Rama: Të hapur për dialog, por jo të diskutojmë Kushtetutën

July 17, 2019 14:01

Rama: Të hapur për dialog, por jo të diskutojmë Kushtetutën

Kryeministri Edi Rama në një deklaratë për median pas mbledhjes së Kryesisë se PS-së deklaroi se është i hapur për dialog me opozitën parlamentare dhe atë jo parlamentare.

Jemi të hapur për dialog me opozitën parlamentare dhe atë joparlamentare për procesin zgjedhor, por jo të diskutojmë ato që thotë hapur dhe qartë kushtetuta”, deklaroi Rama.

l.h/ dita

July 17, 2019 14:01
Komento

13 Komente

 1. TV. July 17, 14:10

  Care thote kushtetuta,qe pushtetin e keni pronen tuaj ?

  Reply to this comment
  • Raimond vlonjati July 18, 03:05

   Ky hajduti Kryeminister
   e respekton shume Kushtetuen ndaj e ka lene Shqiperine pa Gjykate KUshtetuese

   Ky te hap barkun me keto deklaratat e tij pro ligjeshmerise ,, kur ne fakt, ky e mbushi Shqiperine me droge ne cdo cep,

   Reply to this comment
 2. Bregu July 17, 14:20

  Kush flet per “kushtetuten”gjthe te korruptuarit deri ne palce,Rama,Meta
  si ze gjumi per kushtetuten
  Per te vjedhur ska problem,po kushtetuten e kane te “shenjte nuk e shkelin”

  Reply to this comment
 3. mirel July 17, 14:24

  Kushtetuta e thote qe ky u be mbret ne 2008en, kur e ndryshoi Kushtetuten sipas qefit. Sot nuk ja prek njeri qefin, dhe as Kushtetuten.
  E mbrojne kokepalaret me jete..

  Reply to this comment
 4. Peza July 17, 14:48

  Kush eshte ky DIKTATOR,qe vendos se Kushtetuta,qe ky PERDHUNOI me 21 prill 2016 me banditin Sali Berisha nuk duhet diskutuar?
  Po kjo Kushtetute dhe ky sharlatan,qe ndryshoi nje Kushtetute te miratuar me referendum popullor dhe qe ky e shkeli duke e ndryshuar me votat e ushtareve te tij,jo vetem duhet diskutuar dhe ndryshuar,por edhe vete Rama duhet te dale para drejtesise!
  O popull!
  A e shikoni se cfare diktatori te urryer kemi mbi krye?
  Rama duhet te shporret sa me pare se po sillet si PUSHTUES!

  Reply to this comment
 5. ETHEM LALAJ July 17, 14:55

  Z.RAMA.ASNJE LESHIM OPOZITES TALEBANE.PD+LSI TE REFORMOHEN PA SALIN,LULIN,MONEN..E KO.NDERSA LIKJA TE SHKARKOHET.KJO DERI 2021.
  -TE BEHET KODI ZGJEDHOR SIPAS OSBE/ODHIR.
  -ZGJEDHJET NE 2021.
  -KUSH GABON LE TA PSOI.
  -OPOZIT ESHTE AJO QE PO NDIHMON NE KUVEND PER LIGJET ME 94 VOTA.KAQ MJAFTON.
  -JE KM BOTROR.ATA QE NUK TE DUAN….LE TE LEHIN NATE-DITE.

  Reply to this comment
 6. Lili July 17, 15:26

  Behuni bashke mblidhi firmat per nje referendum qe te ndryshojme Kushtetuten e Rames se ajo Kushtetute nuk eshte e popullit po e banditeve!

  Reply to this comment
  • mirel July 17, 18:56

   Dakort me Lilin. Aktivistet e rinj te propozojne nje Kushtetute te Re me ndryshimet qe jua heq te drejten e autoritetit absolut kryetareve te partive dhe asnje ndryshim te mos behet pa miratimin e popullit

   Reply to this comment
 7. tanguli July 17, 16:53

  Ikni o njerez, ikni!

  Eshte e rende kjo qe them, por keta jane monstra dhe se rruajne per popull. Iki, me mire nje fillim i ri ku te pakten ju jepet mundesia se nje vuajtje pa fund. Ky vend me keta politikane nuk behet.

  Reply to this comment
 8. Fatosi July 17, 18:49

  Mire e ka ky satrap se edhe kur ndryshoi Kushtetuten pa referendum me Berishen nuk pyeti njeri!
  Rama eshte PUSHTUESI FASHIST njelloj si fashistet italiane te Duces ne 7 prill 1939!
  Cohu o popull,sa pa te vene thonjte ne fyt Rama!

  Reply to this comment
 9. Arben July 17, 18:56

  QE JE HAPUR NE NJE VEND TI JE HAPUR,

  POR PRITE SE ATY DO TE FUTET

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim