Rama: Kush nuk voton paketën kundër KÇK, përjashtohet nga PS

November 25, 2019 13:02

Rama: Kush nuk voton paketën kundër KÇK, përjashtohet nga PS

Kryeministri Edi Rama prezantoi nismën kundër atij që e quan KÇK (Kap ça t’kapësh), që e quan “organizatë kriminale gjykatësish dhe prokurorësh që janë shërbëtorë, bashkëpunëtorë ose edhe tutorë të krimit të organizuar”.

Fillimisht, kryeministri shpjegoi perceptimin e gabuar që kanë njerëzit mbi drejtësinë.

Më tej, Rama theksoi se ka ardhur koha që qeveria të bëjë “një hap më tutje me kurajo”.

“Vijmë te KÇK, që është organizatë kriminale gjykatësish dhe prokurorësh që janë shërbëtorë, bashkëpunëtorë ose edhe tutorë të krimit të organizuar. Janë kancer në sistem që me fillimin e vetting-ut ka hyrë në fazën e vet më agresive. Janë njerëz që e dinë që nuk kanë shans të kalojnë vetting-un dhe sot shfaqen shumë më hapur sesa deri dje, kur punonin avash dhe me bindjen se askush nuk i lëvizte nga vendi.

Sot, ata kanë kohë deri kur të dalin para vetting-ut. Prandaj, motoja e tyre është Kap ça t’kapësh, KÇK. Rasti i Durrësit është shumë flagrant, për fat të mirë e sollën rrethanat që u gjenden në një makinë prokurori dhe një nga eksponentët e krimit të organizuar dhe në bagazhin e makinës dokumentat e vjedhura të prokurorisë”, deklaroi Rama.

“Do të marrim masa që nga ndalimi i daljes nga territori i vendit, deri në ndalimet në perimetra të ndryshme, për shembull mos të dalë nga Vlora. Do të ketë edhe masa me karakter pasuror”, shtoi ai.

Kryeministri Edi Rama në përfundim të prezantimit të paketës ligjore Anti-KÇK tha se kush nuk e voton KÇK-në do të përjashtohet nga grupi parlamentar socialist.

j.l./ dita

November 25, 2019 13:02
Komento

17 Komente

 1. eDRAMA November 25, 13:25

  Ku e kerkon ate KCK o i shkrete, kur ajo KuCKa je ti vete

  Reply to this comment
 2. mirel November 25, 13:36

  Grupi i PS te perjashtoje njehere te parin njeriun e Vucicit dhe te Dules , mikun e Dakos, te Ulajt, te Fushed dhe gjithe krimineleve qe i ka emeruar kryetare bashkie. Personin e ndyre me emrin Ramut.

  Reply to this comment
 3. kris 1 November 25, 14:00

  Shpejt ne parlament do ti shtohen disa kapituj paketes MCB(mos caj b…)
  .Jane pergatitur nga grupi I punes Ulaj fusha

  Reply to this comment
 4. Lasgushi November 25, 14:16

  Për Orator i meriton të jesh Kryeministër shqiptar.Por në rast.se gënjen më tepër se një herë kthehet në bumerang që kërkon vetëm kokën tënde.A e di o KM kur do të besojmë se e ke seriozisht. PROPOZO PËR NDJEKJE PENALE.Tre ministrat që hapur kanë shkelur ligjin,Gjiknurin,Beqaj,Ahmetaj me shokë drejtorët e rrugëve e barnave.Po të jenë të pastër lë ti kthejë prokuroria apo gjykata. Pse se bën. Larg qoftë mos ke frikë se të implikojnë edhe ty.Filloje nga PS.po të kesh pagure.

  Reply to this comment
 5. Socialisti November 25, 14:24

  Edi miratoje kete ligj!
  Do i japesh mundesine çdo shqiptari te kerkoje azil politik!
  Diktatura eshte lule para kesaj bande policore qe po tenton te ngreje Rama!
  Çdo njeri eshte i rrezikuar!
  Ky eshte ligji i Tonton makuteve!
  Te degjojme keta anetaret e tjere te bandes çfare do shprehin!
  Keta ambasadoret çfare do thone!?
  Me mijera shqiptare do drejtohen ne shtetet e tyre. Tashme ne Shqiperi nuk ka me shtet ligjor, por shtet policor te individit!
  Çdo shqiptari i lind e drejta te kerkoje azil!

  Reply to this comment
 6. Vlonjati November 25, 14:29

  “Do të marrim masa që nga ndalimi i daljes nga territori i vendit, deri në ndalimet në perimetra të ndryshme, për shembull mos të dalë nga Vlora. Do të ketë edhe masa me karakter pasuror”, shtoi ai.

  Sa mire
  Ku e kishe kete vendosmeri kur te kerkonim te ndeshkoje Saliun?
  Si ka mundesi vetem per ate “nuk je prokuror dhe gjykates”??

  Qerrata i modh je Edvino

  Na hengsh trapin, idiot dreqi, dredharak legen

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 November 25, 14:52

   hej,hej ti
   kujdes kur flet për timonierin mondial(i pëlqen me e thirr në italisht se i kujto stërgjyshen e porteve veneciane),nuk të fal ai!!salën nuk e ndëshkon sepse e do si qerrshi mbi tortë!!
   pasi ti ketë dënuar të gjithë,po,të gjithë fare,fare,atëherë saliun e ka për ta mbyllur!!
   e pastaj!?
   do të jetojmë të lumtur e në parajsë!!
   me sekuestrimin që do të bëjë do tu shpërndajë popullit 1 miliardë për kokë!!kështu do të jemi populli më i pasur në botë,do të vazhdojmë të bëjmë atë që e kemi filluar 30 vjetë më parë!!
   nuk e kam fjalën për vjedhjen,por për dembelllëkun!!
   por si fillim një pjesë të parave të sekuestruara do ti përdorë për vilën e surrelit,nja 90%,për të pasur “Në raport me banesat e shqiptarëve, është një më shumë”!!
   sepse timonier mondial pa një vilë të vockël në surrel nuk mund të kemi!!
   ky e tha mirë,sa herë që nuk i leverdis,se nuk është as gjykatës e as prokuror!!
   ky është timonier mondial lali,mondial!
   a i bie në fije ti??
   dejton botën e tij ky,er lal!!

   Reply to this comment
 7. anticensurë25642654 November 25, 14:44

  “Kryeministri Edi Rama në përfundim të prezantimit të paketës ligjore Anti-KÇK tha se kush nuk e voton KÇK-në do të përjashtohet nga grupi parlamentar socialist.”
  vetëm kaq??????
  pushkatoi timonier mondial,pushkatoi fare!!bile me gjithë familje e farefis!!
  kujdes se mos ka ndonjë nepotizëm të largët me ty se shkove dhe ti në pidh të satëme!këshillë prej miku!!
  mos jau kurse plumbin timoniere mondiale,kujto ditët e parisit kur pikturoje nën ura,kujto të ftohtit që të ka hyrë në palcë dhe mos i fal këta që të hyjnë në pjesë!!legenat e mutit,ta kishin provuar të ftohtit e hidhur të parisit!?ec mo se po i toleroje,por këta bythëpambukë 3 muaj zhgrryerje tek plepat dhe të glabërojnë dhe atë pjesë të tepsisë tënde!?
  ku është parë kjo!!
  nuk ta fal populli një gjë të tillë!!ai ta ka dhënë tepsinë vetëm ty!!dhe ti e vetëm ti mund ta hash atë!!rezultatet po i shohim!!je bërë si bullar,ke lënë mjekër e më dukesh si ndonjë ajatollah iranian,po ku të lënë këta vrremçat?!përfitojnë nga zëmërgjërësia tënde,o e shallvareve të tua dhe o burra sqepin në tepsi!!të paktën të paguanin dhe këta ndonjë harraç!?ec mo,se po e pranojmë!!por këta mistrecë e duan për vete!!

  Reply to this comment
 8. Adih November 25, 14:58

  Lerja SPAK ,ta beje kete detyre ,per interes te shtetesave shqiptare te pa perkrahur Z Rama .Prandaj Amerika dhe Gjermania e kerkojne kete ,e natyrisht pa deshiren tuaj .Te tjerat z Rama jane pordhe me rigon .Mjaft me .
  edhe nje pyetje z Rama per ty personalisht .

  A ja gjete adresen atij djali 26 vjecar me duar ne xhepa pa patur as edhe nje lopate ,qe donte te ndertonte Unazen tek ASTIRI ..Gjeje ku eshte , e pastaj flasim o Rame .

  Reply to this comment
 9. Jamarber November 25, 15:18

  Ky i cmendur duhet ndaluar sa nuk eshte vone. Tani nuk lejon as mendim ndryshe.
  Nese në PS ka ngele ndonje me bole, hidheni ne rruge kete skizoften, ashtu ky vete hidhte ne rruge nje nga grate e tij, ky qe sot derdh kot per grate e dhunuara,

  Reply to this comment
 10. Filoeuropiani November 25, 16:00

  Mos more! Na dhjeve! Nga PS apo nga Rilindja?!

  Reply to this comment
 11. Mazllum Kadaifi November 25, 16:13

  Mjaft me finde enveriste o Rame .Ti je i pari qe shkel kushtetuten posacerisht me pronat .Nenin 181 te saj ,dhe cfare fai kane gjykatesit, kap cfare te kapesh .Ke bere nje betim para kushtutes , kur vure bythet ti ngrohesh ne karrigen e kryeministrit ,apo e paske bere fallco .
  Pergjigju o Rame ???!! Le nam more burre ,po te tallin i madh e i vogel.

  Reply to this comment
 12. Gzim Kulufi November 25, 17:33

  Ou, c’ua mblodhi! Tamam si Lu-ja dhe Vlla-hutini, te cilet ua mblodhen deputetwve dhe ata njezeri votuan vetingun! Tani ka per te ecur puna mbare! Sic edhe po ecen ne keto 20-30 vjetet e fundit!

  Reply to this comment
 13. Njerëz, kujdes, mbrapa gardhit do të keni policët e kapter Lleshit duke përgjuar, posht krevatit do të keni çimkat përgjuese të lidhura me kompjutern 5G të shtëpisë me gjethe të kryeministrit!n November 25, 18:21

  Kryetari i bandës KÇGJ ( kap çdo gjë) Edi Ramës i kanë ngelur peng pasuritë marra mëndse të prokurorëve dhe gjykatësve të KÇK; toka shumë hektarshe, ndërtime nga më të ndryshme, hotele, shtëpi të panumërta, biznese, dhe ai mendon që këto pasuri vën nga kolegët e tij kusar të drejtësisë i takojnë atij, kryekusarit të Shqipërisë. Dhe si kusar modern pa maskë dhe kallshnikov në dorë, që grabit me ligj të aprovuar nga kuvendi, pregatiti një ligj ku është futur një term i paparë në jurispindencë me simbolet KÇK që vetëm një mëndja e një të marrosuri mund ta shpik. Vetëm grabitja nga ai e pasurive të grabitësve të KÇK duhet të bëhet sa më shpejtë sepse po e mori në dorë SPAK dhe BKH, banda e PS, KÇGJ do të ngelet me gishtë në gojë. Ja pse në ditën ku aprovohen prokurorët e SPAK , kryekusari që as historia botërore nuk do ketë të dytë nga dinakria dhe poshtërsia, flliqësira e kombit Edi Rama, mblodhi me vrap hajdutët e shpellës së PS, dhe u lexoj planin e kusarisë së radhës që e mbaroj me një kërcënim (dhe ky ishte gjëja thelbësore e fjalës së tij); kur ai nëpërmjet rrjetit 5G të instaluar në kryeministri të telekomandoj mausin e kompjuterit parlamentar, të nerumin e shkretë Gramoz Ruci, të gjithë rrotat votuse të çfaqen pro në ekran, të mos guxoj ndo një rrotë të dal kundër se do ta flak prej zhelesh nga kuvëndi, tha me dashamirsi Alibabaj me poture i shpellës së hajdutëve të PS atyre që kishin mbushur sallën dhe dëgjonin mender si të dhjerë përçartjet anti juridike të tij.
  Sot haleja e kombit tonë na ofroj haptazi vehten si diktator të llojit KÇGJ, mjafton të shikosh rolin që i ve projekt ligji policëve barkmëdhenjë të kapter Leshit. Edhe polici i fundit që mund të jetë një gomar injorant me uniform do të ketë në dorë përgjimin e njerëzve pa pyetur kompetentët e prokurorisë dhe gjykatës, do të ketë të drejtë të arrestoj dhe të sekuestroj pasuritë e njerëzve po pa vendim gjykate, do të survejoj mbrapa gardhit , natyrisht i maskuar, kur ti teket atij, do të kthej mbrapsht nga rruga njerzit që kanë kaluar jashtë zonës që u është lejuar dhe vendosur nga polici i kapter Leshit. Dhe finalja e projekt ligjit dhe më kryesorja pasuritë e grabitura grabitësve të KÇK do të depozitohen në degët e ruajtjes së rendit, ato do të shëndrrohen me ligj shpella e kusarit të marr Edi Ramës, epo nuk i nxe më bunker arti i Surelit.
  Dhe kështu, me këtë projektligj të paraqitur sot që shkel hapur të drejtat e njeriut, shkel haptazi kushtetutën dhe i kthen policët me në krye kapterin ish gjeneral në subjekte të krimit të shkeljes së drejtave të njeriut dhe të shkeljes me të dy këmbët i kushtetutës dhe, për më tepër, i kthen ata në bashkpuntor në krimin e vjedhjes me hajdutin tashma ordiner Edi Rama, thjesht e kthen policin haptazi armike të popullit për hatër të një të marrosuri.
  Por këto janë konstatime pa vlerë, Edi Ramës, krahas miljardave të PPP dhe konçensioneve do ti buzqeshin dhe miljardat që do ti grabisë me ligj të kuvëndit nga duart e bandës së KÇK për sa kohë që populli matuf shqipëtar vazhdon gjumin e tij letargjik dhe nuk i vete mëndja që këto i janë grabitur nga prokurorët e gjykatsit atij, popullit. .Ç’ lumturi për një baba të dashur kur tanimë Zahua i vogël do të notoj zhytur jo në lum por në një det marramëndës parash.
  Një këshillë për të nerumin Rama: kur pasuria e grabitur e një kusari, nuk miret nga shteti që e dënon por grabitet nga një kusar tjetër si ai, bota e kusarëve dhe e krimit ka ligje shumë të ashpra të hakmarrjes primitive dhe barkmdhenjtë e kapter Lleshit nuk do të jenë në gjëndje të të mbrojnë pamvarsisht përvojës izraelite me terroristët palestinezë. Me që nuk je bartës besnik i drejtësis së shënjtë të një shteti ligjor por je pjesëtar ordiner i botës së krimit , hap sytë.

  Reply to this comment
 14. katarakti November 25, 19:26

  “…KÇK, që është organizatë kriminale gjykatësish dhe prokurorësh që janë shërbëtorë, bashkëpunëtorë ose edhe tutorë të krimit të organizuar…”. Eshte pikerisht siç thote kryeministri. Sistemi i drejtesise eshte njolla me e zeze e shtetit shqiptar. Strumbullari dhe foleja e te gjithe te keqijave. Kam admirim per kryeministrin, por edhe çuditem me të. Ky deshiron me te vertete t’i beje shqiptaret me shtet te organizuar dhe modern. Sikur nuk e di qe nuk behet stan me lepra. Lere kete pune o Edi. Leri shqiptaret te qeverisen nga Sala me Meten dhe Lulushin. Shqiptaret nuk te meritojne ty. Qe t’i besh zap, dmth t’i besh njerez, duhet te sundosh me dore te hekurt Siç beri dikur Enveri. Ndryshe ky milet nuk merr vesh. Kaq pak jemi dhe kemi lene nam te zi ne te gjithe boten per kriminele dhe bandite. Dhe ti do te besh shtet. Do te te shkyeje llumi bashke me klasen politike qe ka 30 vjet qe e ka masakruar kete vend. Mire ishe ne France. C’fare tu desh te ktheheshe ne Shqiperi!

  Reply to this comment
 15. Ilirjan November 25, 19:53

  E degjova kur e shprehu dhe mu neverit edhe me , teksa e ndiqja nepermjet te TV-se. Ku e gjen kete te drejte ky person, aq me teper per personat perfaqsues te elektoratit te PS-se(?!).Ky kercenim eshte me teper se I tille, qe do te thote se ata nuk mund te kerkojne shpjegime, as ta kritikojne (jo e jo), por ne se e kundershtojne do te perkthehet menjehere ne perjashtim , perjashtim pas kesaj edhe per familjaret, femijet, te afermit dhe braktisje ne gjithcka prej “KryeRilindasit” dhe “rilindasve” te Tij.
  Kjo eshte DEMOKRACIA e kryeBeut Edi Rama ?
  Fatkeqsi per ju, te nenshtruarit e tij, qehallaret e Sarajeve te kryeBeut tuaj !
  Por, pamvaresisht kundershtise ndaj permbajtjes se asaj c’ka po degjoja, me duhet te pohoj se :
  Kam pare, LIVE, me ze dhe figure MONOLOGUN me te papare nga aktori me i famshem i Kohes se Sotme, Edi Rama, mbajtur ne Art-Turbina.
  Ju, aktore dhe pedagoge te aktrimit, nuk keni pse xhelozoheni . Tashme perballe jush ndodhet nje gjeni i aktrimit te nje monologu , ky eshte monologjisti Edi Rama. Keni cfare te mesoni per perfeksionin e profesionit tuaj .

  Reply to this comment
 16. Limani November 25, 23:33

  Mëndja e tij e sëmurë formulon fushata volontariste të jashtëligjëshme – kap ç’të kapësh me abbreviaturën KÇK u bë në një kohë rekord , pjesë e fjalorit politik të ditës.
  Kush s’e voton, përjashtohet si deputet dhe si anëtar i PS !
  A mund të ketë arrogancë dhe njëherësh ,idiotizëm më të madh së ky?!
  Vëllezër shqipëtarë , jemi të mjerë , jemi frikacakë , jemi debilë , ndërsa PS është një kërmë e ndyrë politike !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim