Rama komenton sërish vendimin e Metës: Na tregoi se ku fle lepuri

June 12, 2019 18:46

Rama komenton sërish vendimin e Metës: Na tregoi se ku fle lepuri

Pavarësisht zhvillimeve të kësaj jave, kryeministri Edi Rama është shprehur i bindur për 30 Qershorin duke vijuar fushatën elektorale në Divjakë.

Kryeministri tha se një mandate tjetër në këtë bashki është i merituar.

“Natyrisht që do të kishim dëshiruar shumë që këtë fushatë ta kishim pasur garë me kundërshtarët tanë, në një betejë konkurruese, për të parë se kush ka vizionin më bindës. Fatkeqësisht kundërshtarët tanë kanë kapitulluar para se të fillojë ndeshja” – tha Rama.

Ai komentoi edhe një herë ç’dekretimin që Presidenti i ka bërë datës së zgjedhjeve.

“Akti i fundit i Ilir Metës e ka zbardhur të gjithë planin dhe na la të kuptojmë se ku fle lepuri” – tha Rama në Divjakë.

l.h/ dita

June 12, 2019 18:46
Komento

18 Komente

 1. Aladini me eskorte June 12, 18:56

  O ti gjuetar leprash
  Pse ulesh fshehtas me hajdutin me bllok ti?

  Reply to this comment
  • Raimond vlonjati June 13, 05:17

   Hajduti Rama e gjeti me ne fund, ku fle lepuri.

   Boo sa i zgjuar ky shejtan mor aman !

   Pse more Ilir Meta nuk e le te beje zgjedhjet ne 30 Qershor, qe ti kete vetete gjitha pushtetet ky Hajduti i gjate .

   Te mos kemi Opozite fare, por te kemi vetem kete Hajdutin e gjate me ceten e tij te hajduteve, qe te vjedhin e te kenaqen

   Reply to this comment
 2. Gani USA June 12, 18:57

  Lepuri flen atje ku don ti të flejë. Prej mosndeshkimit, pazareve dhe korrupsionit jemi sot ne kete derexhe.
  Dhe ti plehre je pjese kryesore e gjithe kesaj

  Reply to this comment
 3. Ernest June 12, 19:11

  O kryeminister!
  Edhe ti me fushaten qe ben tregon se ku e kerkon lepurin:TEK PUSHTETI YT e jo tek hallet e populli!
  Per cfare e ben fushaten ti?
  Per vete apo per popullin?
  Ne se e ben per popullin,pse te duhen kundershtaret politike?
  Fushata,ne se do te duhet,eshte per t’i dhene llogari popullit,votuesve te tu e jo kundershtareve politike!
  Ne se nuk jep llogari para popullit,tani ne fushate,kur mendon se do japesh?
  Se ti tere kohes nuk jep gjekundi llogari,se ti u ke mbyllur gojen njerezve qe ankohen,se u kerkon te shkruajne te tere ne kryeministri,qe te zgjidhin hallet e tyre!
  Kjo eshte jo vetem cmenduri,por nje tallje e madhe qe i ben popullit tend!
  Ne se padrejtesite na i ben pushteti vendor,pse duhet qe ne t’i drejtohemi kryeministrise?
  Ne se ky fare PUSHT -shteti nuk na qan hallet edhe kur na ben vete padrejtesi,perse u dashka ta votojme?
  Dhe se fundi,kemi pare qe ne cdo fushate,ne cdo fshat e qytet vetem ti flet e asnje kryebashkiak,se per popullin as qe te behet vone!
  Mire kur behen zgjedhjet per deputetet,por edhe kur votojme per kryebashkiaket dhe Keshillat bashkiake,prap ti do flasesh?
  Po keta qe do votojme ne mos jane kukulla dhe ne kalamaj qe na ke vene per te duartrokitur ty?
  Dhe per me teper,a nuk e ve re se kudo te njejta gjera flet per dite?
  Dhe kulmi fare ne shumicen e llogjeve te tua vetem shan e tall opoziten politike?
  Po cfare na duhen ne fshatareve te Divjakes se cfare grricjesh ke ti me Bashen ,kur ne kemi plot hallet toina qe nuk na i ke zgjidhur me vite?
  Ja keshtu ben fushate ti,na mashtron me premtime dhe pastaj per 4 vjet derdellit se votat t’i ka dhene sovrani dhe ky sovran rri pas dere si lypes se ti nuk ia var teneqene!
  Ky eshte pushtet antipopullor o Rama!
  Po karriget qe shetit nga njeri qytet ne tjetrin,perse i harxhon miliona leke,kur ato nuk duhen fare se nuk po shikojme shfaqje dy ore?
  Ti je mashtrues me keto karrige,se na merr me te mire vetem kur ke nevoje per votat tona,ndersa as qe na pyet fare per 4 vjet rresht!

  Reply to this comment
 4. Tartufii June 12, 19:33

  Qerrattej te medhej,Lepurin e kapni bashke ju, I zini prite neper bodrume koke me koke

  Reply to this comment
  • Ardi Angoni. June 12, 20:46

   I njeh mire bodrumet Tartuf se ke qene “rat” i Sigurimit te Shtetit dhe ne ato bodrume firmosje jete njerezish te mara me qafe. Pleh birrucash.

   Reply to this comment
   • Tartufii June 12, 22:03

    Angoni e ngatarron me sojin tend,
    mua me hengret mune ju Gjirokastrite e enverit,e dini mire ju angonajt me sa zell sherbyet,si duket nuk dilni dot nga tradita e bythlepiresit,Per cilin e beni prostitucionin sot,ku tju dali ?

    Reply to this comment
    • Tartufi June 13, 06:13

     Tani e mora vesh o adashi tim Tartufii,,,qe kjo kalbesire e shkelur me kembe Angoni nga pederasti I madh eshte qelbesire e ketij qyteti ,qe nxori plehen me te larte shqiptare.

     Reply to this comment
 5. qytetari thjeshte June 12, 19:42

  O antishqiptari me i madh i kohrave, akoma do pushtet dhe para?!

  Reply to this comment
 6. Zigur Qarri June 12, 20:10

  Skizofreni Edvin D’Rama,ka “vizionin më bindës”,se si mund mashtrosh dhe te vjedhesh,se si mund ta leshe Shqiperine jasht BE-se duke e damkosur si Kolumbia e Europes,se si mund ta perdoresh drogen e kapur nga policia per perdorim vetjak!

  Reply to this comment
 7. Petrela June 12, 20:34

  Lepri fle te gjiu lales!!!!Erdhi spaku dhe ju perlau gjithe Fermen kafsheve!! Mberriti Dosjet erdhen ne rrugen Elbasonit po hidhen Zaret me ke do fillojne.

  Reply to this comment
 8. Eh mor pallosh qe do lije Saliun n lulishte ti June 12, 20:52

  Rama ka mbaruar po nuk trego
  E mbajne ne kembe nderkombetaret se kane hallin e reformes ne drejtesi qe te mbyllet.
  Pas kesaj do ta flakin dhe mbase do jete i pari qe do shkoje ne burgun e Reçit

  Reply to this comment
 9. Zalo buba June 12, 21:56

  Zor se mund ta kete shokun per mashtrues te klasit me te larte si palaco kryeminister qe vetem per te mashtruar e te vjedhurv e ka mendjen dhe as qe pyet per hallet e popullit se fshataresine e surgjinosi me keq se genocidi serb ne kosove.prisni sa ta djege te terevShqiperine ky palo i cmendur pas kolltukut qe shet edhe te birin.

  Reply to this comment
 10. Niku Nishku June 13, 08:59

  Shikoni Ciprasin, kete djale fisnik edhe pse e nxorri Greqine nga bataku ku kishte rene,kur nuk ja doli me tutje,populli i tha ik.Shkoj te Presidenti dhe i dorezoj celesat e qeverise me nje here.Kurse ky zullapi i yne kryeminister kryehajdut e kryekriminel edhe pse populli i thote cdo dite ik psikopat e halldup se leshon kolltukun per se gjalli nuk tundet as per30 vjet ketu e keni,oohu.huoa!Mbahet fort me mijra police e gangestera qe i mban rreth e rrotull nga do qe shkon me gjithe karriket e servilat qe ilepijne prapanicen Turp imadh.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*