Rama për Pjetrin: S’ka lidhje as me PS, as me mua, përgjegjësi individuale

August 13, 2019 19:26

Rama për Pjetrin: S’ka lidhje as me PS, as me mua, përgjegjësi individuale

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me denoncimet për Valdrin Pjetrin.

Sipas dokumentit të publikuar sot, Pjetri u dënua më 21 qershor 2003 nga Gjykata e Firences në Itali me 18 muaj burg dhe 1000 euro gjobë për trafik droge pasi ka firmosur pranimin e fajësisë.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social Twitter, kryeministri Rama shkruan se përgjegjësia është individuale.

“Jo Valdrini, po vëllai im të jetë, s’ka shans të hedhë asnjë hije dyshimi mbi PS dhe mbi mua, në raport me ligjin e me besnikërinë ndaj popullit! Përgjegjësia për çdo akt individual të padenjë është individuale. Përgjegjësia jonë është si reagojmë ndaj një akti të padenjë individual!”

“Kurrë s’kam menduar se Valdrini mund të fshehë të vërtetën në raport me ligjin, po deri kur e vërteta ligjore të dalë, Valdrin Pjetri dhe Partia Socialiste i kanë rrugët e ndara plotësisht.

E me këtë rast, të tërë ta fusin mirë në kokë: Unë s’kam ndërmend të toleroj askënd dhe as të marr përsipër raportin individual me ligjin të askujt” – shkruan kreu i PS dhe i qeverisë.

e.ll./dita

August 13, 2019 19:26
Komento

29 Komente

 1. Zef Shpatari August 13, 17:01

  Zoti Rama keto po behen ca si shume raste te perseritura..

  Jo vetem trafikante droge, por ke ne administraten e larte, madje ne poste drejtuese, eskorta hotelesh te Tiranes.

  Kane qene prostituta, sot jane drejtoresha.

  Nese do emra, mund ti jap, por nuk eshte puna tek ky zhul i ri i shoqerise qe hipen ne krye.

  Problemi eshte tek ty.

  Kaq i trashe je? Apo i korruptuar deri ne palce? Apo nepotik?

  Ne te gjitha rastet, nuk mundesh me te vijosh kete detyre, eshte turp.

  Reply to this comment
  • Tung August 13, 17:20

   Me Ed arixhofken do merresh?

   Reply to this comment
   • Vlora1912 August 13, 18:32

    Un besoj qe Edi Rama nuk e ka ditur qe Valdrin Pjepri ka qen denuar per Drog. E besoj 100%

    E besoj po ashtu kur thot qe nuk ka asnje lidhje me PS( As Valdrini e as Rama!).
    ……..
    Problemi i ketyre deklaratave per “deart e paperlyera” dhe zbatimi i ligjit eshte pak me ndryshe.

    Po ju kujtohet Juve te Ditas, para Shuuuum kohesh, shuuuuum kohe me pare medemek, Ambasada Amerikane ne Tirhane nxorri nje njoftim;

    Po ju kujtohet Juve te Ditas, se dhe ju e paskeni Harruar me sa duket, Ambasadaaaaa Amerikaaaaaaane njoftoi Shqiptaret se:

    Ish kryetarit te Durrsit, krahut te djatht te Rrames, per arsye te Korrupsionit Madhor, Xaxush Dakos, me fis e me Fare, i ndalohej hyrja ne Amerike pergjithmon…!!

    Po ju kujtohet ju te Ditas, behet fjale per Xaxushin e te fortve, te cilin Ky me Chitjane, do ra linte edhe 500 vite kryetar te Durrsit.

    Si dreqin ka mundesi qe, ky qe vodhi PS dhe ndertoi nje rryme te re me logo te vjedhur nga Rilindasit e vertet, nuk tha asnje llaf per be per Gjushin….

    Pse nuk e mohoi Gjushin si mohoi Valdrin pjeprin?

    Apo ndoshta xhepat e xaxushit jan aq te thella sa te mbajne brenda edhe nje te gjat si ky i Yni??

    Reply to this comment
    • Raimond vlonjati August 14, 04:10

     Ti je tipiku i labushit —-Se labushet jane rraca me inferiore e kombit shqiptar,

     Jane te gjithe koketrashe dhe hajvane te pa mase

     Nuk ka ne Shqiperine budallenj e te degraduar ne tru, ne ate mase, sac jane labushet

     Jeni turpi i Shqiperise ,me menyren e arsyetimit kaq te ulet sa te vjen neveri tju degjosh juve

     Po si ore nuk e ka ditur Rama ate muhabet , kaq deficent je ti mor dreq ?

     —Po Rama e ka kreun e SHIK-ut, njeriun e tij ,
     dhe merr cdo informacion nga ai.

     Rama andaj e zgjodhi ate mut malok kriminel, sepse e dinte qe ai ishte tip krimineli

     Ramam vetem kriminele ka emeruar kudo neper Shqiperi, dhe e ben me qellim, se nepermjet tyre vjedh votat dhe mban nen presion edhe intelektualet e PS, qe nuk i binden Rames

     Reply to this comment
     • Vlora1912 August 14, 10:25

      Rajmonda

      Edhe pse un si Lab mund te jem i trash, ti nuk mund te pergjithsosh Gjith Lebrit.

      Laberia, ashtu si eshte, eshte palca e ketij vendi te perzier te quajtur Shqiperi.

      Labet mund te jen gjithshka por Jo Iferior, dhe per me teper neve nuk na i ndjen fare nese ti dhe te tjer si ty, te paidentitet, ekzistoni apo jo.

      Lexoje komentin tim deri ne fund, dhe po qe se di .jaftueshem Shqip, do ta kuptosh se kam then te njejten gje si dhe ti.

   • Raimond vlonjati August 14, 04:17

    Me irritusja eshte, se te fyen intelektin e topeve, menyra e shpifur dhe teper e trashe,
    se si genjen ky hajduti Kryeminister.

    Te vjen ndohte kur e degjon kete kelysh kurve , kryeminister
    qe genjen ne menyre kaq bajate , sepe tregon qe edhe nivelin e tij te ulet fare, qe nuk ka asnje lloj etike apo kllasi ne te justifikuar kete gje …
    por edhe te fyen kur nje idiot si pune e ketij mendohet se po na hedh hi syve

    Ky palaco qe kur erdhi ne pushtet e ka mbushur Administraten lokale neper Shqiperi , me kriminele mor vella,

    PS-eshte gjithe ajo parti e madhe, qe ka me mijera kuadro te shkolluar e me eksperinece ne drejtim,
    qe e meritojne te drejtojne Administratat lokale

    Ndersa ky hajdut Kryeminsiter vete dhe emeron gjithe halabaket e kriminelet e Shqiperise,
    si ne Kavaje, Elbasan, Shkoder , kudo kudo..

    Eshte fyerje te mbahet ne krye te PS-nje langaraq i piste si ky hajduti kryeminsiter ,
    qe respekton vetem kriminelet e Shqiperise,

    Reply to this comment
   • Humbje fytyre per nje komunikim me te mire me polet (Inter- apo Euro-) August 15, 01:12

    z. Rama po perse qenka kaq e veshtire xhanem qe te ishte kontaktuar interpoli dhe europoli nga Policia e shtetit per te gjithe 61 bashkiaket perpara se te konkuronin per kryebashkiake dhe gjithe belaja e krimeve do te eliminohej. E kuptojme qe Valdrini eshte pergjegjes per ato qe ka bere, por ju si parti dhe si shtet duhet te beni nje hap me tej dhe ti parandaloni keta dobicat e Vicidolit qe tju nxjerrin bojen me Valdrinet. Valdrini mund te jete edhe i paster edhe i pastruar nga koha. A e kuptoni se sa shume humbisni ne opinionin publik per kete pakujdesi?

    Reply to this comment
  • pilo August 13, 19:22

   O Zef, po pse ben sikur nuk e di se ne Shqiperi veshtire te gjeshe nje njeri te paster? Edhe ti mund te jeshe nje trafikant por deri sa te te pergjoja bardhi, do kete mbaruar pune. Ti merre qe nga historiku Sali Berishe dhe perfundo tek Valdrin Pjetri, çfare do thuash?! Lere se e mori dreqi tani, u gatua qe ne 1992-shin kjo pune. S’ka kthim prpapa.

   Reply to this comment
 2. h August 13, 17:23

  Paskan të drejtë ata që thonë që keni vendosur në poste drejtuese
  gjithë drogaxhijte dhe trafikantët që ndynë shqipërinë dhe ballkanin.
  Qenka shumë i cekët kryeministri që paska menduar që një
  fshatar injorant të pasurohej për pak kohë në Itali me aktivitet
  të ndershëm dhe legal.
  Pastaj ju ven keq kur RAI 3 thotë se jeni drogaxhi dhe mafjozë vrasës.

  Reply to this comment
 3. Vasili August 13, 17:23

  Byth e shemtuar frikacaku dhe karabushi 24 karat:
  Megjithse eshte djegur shume here,nga ata qe zgjedh vet,pasi u jane zbuluar me pas aktivitete kriminale ne shtetet europiane,ky torollak,megjithe aparatin shteteror qe posedon,nuk kontakton paraprakisht me institucionet e ketyre shteteve per sjelljet e kandidateve,qe mund te kene jetuar perkohesisht ne keto shtete.
  Edhe ate tru te fillimit qe kishte per pune,e ka te atrofizuar komplet dhe ne kete gjendje te budallallepsur qe eshte,as qe i vete mendja qe te jape doreheqje,qe ndjehet kaq shume e vonuar.
  Dhe ne qe duhet te ishim ngritur dhe duhet tja kerkonim jemi per vete me nje budallallepsje te trasheguar.
  Prandaj vervite krraben rama si nje coban i lajthitur krejt sije,me sa te haje krahu,mbi tufen e permjere dhe mbi koken e atdheut.

  Reply to this comment
 4. Drenova August 13, 17:33

  “Jo Valdrini,po vëllai im të jetë, s’ka shans të hedhë asnjë hije dyshimi mbi PS dhe mbi mua,në raport me ligjin e me besnikërinë ndaj popullit! Përgjegjësia për çdo akt individual të padenjë është individuale.Përgjegjësia jonë është si reagojmë ndaj një akti të padenjë individual!”

  Keshtu do qe ta justifikoje veten ky mashtrues,duke hequr nga vetja pergjegjesine!
  Edi Rama!
  Ti je pergjegjesi i vetem i caktimit te Valdrin Pjetrit si kandidat per kryebashkiak ne Shkoder dhe ti je fajtor qe nuk e ke verifikuar figuren e tij!
  Keshtu ke bere edhe me ish deputetet e tjere te PS-se,qe jane denuar,por keshtu ke bere edhe me rastet e tjera te KORRUPSIONIT!
  Keshtu the edhe kur u vure me SHPATULLA PER MURI nga skandali i unazes se re kur ju hakerreve gazetareve se,”KU ESHTE KETU KORRUPSIONI”?
  Me kete ti jo vetem pranove bashkefajtorin me ata qe i dhane tenderin nje firme fantazem me dosje te fallcifikuar,por indirekt pranove se edhe te gjithe tenderat e tjere te meparshem do jene bere po kaq te korruptuar sa edhe ky!
  Por ti bilbilon tani,se prokuroria heshti,ne vend qe te merrte ty dhe ministrin pergjegjes ne biruce si i pandehur!

  Reply to this comment
 5. Plaku Xhuxhumaku August 13, 18:14

  Pafytyresia e keti mender kryeministri ka arritur nje pike ku shtrohet pyetja ky eshte IDIOT, apo kujton se te tjeret jane kaq IDIOTE sa cdo budallallek qe nxjerr nga goja ky e marrin per kulm mençurie. Ti edhe mund te kishe te drejte or psikopat, nqs ky do te ishte rasti i pare dhe i vetem, por ti po keto fjale the per Roshin e Kavajes, Gjiknurin, Tahirin, ate brekvrimen e Dibres etj. etj. A nuk jane ca si shume? Nuk beni ju ne PS ate qe quhet background check per kandidatet qe i servirni popullit? Nuk kerkoni qe kandidatet tuaj te provojne qe jane te paster, pastaj t’ia paraqisni popullit, apo nqs paguhet haraçi cilido mund ta bleje postin e felliqur? Ty po te soset ujet e gamiles mor maskara pervers.

  Reply to this comment
 6. Socialisti bythpambuk August 13, 18:17

  Keni shume te drejte.
  Valdrini nuk ka lidhje me PS ,Ai ka lidhje me RILINDJEN tende.
  Shporru nga PS o plehre.

  Reply to this comment
 7. E èma e Zeqos August 13, 18:41

  President, kemi atè qè donte kryeministri.

  Kryetarè bashkish dhe ministra, kishim dhe kemi ata ose ato, qè i pèrshtateshin midesè sè Zotèrisè. Pèr struktura institucionale apo vendime baze partiake, Zotèria, nuk kupton asgjè.
  Pas 1 dekade nè pushtet, “konstatoi” se rrumpallèn qè ia faturonte paraardhèsit, jo vetèm qè nuk e ndali por e rafinojè deri nè perfeksion. Sot, po luftojmè informalitetin dhe po tregojmè se jemi tè zotèt tè detyrojmè biznesin, tè japè faturè, ku taksa qè i takon shtetit, tè jetè e lexueshme edhe pèr qytetarin.
  Era shtet?
  Po qe se era e fekaleve èshtè tregues i shtetshmèrisè, atèherè, ne kemi shtet tè gjithkundndodhur.
  Valdrin Pjetri, èshtè shembulli klasik i rrumpallès sè njè turme kleptomanèsh qè vetèquhen administratè shtetèrore, qè vetèquhen SHIK apo organe sigurie.
  Njè gjè “pozitive” ka ky kryeministri ynè. Hajdutèt dhe tutorèt qè zgjodhi vetè, nuk e ka pèr gjè ti shesè pèr skrap, kur e ndjen se po e kapin me presh nè dorè.
  Skrapistèt, dalin pastaj nè vijèn e dytè tè llogores partiake dhe emèrohen kryetarè fushate elektorale tè PS.
  Kryeministèr, sapo pagova shumèn e majmè pèr njè lugè makarona kètu nè Himarè. Letèr bakalli, mè solli kamarieri. Faturè TVSH, nuk njihkan kèta.
  Do bèjmè shtet kryeministèr, nuk ka shaka me ne.
  Tè na rrojè Saliu dhe ai hollandezi fluturues qè ka zgjedhur pèr dordolec. Kundèrshtarè mè tè denjè, zorr se do gjesh nè jetè.
  Mjerè shqiptarèt.

  Reply to this comment
 8. bart72 August 13, 18:48

  Ju komunistat dolet dhe drogaxhi

  Reply to this comment
 9. demo August 13, 18:48

  Thashe une(dy dite me pare) qe do ta shesi Pjetrin ky,.Madje e hodhi menjehere,pa ardhur ambasadorja Amerikane.

  Reply to this comment
 10. Dori August 13, 18:54

  Ne Shkoder duhet te riperseriten zgjedhjet per Bashkine, ndoshta me 13 tetor 2019.

  Reply to this comment
 11. As August 13, 19:22

  Ka shitur droge, e cfare u be. Po kush shqiptar qe vajti pa buke, pa rroba, pa mbeshtetje, ne nje vend te huaj per te jetuar nuk do te shiste droge. Punen e shitesit ka bere
  Po cili nga drejtusit e PD nuk ka shitur droge me ton, kaq shpejt e haruat shprehjen e Saliut per Lazaratin “ishte qendrimi im politik” dhe ishte president dhe kryeminister

  Reply to this comment
 12. PO , PO August 13, 19:46

  Po ty , perse te kemi zgjedhur ne krye te PS-se ?! Nuk eshte e para here qe ben budallalleqe te tilla ! Vetem nje politikan idjot e i pa pergjegjshem mund te flase keshtu ! ! !

