri e semundje .

  Stakohuni per nji momet nga ai erv qe ju ka rrembyer trut ,

  dhe mendoni te qet duke i buzeqeshure jetes .
  Ka me ju ber mire sinqerishte .
  Kthejuni jetes si njerez

  Reply to this comment
 27. anticensurë25642654 July 1, 10:51

  “Nga nesër ne kemi meritën që qëndruam në anën e duhur të historisë dhe që udhëhoqëm duke zgjedhur rrugën më të vështirë dhe thuajse të pamundur. Zgjodhëm rrugën e drejtë dhe të gjatë të së ardhmes.”
  bravo o udhëheqës botëror!!
  bravo që bëre zgjedhjet,POOOOOR harram të qoftë që nuk dhe dorheqjen!!
  shko e thyej qafën me gjithë bandën tënde rilindiote!!
  në zgjedhjet e djeshme “fitoi” PS dhe jo pardesybardhët që uzurpuan PSnë!!
  ti more një përgjigje të jashtëzakonshme nga shqiptarët!!
  ty shqiptarët të thanë shporru!!
  mos kujto se votimi për atë lapangjozin e fiqve mund të jetë një shpresë për ty që ta lësh si zëvëndës tëndin në PS!!
  ai duhet të jetë kryetar i tranës dhe pas 4 vitesh të të ndjekë ty pas!!
  PS duhet tiu japë shkelmat nga sot e tutje!!
  ti humbe o batakçi,injorant,dallkauk!ti vërtetove një fakt!që dhe nga artistët mund të presësh një katastrofë kombëtare!!deri dje thuhej “se nga një artist nuk të vjen asnjëherë gjë e keqe”!!unë sillja gjithnjë shëmbullin e hitlerit,artist,piktor shumë më i mirë se ti,që shkatërroi tërë botën!!ti vetëm e vërtetove se rasti i tij nuk ishte rrastësi!!

  jasht hale e ndyrë!!thyej qafën nga partia socialiste!!

  Reply to this comment
 28. Arben July 1, 14:49

  Kur eshte e veshtire edhe pa kundershtar, vari qillot pastaj

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim