E konfirmon KM: Ky është grupi më i madh kriminal në Shqipëri

October 9, 2019 13:26

E konfirmon KM: Ky është grupi më i madh kriminal në Shqipëri

“Grupi të kapësh çfarë të kapësh”, kështu i konsideroi kryeministri Edi Rama ata prokurorë apo gjyqtarë që, sipas tij, po punojnë kundër interesave të qytetarëve dhe nuk po japin drejtësi pasi e dinë se nuk e kalojnë dot procesin e vetting-ut.

Rama përfshiu në të ashtuquajturin “Grupi KÇK” prokurorin e Durrësit, Arjan Ndoj, i cili prej ditësh është vënë nën akuza nga mazhoranca.

Sipas kryeministrit, “KÇK” duhet të shpallet në kërkim nga Parlamenti, ku deputetët duhet të ushtrojnë funksionin e tyre dhe jo të presin përfundimin e vetting-ut.

“Këtë grupin KÇK, ky Parlament duhet ta shpallë grup në kërkim. Duhet ta shpalli në kërkim me çdo mënyrë duke ushtruar pushtetin e sovranit këtu. Është e kot t’i bëjmë njëri tjetrit predikime dhe nga tryezat e opozitës të ngrihemi të fajësojmë qeverinë dhe nga tryeza e qeverisë të justifikohemi. Prcesi i vetting-ut do të vazhdojë për disa vjet, por ne nuk duhet të lejojmë që prokurorë dhe gjyqtarë si ata të Durrësit të vazhdojën të bëjnë kërdinë çdo ditë”, theksoi Rama.

Rama theksoi se “shpallja në kërkim e KÇK është objektiv që duhet të kemi si Parlament”.

“Është grupi më i madh kriminal në Shqipëri, me fakte. Prokuror dhe gjykatës që e dinë që vetting-un nuk e kalojnë dot”, tha Rama, duke shtuar se këta gjykatës janë përfshirë edhe në vjedhjet e tokave.

Ai foli edhe për një paketë ligjesh për këtë çështje, por pa dhënë më shumë detaje.

o.j/dita

October 9, 2019 13:26
Komento

18 Komente

 1. goni October 9, 13:35

  Ke rrjedhur

  Reply to this comment
 2. katarakti October 9, 14:27

  Duke pasur parasysh se nga krundet nuk mund te besh franxholla jam i binur se Rama eshte kryeministri me i mire qe shqiptaret kane pasur gjate ketyre 30 vjeteve te fundit. çdo popull ka ne krye qeverine qe meriton, – thote nje proverb i njohur. Ndersa une mendoj se shqiptaret kane nje qeveri me te mire sesa jane ata vete apo sesa e meritojne. Sepse mund te kishim rene shume me keq. Sikurse ka ngjare ne te shkuaren, ku ligjin e benin rremuja, rremeti dhe qameti. Te pakten tash e ca vite Shqiperia e ka ndalur rrokupujen dhe po sheh pak drite ne fund te tunelit.

  Reply to this comment
 3. Coli October 9, 14:40

  Goni, më shumë se aq.

  Reply to this comment
 4. mirel October 9, 14:55

  Ramut, Unaza dhe PPPte. Pa i shpallur ne kerkim fare. Para e kemi kryekriminelin e PPPve qe na shet gjepura per KCKte.
  Ne po na marrin me qafe PPPte. Tjeter pune se nuk po ta perdredhim dot qafen, he per he.
  Por do te vije dita. Ka filluar rrokullima. Ne kanal do perfundosh.

  Reply to this comment
  • katarakti October 9, 16:30

   Edhe 10 vjet te mira aty do e kesh Ramen. Iku koha e sigurimsve te mallkuar si puna jote dhe talebaneve te PD-se. Nuk ka me tani as Enver ne pushtet, dhe as Berishe. Por duke qene se je idiot me rroba, e ke te veshtire ta kuptosh. Bë sa te duash ham ham, populli ne shumice eshte me Ramen. Do pellcasesh nga marazi, siç po pëllcet. Por askush nuk te merr seriozisht. Të lene vetem të lehesh.

   Reply to this comment
 5. anticensurë25642654 October 9, 16:40

  “Grupi KÇK”
  kap vetëm ato thërrime që lë ti o bastrad!!
  ti ke kapur gjithçka dhe nuk lë më as pikat të pikojnë!!ti dërgove çiuauën tënde të “ndershme” të shkonte ti bënte presion,atij që ti e ke hetuar,gjykuar dhe po e dënon duke e përmëndur sa herë të do vrima e shqyer!!
  për 21 janarin nuk ta mban bytha të hapësh gojë prandaj nuk ke “mundësi” ta çosh në prokurorinë që e ke “pastruar”!!
  pthu hale!

