Rama kujton historinë: Për pak na humbi Vangjush Dako në gropë…

March 20, 2017 12:08

Rama kujton historinë: Për pak na humbi Vangjush Dako në gropë…

Nuk kanë munguar batutat dhe shpotitë e kryeministrit Rama teksa fliste sot në ceremoninë për nënshkrimin e paktit kombëtar të mirëqenies sociale.

Në ceremoni ishte e pranishme ministrja e re e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Olta Xhaçka, të cilës i ka lënë stafetën paraardhësi Blendi Klosi.

Duke folur për reformën e pensioneve, Rama ka vlerësuar gjithë sa ka bërë qeveria e tij në këtë drejtim, edhe duke pasur parasysh reagimin që do pasonte, ashtu si edhe gjithë reformat e tjera të ndërmarra, ndërkohë që ka treguar një histori edhe kryebashkiakun e Durrësit, Vangush Dako.

Ka plot që mendojnë se mos të prishen me ata, e këta, po jo se shiko se po të prekim pensionet nuk do na kuptojnë, se na duhen votat e me radhë. Por ne e bëmë. Kujtoj kur shkuam me Vangjushin dhe Erjonin kur ishte ministër, për pak na humbi Vangjushi se ishte një gropë e tmerrshme në lagje, por nuk gjenim dot as derën, por hynë këta, unë hyra kërrusur se ishte kaq dera, nga ato apartamentet e lodhura të epokës së parë të zhvillimit kaotik të Durrësit”, tha Rama.

Ai iu përgjigj kritikëve, duke kujtuar se zyrat e punës sot janë histori suksesi.

Le të thonë ca të duan, le të flasin ca të duan, kanë ndërmjetësuar 26 mijë vetë, kaq janë punësuar, nga zyrat e punës që marrin rrogën me punë dhe paguajnë taksat në shtet. 31 mijë vende të lira pune në zyrat e punës”, tha Rama.

March 20, 2017 12:08
Komento

6 Komente

 1. Donela March 20, 12:56

  Bravo Rama,je lideri im.

  Reply to this comment
 2. info analitike March 20, 19:27

  Po qeshni more shoke me qyfyret e kryepsikopatit. Gjushi eshte per burg e ky ben batuta. vettingu. vettingu.

  Reply to this comment
 3. Adih March 20, 20:08

  Ironi kuturum e Rames, pa e nxjere koken e muhabetit… Sa per historine e Vangjush Dakos ,pyet ministren tende Kodheli , sa letra ankesa i kane derguar min per bandillin tend Dako ,Durrsaket e konkretisht sa vendrstrehime ka prishur ,per hafera perfitimi parash ,betonizime dhe perfitime nga banditi i jot Dako. .Ku eshte e ndaluar me ligj prishja e tyre , nga keshilli i minstrave .E dime se nuk funksionon drejtesia dhe nga ana tjeter min Kodheli nuk pergjigjet. Pyet e shiko sa qytetare kane bere padi ne prokurori e neper gjygje kunder Dakos ,verefikoje e do me ipni te drejte ,se i ke premtuar popullit do rilindni me mua ,E RAMEN: ,por po vjen vettingu dhe reforma ne drejtesi e te gjejne si Dako vend e grope per tu futur, gjithashtu dhe min Kodheli per velenxen ndaj Dkos, te mos ftohet . Interesant , nuk u ngop Dako me korrupsionin dhe betonizimin ish plazhin e Durrsit se vetem plazh nuk eshte me, por hale infeksioni..
  Kurse sa per pensionet mos bej reklame se le nam, o Rame ,perkundrazi dergo njerez e tu, ta verifikojne ,ke me qindra pensioniste ,qe i jane ngrene vitet e punes,ku per dreq dikur dulla dhe saliu e meksi me majkon , ka ekzistuar nje zyre e ankesave ne kryeministri ,kurse ti ripjellesi,je i pari qe e ke mbyllur,ja ke kaluar dhe babait tend enver.. I do me letra ashtu si me kodhelin me dakon ,talluni me kete popull , mire ja beni ,ju lumte…

  Reply to this comment
  • Niku March 20, 22:25

   O shporru o Berishiq ju keni rrug te reja nidunj per Beograd dhe ti me ta lirisht mund te shkodh Adih se i njejti je !

   Reply to this comment
 4. demo March 20, 20:21

  Cfar batute!Ja ka dhi Tosit!

  Reply to this comment
 5. Mark uk March 20, 20:56

  donela:Mos e ke dicka ndryshe.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*