Rama këmbëngul: Me dhe pa Saliun, me dhe pa Lulin do shkojmë në zgjedhje

March 20, 2017 14:21

Rama këmbëngul: Me dhe pa Saliun, me dhe pa Lulin do shkojmë në zgjedhje

 

“Me Saliun e pa Saliun me Lulin e pa Lulin do shkojmë në zgjedhje”.

Ky është qëndrimi që kryeministri Edi Rama, njëkohësisht kryetari i Partisë Socialiste ka mbajtur në mbledhjen e grupit socialist bën të ditur gazetari i Ora News Sonil Frashëri

Edhe dje në komunikimin javor Kryeministri Edi Rama i kërkoi opozitës që të dalë nga çadra, pasi sipas tij nuk ka për të ardhur ndonjëherë ftesa për qeveri teknike dhe as oferta për shtyrjen e zgjedhjeve.

Në grupin e PS-së u caktua dhe 2 prilli si data për mbledhjen e Asamblese së Përgjithshme dhe 29 prillin si data kur do mbahet Kongresi që do të miratojë dhe listat e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 18 qershorit 2017.

March 20, 2017 14:21
Komento

8 Komente

 1. Mark uk March 20, 14:49

  Eshte e vertet se zgjedhjet do behen po pa ju kryeminister.

  Reply to this comment
  • korçari March 20, 21:54

   Q Mark UKu ke do si k/minister ti Salehun apo Lulushin ?Pak durim qe te dy do jene ne te njejten qeli dhe per t’ju bere nder shko dhe ti dhe pastroji Wc keshtu mund te besh nje pune te dobishme dhe te pershtatshme per nivelin tend o tru peshk

   Reply to this comment
 2. Saliu Komunist i pabese dhe serb.. March 20, 15:50

  Z. Rama nuk ke pse merresh me “Cadren e Krimit”, vazhdo punet si Kryeminister dhe Kryetar i PS mos nderhy ne punet e te tjereve, cadra e ka te zotin (pronarin) Sali SRB.

  Reply to this comment
 3. loni March 20, 18:44

  Do paguash ate qe kurdise ne 21 Janar kur dergove njerez per shkatrim , djegje, dhunim prone, revolucion komunist…pak durim ti pjelle autokrate

  Reply to this comment
 4. demo March 20, 20:13

  Mbaje fjalen!

  Reply to this comment
 5. alphade March 21, 10:25

  Z. K/ minister, nje pyetje nga pertej Oqeanit ? Mbaje
  fjalen ! Asnje leshim bandes mafioze te Sali Vicidolit !
  Nje opinion : Udhetimi i Bashes ne SHBA eshte nje
  alibi per te justifikuar mbylljen e “Cadres se Sllobo-
  dankes” ! Dhe se dyti, Basha do te kthehet nga SHBA
  i bere “Ceco” ! Do hyje ne zgjedhje si “Ceco” dhe do te
  humbe zgjedhjet si ” Ceco” ! Dhe do te largohet nga banda e Sali – shpellarit si ” Ceco”, jo se do te largohet vete por do ta perzene me kopan ….!!

  Reply to this comment
 6. alphade March 21, 10:43

  Po t’i ngjash ish-dajos tend dhe mikut tim,kam besim se
  me vendosmerine dhe kembenguljen tende do t’ja dalish
  mbane hordhise banditeske te Vicidolit dhe do te triunf-
  osh mbi vandalizmin,tribalitetin primitiv dhe bajraktarizmin
  kanunor ! Perpara EDI …!!!

  Reply to this comment
 7. Anonymous April 20, 00:23

  Shume mire t’i behet cadres. Kryemisnistri po zbaton kushtetutetuten e RSH packa pandehin te lodhurit e cadres qe kerkojne te dalin kunder rregullave edhe ligjeve te shtetit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*