FOTO: Rama, marrëveshje edhe me maqedonasit për zgjedhjet vendore

April 2, 2015 11:37

FOTO: Rama, marrëveshje edhe me maqedonasit për zgjedhjet vendore

Kryeministri Edi Rama thotë se ka edhe mbështetjen e maqedonasve të Bashkisë së Pustecit.

Me Themelkon kryetar i partisë maqedonase e i Bashkisë Pustec pas marrëveshjes për futjen në koalicionin fitues”, shkruan Rama, ndërsa ka postuar një foto me kreun e partisë së maqedonasve, që është njëkohësisht kryebashkiak i Pustecit.

Rama ka ftuar disa aleatë të rinj këto zgjedhje, duke anashkaluar aleatët e vjetër, që e kanë mbështetur në kohën kur ishte në opozitë.

April 2, 2015 11:37
Komento

3 Komente

 1. Geno April 2, 11:57

  Shiko shqiptaret o derezi pa leri te huajt. Ndrite socialistet dhe josocialistet qe te besuan e te votuan e vajte te ndritesh maqedonsit tani. Te ka hypur mendja maje te hundes o kryeminister po do ulesh me kembe ne toke ne 22 qershor. Sidomos me kandidatet qe po ve. Te dhjefsha standartet e moralit te dekriminalizimit dhe te aftesive qe thua, se tjeter gje po ben.

  Reply to this comment
 2. Gramoz April 2, 13:16

  Shume i zgjuar ky i maqedonasve. Deri tani ishte aleat me PD, tani qe anoi peshorja ne anen tjeter kaloi me PS.

  Reply to this comment
  • SKORPION April 2, 19:49

   Ky Themelko eshte nje spiun qe ketu ne Shkup nuk le gje pa thene keq per Shqiperine dhe vjen e voton rregullisht ketej.Car vjedh atje investon ketu.Keni kujdes ndaj ketije catravelli.U sjell atje kinse me fakultete te kryera qe fare as ne provime nuk hyjne,por vetem shkaku se qenkan kinse ,,maqedonas,,,e qe ne Shqiperi nuk do e kalonin as nentevjecaren si duhet.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim