Rama liron nga detyra zv/ministren e Jashtme, Kleopatra Maliqi

June 8, 2018 15:41

Rama liron nga detyra zv/ministren e Jashtme, Kleopatra Maliqi

 

Zv.ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme Kleopatra Maliqi është liruar nga detyra.

Vendimi është marrë një ditë më parë, më 7 qershor dhe është botuar në Fletoren Zyrtare.

“Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr. 9000, datë 30.1.2003 “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave vendosi: Znj. Kleopatra Maliqi, zëvendësministër për Evropën dhe Punët e Jashtme, lirohet nga kjo detyrë. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë”, thuhet në vendim.

Mësohet nga burime jo zyrtare se Maliqi do të emërohet drejtoreshë e Shkollës së Administratës Publike.

a.s/dita

June 8, 2018 15:41
Komento

6 Komente

 1. Plaku Xhuxhumaku June 8, 15:56

  Hiqja Lenës venia Prenës.

  Reply to this comment
 2. perkthyesi June 8, 16:51

  More, nuk kam gje me moshen e saj, por, nje pyetje do ti beja kryeministrit tone te nderuar: A ka kellqe kjo vajze qe te marre persiper ate detyre qe, per mua nuk eshte fare e lehte? Mendoj se, dhe venia ne detyre e moshatareve te saj, duhet studiuar mire dhe thelle, pasi, sic thone anglezet, nuk eshte “horseplay” te kryesh pune te ketij niveli!

  Reply to this comment
 3. Arben June 9, 09:34

  I erdhen zakonet nuk e been me

  Punen

  Reply to this comment
 4. Lili June 9, 12:32

  Jo vetem kjo,se kjo bushatin kishte si mbi punet e saj.E deshtimi eshte evident.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*