“Fitoni zgjedhjet, e keni të lehtë. Qytetin e drejton një hu”

September 16, 2016 16:07

“Fitoni zgjedhjet, e keni të lehtë. Qytetin e drejton një hu”

Kreu i PS, Edi Rama, iu rikthye punës së kryetares së Bashkisë së Shkodrës, këtë herë larg kamerave dhe publikut, teksa zhvilloi një takim më strukturat e Partisë Socialiste në metropolin verior.

“Qytetin e drejton një hu, këtë herë duhet që të fitoni zgjedhjet, sepse e keni më të lehtë se kurrë me këtë kryetare Bashkie të cilën nuk e duan as të vetët në PD. Është e paaftë dhe nuk është e zonja për të qeverisur, dhe kjo shihet qartë. Keni hapësirë dhe terren mjaftueshëm për të fituar”, – ka thënë Rama, sipas një raportimi të kanalit Report TV.

Ai u shpreh gjithashtu se do ketë ndryshime në rang drejtorësh, në kuadër të përmirësimit të punës së institucioneve dhe rritjes së cilësisë së shërbimit ndaj qytetarëve.

Në këto takime Rama shoqërohej nga deputetët, Paulin Stërkaj, dhe Namik Kopliku.

September 16, 2016 16:07
Komento

14 Komente

 1. Mark uk September 16, 16:31

  Kur ben vrejtje nje njeri i pa moral sic eshte edi rama cfar nuk ndodhe.Jo kryeministe po jeni njeri ma kote qe ka vendi o nudist i flliqur.

  Reply to this comment
 2. Zhozituta September 16, 17:04

  Shkodranet ta bejne te tyren por edhe ju zoti kryeminister ti pyesni mire shkodranet se ke duan ti perfaqesoje ne kuvend dhe mos dergoni ca te panjohur nga Tirana apo shkodrane qe nuk i njeh kush. Mos beni gabimet e 2013 ne perzgjedhjen e kandidateve per deputete dhe atehere do te fitoni edhe ne Shkoder, me siguri. p.s. Te njejten gje duhet ta beni ne cdo cep te Shqiperise.

  Reply to this comment
 3. paci September 16, 17:06

  Z.Rama gabohesh po fonoteken Marubi , po stadiumin , teatrin Migjeni pak jane qe po i ben Voltana , po bajpasin qe hidhen mbeturinat e Shkodres qe desh harrova nuk esht pak .

  Reply to this comment
 4. Arben September 16, 17:28

  ORE, ME SA DIME NE AJO I MORI VOTAT, NUK E KUPTON NJERI NGA E NXORRE KETE QE NUK E DUAN.

  AJO MUND TJA FUSE EDHE PORDHES KOT, POR KETE QE NUK E DUAN NGA E NXORRE.

  Reply to this comment
 5. lili September 16, 17:52

  qe nuk e duan as te vetet eshte nje komplimente per Zojen Voltana Ademi: i bejne qe kjo u votuar nga shkodranet jashte taborit PD PS ,qe qenkan shumice! Atehere i themi bravo Zojes qe ka gjetur e ka mbledhur rreth emrit te saj njerezet me vyrty, qe nuk bene ‘flexibel’ per pazaret e Njeshit,si zojat e PS-se!

  Reply to this comment
 6. Stela September 16, 17:57

  Zotit dhe Gjithe Botes duhet t’i vije keq per mua QE JAM E DETYRUAR te kem per Kryeminister nje Ordiner te tille.

  Reply to this comment
 7. Labi September 16, 18:00

  Mark ujku,ma mer mendja se ti je nje njeri qe do rremujen,nuk do rregull e ligj,nuk do shtet,por je nje kulysh qe do kesh qene qylaxhi e servil si ne ate kohe dhe tani!Sipas atyre qe kam lexuar mendimet e tua shume djallezore,ju i perkisni atyre njerezve qe e kane zemren katran,jo te zeze.Ti do te jesh pa tjeter ushtar besnik i Sali Kriminelit qe dogji dhe shkateroi SHqiperine.Haku i popullit te ndershem do tu zere.SHteti do te forcohet,dhe juve do tu vere para ligjit.Ti dhe banditet tuaj jini shume larg me kulturen dhe edukaten e Rames.Ai po punon qe te beje shtet,por JU banditet po e pengoni,sepse kini krah nga kryehajduti skapardhi,LIRO..

  Reply to this comment
 8. ILIR September 16, 19:01

  Kryeministri ka plotësisht të drejtë.

  Nuk ka të majtë e të djathtë njerzit janë mërzitur nga kjo kryetare nuk ja fut jo kam qenë personalisht ne Shkoder e nuk kam lidhje me politiken dhe te gjithe ata qe takova ishin te pakënaqur dhe nuk ishin nga ata persona që janë ne pune shteti.

  Por ne na i kanë futur si te majtët edhe të djathtët prandaj ben pazar ky tall leshte nuk eshte çështje e Shkodës por e gjithe Shqipërisë, PD nuk është alternativë.

  Reply to this comment
 9. Halit gerneta September 16, 19:03

  Ai thot qe ne PD nuk e duan se Shkodra e deshi prandaj e votoi , ashtu siç votojne Shkodranet,, me sy mbyllur edhe tu rroje Jozi . Prandaj si i thon asaj shprehjes” Me kan Shkodran, t’tana i ban, edhe karin e han” . Ta gezoj pra Shkoder locja me PeDerat .

  Reply to this comment
 10. info analitike September 16, 20:11

  Kryepsikopati nuk e paska gelltitur pritjen qe iu be kur shkoi per tu fryre si kaposh per inaugurimin e stadiumit. Gjithe ajo zhurme e gjithe ato para per nje stadium qe menjehere pas inaugurimit me ndeshjen e pare ra ne terrin e mungeses se dritave duke treguar te gjithe fasaden e shkelyer rilindjote te ngritur ne kembe sa per sy e faqe. Mire ta bejne shkodranet qe nuk te shohin dot me sy perderisa i shkon aty si kapadai me ne krah dy idiote si Sterkaj e Kopliku. Kryepsikopati nuk ka shprese te behet njeri e te sillet sic i takon nje kryeiministri. Ai eshte dalluar si njeri i dhunshem ne te gjitha drejtimet ndaj me mire i shjon te jetoje me kafshet ne Zoo.

  Reply to this comment
 11. Hani pak mos hani shume m.... September 17, 02:12

  Mark uk , apo mjekohesh me “gur cari” perzjer me acid per zgjeben e dhive, ore toc malcie gjysem kakerdhie.
  Volt-ana nuk eshte vetem nje hu, por e drejton huri ai qe e perdor cdo nate, apo edhe diten Drejtori i Nderm. Ujsjelles Kanazimeve Shkoder qe e ka dashnore dhe dihet nga gjithe shkodranet edhe nga burri i saj qe pi kafefe me hypesin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*