  Reply to this comment
 13. Filoeuropiani August 13, 20:09

  I dhjeri Timonier si gjithmone nuk di gje. Madje as per shtepine nuk di me cfare parash e ka ndertu. Me pare refugjatlliku apo me paret e grus.

  Reply to this comment
 14. Limani August 13, 20:27

  Kur na i prezanton i ngre në qiell , para popullit bëhesh garant për ta ,janë më të mirët që ka njohur historia , kur dalin skarco i bën dalje , ti s’ke faj , fajin e kanë vetë – presidenti , ministri i brëndëshm , bashkiakët Durrës , Shkodër e me radhë ……
  Një njeri me nder e dinjitet do jepte dorëheqien , po ti je një ordiner i pacipë , sharlatan kokëbosh !

  Reply to this comment
 15. Ardjan August 13, 20:46

  Po mban era m…. o udhëheqës dhe do apo nuk do ti mizat ndjekin aromën!

  Reply to this comment
 16. kris 1 August 13, 22:35

  Te gjitheve na ka dale ndonjehere pjepri I keq.Nuk gjykohet lideri per nje pjeper apo nje Dak .Ai po ben shtet.Prostitutat I hoqi nga rruga,I futi NE administrate,hajdutet NE banke,ideatoret e dhunes diplomate,Berishen e rrethoi me roje,popullit I hoqi xhepat dhe I dha briskun ne dore.
  Rilnd pasi ke vdekur dhe vdekja eshte afer me keta horra ne krye

  Reply to this comment
 17. intelektuali August 13, 22:43

  Eric Arthur Blair, i njohur me pseudonimin e tij si George Orwell ka shkruar ne librin e tij me fame boterore “Ferma e kafsheve”:

  NE FERME TE GJITHA KAFSHET JANE TE BARABARTA, POR DERRAT JANE ME TE BARABARTE SE TE TJERET

  Prandaj edhe “DERRI” i Edvini, Valdrin Pjetri njesoj i barabarte si:

  Elvisi i Kavajes dhe i Griseldes me barre
  Gjushi i Durrsit me Avdulajt e Shijakut
  Fatmir Xhafaj me Geronin e Babales
  Saje Qorri i Habilajve te Vlores
  Rroku, Frroku i Parlamentit

  por:

  Me i “barabarte” nga te gjithe eshte “DERRI”:

  Bashkim Ulaj me Lukunine e fallsifikatoreve te letrave per tendera publike.

  Reply to this comment
 18. Doravete August 14, 00:48

  Ky i Kryekorruptuari qe na ben moral me refiormen ne drejtesi eshte i pari qe duhet te verifikohet ne veting politik, qe te shpetoje e gjithe shqiptaria nga kjo bajge produkt politike te ndyre . Me te njejtatt standarte qe po behet reforma ne drejtesi, ER do ta kishte te ndaluar prrjetesisht te mbante nje post publik ne Shqiperi
  Kallzimet ndaj tij per korrupsion madhor jane bere qe kur ishte kryetar bashkie

  Reply to this comment
 19. Dn August 14, 13:31

  Me ke ka lidhje pra ne kete shtet? Me gramoz Rucin qe deri ne 90 ishte pergjegjese per traffiqet e shqiperise komuniste qe ti zgidhe per Kryeparlamentar? Kush t’a keshilloj si Gramozin si valdrinin?!
  Beri keto pyetje edhe pergjege vetit!
  Ne e dime se kush e pse : narkotrafikantet te Sigurimit kane nevoje per ju e ju e keni bere Shqiperine baze per trafiqet e tyre , ne kembim te pushtetit tuaj politik! Fitimi per te dy pale horra, po fundi i Shqiperise si shtet

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*