Rama me Presidentin Hollande: Urime Francës, nesër “pushton” Shqipëria

June 10, 2016 23:34

Rama me Presidentin Hollande: Urime Francës, nesër “pushton” Shqipëria

Kryeministri Edi Rama, i cili ndjek nga afër EURO 2016, është takuar me Presidentin francez François Hollande duke e uruar Francën për fitoren 2 me 1 me Rumaninë.

Kryeministri ka komentuar edhe për ndeshjen e nesërme të Shqipërisë me Zvicrën dhe thotë se një numër i madh tifozësh kuqezi kanë “pushtuar” Lensin, ku do të zhvillohet ndeshja.

“Urime Frances neser Shqiperia me Zvicren ne Lens ku flitet per pushtim kuqezi”, shkruan Kryeministri Rama në Twitter.

Screenshot_20

June 10, 2016 23:34
Komento

1 Koment

  1. Darius June 11, 02:19

    Mqns TVSH e Cyrykstanit nuk e jep K.europian……….per sklleverit ka Radio…

    ju flet tirana…po japim lajmet:kryeministri dhe ekipi qeveritar u nis dje per nje vizite shume te rendesishme pune per ne france.ata sapo mberriten atje i derguan pershendetjet e zjarrta te popullit shqiptar per popullin francez.ne keto kohe krizash ekonomike qe po kalon gjithe sistemi boteror kapitalist ata i kane syte tek ne,shqiperia,si i vetmi fanar ndricues jo vetem ne futboll por edhe ne kriminalitet.populli yne i suksesshem krahas ekipit te tij ka derguar edhe perfaqesuest e udheheqjes me te larte me rezultate te njohura per pastrim parash,korrupsion me fondet publike,mashtrime bankare dhe kredi,kultivim dhe tregtim te te gjitha llojeve te bimeve dhe lendeve narkotike,prostitucion,trafik te ligjeshem dhe te paligjshem te armeve dhe municioneve,koncesioneve abuzive, e te tjera e te tjera si keto.por gjithmone duke mbajtur lart frymen e optimizmit per borxhe te reja ne institucione te ndryshme bankare si jashte po ashtu edhe brenda vendit.ati yne frymezues SORROS,po na i hap syte pushtetit ,i mbush xhepat e tij si dhe te tyret por dhe po i nxjerr syte popullit budalla ,i cili nga zilia cfare nuk ben…..ky popull shkruan neper portale ,blogje e shfryn ku te mundet…por qeveria ju a ka q* nenen,pra jo vetem nuk i jep hapesiren qe i duhet ne televizion e media shteterore por edhe radion ju a ofron si bonus me te padrejte.ne fund te fundit ketij populli te pagdhendur i duhet nxitur fantazia dhe imagjinata…pra le te imagjinoje si duket loja dhe ekipi i futbollit me ane te radios.ne fund te fundit bllokada komuniste ja arriti qellimit.enveri sulmonte vetem antenat e huaja por kjo qeveri ju ka rrembyer edhe shikimin.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*