Rama mbledh kabinetin qeveritar: Ja objektivi parësor për 100 ditët e para të qeverisjes

October 8, 2017 18:21

Rama mbledh kabinetin qeveritar: Ja objektivi parësor për 100 ditët e para të qeverisjes

Kryeministri Rama ka mbledhur kabinetin e tij qeveritar ku ka nisur edhe “Komunikimin e Javës” për këtë të dielë,

Rama ka falënderuar katër  zv/ministret e ardhura nga Kosova si pjesë e ‘skuadrës’ së qeverisë për këtë mandat të dytë drejtues.

Në fjalën e tij kryeministri cilësoi se duhet të punojmë të gjithë për të çelur negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë në BE në këto 100 ditët e para.

“Objektivi ynë parësor, dhe që duhet të marrë mbështetjen e të  gjithave ministrive është, çelja e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE në 100 ditëshin e parë të qeverisjes tonë”, tha Rama.

Më tej Rama është duke treguar objektivat dhe detyrat për të gjitha dikasteret e ministrive.

October 8, 2017 18:21
Komento

1 Koment

  1. mirel October 8, 18:28

    E mor Kurve
    Negociatat thote
    Shqiperia po hidhet ne ere nga betonet dhe harri lenat, ky na shet sapunin per djathe

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim