Rama me Lulashin e kanë kopsitur!

June 12, 2017 10:22

Rama me Lulashin e kanë kopsitur!

 

O shokë mos rrini,
me mëndje të ngritur,
Rama me Lulashin,
e kanë kopsitur!

Këta dy-tri muaj,
është tamam në ngjizje,
ajo që do jetë,
bashkëqeverisje!

Rama do ta ketë,
qeverinë e vendit,
Lulashi do jetë,
i pari i Kuvendit!

PD me PS-në,
do jetë barabar,
do mbajë ministritë,
që tani ka marrë!

Këto që tash quhen,
si poste teknike,
do bëhen natyrshëm,
poste politike!

Njëqind e ca vende,
Dyshja do të ketë,
me kapak do mbyllen,
të gjitha haletë!

Me çelik special,
kapaqet e rënda,
po gjithë fekalet,
do të mbeten brënda!

Meqë një fitore,
do të quhen zgjedhjet,
do harrohen fare,
vrasjet edhe vjedhjet!

S’do kujtohen më,
droga edhe krimi,
gjithë historia,
fillon nga fillimi!

Po gjithë shqiptarët,
duhet që ta dinë,
se kjo sakrificë,
është për Shqipërinë!

Tani nga gëzimi,
mund të hidhni valle,
se po afron koha,
e rrjepjes së madhe!

A. Duka

June 12, 2017 10:22
Komento

14 Komente

 1. anticensurë25642654 June 12, 11:50

  VOTË TË BARDHË beno,VOTË TË BARDHË!!!

  Reply to this comment
 2. Cadra ka per te gjithe po ska cadrista June 12, 15:05

  E kopsit rruga elbasanit kemishen. Ne jemi rrepublike bananesh arnen. Nuk pjerdh mjeri. Megjithate dyshoj qe mund te shkoj si thua ti por mos u cudit ti dhe ne bashke po tna thone qe lsi fitoi. Dyshoj qe mund te ndodhe. Udhezime rrrrrotacioni. Ske ci ben. Mund tja lene dhe kettyre kater vjet.
  Ai qe e ka kopsitur eshte si ata autoret e filmave thriller qe e con filmin ne nje drejtim tjeter dhe ne fund i jep nje zgjedhje apo zgjidhe qe askush se kish menduar

  Reply to this comment
 3. "horri i bulevardit" June 12, 15:59

  U hodhe ne krahet e LSI o Arben poeti?, sme besohet se Edi Rama do bjere ne dore te luliut, se mund te binte me perpara ne kurthet e Ilir floririt sic paske rene edhe ti o Arben.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 June 14, 10:17

   shpresojmë që të të dalë parashikimi horro!!
   se më duket,ti nuk bën gjë tjetër veçse hedh një dyshim sa nuk ka ndodhur fakti dhe më pas i fut një të mbrojtme faktit të ndodhur!!
   kështu bëre dhe me ngjalat në lalëz!!hodhe dyshimin në egzistencën e tyre dhe më pas mbështete palloshin në 1 prill!!
   rrofshin diktaturat shqiptare!!
   sidomos kur janë tonat!!

   Reply to this comment
  • anticensurë25642654 June 19, 10:24

   shpresojmë që të të dalë parashikimi horro!!
   se më duket,ti nuk bën gjë tjetër veçse hedh një dyshim sa nuk ka ndodhur fakti dhe më pas i fut një të mbrojtme faktit të ndodhur!!
   kështu bëre dhe me ngjalat në lalëz!!hodhe dyshimin në egzistencën e tyre dhe më pas mbështete palloshin në 1 prill!!
   rrofshin diktaturat shqiptare!!
   sidomos kur janë tonat!!
   Duplicate comment detected; it looks as though you’ve already said that!
   këtë e di mor njerëz,por ajo që skuptoj është arsyeja e mosbotimit!!
   apo jo o horr tap topi??

   Reply to this comment
 4. Fiodor Aniaj June 12, 18:02

  Kujt ja thua se shqiptaret te vrasin akoma per salitrapin……

  Reply to this comment
 5. demo June 12, 18:34

  Keto tre muaj cadriste te britmave te llastuarit Basha,mileti i patrazuar pati rast te urreje nje babaxhan plot qetesi dhe dashuri,qe llastonte cadren e pervuajtur dhe shantazhonte nderkombetaret “me destabilitet te vendit,neqoftese opozita nuk merr pjese ne zgjedhje”
  Zgjedhje pa opoziten,nuk do te kete! Ky maskara ka 12 vjet ne pushtet.Eshte fryre si RRIQNA ne lekure te qenit dhe thote une s`kam lidhje me qenin.Te shohim rezultatet e zgjedhjeve.Me mire nje koalicion qeverises PS+PD se rriqna parazite ne trup te pushtetit.

  Reply to this comment
 6. niku June 12, 19:26

  Me vjen keq po kesaj rradhe ja ke futur kot. Pse nuk eshte e vertete qe te gjitha postet qe kane pasur partite e vogla dhe LSI ne rradhe te pare ishin dhe jane te mbushura me militantet e LSI dhe te partive te vogla. Dhe kjo eshte e perhereshme. Sa per kujtese dhe ngjashmeri: kur ministrine e mjedisit e morri Xhuveli u kthye ne celule te partise Agrare. te gjithe drejtoret u caktuan nga kjo parti apo u konvenrtuan ne kete parti. Iku Xhuveli ne 2009 e morri Mediu. cilit ishin drejtoret: u zevendesuan me te gjithe kreun e partise Republikane: drejtori i inspektoratit , nenkryetar partie, sekretar i pergjithshem (M Pazaj), sekretarja e partise republikane, drejtori i lejeve te mjedisit, sekretari organizativ i PR. Auditi financierja e partise republikane e keshtu me rradhe. e Morri LSI e njejta loje. Sekretar i pergjithshem, kusheri me Lefterin, te gjithe drejtoret me LSI. kalo te MBU e njejta loje.
  Te duket normale kjo? sa vjen nje minister gjene e pare ben organigramen e ministrise, ndron emrat e drejtorive dhe natyrisht drejtoret duke vene te vetet. Dhe pastaj kerko nje gje dhe eshte gjobevenie.

  Reply to this comment
 7. tomsojeri June 12, 21:42

  Poet i dashur ! Gjithmon na ka bashkuar shqetsimi dhe mendimi ,por do me falesh kte radh te kem nje tjeter mendje ! Un shqiperin e dua sa ti e nuk dua te ve ne dyshim ndjeshmerin tende !Per mua ,keshtu sic kan ardhur punet, nje bomb atomike te shuaj ter kte elit te degjeneruar qe te mos mbij me per qindra vjet do ish zgjidhja ideale ! Por fatkeqesisht shqiptaret jan pushtuar nga nje band e eger qe nuk i krahasoj dot me asnje lloj bishe te se gjith egzistences se ktij Planeti ! Nuk kan nder , nuk kan bes , e ne kte “betej” parazgjedhore etja per pushtet na ben te shohim si luhet ne kuriz te shqiptareve dhe Shqiperis ,ne kto “minuta shtes”, ftyrat pa maska , intriga qe po ju del e verteta e hamendjeve tona ,pushtetar qe vetem nga nena e baba nuk po shahen akoma ,dhe pak a shum po duket filmi qe luhet dhe objektivi i personazheve qe kerkojn pushtet ! , “per inat te sime vjerre do shkoj me millonan ” thot nje fjal e urt e jona dhe kte po ben Edi Rama ! Kjo “vjerr”kurva e madhe, me “hesapet” ti sherbej “pickes” se qelbur te saj, doli zbuluar e ska turp fare ! Mori llokmen e madhe te Presidences dhe tani esht terbuar se don ter pushtetin e esht ky qe ate gropen e madhe qe po don ti vihet kapak celiku special ,na e ndertoi dhe na e vuri 4 vjet ne shtepi qe te bej ter ate hata !Esht ky qe per interesat e tij primitive prej krimineli mafjoz, ,ku qellimi esht pasurimi i perjetshem ne kuriz tonin ,ndertoi nje Parti qe ju bashkua vec te keqes shqiptareve ! Kjo putan “e perzen nga bordello per imoralitet”mori ate qe meritonte nga nje tjeter simoter e tij i cili ju bashkua nje tjeter krimineli, qe ne fund te fundit sovrani e coi ne pidh te semes e nuk ka forcen te “kafshoj” si dikur !JU bashkua klyshit te tij qe te arij qellimin, dhe mir ja beri KURVES se kjo kurva me pushtet esht me i keq se klyshi i te parit ! Po pse mor i dashur Arben ,ne kte lemsh hienash qe kan vjedhur , si ne mall pa zot ,kan vrar si ne xhungel te Amazones pa u ndeshkuar e na tundin sot flamurin e se ardhmes ,kush te mbush mendjen se mendon seriozisht per Shqiprin e shqiptaret !!!Kjo hipokrizi e shemtuar parazgjedhore pushtetaresh hajduter e kriminel qe hedhin vallen e “dasmes se madhe “meshkuj e femra ,te perlyer ne kte degjenerim 30 vjecar qe me cdo kusht kerkon pushtet ,a nuk esht luft e vazhdimesis !!!!!Po kto ftyra ,po kta emra , qe tani filluan te han njeri tjetrin, e ne te besojm se esht per te miren ton e te keqen e tyre???? Cili pra esht me ne nga gjith kjo kope qe vet e vum ne krye ???Pergjigja esht e thjesht : cilido qe esht me ne, kjo kope do e shqyej dhe cilido qe ka nje mendje per te qen vertet me ne e ti shpetoj lincimit ,i duhet nje mendje si e tyre , nje dredhak si ata e i pabes si ata ! Cili esht ky ????? Jemi thjesht ne dor te fatit, por duhet te zgjedhim te keqen me te vogel e jo te atyre qe i njohim biografin e hajnis e krimit ! Ai pushtet nese do vazhdoj te jet keshtu si ishte deri tani, pa fuqi te plot dhe i ndar nga gabimi i votes son, ateher e kemi vendosur vet fatin ton te cilin e provuam kte 4 vjecar !
  Provuam nje perbindesh vrases qe ju bashkua KURVA
  Provuam nje burracak qe e trodhi KURVA
  Na mbetet te mos perserisim ……..e te provojm ….

  Respekte Arben, se dhimbja na bashkon per kte Komb e ska gje edhe nese gabojm ………..

  Reply to this comment
 8. intelektuali June 13, 15:59

  RAMA ME LULASHIN DALLAVEREN E KOPSITEN
  TE DY O BEN ENVERISTI TE TREGUAN BITHEN
  APO HARROVE QE PER RAMEN QAJE E VAJTOJE
  SI PER ENVERIN DHE PARTINE BEJTET I SAJOJE
  BITHEN RAMA ME LULASHIN I QITEN EDHE PISMILETIT
  NUK I PLAS FARE QE JANE BERE SI REZILI I DOVLETIT
  LAKMIA PER PUSHTET E LEKA TE DY I KA KAPLUAR
  NJESOJ SI ENVERI KUR SHQYPTARET I KISHTE KALERUAR

  Reply to this comment
 9. pelivani June 13, 21:04

  MIQ TE MI

  Gjithesesi Rama mbetet
  me i miri timonjere.
  Neper gjithe k’ta gur te rrem
  qelloj dhe nje xhevair!…

  Ndaj,në s’mundi t’a ndihmoni
  suluni pas Ilir Metes!
  Them per ju,që veç pengoni
  dhe qe shkoni pas gavetes…

  Reply to this comment
 10. pelivani June 13, 21:09

  MIQ TE MI

  Gjithesesi Rama mbetet
  Timonjeri me i mirë.
  Nëpër gjithë k’ta gur të rrem
  qëlloj dhe nje xhevair!…

  Ndaj,në s’mundi t’a ndihmoni
  suluni pas Ilir Metes!
  Kjo vlen për ju që nxitoni
  dhe vraponi pas gavetës…

  Reply to this comment
 11. Ada June 14, 01:11

  TOMSOJER ,TE PERGEZOJ!!! SHUME E GODITUR.

  Reply to this comment
 12. Tol francesi June 14, 06:28

  O Beni kam respekt per ty si Njeri, si Poet. Però, tra due mali, si sceglie il male minore.Edvin , piktor, basketbollisti, i rilindjes mavri, per momentin eshte e keqja e vogel, e atij vendi te lodhur, e te raskapitur.nga politikanet qe dolen shkolla, e ramiz jagos, e merimanges se Zeze nexhit, me gjithe sillon.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin