Rama mbron ‘Rilindjen’, komentuesit: O pallosh, të pushtuan grekët

November 8, 2018 19:42

Rama mbron ‘Rilindjen’, komentuesit: O pallosh, të pushtuan grekët

Kryeministri Edi Rama, të enjten, ka postuar në Facebook një material video e shndërruar në rubrikë me idenë e komunikimit virtual me ndjekësit, por aq sa edhe një sqarim për gjithë paqartësitë apo kritikat që ata shfaqin kundrejt qeverisjes socialiste gjatë këtyre pesë viteve në pushtet.

Nga komenti i përzgjedhur nga kryeministri për t’i kthyer përgjigje, vihet re që komentuesi ka shumë pakënaqësi në lidhje me qeverisjen socialiste, duke e konsideruar atë një organizatë kriminale.

Mirëpo, ajo që bie në sy, nuk është metoda e re e PR-it të kryeministrit shqiptar, i cili ka preferuar të jetë i hapur dhe sqarues përmes një materiali video me ndjekësit e tij, por qindra komente që kanë vërshuar poshtë materialit të postuar në lidhje me situatën e sotme të krijuar në fshatin Bularat të Gjirokastrës.

Sipas tyre, gjendja e vështirë ekonomike në Shqipëri është ulur këmbëkryq, por problemi sot është ekstremizmi grek që vjen dhe provokon, duke kërcënuar seriozisht sovranitetin e kombit tonë.

Qytetarët i kërkojnë kryeministrit të ndërhyjë dhe të mos qëndrojë pasiv me të tillë shfaqje, pasi disa ekstremistë grekë ofendojnë dhe fyejnë shqiptarët në shtëpinë e tyre.

Ceremonia mortore për ekstremistin Kostandinos Kacifas sot në Bularat u krye pikërisht ashtu sikundër ishte paramenduar. Një manifestim antishqiptar, me parulla nacionaliste dhe thirrje që nxisin urrejtjen etnike mes dy vendeve. Pra, organizatorët në këtë rast nuk zhgënjyen aspak. Ajo që na habiti të gjithëve ishte zbythja ulëritëse e strukturave të shtetit shqiptar.

Në fshat nuk kishte prezencë të forcave të policisë, të paktën me uniformë, duke ‘dorëzuar’ totalisht territorin në dorë grupeve ekstremiste greke që e kthyen funeralin në një shesh për të bëritur thirrjet nacionaliste. Por më e rëndë në këtë rast është pafuqia e shtetit shqiptar për të zbatuar ligjin në këtë pjesë të territorit, fakt i cili u evidentua edhe nga qindra komente në rrjetin social Facebook dhe në faqen personale të kryeministrit të vendit.

Si më poshtë vijojnë, disa nga komentet e qytetarëve në profilin personal të kryeministrit Rama në Facebook:

 

v.l/ Dita

November 8, 2018 19:42
Komento

14 Komente

 1. qingji November 8, 20:02

  Rama ben reklame portalit mashtrues kryeministror “shqiperiaqeduam” qe ne fakt eshte kthyer “shqiperia qe nuk duam”,por ky megalloman dhe arrogant nuk e kupton se aq mend ka!
  Per cdo gje ky Rrema na drejton tek portali sikur jemi ne vitin 1945 kur nuk kishtre kuadro te afte!
  Por ky kete e ben qe njerezit te mos ankohen se ky as vete NUK U PERGJIGJET ANKESAVE te qytetareve ne adresen e tij te e mail!
  Dhe thote pastaj “DENONCONI KORRUPSIONIN”!
  Ku ta denoncojme o mavri me boje kur korrupsionin e mbron ti vete?
  Une po te shkruaj qe Bashkia e Tiranes po vjedh qytetaret me taksa te paligjeshme,ti me tregon gjurmet e ujkut dhe jo UJKUN vete!
  Doemos kur je vete “babai” i ujkut kete do besh!

  Reply to this comment
 2. demo November 8, 20:41

  Te formohet Grupimi: Te Mbrojme Atdheun! Rama ka mbaruar si njeri.Nuk ka dinjitet vete si person jo te mbroje dinjitetin kombetar.Berisha eshte me antishqiptar se ky.E vetmja menyre eshte te formohet grupimi apolitik :Te Mbrojme Atdheun!

  Reply to this comment
 3. por shkoni e dilini Zot ju Shqiperise ,qe shani si rropsi internetit November 8, 21:40

  popull shkerdhate .
  jane rropsit e shpellarit .
  qe bejn patriotin internetit
  ptu far bastardesh .

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 November 9, 10:27

   por shkoni e dilini Zot ju Shqiperise ,qe shani si rropsi internetit
   këtu ke të drejtë!!
   që duhet të jemi,dhe të jesh atje,kjo është e drejta dhe detyra jonë!!
   që të shkruash”ptu far bastardesh .”!?
   më duket pakë si e padrejtë!!
   sepse mund të jemi gjysëm bastardë,sepse të paktën shkruajmë,shprehim patriotizmin ë një farë mënyre!!
   ti me daljen tënde të vetme!?
   nuk është se mbetesh jashtë bështymës tënde!!bile duhet të jesh në qëndër të asaj bështyme,sepse je bastard 24 karatsh!
   ps:”por shkoni e dilini Zot ju Shqiperise ,qe shani si rropsi internetit”,ky pseudonim është i freskët si një boçe trëndafili,nuk e hasa askund tjetër!!por ka shumë mundësi të jesh nga ata që gjysmën e komentit e bëjnë duke shkurar pseudonimin!!prandaj nuk merrt vesh se kush e ha mutin kot e kush e ha plot,pavarsisht se me të njëjtën gojë haet!

   Reply to this comment
 4. O rilindasi i Rames November 8, 22:33

  Populli ka gjedhur qeverine,o ti rilidasi Edi Rames,dhe s’kapse shkon, por edhe po te shko ne Bularat,i del perpara policia dhe RENEA e ramesdhe i fut n burg.Kete nuke ditiorlidas qe na thua”por shkoni e dilni zot…”?

  Reply to this comment
 5. N.VJOSA November 9, 10:08

  Shume mire veproi Policia shqiptare!
  Nje veprim shume i mencur!
  Nuk mund te nderhyej ne nje ceremoni mortore!
  Cdo popull e respekton te Vdekurin, pamvarsisht se shperdorohet respekti per ceremonin mortore!…
  Greket
  Demaskuan
  Vetveten
  Dhe
  Flamurin e tyre!
  Tmerresisht primitive keta palikaret, fqinjt tane!
  Keta “trimat” e xha Jahos qe bejne trimin ne tastieren e kompiutrit apo telefonit, jane thjeshte fjalamane qe bejne zhurme,
  se per vepra,
  Per pune,
  Te hane Munë…!
  Po jane kaq trima keta palikaret le ti vringellojne armet me Turkun!…
  Vetem nje kritikë kam:
  Më shume ti kishit mbajtur ne Q e l i
  ata aktivistet e Vorioepidhit…!

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 November 9, 11:25

   neto
   janë vargje të frymëzuar nga hale duka apo prozë e shkruar në vrgje!!
   dhe ty stë merr vesh njeriu më!
   neto,ke të drejtë gërku ka demskuar veten,bile dhe me ata 179 shqiptarët e vrarë,bile dhe me duart në xhepa,bile dhe me ata çamëtë që “bashkpunuan”me gjermanin dhe u vranë nga shqiptari më gërk se gërku që po ashtu bashkpunonte me gjermënin!!
   o net a më thu si i qut që je,ma sqaron mua budallait se përse të gjithë na vërsulen ne megjithëse gërku e sëbi bëjnë masakra,jo vetëm kudnër nesh??
   a thu se nuk kuptojnë të tjerët ato që bën gërku e sërbi,bile dhe turku i largët??
   joooooooooooooooooooooooooooooooo mor goooooooooooooooooooooooomar jo!!
   ta thotë lali,ky budalla që po merrt me ty o lëpirës koqesh!!
   sepse bastardë si K/ministri,në këtë radhë është ai që ti i lëpin bolet,bën gallat në internet,bën humor,përmënd kadri e qim(nuk e di a ka qënë emër ky i fundit,o dëshirë e tij)dhe nuk e hap gojën,nuk bën asnjë lloj proteste,në organizmat ndërkombëtarë!e kalon me “humor” berberi atë që duhet ta ngërë me zë të lartë sa ta dëgjojë dhe marsi!!
   për një kishë të prishur në himarë greku bëri tërë atë zhurmë deri në OKB,kurse ky mësyhet nga një ushtri terroristësh,e ekstremistësh dhe nuk ka guximin as të çojë policinë në vëndngjarje!!
   o ballabanist i kohëve moderne
   o esadist i kohëve moderne
   o dumbabist i kohëve moderne
   o ballist i i kohëve moderne
   o salist i djeshëm
   o ramist i sotëm
   nuk ke asnjë ndryshim në mentalitet nga të gjithë ata që ti ke sharë si tradhëtarë!!dhe ata që i kanë shkuar pas ballabanit,esatit,haxhi qamilit,mithat frashërit,sali berishës kanë qënë të tillë si ti!!
   nuk kanë parë interesin e shqipërisë dhe të shqiptarëve!!
   TË GJITHË,përfshirë dhe ty,KANË PARË INTERESIN E TË PARËVE TË TYRE!!
   HAPI SYTË NJËHERË MOR IDIOT!!
   KE TË BËSH ME SHQIPRI DHE JO PARTI!!
   aqë më pak që partinë ta ka shkërdher para e pas ky bastar i ndyrë me emrin EDVIN BASTARD RAMA!!
   asnje ndryshim nuk ke nga

   Reply to this comment
   • N.VJOSA November 9, 14:02

    Ceno,
    Besoj se te kuptoj mire…
    Ata socialistat qenkan te tere koqe si puna jote, qe mbajne Ramen per Kryetar dhe Kryeminister!…
    Duhet nje sahat e me pare te zgjedhin ty…
    O kokrra kandarit,
    Si opotunizmi dhe sektarizmi
    jane moter e vella….!

    Reply to this comment
    • anticensurë25642654 November 12, 10:25

     “Ata socialistat qenkan te tere koqe si puna jote, qe mbajne Ramen per Kryetar dhe Kryeminister!…”
     neto a të kujtohet se çke thënë për nanon kur ishte në burg dhe më pas në pushtet para se ta zëvëndësonte ky??
     nuk them për ato që ke shkruar,por për ato që ke folur!!
     nuk janë po të njëjtat që thua për këtë palloshin??
     a të kujtohet se çfar ke thënë dhe ke shkruar për nanon pasi u bë ky kryetar pra këto 10 vitet e fundit??
     pyetja ime është kjo:
     ta merr mëndja se do të bësh të njëjtën metamorfozë dhe me këtë më vonë??
     ps:unë them se PO!!

     Reply to this comment
   • N.VJOSA November 9, 14:07

    Ceno,
    Thuaj shyqyr që të ka ty,
    Se ndryshe Shqiperia do kish mbaruar!
    Ah mendje shkrete, nuk thone kot eshte kokerr gruri….!

    Reply to this comment
 6. N.VJOSA November 9, 14:07

  Ceno,
  Thuaj shyqyr që të ka ty,
  Se ndryshe Shqiperia do kish mbaruar!
  Ah mendje shkrete, nuk thone kot eshte kokerr gruri….!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim