Rama: Llalla më tha “hetimet do shkojnë lart”, unë i thashë “është puna juaj, vazhdo”

September 18, 2014 22:28

Rama: Llalla më tha “hetimet do shkojnë lart”, unë i thashë “është puna juaj, vazhdo”

Në intervistën e kesaj darke në TV KLAN, kryeministri Rama ka treguar edhe se si është informuar në lidhje me arrestimin e Guvernatorit Ardian Fullani. Kreu i qeverisë sqaron se e ka marrë vesh lajmin për arrestimin, kur ministri i Brendshëm kishte marrë kërkesën, ndërsa sqaron se Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, e informoi se hetimet mund të shkonin deri lart.

“Kam marrë vesh kur ministri i Brendshëm kishte marrë kërkesën. Prokurori më ka informuar se hetimet mund të shkojnë deri lart. Unë i kam thënë; kjo është puna juaj dhe vazhdo. Masa e marrë nga prokuroria është kompetencë e prokurorisë. Nuk kam asnjë gjykim. Prokuroria ka bërë punën e vet. Ka pasur një opinion publik mjaft të tronditur nga ajo që ka ndodhur dhe pavarësisht se si mund të shpjegojmë përgjegjësitë, pasoja është jashtëzakonisht e rëndë, se janë grabitur në një masë e tillë parash që nuk krahasohet me asnjë në të shkuarën dhe ka qenë edhe në bazë të anketimeve tona që i bëjmë çdo javë shqetësim mjaft i lartë”, theksoi kryeministri.

 

September 18, 2014 22:28
Komento

12 Komente

 1. Me vdekt Cani me Fevzine September 19, 01:23

  Dhe ca bere ti.Llala e kapi ti i hape shtegun.

  Reply to this comment
 2. labinot September 19, 03:44

  Llalla po leviz.Vazhdo me sistemin e gjykatave,se ta kthyen ne nul gjithe shtetin.Ca incognito si gjin gjoni,agim bendo bejne ligjin e pandeshkueshmerise se grabitesve te shtetit.

  Reply to this comment
 3. Berlin September 19, 07:20

  Pordhi kali ne dere te hanit dhe ja ngjiten nje Shkodranit !!!
  Bravo Rilindja eshpetuat tere popullin shqiptar e tere kombin shqiptare mdje tere boten nga korrupsioni e intrigat lum ne per ju !!!!

  Reply to this comment
 4. TROJA September 19, 07:21

  O krieministri ine; Kur eshte per te votuar,Ju fshiheni,kur eshte per te folut Ju mbyllni gojen,e tani si e ka mare fera uraten edhe shpreheni se eshte turp,per gjyqesorin qe la ne burg nje grua????

  URTIA PAS KUVENDIT DHE TRIMERIA PAS LUFTE JANE ARMET TUAJA NE KETE VEND QE S’KA PER TE ZENE KURE VEND.

  Reply to this comment
 5. lejleku September 19, 07:48

  Edi ,cinizmi i TIJ e ben shume te vogel para teje per tete marre ne pyetje , prandaj mos ja rrit veshet duke i shkuar me ne emisione .
  Me sa e ndoqa ai beri Zdh e thashethemnajave te PD dhe te SALES.
  Dikur shkelqente por ….koha ka bere te sajen, Bledi u konvertua ne nje servil te pa vlere.

  Reply to this comment
 6. shpatar September 19, 08:04

  Mire I thua por kujt ja thua.Sigurishte qe organet e pavarura do te respektohen deri ne nje fare kufiri kur ato jane te tilla .Asnje organ I tille nuk ka qene I pavarur ne keto 23 vjete .Qe te futesh kete kulture duhen dhe 23 vjete te tjera .
  Na gjeti si ne kohet e shkuara .Diten nderto e naten shkaterro.Zgjidhja e vetme per te shpetuar nga kjo eshte qe sezben te behet nje kurban .Popujte e lashtesise kur deshtonin here pas here I benin nje kurban Zotit .Me qe Zoti te vjene ne shtepi pa nje kurban shqiptaret nuk kane per te shpetuar nga hajdutet dhe kriminelet .

  Reply to this comment
 7. Sallakja September 19, 08:32

  Kot
  Kot e la pikturen ky, kishte per tu bo si Gustave Moreau.

  Reply to this comment
 8. LORA September 19, 08:33

  Deri tani ,une nuk shoh ndonje pune te kryer prej kryeprokurorit “uji me kos”,,,,bile eshte e kunderta, une e shoh ate si gardianin e statukuose bandite te brekedhjerit te historise.
  Per cfare pune e ka fjalen Kryeministri im?????

  Reply to this comment
 9. gjermani i fundit September 19, 15:02

  tani qe per keto pune u informua Blendi Fevziu do rregullohen ca gjera. Mos ia kap prape veshin se do te mbetet dylli ne dore!

  Reply to this comment
 10. iri September 19, 16:58

  Me te vertete ju prisni qe llalla do te vazhdoje ?Po ai eshte bere synet nga Berisha …

  Reply to this comment
 11. arta September 19, 22:35

  Duket që kryeprokurori është frikacak dhe e ka mizën nën kësulë. Pse duhet të informojë kryeministrin se hetimet do shkojnë deri lart? Prokuroria nëse është institucion i pavarur ndjek vetëm ligjin në akuzat që bën ndaj një të dyshuari. Përgjigja e Ramës është ajo që jepet nga një kryeministër që respekton pavarësinë e pushteteve. Po të ish Sala do kish bërë si me Pangon që mori përsipër të akuzonte, gjykonte e dënonte pas 4 minutash por nuk vonoi dhe e bëri drejtor. Prokurori është mësuar me Salën që e ka zgjedhur dhe nga i cili merr udhëzimet se si duhet të veprojë, prandaj ka bërë të njëjtën gjë me Ramën duke menduar se ky do ta ndalonte…e merrni vesh shtetin e të drejtës që ka ndëruar Sala dhe Jari???

  Reply to this comment
 12. nata September 20, 00:44

  jgc dh h jnhg bycahjjyjdnknvnuegynvsf nhdllgh.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim