Rama me Braçen inspektojnë rehabilitimin e Parkut Kombëtar të Divjakës

November 1, 2014 19:31

Rama me Braçen inspektojnë rehabilitimin e Parkut Kombëtar të Divjakës

Kryeministri Edi Rama ishte sot i prnaishëm në Divjakë ku inspektoi disa nga projektet e nisura në këtë zonë. I shoqëruar dhe nga deputeti I zonës, Erjon Braçe, Rama tha vizitoi dhe Parkun Kombëtar të Divjakës  ku ka rifilluar përtëritja e specieve dhe e pyllit të lënë në harresë për vite me radhë.

“Sot në Divjakë për projektet transformuese të një zone të harruar me vite që ka nisur të rilindë përmes vënies në funksionim të plotë të kanaleve për vaditjen dhe kullimin e tokave bujqësore që rihapen pas 20 vjetësh bllokuar; ngritjen e Poliklinikës së Re e të munguar prej 20 vitesh pavarësisht nevojave të mëdha; ndërtimin e unazës lindore, rindërtimin e gjimnazit si qendër komunitare së bashku me terrenet sportive dhe ndërtimin e pedonales që lidh qytetin me parkun; si edhe mbylljen e punimeve të rehabilitimit të Parkut Kombëtar ku ka rifilluar përtëritja e specieve dhe e pyllit të masakruar vite me radhë”, tha Rama.

November 1, 2014 19:31
Komento

4 Komente

 1. [email protected] November 1, 20:11

  bravo Edi Rama !

  Reply to this comment
 2. alfade November 2, 01:17

  Nje bravo kozmike per K/ministrin tone ! Ai ish-u nuk ishte i yni por i serbit !!!!!..

  Reply to this comment
 3. Mark uk November 3, 08:38

  Kan shkuar per te inspektuar Divjaken per ndonje ngarkes droge se gati u harrue ai i maparshmi more te shkret.Nese Saliu ishte Serb ky i sotmi eshte grek.Te thuani per Berishen se eshte turk hahet se ka dicka te perbashket sic ka Rama me grekerit.

  Reply to this comment
 4. Naci November 3, 10:06

  Rama kthehu perseri ne lezhe…me rastisi te kaloj dhe vendosa te shikoj si po shkojne punimet me shetitoren e lumit Drin, u habita se pervec baltes asnje pune nuk ishte ne progres…cdo gje ishte stopuar, kjo po behet per show mediatik apo qe populli te shikoj dicka vertet te bukur, jo gjithnje fjalet e tua shkojne ne veshin e duhur,sepse ke nje k/ bashkie Tushaj qe ne thundren e Ilir Metes saboton cdo prijekt tuajn.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim