Rama: Kur ishte Fatosi negociohej, do ta marrësh ti apo unë sheshin

June 21, 2019 11:53

Rama: Kur ishte Fatosi negociohej, do ta marrësh ti apo unë sheshin

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka komentuar sot gjithë sa ndodhi pasditen e djeshme në Shkodër, ku takimi i tij i fushatës u shoqërua me protesta, pas urdhrit të kryebashkiakes Ademi për të mos i dhënë leje për sheshin e mitingut.

Nga takimi me banorët e Njësisë Administrative Nr.6 në Tiranë, Rama e ka quajtur të çuditshme dhe të papranueshme.

“Është e çuditshme se edhe në momentet më të, më kujtohet në zgjedhjet e 2009, edhe pse bënin rezistencë për skenën e bulevardit, nuk ka ndodhur asnjë që PD-PS të përplasen edhe në mitingun e fundit që në kohën që mbaj mend unë që ishte Fatosi negociohej, do e marrësh ti apo unë sheshin “Nënë Tereza” dhe bëhej negociatë, tani që i bën thirrje popullit të bllokojë kryeministrin që të futet në qytet e të rrezikosh, është njësoj si enveristët e ‘91. Që krijonin 200 300 veta e shkonin te mitingjet e PD, një turp i madh, njësoj. Imagjinoni t’ja bëjnë Lulit, që ti nuk vjen, është skandal. Manipulojnë punonjësit e bashkive, u thonë dil se do të heq nga puna dhe flasin këta për…”- tha Rama.

l.h/dita

June 21, 2019 11:53
Komento

6 Komente

 1. Precizim June 21, 12:25

  Ik more idiot. Kerkon te marresh me te mire PD dhe te hiqesh si cun bir kurve. ( Se ky eshte fjalori tani ) Lexohesh qarte.
  Por ka nje dallim atehere ishte PS dhe jo Rilindja.
  Dhe asnjehere nuk jane marre vesh sepse antimitingjet i ka bere gjithe jeten PD. Dhe lejet i ke marre gjithnje me veshtiresi te medha.

  Reply to this comment
 2. V.F.L.P June 21, 13:25

  Po sikur te vij ne pushtet PD dhe te ndodh e njejta gje d.m.th “populli” te mos lejoje Lulin te shkoje ne Vlore ne Permet ne Skrapar e.t.j atehere si i behet ??

  Reply to this comment
 3. NY. June 21, 13:32

  Nuk te duan me mor trap qe se kupton,
  Jo se duan Meten dhe Bashen po sepse nuk i duan ata qe ti bere qokat e “marrveshjeve” nen rrogoz
  Nuk c’behet dot ajo qe eshte bere, derdellitjet sot nuk te shpetojne

  Reply to this comment
 4. Lili June 21, 13:35

  E pra , prandaj njerezet me dy fije mend sidomos kur jane pergjegjeset kryesore te shtetit nuk e lene pune me ardhe ne kete stade ku turma nuk pyet me as per ty as per Voltanen!
  Kujdes o edi Rama mos luaj me zjarr se digjesh shpejt ne qofte se merr flake dikund !
  A po e kupton se nuk trembet kush se nuk kane me cka me humb njerezet ? Jo Se nuk jeton gjendjen e tyre, prandaj tallesh edhe pak dite!

  Reply to this comment
 5. mirel June 21, 17:45

  Eee, ka qene e mire PDja atehere se ishte Sali Berisha dhe Jozi, dhe Bode. Tani eshte prishur qe e ka marre Basha dhe Meta, haleati jot

  Reply to this comment
 6. selim shpuza June 21, 23:22

  PS nisi ta denigroje Fatosi dhe erdhe ti dhe e shkerdheve fare.Ke vene ca kurva e kurvare ne drejtim te saj dhe do ua shohesh hajrin me 30 qershor.Ti ke ardhur ne krye te PS per ta shkatrruar ate dhe ia arrite qellimit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim