Rama: Marrin fund radhët për një certifikatë, ja si e merrni përmes platformës “e-albania”

February 9, 2018 09:43

Rama: Marrin fund radhët për një certifikatë, ja si e merrni përmes platformës “e-albania”

Mëngjesin e sotëm kreu i qeverisë Edi Rama, e ka nisur me një video nëpërmjet së cilës dallohen pamjet nga radhët e gjata në zyrat e gjendjes civile, se si pritej për një certifikatë dhe transformimin përmes platformës “e -albania” ku çdo funksion sot bëhet vete online.

“Mirëmëngjes, dhe me këto pamje të radhëve në zyrat e gjendjes civile dje dhe lehtësisë për tu pajisur me një certifikatë sot, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

l.h/ dita

February 9, 2018 09:43
Komento

5 Komente

 1. info analitike February 9, 09:52

  Edhe vjedhja me pronat po kryehte me sukses ne bashkepunim ATP-ALUIZNI-ZRPP. Gezoni shoke se tani shteti po ecen i sigurt drejt falimentimit, aq me teper kur edhe BE i dha terheqjen e fundit te veshit ne lidhje me masakren me pronat.

  Reply to this comment
 2. Ndersa OSHE kerkon qe qytetaret te paraqiten ne keteo adresa absurde.. February 9, 11:02

  Tiranë
  1. Zyrat e “Çelësit”, “Rruga e Kavajës”, Qendra “Condor”, Kati 3
  2. Zyrat e “Datech”, mbrapa ish-Ekspozitës “Shqipëria Sot” (përballe Restorantit “Grepi i Artë”)
  Durrës
  1. Rruga “Hafiz Podgorica”, Nd 16, Hyrja 2 ose ish-oxhaku i vjetër i NISH Goma
  Elbasan
  1. Qedra Tregtare Dardanët, ngjitur me OSHEE
  Fier
  1. Tek Kullat e Omerit, Lagjja “15 Tetori”

  Natyrisht qe eshte turp i zotit qe asnje adrese nuk eshte e standartit zyrtar dhe keta injorantet
  kerkojne te saktesojne adresat e qytetareve,kur nuk dijne adresat e veta.

  Reply to this comment
 3. Lili February 9, 12:12

  Edhe certifikot kot,edhe prape na duhet kjo certifikat kot…A nuk do ishte ma mire me heq nevojen e certifikatave kot?

  Reply to this comment
 4. Kris 1 February 9, 12:25

  Kerkimi i certifikates nga zyrat e shtetit tregon se admi istrata eshte krejtesisht e pa afte dhe paret e harxhuara per modernizimin dhe trajnimin e saj kane shkuar ne drejtim te paditur.Te gezohemi te pakten qe WC dhe fasadat jane ne perputhje me standadtet bashkekohore

  Reply to this comment
 5. Emigranti February 9, 21:40

  Jame i mendimit qe kete date ta kthejme ne feste kombetare

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*