Rama mbështetësve të PD në Kukës: Saliun mbajeni për mbret, por votoni Hasan Halilin

June 10, 2015 12:33

Rama mbështetësve të PD në Kukës: Saliun mbajeni për mbret, por votoni Hasan Halilin

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ishin sot në Kukës në mbështetje të kandidatit të majtë të Kukësit, Hasan Halili.

Gjatë fjalës së tij, një apel të veçantë Rama ia drejtoi mbështetësve të PD-së.

Ai iu kërkoi që në zgjedhjet e 21 qershorit të votojnë Hasan Halilin.

Sipas tij, kjo nuk do të thotë që ata duhet të ndryshojnë teserën e partisë që ata besojnë.

Madje, një votë e tillë nga demokratët, tha Rama, do të shkundte mirë dhe vetë Partinë Demokratike.

Nuk jam duke u thënë anëtarëve të PD-së hajde bëhuni anëtarë të PS apo LSI dhe braktisni PD, sepse ne kemi nevojë për PD dhe Shqipëria ka nevojë për PD.

Jua them me sinqeritet, nëse do të isha unë në PD, do votoja Hasan Halilin për ta shkundur e zgjuar PD për ta shpëtuar nga hija e vetvetes që nuk qan hallin e vet por të qytetarëve, që ka një alternativë një program.

Ata që nuk e imagjinojnë dot Shqipërinë pa Saliun ta mbajnë Saliun për mbret por shërbëtor në Kukës të zgjedhin Hasahin, se këtu në Kukës ju duhet një shërbëtor nuk ju duhet një miniSali që ju bën politikë gjithë ditën dhe të bëjë 7 ditë të javës, 7 të enjte.

Nëse doni punë keni Hasan Halilin nëse doni ta bëni kalendarin me 7 të enjte dhe çdo ditë të keni sherr politik dhe në vend të merrni cerdhe shkolla e mbështetje të merrni vetëm refrenin e këngës “Rama- Meta ka maru” ja ku e keni policin e Flamurit, mbani policin me gjithë Flamurin dhe i pafshi hajrin, ça t’ju them unë“, tha Rama.

June 10, 2015 12:33
Komento

25 Komente

 1. info-analitike June 10, 12:47

  Po per ata qe imagjinojne nje Shqiperi pa Sali, pa Ed, pa Ilir nuk paske menduar.

  Reply to this comment
  • Zaho Puci June 10, 13:23

   Nje kurve djale si ky plehra Hasan Halili, zor me gjet edhe ne Europe. Turpi me i madh per Kukesin Burrnor qe ka lind dy heronj mashtruesa si nSafet Gici e Hasan Halili.

   Reply to this comment
 2. Lleshi June 10, 13:04

  KUKSIANET TE MBAJNE NJE SERV PER MBRET ? Sali Serv Berishoviçin ? Cfare jane keto batuta Karagjorgjeviçiane ?

  Edhe Karagjorgjeviçi ishte malok shqiptar , mblodhi me porosi rreth vetes servet ose skllavet , per t’i bere karshillek gjakut te vet alban , por sot shikojme se shume maloke jane servizu apo skllaveru ! Te gjithe ata qe nuk ngjajne si majmune dhe nuk kane syte e Zen Berishes dhe nenes se tij , jane maloke te paster shqiptare ! Por ndihen serve dhe skllave ! Bejne gjak pa gajle mbi shqiptaret !

  Kesaj i thone te serbizosh ose servizosh Kuksin , zotni Rama ?!!!

  Reply to this comment
 3. Sokrati June 10, 13:39

  JO nuk kane menduar. Pasi te jesh pa Sali, Edi e pa Ilir, do te thote se egzistojne ata qe shkojne pas nje dore te Saliut me emrin Kreshnik Spahiu, qe do te thot se jene me Saliun. Keshtu qe nuk ka imagjenat pa sali,Ram e Ilir.

  Reply to this comment
  • info-analitike June 11, 07:17

   Sokrat,
   Perse u dashka rendur medoemos pas dikujt o i uruar! Kaq te veshtire e ke te arsyetosh me koken tende pa mbeshtetur qorrazi askend!

   Reply to this comment
 4. intelektuali June 10, 13:45

  NE KOHEN KUR SHQYPNIA KISHTE MBRET SHTETIN TONE E RESPEKTONTE GJITHE BOTA.

  Sot ne BE shumica e shteteve me demokratike dhe me te zhvilluara jane Mbreteri Kushtetuese ashtu sic kane qene shekuj me radhe, prandaj edhe komunisti Edi Rama perpara se te tregoje ne Kukes perralla me mbret dhe mbreteresha per miletin dru me pre, me mire le t’i referohet historise evropiane, pse jo edhe asaj boterore, por me shume kryeministri yne artistik le t’i referohet historise shqyptare qe te mesoje se ne Kohen e Mbreterise se Pare, Shqypnia ishte nje vend i respektuar nga Bota Demokratike dhe shqyptaret e bridhnin gjithe Boten me pasaporten e Naltmadhnise se tij, ne dallim nga Shqypnia komuniste qe la pas Enver Hoxha, me kanabis, droge, me Mbretin e ri te Ryshfetit dhe Korrupsionit, aleatin e Edvinit Like Floririn, me Frokun dhe vellezerit e tij rilindas, qe po cudisin BE-ne me mafien e tyre socialiste.

  Reply to this comment
 5. Nje ish myslyman June 10, 13:48

  Ne fakt , neve lexuesit e Dites , imagjinojme nje Shqiperi pa zagare si info-analitike e te tjere mbeturina te kohes se shkuar qe i varrosem me 23 qershor te 2013-tes dhe qe ata qe kane mbetur , do t’i varrosim me 21 qershor te ketij viti .

  Reply to this comment
  • info-analitike June 10, 16:21

   Ty nga ish mysliman te paskan emeruar zedhenes te lexuesve te Dites. Je rasti i pare i nje zedhenesi anonim qe nuk te njeh njeri. Ky stili i prapa ferrave i dallon gjithmone qelbesirat sepse lene eren e tyre te keqe nga pas sado qe petpiqen te fshehin gjurmet.

   Reply to this comment
 6. Baca Sali i pjerdhur nga trute. June 10, 14:11

  PD nuk ka me anetar te saj, por b. qira….

  Reply to this comment
 7. Zogu June 10, 14:14

  Eeeee mor zoti Rama,je bere gallataxhi i madh zotnia jote. Populli ska buke te haje dhe ti po vendos kryehajdutet dhe kriminelet qe ta drejtojne ate. Jo vetem kaq por i kerkon edhe voten. Berisha Rama Meta jane e keqja qe kurre me nuk duhet votuar

  Reply to this comment
 8. Mark uk June 10, 14:30

  KUKSIANET ta mbajn Salen per mbret,kurse Ramen ta mbajn per gomar me u bajt drute.

  Reply to this comment
 9. socialisti June 10, 15:55

  Z Rama ,ju kam votuar para dy vjetesh jo vetem se jam i majte ,por se ate premtu se nuk do promovoje hajdutet, kriminelet, njerezit e pa afte ,nuk do nxirje me zor njerezit ne mitingje, nuk do beje presion administrates per te votuar me pahir,por cdo fjale e jotja paska qene nje farse. me cpo shoh humja jote do jete katastrofike. Po si mor tuaf vjen dy here ne kukes per te mbeshtetur nje horr.qe as familja e tije nuk ka per ta votuar. ketu do te jemi dhe do te shohim.Le pastaj per premtimet e tua krejt te harruara,kam patur pershtypjen se per kukesin nuk qani koken dhe nuk ju intereson ne se fiton ose jo e majta ,pasi gjendjen e se majtes ne kukes e ke katandisur ne nje grusht prej 6 personash njeri me i lig se tjetri .jo me kot kukesjanet keta i quan me tallje g6. po ti qeke kopje e noterizuar e tyre. prit e te shohesh se sa te vlen surrati dhe batutat e tua bajate.

  Reply to this comment
 10. ela June 10, 16:11

  Me kete kandidat qe ka vendosur Rama per te mare bashkine e kuksit qe as familja e njerzit e vet nuk e votojne eshte e sigurt qe doktor Saliun do mbajne si mbret dhe do tja japim voten kandidatit te Djathte te Pd . Rilindja nuk ka shance te fitoje ne vendin verior te kuksit sepse kuksianet kane gjak blu ne venat e tyre .

  Reply to this comment
 11. spiderman June 10, 16:29

  jo do zgjedhim policin qe nxjerr armen kuder protestuesve paqesore ne kukes per te drejtate e tyre , do mjajme policine e sajmir shullazit qe i rref protestuesit, do mbajme ty qe na nriktheve eksodin qe na varferove ne vetem dy vite , imagjino cfar mund te besh ti ne 4 vite.ska vote per ty ka vote per te miren tone ka vote per pune dhe dinjitet.

  Reply to this comment
 12. albi June 10, 16:34

  futja pordhes rame deshtaku, cfar bere per kukesin ne keto dy vite? asgje! madje na fute ne burg na rrahe me polici, na ofendove , na preke ne nder nuk ta harrojme as ty as ati policit, hakmarraj do jete me 21 qershor dhe pertej kesaje. me qetesi dhe dashuri, cdo gje lahet ne kete bote.

  Reply to this comment
 13. fitori June 10, 20:42

  Hasan pordha e ka humbjen e sigurt,pamvaresissht se po perdor metodat me te poshtra te presionit. Egjithe qeveria te instalohet ne kukes ,humbja e se majtes eshte e pa shmangeshme. degjova nje reklam te lsi-se qe bente fjale per voten e lire, sa ironike, deri ku shkon hipokrizia. vete rama dhe te majtet ne kukes kane krijuar nje imazh shume te uryer, qe pas fitores se 23 qershorit, duke filluar me pazaret e pista te deputetit idiot te kukesit, prefektit fshatar, kryetarit te babzitur te lsise, qe per socialistet eshte figura me e pa deshiruar. le pastaj hasanin ,bajraktarin pa as edhe nje vlere te gjitha keto e forcojne bindjen se humbja do te jete fatale .ne fund Rama eshte nje zhgenjim i madh per te gjithe . por veqanerisht per socialistet.

  Reply to this comment
 14. informatori tjeter June 10, 22:03

  Po kush po çan by..en per nje Kukes ne maje te maleve ? Merreni a derezinj PD-ista , merreni , helbete edhe juve do te merrni diçka , por ta dini se vetem me Kuksin do te mbeteni dhe me nja dy bashki te tjera te humbura . Shqiperine e tere , e kane prenotuar te tjeret .

  Reply to this comment
 15. Shahisti Klasik June 10, 23:50

  O po kur doli kadosh i modh ky piktori, çuni i Kerstaqit.

  Reply to this comment
 16. metlaj June 11, 06:43

  NJE propozimi nga ana e deit si shume te tjeraq jo normale qe detyrimisht do te pergenjeshtohet pas ketyre zgjedhjeve (mendoj se nuk eshte nje laithitje ) por nje marveshje e fshet me salen dhe basha per berje deklarat dhe vendime ne deme te shqiptareve si ndryshimet e kushtetutes mos ndeshkushmerin e gerdecit por dhe 21 janarit mos verefikimin e pasurise akuza qe duke mos u bazuare ne te verteten ose me mire duke mos kembngulur deri ne ndeshkimin ligjor si dhe premtimet e pa realizuara si dhe vleresimin e reformaqve qe ata qe trajtohen me tone i quajne si te keqia qeveria mundohet ti bind se jane te mira nje shok mire une ipranoj mendimet e erionit dhe rames per pensionet por kur vete per te shpenzuare per te njejten sai dhe asortimente ndryshoj mendimi dhe kur shtrohet tavolina ndjeje deshperim

  Reply to this comment
 17. informatori tjeter June 11, 16:48

  Per Shahistin Klasik : Epo nje çike me kodosh se nje malok i pjelle ne Viçidoll nga nje baba karrocier i kooperatives dhe nje nene (Sheqerja) shtepiake , sigurisht qe do te jete Piktori , i lindur ne kryeqytet , nga nje baba artist i popullit dhe nga nje nene pedagoge ne Universitetin Shteteror te Tiranes . Piktori eshte nje çike kodosh , edhe ne nje tjeter drejtim , ai , flet rrjedhshem e me kulture , plot kater gjuhe te huaja : Anglisht , ferngjisht , italisht dhe gjuhen e Merkelit , gjermanisht , ndersa goje qelburi i Viçidollit , flet vetem disa fjale malokshe anglisht , qe te shqyen gazit t’a degjosh , dhe nja dy fjale italisht te mesuara nga televizori (siç i tha Berlusconi ne Tirane) . Besoj se je i qarte , Shahisti Klasik nga bjeshket e nemuna te Shqiperise .

  Reply to this comment
 18. Shahisti Klasik June 11, 18:47

  Per informatorin tjeter: Ai vicidolsi per te cilin flet ti eshte pa lidhje ne ket muhabetin e kadoshllikut te ketij palloshit pervers, qe kemi ne per kryeminister. Kjo qe thua ti eshte njesoj si te mburresh bajgen, sepse nuk eshte mut.

  Reply to this comment
 19. informatori tjeter June 11, 19:56

  Mutin dhe bajgen t’i hash e mos ngopesh , idiot i djallit , rrugaç e injorant !

  Reply to this comment
  • Shahisti Klasik June 11, 22:01

   Para se te filloj t’i ha a me thua ti si jane, se dukesh qe i ke provuar dhe i ha vete rregullisht ti o engjell i zotit, o i edukuari dhe i kulturuari i llumit socialist.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*