Rama: Më 23 qershor do pushojmë nga puna gjyshin me antiplumb

Redaksia Online June 1, 2013 19:41

Rama: Më 23 qershor do pushojmë nga puna gjyshin me antiplumb

Opozita eshte e vendosur per t’i dhene nje mesim te mire mazhorances aktuale qe ka mbjelle vetem varferi sociale, ekonomi te rrenuar, krim dhe korrupsion,aq sa edhe kryeministri leviz i armatosur me antiplumb dhe makine antiblind. Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, edhe njëherë bëri thirrje që të gjithë shqiptarët të bashkohen për të votuar kundër kësaj qeverie.

Duke folur në mitingun e organizuar në Sarandë, Rama tha: “Është koha që të bëhemi të gjithë bashkë dhe t’u japim fund ndasive. Më 23 qershor të shkojmë për të ndalur rrugën e krimit që po e mbyt Shqipërinë. Të ndërtojmë një polici shteti që i del në mbrojtje çdo shqiptari dhe çdo prone shqiptari”.

“Më 23 qershor ka një zgjedhje mes një gjyshi të veshur me antiplumb, me 200 roje dhe me një makinë të blinduar, që mbledh rrogëtarët si t’i kishte robër dhe nga ana tjetër PS, për të cilën mblidhen njerëzit e lirë dhe të zakonshëm të këtij vendi, që duan mirëqenie, punë, liri,” theksoi Rama, duke shtuar sërish se më 23 qershor të gjithë buxhetorët do çlirohen nga presioni që kanë për të shkuar në mitingjet e pushtetit.

“Në sheshet e Saliut shkojnë njerëz me zor, janë nëpunës të këtij shteti, që u ka ardhur shpirti në majë të hundës, por që i tërheq për hunde pushteti i korrupsionit dhe i frikës.

Unë ata i mirëkuptoj. Por u them një gjë, që më 23 qershor ata kanë një arsye më shumë se ju për të votuar PS-në, që jo vetëm të çlirohen nga taksa e sheshtë, por të çlirohen edhe nga kthetrat e pushtetit. Pas 23 qershorit nuk do ketë kurrë njerëz që hiqen nga puna pse shkojnë në takimet e opozitës”.

Rama theksoi në fjalën e tij se janë vetëm 5 përqind e njerëzve që zotërojnë pasurinë e këtij vendi.

“Më 23 qershor, edhe ata që kanë teserën e PD, do të votojnë për ne,” tha Rama.

“Vota për PS-në është një votë për të pushuar nga puna gjyshin me antiplumb dhe për të hapur rrugën e punësimit për njerëzit e zakonshëm të këtij vendi”

Redaksia Online June 1, 2013 19:41
Komento

75 Komente

 1. Greiss June 1, 19:47

  do e zhdukim njehere e pergijthmone sali qenin nga politika se na cmendi

  Reply to this comment
  • lorena June 1, 20:00

   Nese duam t’i hapim rrugen punesimit te shqiptareve, duhet te pushojme nga puna ate qe i mori vendin e punes 51 mije shqiptareve, qe beri sikur do shkurtonte shpenzimet qeveritare,dhe shkurtoi vendet e punes per t’i cuar ato te ardhura ne xhepin e vet.

   Reply to this comment
   • Gloria June 1, 20:12

    Shqiperia ka nevoje per nje lider qe garanton ndryshimin, gje qe Edi Rama ka bere kur ishte kryetar bashkie, me vendosmerine per transformimin rrenjesor, duke i dale kundra te gjitheve per te bere Tiranen kryeqytet europian. Ne jemi te bindur se pas 23 qershorit do te beje gjithe Shqiperine si Europa.

    Reply to this comment
  • Fatjon June 1, 20:03

   Nuk jemi ndjere ndonjehere me te braktisur si komb se sa keto 8 vite, kur kemi pasur nje qeveri qe s’ka menduar asnjehere per mireqenien e shqiptareve, por ka menduar mijera menyra per te gllaberuar pasurine e shqiptareve.
   Eshte koha per nje lider te ri, energjik, per te cilin qytetaret jane prioritet, qe ve kauzen kombetare, perpara interesit personal, dhe ky eshte vetem Edi Rama.

   Reply to this comment
  • JULIANO June 1, 22:10

   TE LUMTE GOJA, ESHTE E REALIZUESHME, POPULLI NDIHET TEJ MASE I LODHUR NGA SALIU, JEMI GATI PER TE VOTUAR NJE ALTERNATIV ME TE MIRE.

   Reply to this comment
 2. jonida June 1, 19:50

  ja cben nje lider i vertet , bashkon jugun dhe veriun, dhe njeher zoti rama me punene qe po ben bashke me skuadren e rilindjes po tregon se ne nuk kemi asnje mundesi me te mire pervec alternatives pasuro berishen …rilindjeee

  Reply to this comment
 3. jori June 1, 19:51

  nje urraaa e madhe per saranden dhe njerzit qe te mikepriten ashtu sic e meritonte nje kryeminister i ardhshem, rilindja ndjehet ne cdo qytet , rilndja po troket , gjyshi me antiplumb me 23 qershor zyrtarisht i pa pune

  Reply to this comment
 4. ana June 1, 19:51

  eshte vertet koha zoti rama qe te gjithe bashke si kurre ndonjeher te bashkohemi e te votojme 29 si mundesi per te cilen jo vetm, ne por edghe vendi ka nevoj, ky rrenim duhet te marr fund duhet ti themi stop. bravo saranda pritje spektakolare

  Reply to this comment
 5. bla bla June 1, 19:52

  ne kemi vetem nje mundesi ate te edi rames dhe partise socailiste , alternativa tjeter eshte vazhdimi i pasurimit te saliut dhe rrenimi i shqiperis por ne nuk do ta lejojme kete , boll me me 23 qershor rilndje per te gjithe

  Reply to this comment
 6. kristi June 1, 19:52

  njerez pafund , per tu admiruar me mijera qytetar qe presin me nje mbeshtetje te plote zotin rama si kurre me pare , sarande , vlore dhe kudo riliondje pritjeeee super entuziaste

  Reply to this comment
 7. koli June 1, 19:53

  PARTIA SOCIALISTE DHE EDI RAMA JANE ZHVILLIMI DHE RIMEKEMBJA E KETIJ VENDI, KANE NJE PROGRAM PER TU ADMIRUAR NJE SKUADER FANTASTIKE NDAJ SALI TI JE I DESHTUAR SHPORRU

  Reply to this comment
 8. veri June 1, 19:53

  ME VOTE SALI VETEM ME VOTE DO TE NDESHKOJME ME 23 QERSHOR, NE DO TE TREGOJME QE NUK JEMI SI TY QE MANIPULON E BEN PRESIONE TE FELLIQURA TEK NJERZIT , HARROJE KETE HERE SKE SHPETIM NGA HUMBJA

  Reply to this comment
 9. gerti June 1, 20:06

  Ne 23 qershor ai gjyshi nuk do mund te fshihet me nga zemerata mbarepopullore per gjithe shkeljet, vjedhjet, vrasjet dhe maskaralleqet qe ka bere per 8 vite ne kurriz te te gjithe shqiptareve. Dhe do marre denimin e meritur per veprat e tij te uleta!

  Reply to this comment
 10. Nertila June 1, 20:07

  Gjyshi me antiplum dhe qe tregon gjithe diten peralla poshte e perpjete per arritjet e qeverise eshte turpi i ketij vendi ndaj dhe duhet te pushohet nga puna me 23 qershor per ti hapur rruge zhvillimit te veretet te vendit dhe zbatimit te progrmit te rilindjes.

  Reply to this comment
 11. agim June 1, 20:08

  .Krimet e saliut jan te panumerta por ja po japim disa shembuj

  1. Rrëmbimi e masakrimi deri në paralizë fizike dhe hedhja në një gropë në kodrat e Liqenit Artificial të Tiranës e dy gazetarëve, Zamir Dule i “Koha Jonë” dhe Bardhok Lala i “Dita Informacion”.

  Reply to this comment
 12. agim June 1, 20:09

  2. Rrëmbimi, torturimi dhe zhdukja fizike e biznesmenit shqiptaro-maqedonas Remzi Hoxha nëpërmjet bandës së tij “SHIK”-u, duke mbrojtur dhe graduar ekzekutorët me poste të larta në Pushtet-Bandën “SALI”.

  Reply to this comment
 13. agim June 1, 20:09

  3. Djegia e Shqipërisë në vitin 1997, për shkak të piramidave të tij financiare hajdute zyrtare, duke shkrumbuar pronat publike, institucionet e shtetit, pronat private, me bilanc edhe vrasjen e afro 3000 shqiptarëve.

  Reply to this comment
 14. agim June 1, 20:09

  4. Vrasje-mbytja në Otranto e 118 shqiptarëve (84 të mbetur në fund të detit) në 28 mars 1997, të cilët ikën për të shpëtuar prej luftës civile që shkaktoi pushtet-krimi “SALI”.

  Reply to this comment
 15. agim June 1, 20:10

  5. Vrasja e 16 minatorëve në minierën e Bulqizës, për shkak të koncensioneve të pista në treg-trafikun e mineralit të kromit, duke shfrytëzuar si skllevër afro 700 minatorë me familje të uritura për bukë.

  Reply to this comment
 16. agim June 1, 20:10

  6. Vrasja e dy ushtarakëve, plagosja e 20 banorëve dhe shkatërrimi i fshatit Dhemblan në Tepelenë, nga afera qeveritare e demontimit të municioneve

  Reply to this comment
 17. agim June 1, 20:11

  7. Shkatërrimi i institucioneve në 14 Shtator 1998, pas sulmit të opozitës “SALI” për të marrë pushtetin me dhunë, duke kthyer edhe PD për 1 muaj në repart tankesh e topash luftarakë.

  Reply to this comment
 18. agim June 1, 20:11

  8. Vrasja e 26 skllevërve burra, gra e fëmijë dhe shkatërrimi i 3000 bizneseve nëpërmjet aferës kriminale të pushtet-familjes “SALI”, organizuar në “fabrikën e vdekjes” në Gërdec, të ngritur prej mafies shtetërore për demontim e trafikim municionesh.

  Reply to this comment
 19. turi June 1, 20:11

  hahaha ket gjyshin duhet me e heq qafe se na ka cmend

  Reply to this comment
 20. agim June 1, 20:12

  9. Përmbytja e Qarkut të Shkodrës prej afer-krimit të import-eksportit të energjisë elektrike, duke shkatërruar 40 mijë biznese, 30 mijë familje, 200 mijë bagëti dhe mijëra hektarë të mbjella.

  Reply to this comment
 21. agim June 1, 20:12

  10. Në bashkëpunim me ministrin e Brendshëm Lulëzim Basha, vrau 4 demonstrues e plagosi 40 të tjerë në 21 janar 2011, duke urdhëruar Gardën e Republikës për të qëlluar mbi popullin që kërkonte punë dhe bukë.

  Reply to this comment
 22. ori June 1, 20:12

  23 qershori esht oooo jet ooo vdekje ai njeri duhet zhdukur se zben nga jetet e shqiptarve sepse po i masakon

  Reply to this comment
 23. oric June 1, 20:13

  duhet nje RILINDJE per bregdetin dhe turizmin e sidomos ne SARANDE! shpresoj shume ne ndryshimin pas ardhjes tuaj ne pushtet zoti Rama!

  Reply to this comment
 24. orice June 1, 20:13

  Ne 23 qershor shqiptaret do te tregojne te gjithe bashke pse ata jane nje nder popujt qe meritojne te jene pjese e BE, duke treguar me vote pse nuk e meritojne nje autokrat idiot si Berisha!

  Reply to this comment
 25. w June 1, 20:13

  Shqiperia ka sot me shume nevoje se kurre me pare per nje Rilindje ne te gjitha kuptimet e kesaj fjale. nje ngritje ne kembe e potencialit te nje populli qe deri tani eshte perdorur vetem per te pasuruar familjen e Sali Berishes. Ne 23 qershor do ja tregojme vendin atij dhe do fillojme Rilindjen!

  Reply to this comment
 26. wes June 1, 20:14

  .Me vjen mire qe shikoj kaq shume komente pozitive per Edi Ramen dhe programin e tij te Rilindjes. Kishte kohe qe Shqiperise i duhej shpresa dhe besimi per te ecur perpara dhe me sa duket Rama i bashkon keto te dyja per te gjithe shqiptaret. Kjo eshte vertet ajo qe duhet te kishin bere te gjithe politikanet, po meqe e ka bere vetem Rama, atehere zgjedhja eshte fare e lehte

  Reply to this comment
 27. wess June 1, 20:14

  .Riviera jone e mrekullueshme ka nevoje per nje plan te qarte zhvillimi per te rindertuar mrekulline e Mesdheut dhe per te zhbere ate qe s’ia kane bere asnje pushtues grek a otoman.
  Programi i PS per detin do te Rilinde mrekulline e bregdetit.

  Reply to this comment
 28. dfe June 1, 20:15

  .Kudo qe shkon shpalos vetem fjale te drejta dhe me vend,

  nje program i mirefillte ku cdokush, cdo moshe perfiton!

  Keto 8 vite rrenimi kane pllakosur gjithe vendin dhe gjithe

  popullin!

  Ka ardhur koha ti themi BOLL qeverisjes se Saliut dhe familjes se

  tij, dhe PRO zhvillimit qe ofron Edi Rama dhe skuadra e Rilindjes!

  Me 23 qershor edhe une do votoj nr.29 si te vetmen mundesi per te

  ardhmen time dhe te femijeve te mi!!

  Reply to this comment
 29. ers June 1, 20:15

  .gjyshi qe beson ne antiplumb dhe ne puder! ky eshte sali berisha! nje makiazh i shpifur i nje te keqeje shume te madhe qe po e mbyt ekonomine e vendit tone cdo dite e me teper!

  Reply to this comment
 30. erse June 1, 20:16

  .Kur do vije ky 23 qershori se duhet te dalim medoemos nga ky batak ku na ka zhytyr koke e kembe Sali Berisha prej 22 vjetesh. Rilindja nuk eshte nje ide e Rames, apo nje aspirate e Socialisteve, eshte nje domosdoshmeri dhe nevoje per te gjithe shqiptaret, per te nisur nje ndryshim qe eshte tanime me i nevojshem se kurre!

  Reply to this comment
 31. g June 1, 20:16

  .besoj se sot me shume se kurre shqiptaret kane nevoje per ndryshim! ndryshim nga politika e vjeter e maskarenjve qe perfaqeson berisha dhe gjithe partia e tij! ndryshim ne sistimin ekonomik, social, kulturor e ku di une! ka nevoje per nje fytyre e nje qeverisje tjeter dhe besoj se Rama e ben shume mire kete…

  Reply to this comment
 32. ge June 1, 20:16

  .ndryshimi i madh qe pritet ne 23 qershor nuk mund te vi me berishen por vetem me RAMEN, ne aty i kishim 22 vjet si berishen , si meten, si nanon e sbene gje. ESHTE KOHA PER TE NDRYSHUAR, ESHTE KOHA PER RILINDJE!

  Reply to this comment
 33. gen June 1, 20:17

  .Shqiperia e do RILINDJEN dhe shume shpejt do ta arrije ate. Me EDI RAMEN dhe PS do te filloje ndryshimi qe kemi pritur te gjithe bashke qe nga ndryshimi i regjimit ne vitin 1991. Jemi te gjithe pjese e ekipit te Rilindjes, megjithese jo te gjithe kandidate. Po ne kete gare vendosen fatet tona dhe ndaj ne do te dime te triumfojme mbi diktatorin Sali!

  Reply to this comment
 34. geni June 1, 20:17

  .SOt me shume se kurre te gjithe shqiptaret e dine se ne cfare drejtimi duhet te shkojne keto zgjedhje. Nuk ka me kohe per gabime dhe prova. Sot me shume se kurre na duhet RILINDJA!!!!

  Reply to this comment
 35. e June 1, 20:17

  .Duhet te largojm kete monster kryeminister qe kemi ne menyre qe ti hapim rrug zhvillimit te ketij vendi, rilindjes se arsimit shendetesise, puneseimit e gjithcka tjeter te nevojshme per njerezit.

  Reply to this comment
 36. en June 1, 20:18

  .Keto dihen nga saliu se sa e sa te tjera ka qe nuk i ka marre vesh njeri, saliu eshte jo per burg po per tu denuar me varje, gjthss ne 23 qershor do jete populli ai qe do ta heqe e sdo lejoj me sundimin e komunistit te fundit.

  Reply to this comment
 37. ene June 1, 20:18

  .Ne cdo moment te historise se tij, ky popull ka ditur te humbase e ta rigjeje veten e tij. E kemi humbur veten per 22 vjet me palo qeveri, e kemi ngec tek ky cope Saliu. Por bashke me Ramen do ta largojme nga pushteti dhe do te tregojme fytyren e vertete te nje populli te emancipuar Europian. RILINDJE!

  Reply to this comment
 38. enea June 1, 20:19

  .SAliu- Vrau

  Saliu- Vrau serish

  Saliu- Serisht Vrau

  Saliu- Zhvati vendin

  Saliu- Fali detin]

  saliu- Furnizoi serbet me nafte ne luften e Kosoves

  Saliu = GERDEC

  Saliu = 21 JANAR

  saLIU SHKAKTOI PIRAMIDAT NE 97 DHE VRAU MBI 4000 VETE

  SHIKU I SALIUT VRAU E ARRATISI INTELEKTUALE NGA VENDI..

  vJEDHJET E FAMILJES BERISHA JANE NGA SHKODRA NE SARANDE

  KLIENTET E SALIUT ROBTOJNE SHQIPTARET ME CMIME TE SHTRENJTA

  Poshte PLAKU SALI.

  DUA RILINDJE!

  Reply to this comment
 39. l June 1, 20:19

  .Pervecse kriminel mjeshter i kategorise se pare, saliu e ka bastarduar saranden duke e kthyer ne nje kantier ndertimi dhe ai flet qe ka projekte e plane per detin, per zhvillimin e turizmit kur e shkaterroi turizmin ne Sarande.

  Reply to this comment
 40. le June 1, 20:19

  .Super takim Rama! Nje entuziazem qe nuk eshte pare ndonjehere me pare, entuziazem i mirefillte, jo i detyruar!
  Ky eshte lideri qe ne meritojme!
  Shqiperia do shpetoje nga kthetrat e Saliut me 23 qershor!

  Reply to this comment
 41. len June 1, 20:20

  .fryma e rilindjes u ndie ne sarande kete dite….dhe do te ndihet me shume ne 23 qershor edhe per vitete ne vazhdim…Saranda do te jetoj serisht nje rilindje ekonomike!!

  Reply to this comment
 42. lena June 1, 20:20

  .Saranda eshte nje nder simbolet me te medhaja dhe domethenese te deshtimit te modelit qeverises se Sali Berishes. Dikur nje vend i bekuar nga Zoti me te gjitha bukurite per te terhequr turiste nga cdocep i botes, eshte katandisur ne nje geto nga nje palo qeveri hajdute. Nje qeveri qe ne 23 qershor do te marre nje denim shembullor nga shqiptaret.

  Reply to this comment
 43. lenar June 1, 20:21

  .ne 23 qershor kemi per ta zhdukur nga skena politike berishen dhe gjithe banden e vet qe e shoqeron ! ka per ta njerre ne pension populli duke e denuar me vote !

  Reply to this comment
 44. lenard June 1, 20:21

  .Gjyshi do dali vet ne pension ske nevoj ta heqesh ti, duhet te heqi populli.

  Reply to this comment
 45. lenardi June 1, 20:21

  .Gjeja qe ka bere me mire ne 8 vite qeverisje saliu eshte te kujdeset per tekat e femijeve te vet, le te mos e stresojme me hallet e popullit, ta nxjerrim ne pension dhe t’i dedikohet full time niperve e mbesave.

  Reply to this comment
 46. s June 1, 20:22

  .Ed Rama eshte njeriu qe na duhet. Cohuni popull dhe shkatrrojeni Berishen me vot!

  Reply to this comment
 47. so June 1, 20:22

  .ta shporrim dhe vetem me vote do ta bejme kete gje per ti treguar atij se nuk jemi si ai , jemi ndryshe jemi me te miret , ju jeni mundesia qe u duhet shqiptarve forca rilindje

  Reply to this comment
 48. son June 1, 20:22

  .populli e ka vendosur qe do te votoj vec nje mundesi ajo eshte rilindja sali , ti ncdo qytete qe ke shkuar pallavra ke thene ndaj ne duam dhe do te kemi rilindje, jemi te gjithe te bashkuar me shume se kurre edi rama rilndje

  Reply to this comment
 49. sona June 1, 20:23

  .nje pritje mbreselenese bere liderit te Ps .. zoti Rama eshte figura qe i duhet shtetit shqipetar per ti dhene pozicionin qe ai meriton dhe jo te paraqitet ne situaten katastrofike ne te cilen jemi perfshire

  Reply to this comment
 50. sonar June 1, 20:23

  .ME VOTE SALI VETEM ME VOTE DO TE NDESHKOJME ME 23 QERSHOR, NE DO TE TREGOJME QE NUK JEMI SI TY QE MANIPULON E BEN PRESIONE TE FELLIQURA TEK NJERZIT , HARROJE KETE HERE SKE SHPETIM NGA HUMBJA

  Reply to this comment
 51. sonard June 1, 20:24

  .PARTIA SOCIALISTE DHE EDI RAMA JANE ZHVILLIMI DHE RIMEKEMBJA E KETIJ VENDI, KANE NJE PROGRAM PER TU ADMIRUAR NJE SKUADER FANTASTIKE NDAJ SALI TI JE I DESHTUAR SHPORRU

  Reply to this comment
 52. sonardi June 1, 20:24

  .njerez pafund , per tu admiruar me mijera qytetar qe presin me nje mbeshtetje te plote zotin rama si kurre me pare , sarande , vlore dhe kudo riliondje pritjeeee super entuziaste

  Reply to this comment
 53. q June 1, 20:25

  .ne kemi vetem nje mundesi ate te edi rames dhe partise socailiste , alternativa tjeter eshte vazhdimi i pasurimit te saliut dhe rrenimi i shqiperis por ne nuk do ta lejojme kete , boll me me 23 qershor rilndje per te gjithe

  Reply to this comment
 54. qe June 1, 20:25

  .Rama do ti fitoje keto zgjedhje dhe me 23 qershor do te ve ne zbatim planin e Rilindjes kjo do te jete dhe fitorja e Shqiptareve qe kane enderruar ne gjthe keto vite per nje qeverisje ashtu sic e meritojne.

  Reply to this comment
 55. qer June 1, 20:25

  .Edi Rama eshte shpresa e cdo Shqiptari qe nuk po arrin dot te plotesoje nevojat e perditshme nga rritja e cmimive qe i jane bere cdo produkti dhe asnje nuk arrin dot te plotesoje nevojat jetike. Te gjithe kane nevoje per programin e rilindjes me Edi Ramen.

  Reply to this comment
 56. qerj June 1, 20:26

  .eshte vertet koha zoti rama qe te gjithe bashke si kurre ndonjeher te bashkohemi e te votojme 29 si mundesi per te cilen jo vetm, ne por edghe vendi ka nevoj, ky rrenim duhet te marr fund duhet ti themi stop. bravo saranda pritje spektakolare

  Reply to this comment
 57. qerja June 1, 20:26

  .nje urraaa e madhe per saranden dhe njerzit qe te mikepriten ashtu sic e meritonte nje kryeminister i ardhshem, rilindja ndjehet ne cdo qytet , rilndja po troket , gjyshi me antiplumb me 23 qershor zyrtarisht i pa pune

  Reply to this comment
 58. qerjati June 1, 20:26

  .ja cben nje lider i vertet , bashkon jugun dhe veriun, dhe njeher zoti rama me punene qe po ben bashke me skuadren e rilindjes po tregon se ne nuk kemi asnje mundesi me te mire pervec alternatives pasuro berishen …rilindjeee

  Reply to this comment
 59. Daviola June 1, 20:32

  Edi Rama do ta mbaj të bllokuar Shqipërinë edhe nëse ai i fiton kto zgjedhje.
  Ai nuk mer vesh nga politika, një politikan duhet të dijë të flasë me kulturë në radh të parë.
  Në radhë të dytë një politikan duhet të dojë familjen e tiji që të dojë dhe popullin Shqipëtar, sepse nuk do familjen e tij , për popullin as që i bëhet vonë.
  Në radhë të tretë nuk bëhet fushat duke paguar një Amerikan për të folur keq për Shqipërinë.
  Në radhë të katërt taksa progresive ka për ti lënë trok Shqipëtarët.

  Ne kemi nevojë për një Parti e cila zhvillon vendin tonë, ndryshon vendin tonë dhe na integron në BE.

  Reply to this comment
 60. lorenc June 1, 20:51

  Ne populli e kemi pushuar nga puna qe me 1997 o lum miku. Ata qe na e risillni ne pushtet kete kriminel jeni ju burracaket ne krye te PS. Ne vend qe te thuash do ta fus Salen ne burg e do ta hedh celesin ne det na thua qe do ta nxjerresh ne pension.Po ben te njejtin gabim qe kane bere Majko,Meta e Nano para teje.

  Reply to this comment
 61. xhilda June 1, 21:03

  xhilda
  Ne te gjithe vendet fushatat elektorale behen moderne me njerez qe shkojne vullnetarisht per te ndjekur programet e partive,krejt e kunderta ndodh me qeverine tone.Zyrtaret e qeverise levizin me parate e taksapaguesve,makinat dhe karburantin e shtetit,numer te madh punonjesish te administrates se larte ,gjithashu me me parate e shtetit,

  Reply to this comment
 62. trimiy June 1, 21:44

  hahahahaha babagjyshi me brek hekri

  Reply to this comment
 63. OPINION. June 1, 21:53

  tirana me P.D shqiprija me SALIHUN kjo eshte FORMULA jetike e FATLUME per SHQIPTARIN.urime FITORJA SALIH PATRIOTI.

  Reply to this comment
 64. Tani June 1, 22:36

  I nderuar Z Thano .Me shume respek ndoshta dhe merrni nje mendim nga ana ime pa asnje detyrim.Ka ardhur nje moment qe Shqiperia ,Kombi,Atdheu dhe te gjithe shqiptaret te shkeputen nga nje regjim qe erdhi si me shaka nga shitja apo dhe pazari i burrit te Xhoanes me burrin e Liries.Ju lutem mos i nxirni fotot ,takimet,e pjeses me te pa bese,te atyre qe shikojne sa fituan sot e atyre qe tallen me njerezit e thjeshte qe vrane ne bulevard.E them me bindje kjo organizate blu eshte kthyer ne jashqitjen e kombit.

  Reply to this comment
 65. Fleks June 2, 06:07

  Berisha nuk perdor jelek anti plumb.

  Ai perdor JELEK-ANTIKACAK.

  Pasi kacaket 3 here kene sulmuar me arme shtetin e shqiptar.

  E sulmuan me arme ne Qershor 1924.

  Pikerisht pas 500 vjet roberi,pra pa shtet te paster shqiptar.

  Pas 12 vjet pavaresi e pas 2-3 vjet qe kishim filluar te kishim shtet-kacaket sulmuan me arme shtetin e shqiptar.

  Te njejten gje bene me 1997

  Dhe e perseriten me 21 Janar 2011.

  Berisha dhe mbi 10 milion shqiptaret e njohin mire historine e tyre.

  Reply to this comment
  • beni June 2, 08:36

   Mizerabiliteti, morracaket e kuq vetem me lufte dine ta marrin pushtetin dhe te vendosin diktaturen e kuqe bolshevike, pastaj ha miu miun si tek PPSH. Poshte murtaja e kuqe.

   Reply to this comment
 66. Fleks June 2, 06:10

  Do pushoi gjyshopozita nga puna,Berishen!???

  Gjyshimaxhoranca Berisha,e ka shume te lehte te perballet me:

  Gjyshiopoziten Rama(416 jave n’opozite)

  E bebiopoziten Meta(8jave n’opozite)

  Ish studenti e mjeku i shkelqyer Berisha,sot Kryeministri i Shqiperise e prijes i mbi 10 milion shqiptareve

  Me 25 Qershor i jep mandatin e stergjyshopozites Rames

  Duke e kaluar pas humbjes se Bashkise Tirane,ne 208 jave opozite lokale e 624 jave opozite parlamentare

  832 jave sperstergjyshopozite e stazhionuar

  Reply to this comment
 67. beni June 2, 08:33

  Ai gjyshi i ka lene socialistet pushim 8 vitet e fundit, te shohim me vone. PS vetem ne 97 me dhune, revolucion e mori pushtetin. Keshtu do ta marri prape, filluan bombat ne Vlore.

  Reply to this comment
 68. TITI June 2, 08:35

  TITI
  Data 23 qershor do te jete kthesa e madhe per shqiperine,shqiptaret do te kene ne balle te tyre
  qeverisjen qe kane enderruar,nje qeverisje europiane me njerezz vizionare si Edi Rama.
  Koha e perrallave do te marre fund

  Reply to this comment
 69. Fleks June 2, 09:51

  Rama i ka humbur zgjedhjet qysh me 24 Prill. Kur Sajmiri i partise nuk mundi te fuse dot ne thesin e aleances se ngjalave Kreshnikun e AK-se.

  Si dhe dy dite me vone kur i dolen deputete e pavarur.

  Vulne e humjes ia dha z Moore,me 29 Maj,kur i perplasi dern ne fytyre atyre qe ja perplasi.

  Prandaj ne 29 eshte nr ters i opozites,numuri ne listen e partive.

  Kur numuri magjik e fitimtar eshte numuri 44.

  I pashem,e lehtegjetshem,i memorizueshem dhe qe vlen 15 numura me shume se 29-ta.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*