  Reply to this comment
 6. Arben October 9, 17:00

  JANE SHOKET E TU MORE KRIMINEL,

  LITARI LITARI LITARI LITARI

  Reply to this comment
 7. intelektuali October 9, 17:33

  Edvin Droga:

  PO KUSH THOTE SE VETEM TI KE TE DREJTE?

  Kur dy pale zihen dhe akuzojne njeri tjetrin duhet nje pale e trete asnjeanese dhe kjo eshte Gjykata, deri atehere askush nuk ka te drejten e te “Vertetes” edhe sikur te ishte ky Kryeministri genjeshtar dhe mashtrues si Edvin Droga qe shpall Prokurore dhe Komisare Policie si:

  ARMIQ TE POPULLIT

  kur:

  Keta i tregojne me gisht bedelet e Mafies se tij enveriste qe po zbrazin llahtar Shqypnine

  njashtu:

  Si Al Kapone kur sulmonte me kercenime Policet dhe Prokuroret amerikane qe nuk i kish korruptuar dot me ryshfete dhe para ne Cikagon e viteve 30 te shekullit te kaluar

  Reply to this comment
 8. Ujku Plak October 9, 17:37

  O Edi D’Rama !
  Sistemi i drejtesise eshte pjese e sistemit qe eshte instaluar dhe nuk ka se si te jete mdryshe o Qelbesire , Ndyresire dhe Tradhtar e njiherit Kryehajduti me i madh
  Po pse budalla ishte Enveri qe Vriste bashkepintoret e tij dhe u humbiste faren ?
  Jo or jo por ishte aq bir kurve sa ty nuk ta mer mendja, sepse po nuk do tua bente ashtu , hierarkia e meposhteme do bente kerdine ne vjedhje
  Me nje fjale siç thoshte ARIF PUSHKA (( nje teknik pyjesh ne Puke ne vitet 55-85 , i famshem ne llojin e vet qe:
  Kur te shikosh Hijen e gjate dhe te ngushte ne toke , e di qe mbi koke eshte SHKOPI ( huri , kopani , dhardja,druri) gati per te te qelluar .
  Po pse nuk e fillove me SALIUN, LULIN, ILIRIN qe ti fusje ne burg dhe pastaj te mereshe me hallexhinjte qe nuk paguajne Energjine ose Ujin ( edhe kur kane para edhe kur nuk kane PARÁ) sepse tek ne eshte “HANI i STAVROS , nuk paguan njeri dhe nuk denohet njeri .
  Ti vodhe votat pa qene nevoja dhe ja dhe
  Shqiperine me Koçension Rrugeçerve per 30 Vitet e Ardhshme kur Pensionet jane minimale dhe nuk ka pune .
  Po me Kopshtin Botanik çfars M.ti ke qe do ta kthesh ne beton apo edhe ketu ta kane fajin gjyqtaret ?

  Reply to this comment
 9. A October 9, 20:01

  Sa budalla eshte ne fund te fundit se kupton se ne krie te mafies zyrtare eshte, ky vete EDI RAMA.
  Nuk beri asgje me shume vetem se nxorri nje sekret pa dashje se kjo lloj mafie quhet (kçk). Tung.

  Reply to this comment
 10. Z/K October 9, 20:57

  A ban ta dime kush asht kjo KÇK!!!!!!

  Reply to this comment
  • gjermani i fundit October 10, 09:56

   Grupi KaCKa quhet. Hane levozhgat, se thelpinjte e arreve i hane kryetaret dhe PPP te e kryetareve. Apo s’i kishte qejf Sala arroret qe mbolli nja 5 milione arrore ne letra.

   Reply to this comment
 11. Adih October 9, 22:48

  Ore shejtan budalla si nuk te vjen turp Kur permend qe gjykacit vjedhin troje apo ti o Ramut i ke Konkurrente.

  Reply to this comment
 12. Bledi October 9, 23:39

  Dhe 1 deputet qe u vra e vrau Sala per pushtet
  Diten qe Populli do vrasi 1 deputet qe e ka vjedhur mashtruar shtypur e tallur atehere mund te lindi shpresa ne Shqiperi

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim