Rama komenton mungesën e Ben Blushit në Asamblenë e PS-së

October 1, 2016 13:34

Rama komenton mungesën e Ben Blushit në Asamblenë e PS-së

Në deklaratën e shkurtër që dha në përfundim të Asamblesë Kombëtare kryeministri Edi Rama i pyetur për mungesën e deputetit socialist Ben Blushi në Asamble, tha:

‘Nuk e di. S’e vura re’.

A do t’i mungojë Blushi PS-së? Ja si përgjigjet Taulant Balla

Duke e quajtur ligësi atë që persona të caktuar po mundohet të bëjnë me keqinterpretimin e ligjit për importin e mbetjeve, deputeti i PS-së, Taulant Balla, i është përgjigjur në distancë edhe deputetit Blushi, një ditë pasi ai njoftoi largimin nga partia.

Pyetur nga media, në pushim të Asamblesë, nëse Blushi do t’i mungojë PS-së, Balla iu përgjigj: “Asambleja Kombëtare e PS ka mbi 270 anëtarë”.

Ndërkohë që për kritikat e hapura që Blushi bëri për ligji e mbetjeve Balla theksoi:

“Komenti im është i thjeshtë ka njerëz që çohen vonë dhe nuk kanë kohë të lexojnë ligjet në Kuvend apo vendimet e Asamblesë, kush ka sy dhe lexon ligjin tonë për mbetjet dhe riciklimin e tyre bën diferencën me atë të 2011. Nuk është cështje interpretimi, por ligësie, nga persona të caktuara që mundohet të marrë kredo politike”- tha ai.

October 1, 2016 13:34
Komento

5 Komente

 1. wikedgame October 1, 17:47

  Ec aty rilindas Balla fol ne emer te rileshit jo te PS.

  Reply to this comment
 2. gjermani i fundit October 1, 18:39

  Shpejt cohen kendezet o Balla, po c’e do qe s’bejne veze.

  Reply to this comment
 3. info analitike October 1, 18:59

  Paska folur Tao qe ve partine mbi gjithcka! O pike e zeze po pse ore kryepsikopat me Spirohajduten dhe me Qylameten kerkon ta sulmosh Blushin! Rilindja e ka kakatandisur PS-ne ne nje grup njerezish servile e te paafte.

  Reply to this comment
 4. Adih October 1, 20:39

  Po ta thuash ti o Palla dhe konja e vogel Brace ,atehere keni te drejte . Lum populli qe ju ka ,dhe harram buka qe hani .Bythelepirsit e e shefit te riciklimit te plehrave

  Reply to this comment
 5. Kali Tropojes October 3, 12:21

  E c’pergjigje tjeter mund te presesh nga bojaxhi i pakenaqur me bojen paná te perdorur se fundmi per lyerjen e Liceut Artistik…? 🙂

  http://www.sot.com.al/politike/ramës-nuk-i-pëlqeu-boja-pana-anulohet-inaugurimi-i-liceut-në-tiranë

  Pergjigja tinxare dhe e thate (‘Nuk e di. S’e vura re’.) le te kuptohet se i ky artist medioker duhet ta kete shume te veshtire t’i pergjigjet live dhe me seriozitet pyetjeve spontane te gazetarise.

  Duke marre shkas nga pergjigje te tilla tipike per te, si dhe tendencat e tij, per te leshuar te flasin ne emer te tij ca tyryfycka dogadhjera, apo librazhdjote te parilindur, do te isha shume kurioz te dija, se sa i turpshem mund te perfundonte per te, pshm. nje duel i ashper televiziv, supozojme midis tij dhe nje kandidatit te ri per postin e kryeministrit, i cili do te gezonte vlerat dhe potencialet intelektuale te Blushit.

  A do vije dikur dita te shohim live nje duel te tille?
  A do ishte i gatshem Rama ta vinte veten perballe tij, apo do e refuzonte, ashtu sic kerkon te refuzoje dhe REFERENDUMIN, si shprehja me te qarte e DEMOKRACISE DIREKTE dhe e interesave jetike te popullit ?

  Me miratimin rrufé te ligjit per akumulimin dhe reciklimin PLEHRAVE TE BOTES (perse? si?, sa shume? ) ky palo kryemiser e katandisi veten aq poshte, sa sot ne perkrahesve te dikurshem me keqardhje na vjen shume turp te pohojme se ky eshte kryeministri yne qe enderronim.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim