Rama: Basha vendos kushte vetëm në PD, kemi mandat 4 vjeçar

August 2, 2016 14:45

Rama: Basha vendos kushte vetëm në PD, kemi mandat 4 vjeçar

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale lidhur me kërkesën e kreut të PD Lulzim Basha për një qeveri teknike, si kusht për shmangien e vjedhjes së votës.

Por shefi i qeverisë i ka kujtuar kundërshtarit të tij politik se kontrata me shqiptarët është katërvjeçare, duke ironizuar se këto kushte mund ti vendosë vetëm brenda SHQUP-it.

Ja statusi i plotë i Ramës:

Lulëzim Basha kërkon qeveri teknike dhe thotë e ka kusht!…

Dikush duhet t’ia mësojë se kushte mund të vendosë vetëm brenda Shqupit dhe ta këshillojë që edhe aty me pak kujdes, sepse jo të gjithë janë gati t’ia pranojnë çdo lloj kushti – siç tregoi procesi i Reformës në Drejtësi.

Qeveria ka një mandat për të qeverisur Shqipërinë dhe kontrata jonë me shqiptarët është katërvjeçare. Në asnjë pikë të kësaj kontrate nuk figuron ndonjë detyrim i qeverisë, për t’i bërë babysitting Lulëzimit. Duhet të rritet vetë dhe të mësojë të udhëheqë pa Babisiter!

Lulëzimi më kujton një frazë të bukur të Arrigo Sacchit: Nuk ka më keq për fëmijën se një baba harbut, që e gënjen mendja se i biri është Francesco Totti i ardhshëm!

August 2, 2016 14:45
Komento

10 Komente

 1. anticensurë 25642654 August 2, 15:08

  “Qeveria ka një mandat për të qeverisur Shqipërinë dhe kontrata jonë me shqiptarët është katërvjeçare.”
  e kishe në 2013!
  tashti të ka mbetur vetëm një vit dhe të shohim nëse ai ngjala do të të jetë në krahë!!flirtet i tregoi fare mirë!
  hy pallosh koqja!!

  Reply to this comment
  • Arber August 2, 21:01

   Edi Rama e ka popullin me vete, do ta shohim kete vitin tjeter. Lulzim Bashes i ka ngelur mendja te 220.000 $ e vjedhur prej tij; dhe besoj se i ka marre 500.000 Euro nga shitja e Detit JON.

   Reply to this comment
 2. mira August 2, 15:29

  Per Lulin
  Edhe ne PD me vjen keq po ti nuk vendos dot
  Futja nji masdide na Amsterdam
  Pare ke shtepi ke

  Reply to this comment
 3. Andrea (jo Stefan trapi) August 2, 15:43

  I nderuar z.K/ministri i vendit tim Edi Rama,dinjiteti i treguar nga ana juaj ne drejtim te krijimit te nje shteti ligjor ,duke u mbeshtetur fuqishem nga perendimi i ka bere karavidhet e ketij kombi te shperthejne ne histerizma.Nuk dua te zgjatem ne kete aspekt pasi mbare populli e ka te qarte por,dua te theksoj manovren e Saliut duke u terhequr plotesisht nga loja ku deshtoi dhe futja ne loje e Fandit Spathi ILIR Metes keti kameleoni qe i kercenuar nga Salehu O te na shpetosh te gjitheve o do te marim me vehteky derdimen shpalli domozdoshmerine e konsensusit.Ishte kjo loja qe mbare opinioni nderkombetar po luftonte fuqishem per tu votuar reforma ne drejtesi befas u votua 100%,atehere lind pyetja perse kjo sorollatje dhe loje kungulleshkash?Edhe kjo ka nje arsye qe Ilir Meta te fitoje pike tek nderkombetaret si njeri i aleancave.Po a mund te behet aleance me kriminelet e hajdutetJO……Kete mund ta beje krimineli me kriminelin ,hajduti me hajdutin per ti shpetuar drejtesise,kete po ben edhe Iliri me Meten, KOALICIONIN E DESHTUAR TE HAJDUTEVE DHE KRIMINELAVE TE KETIJ KOMBI qe ti shpetojne akuzave galopante dhe cdo gje te filloje me 2017 e tutje.

  Reply to this comment
 4. haku August 2, 16:53

  Rama ka harruar qe edhe Berisha me 21 Janar kishte mandat. Puchi perfundoi vetem me 4 viktima te pafajshme. Sot Rama kerkon Berishen ne turre drushe. Me siguri se mandati duhet respektuar. Duhet per te gjiyhe!?

  Reply to this comment
 5. alphade August 2, 17:48

  Valle kaq karagjoz te jete ky Luli ? A e njeh ky situaten
  ne Shqiperi qe kerkon qeveri teknike ? Sa mjeran !
  Me sa duket dhe kjo eshte e verteta ky “kryetar ” partie
  merr mend e nje plaku Mere te pjerdhur nga trute dhe
  i tymosur nga orakujt e greqise flet brockulla dhe sheh
  endrra me sy hapur .
  I takon fabula e Ezopit “Dhelpra dhe ‘hallatet’ e Dashit “..
  Rend pas dashit se mos i bien koqet dhe t’i hash Ti me
  Salushin ! Pika qe s’ju bie ….?!

  Reply to this comment
 6. alphade August 2, 17:59

  Shenim: Lulush ,perpara se te besh “qeverri teknikumi”,
  duhet qe qeveria e koalicionit Edi-Meta duhet te perfun-
  jne Reformen ne Drejtesi, sidomos VETTING-un ,qe Ty
  dhe bandes tende aq shume iu djeg ‘spenci”, dhe pasi te
  kete mbaruar Reforma ,s’dihet ku do te gjendesh Ti me Sakushin tend ??? Dhe atehere nuk do te duhet me te
  besh thirrje per “qeverri teknikumi”, por do thuash o zot
  me nxirrni nga 313 !!! Kete nuk e kerkon as Meta ,jo se jo, por as Rama , por kete e kerkon i gjithe populli shqip-
  tar, te pakten 91 perqind e shqiptareve …! Thjeshte mjerane dhe asgje me teper !!! O tempora, omores !!!

  Reply to this comment
 7. info analitike August 2, 18:45

  Kryepsikopatj harron se tani vendos Likja i Mones se cfare duhet te beje dhe kur do te mbyllet mandati. Rama tani me shume se kurre po e kupton se nga ato 1 milionet nuk i ka mbetur as gjysma qe ti shkoje pas marrezive te tij.

  Reply to this comment
 8. Santa Skypo August 2, 20:03

  Po he mo, se edhe po s’i bere sot babysitting Lulkes, nuk eshte cudi qe t’ja besh neser. Mjafton te ulerase pak ajo foshnja mengjarashe qe mban sot ne krah, dhe e sheh mire se sa shpejt nderrohen rolet. Pac fat dhe pas nje viti nuk te bie radha t’i provosh tundjet e Lulkes i ndodhur brenda ne djep.

  Reply to this comment
 9. alphade August 2, 20:33

  “anal…itika” ! hajde “anal” sa shume qe merr veshte nga
  politika ! “qeveri teknikumi” ,nuk varet as nga Bashici, as
  nga Ilir Hici ! “burre kiameti” ! Por varet nga cdo te thone
  babaxhanet : SHBA-ja dhe BE-ja !!!
  Per reformen ne drejtesi,sidomos VETING-un SHBA-ja
  ka dhene dhe do te jape nga 150 milion “llove” cdo vit
  dhe ai qe jep parate kerkon qe te behen ato qe thote Ai
  dhe jo ato qe thote Bashici, Salushu,Metushi, Ramushi,
  Pasi te marre fund reforma ne drejtesi dhe vettingu,ate-
  here Bashici po qe se nuk e ka perlare vetingu le te beje
  thirrje per “qeveri” teknike ,sebashku me Salushin dhe Metushin dhe po qe se Ramushi , por perpara vetingu,
  Vetingu,vetingu, Vetinguuuuuuu..!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*