Rama: Jemi në konflikt të hapur me Metën, por mirëpresim bashkëpunim

December 2, 2019 18:37

Rama: Jemi në konflikt të hapur me Metën, por mirëpresim bashkëpunim

Kryeministri Edi Rama tha se pavarësisht se qeveria aktualisht është në konflikt të hapur me presidentin, sërish falënderon dhe është në krah të të gjithë atyre që ndihmojnë njerëzit në nevojë në këto ditë të vështira.

Rama u shpreh se mbështesin çdo iniciativë ndihme ndaj njerëzve në nevojë si të presidentit Meta, ashtu edhe të kreut të opozitës Basha.

“Me presidentin jemi në konflikt të hapur. Por ne jemi me të gjithë ata që duan të ndihmojnë njerëzit. Kjo sepse kjo është një tragjedi që ka prekur të gjithë njerëzit. Pavarësisht se jemi në konflikt me presidentin, ne prapë bashkëpunojmë me këdo që është me njerëzit në këto momente të vështira”, deklaroi Rama.

 

l.h/ dita

December 2, 2019 18:37
Komento

4 Komente

 1. Gzim Kulufi December 2, 18:52

  Bravo xhaxhi Edi! Megjithse ti u allnove me xhaxhi Lirin, tani ti po pajtohesh! Kjo eshte gje e mire, qe ne te ardhmen te luani hapur me njeri-tjetrin, dhe jo te na beni lojra te fshehura!

  Reply to this comment
 2. Ylli December 2, 18:55

  Menduam se Këshilli i Sigurisë u mblodh për të siguruar popullsinë, por paskan rënë dakort të mbështesin Prokurorinë…

  Reply to this comment
 3. o papas December 2, 19:01

  Bravo , por nuk na intereson shume ..! Ju duhet te jepni doreheqje te gjithe si dhe te dorezoni te vjedhurat . Nuk kam faje une , vete keni akuzuar njeri- tjetrin . Ju urroj “burg” te kendeshem ..!

  Reply to this comment
 4. kris 1 December 2, 21:04

  Sikur Te strehonit ne vilat tuaja te pastrehet o gjigand I shekullit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim