Rama: Kush prek zgjedhjet i ndalohet përjetësisht hyrja në SHBA dhe BE

May 18, 2019 12:08

Rama: Kush prek zgjedhjet i ndalohet përjetësisht hyrja në SHBA dhe BE

Në një deklaratë për mediat Rama theksoi se nëse dikush prek një votë të vetme apo flokun e një prej organizatorëve të zgjedhjeve, do të përballet me ligjin.

Jo vetëm kaq, por nuk do të mund të shkelë dot kurrë sipas tij në ndonjë vend të Bashkimit Europian, as në Amerikë.

Në asnjë cep bashkie nuk duhet të vë në dyshim a do bëhen apo jo zgjedhje. Kush i afrohet një qendre votimi, djeg veten, jo zgjedhjet. Sa më shumë të informohen për Kodin Penal. Nuk ja vlen të digjesh për politikën më kriminale të mundshme që të nxit të shkosh me këmbët e tua në burg. Të dënuarve për krime zgjedhore do t’u hiqet e drejta për hyrjen në SHBA dhe BE.

Nuk dua t’ja shoh asnjë shqiptari këtë qeder, të mbetet tërë jetën pa hyrë në BE dhe SHBA se shkoi e vajti pas një udhëheqje që kërkon ta bëjë përshesh Shqipërinë.

Do faktojmë me audio, me video me foto, çdo shkelje. Ne do të bëjmë një fushatë për përgjegjësinë e çdo kujt që tu rri larg të mbyturve që duan të mbytin Shqipërinë”, tha Rama

o.j/dita

May 18, 2019 12:08
Komento

12 Komente

 1. enverdjali May 18, 13:58

  O Pallosh… jo se do i afrohen qendrave te votimit por do jene brenda ne to. A e kupton apo jo, qe ata po vendosin komisioneret e tyre neper qendra votimi??? Ata vete do jene qe do ta prishin diten e zgjedhjeve gjithe popullit. Mer masa leri denglat me pune vizash se se kane problem vizat ata.

  Reply to this comment
 2. Eno May 18, 14:14

  Shih shih Pallaveshi HAJDUT po bën “ZËDHËNËSIN” e AMBASADËS AMERIKANE dhe BASHKIMIT EVROPIAN !!!!™????? LUFTO KORRUPSIONIN O DAMLLA Kryeministër !!!!! O PLEHRË !!! O QURRAVEC !!!!! Lëri DËNGLAT dhe LLOGJET e KAVAJËS , se na mashtrove 2 herë rresht!!! O FUNDÈRRINÈ e RILINDJES që gjoja do bëje “SHTET””. , dhe bëre “SHTET LESHI” me lloj lloj HAJDUTÈSH alla Petrit Vasili i LSIsë !!! Me Banditët HAJDUTÈ Gjiknurët , Ahmetët , Beqajt dhe lloj lloj DOBIÇASH të tjerë që VJEDHIN dhe PLAÇKISIN SHQIPÈRINÈ njësoj si PD KRRIMI dhe LSI GRABITJA .

  Reply to this comment
 3. TV. May 18, 15:05

  Lideri Mao,nje fill floku kush ta preki….

  Reply to this comment
 4. Salamandra May 18, 15:47

  Zgjedhjet do ti fitoj partia,edhe nje fitore tjeter e udheheqesit boteror legjendar

  Reply to this comment
 5. prizem May 18, 16:58

  Qente qe ushqehen me ekskrementet e salikriminelit le te lehin, karvani do vazhdoje te ece perpara.

  Reply to this comment
 6. Deshmitar y May 18, 17:29

  Kam qef we tibkape kjo vala kta kadrinjte e studiove qe me ane te programeve te tyre po pengojne zgjedhjet. We nga kadri fevziu e deri te kadri rakipi dhe kta cubat e be SI shaljani a shalqini qe ben cubin.
  Pederastat e mutit. Po I vjen ngordhja bashke me plakun mere qe do mbyten SI titaniku

  Reply to this comment
 7. Alban Dega May 18, 17:36

  JO VETEM KAQ…
  Shume me teper !

  ZERI I WASHINGTONIT EVROPES DEMOKRATIKE DHE KUKAMAT E VLADIMIR PUTANINIT !?

  – Amerika e dha mesazhin e saj !

  – Kambanat bien per ata qe kane veshe te degjojne !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Eshte koha qe kamikazet e mercenaret e stershperdoruar te Sali Karaxhicit dhe Bandes se Gangstereve ta braktisin llogoren e shpartalluar!
  Mos te harrojne se askush prej atyre qe u del emri per dhune kunder nje qeverie te zgjedhur ne menyre demokratike ne keto protesta te dores se zeze te Putinit, Beogradit e Athines nuk do ti lejohet te shkelin ne token e Amerikes edhe sikur tu dale dopjo llotaria e vizave ne SHBA !
  Aq me pak mund te fitojne shtetesine amerikane, ne baze te Kerkesave per Qendrim te Pehershem ose Per Shtetesi Amerikane. Ne kerkesat vendimtare eshte nje pyetje rrenuese per cilindo:
  – A je perfshire ne veprime per permbysjen me dhune te nje qeverie te zgjedhur ne menyre demokratike !?
  Zeri i Ambasades amerikane ne Tirane eshte zeri i Shtepise se Bardhe, te fatit te bardhe te Shqiperise dhe Kosoves eshte Zeri i vertete i Amerikes!
  Po te mos kishte shkelur vizen e kuqe te interesave strategjike te SHBA-se ne Shqiperi e rajón, Sali Berisha me familjen e tij, kurre Washingtoni dhe Departamenti Amerikan i Shtetit nuk do tua kishte vene vizen e kuqe ketij Lugati e mercenari te stershitur te Kremlinit, Beogradit e Athines… , sic ia hoqi vizen e kuqe edhe bosit te tij terrorist Sllobodan Milloshevic qe vdiq si nje qen i terbuar e i braktisur ne qelite e Gjykates Nderkombetare te Drejtesise ne Hage !
  Amerika demokratike e njeh Saleh Ramollah Ajatollah Milloshevicin dhe cdo politikan shqiptar apo person qe u intereson, njeqint here me mire se ata vetveten!
  Sali Berisha, Lulush Karabush Bashici, Flamur Stanishic Noka, Edi Palokari, Fatmir Medihoxhe Gerdeci e krejt Banda e Gangstereve te SaLikekracise nuk duhet te harrojne se dosjet e vrasjeve, te krimeve te renda, korrupsionit masiv, plackitjes e mega- kusarise se tyre jane sa Mali i Korabit dhe mberrijne deri ne nivelin e Hages !
  Nuk ka qene kurre me afer dita qe ata te japin llogari para ligjit e drejtesise per te cilat SHBA- Shtetet e Bekueme te Amerikes kane investuar modelin e tyre te demokracise “ Ne Populli Me Popullin Per Popullin !” per cka ne shqiptaret si shtet e si komb u jemi borxhlinj edhe me jeten tone!
  Pse!?
  Sepse, jeta pa ligj e drejtesi, pa liri e demokraci sic e deshmojne krejt qarte, keto 28 vjet te demokratures shqiptare nuk eshte jete!
  Nuk ia vlen te jetohet !
  Haka do shkoje tek i Zoti, tek populli shqiptar !
  Edhe ne shqiptaret nuk qendrojme mbrapa: 95 per qind e jona jemi populli me proamerikan ne Bote “ edhe me proamerikan se vete amerikanet” sic pat deklaruar vete ambasadori Withers dhe Instituti Demokratik Amerikan!
  “ Tirana dhe Shqiperia eshte vendi me i sigurte se Washingtoni per Presidentin amerikan !” pat shkruar
  “ The New York Times” dhe CNN live nga Fushe Kruja gjate vizites se ish- Presidentit amerikan Xhorxh Bush ne Shqiperi.
  Kjo eshte e verteta e provuar e sprovuar e miqesise dhe aleances strategjike shqiptaro- amerikane jo sot por qysh kur Babai i Pavaresise se Shqiperise Ismail Qemal Vlora pat deklaruar ne Torino me 24 nentor 1912, pra kater dite para shpalljes se Pavaresise se Shqiperise se “ po te behej nje Referendum ne Shqiperi, Rusvelti do te zgjidhej Kryetar i saj …” !
  Cdo koment eshte i tepert!
  Sot tymi e flaka, kapsollat shperthyese e Molotovet e Saladin Lul Mona Stanishic Nokes… ne dyert e Kuvendit dhe Qeverise se zgjedhur ne menyre demokratike te Shqiperise, sot fjala e Lulush Karabush Berishes qe u transmetua live nga “ Rusia Today” e Vladimir Putinit, u treguan hapur e pa maska shqiptareve dhe nderkombetareve se Banda e Gangstereve te Putinit, Beogradit dhe Athines ne Tirane u vuri zjarrin e flaken aspirates madhore te shqiptareve :
  E duam Shqiperine si Amerika demokratike!
  E duam Shqiperine si mbare Evropa !
  Zeri i Rusia Today sot u be hapur e drejtepersedrejti Zeri i SaLikekracise dhe Bandes se Gangstereve te tij politike, biologjike dhe mediatike!
  Amerika po sot si gjithnje e tha fjalen e dha mesazhin e vet te fuqishem demokratik dhe me shqiptar se vete ne shqiptaret kunder dhunes e terrorit antishqiptar e antidemokratik te Bandes se Gangstereve te Sali Berishes e Like Floririt

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro May 18, 20:30

   Sa i zgjuar ku Albani, por çe do ri ne Amerike , se po te ishte ketu do te bente mrekulli, do ja kalonte dhe liderit global , Rame tepsise, tiganit, timonit, kazanit, gjymit , legenit, kusise , kadriut, lemeise e batedise!!!!!!!!!

   Reply to this comment
 8. Pu...pu pu... May 18, 20:14

  Alban ! Me ke ipresionuar, 5 here e kam lexuar komentin tend nga filimi… deri ne fund……,po ti paske humbur kot o tu mbyllte
  E di Edi Rama talentin tend ?

  Reply to this comment
 9. Alban Dega May 18, 20:27

  SALI … LUL I NENES
  KE TE QAJE ME PARE !?

  – Nga Alban Dega. Nju Jork

  Sali .. Lul i nenes
  Ke te qaj me pare
  Mehdi Xen Gerdecin !?
  A cadren e care!?
  Mushamaja grisur
  I kercasin trare
  Themelet i tunden
  Mbi gjak te pathare!
  Kulmin ne Gerdec
  Rrenjet 21 janar !
  Like Mona Cizmen
  Kishin nismetare
  Me bllokun ne dore.
  Me Lalezin fanare
  Banda ne panik
  Duart me gjak lare
  Zeri u eshte cjerre
  Mbi te hapur varre!
  Kurre nuk ka mbetur
  Gjak i dlire pa marre!
  Ameriken kunder
  E Evropen mbare
  Nuk po u ngelet
  askush per ti qare !
  Ligji dhe drejtesia
  Ne pranga kur tu marre.
  Cadra juaj e krimit
  Po u behet varre
  Mbi gjak te pathare.
  Kur tu marri zvarre!

  From: Alban Dega
  Date: February 19, 2017 at 3:58:52 PM EDT

  Reply to this comment
 10. Lili May 19, 06:40

  Ah ah ah … megalomania s’paska fund : tash vendoska ne vend t’amerikes ky!!! Kur ia paska ´deleguar’ kete te drejte populli amerikan ketij?

  Reply to this comment
 11. Arben May 19, 08:11

  Po ai qe I vjedh, lejohet ne shba dhe beeeeeeeeeeeeeeee?!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim