Rama: Më shkulni veshin nëse gaboj

Redaksia Online April 30, 2013 20:02

Rama: Më shkulni veshin nëse gaboj

Edi Rama ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me banorët e njësisë nr.1 në kryeqytet. Që në nisje Rama tha se do t’i përgjigjet interesit të qytetarëve, ndërsa ftoi këdo që kishte dëshirë të vinte t’i shkulte veshin.

“Do i përgjigjesha pyetjeve tuaja dhe interesave, nëse ndonjëri do të më shkuli veshin e kam seriozisht le të vijë ta bëjë”, tha Rama ndërsa më pas një vajzë e vogël i është afruar dhe i ka shkulur veshin. Rama ka theksuar se eshte i gatshem te pranoj kritikat per cdo gabim qe mudn et bej neser ne qeveri.

Duke u ndalur tek programi i PS-së, Rama tha se ai është një kontratë me qytetarët.

“E shkruam programin pas një procesi shumë të gjatë, të panjohur më parë, vazhduam të shkojmë qytet më qytet e fshat më fshat, takuam grupe interesi e sipërmarrës, 5 mijë sipërmarrës i takuam fshehurazi, takim edhe me pedagogë, mësues e studentë, një pafundësi njerëzish të punës në fshat, ekspertë të ndryshëm. Sot kemi programin më të detajuar të një partie në këto 20 vite. Është një kontratë që do ua vëmë përpara shqiptarëve, që me votën e tyre të realizojmë gjithçka është shkruar në programin tonë të rilindjes. Sot na ndajnë edhe 53 ditë nga 23 qershori”, tha Rama.

Kreu i PS-së i bëri më tej thirrje anëtarëve të PD që të votojnë për opozitën me qëllim që të shpëtojnë Partinë Demokratike.

Demokratët të shpëtojnë PD duke kaluar me opozitën. PD të kalojë në një proces rikthimi në identitet. Është një parti që lindi nga ëndrrat dhe shpresat, sot e katandisur në parti familjare, që kalon përmes abuzimit të pafund dhe korrupsionit. Ndërkohë që cdo prind e ka një arsye madhore të marrë pjesë në votim, të marrë hak për 8 vite qeverisje që 57% e 15 vjecarëve janë analfabetë funksionalë. Asnjë votë nuk duhet t’i jepet një qeverie të tillë”, tha Rama.

Kreu i PS-së tha më tej se duhet hequr urgjentisht tvsh për biznesin e vogël dhe duhet ulur tatimfitimi, pasi sic shtoi ai bizneset sot luftojnë për të mbijetuar.

Redaksia Online April 30, 2013 20:02
Komento

28 Komente

 1. ambra April 30, 20:16

  Rama vazhdon perdite e me shume te me befasoj,Eshte nje nga liderat qe nuk ka te dyte.

  Reply to this comment
 2. LELELE April 30, 20:20

  Si gjithmone BRILANT Rama !
  Shume origjinal ne gjithshka.

  Reply to this comment
 3. ela April 30, 20:35

  Ti ia shtove taksat bizneseve o Edo. Tani mqs Basha i reduktoj taksat e tua te pavlera, po mundohesh te ndjekesh te njejten praktike si Basha por nuk e arrin dot. Po kur ishe ti ne bashki edhe atehere bizneset luftonin per te mbijetuar jo vetem sot. Apo mendon se me keto dokrra do ia mbushesh mendjen popullit??? GJej dicka me te sofistikuar se nuk ke gje ne vije keshtu.

  Reply to this comment
  • Pen Sionisti April 30, 21:22

   O ela. Ç’leshin fitove ti nga taksat e ulura te Lulit te Vocerr…?

   Reply to this comment
   • Horri i Bulevardit April 30, 22:19

    o Pen po a se kupton se ajo ela eshte gruja e lules, qe ka mbet pa K.. nga lulja, jo se nuk pallohet se ka nja dhjet dashnore qe e tundin si mkaradak, por i vje inot se kur i shko dashnori ke shpija, i hy dhe lulja ne pjese.
    Phu moj rrace e keqe malokesh.

    Reply to this comment
    • indrit April 30, 22:48

     o horro car ti japi luli eles,luli ka ardhur nga hollanda me shnderrim total gjini bthq keshtu car ti japi eles ,ndaj dhe ela flet percart tani ,po cna ka gjetur me keta tipa ka ulur basha taksat thote hajde mendje hajde,hap syte moj ela se mos te beje luli kurban ne bashki …

     Reply to this comment
     • Ram Kreka May 1, 00:23

      Indrit,Mos derto por ndriti sic e ke emrin,jepi tendin eles nese te punon! nese jo kerko ndihme nga luli i holandes!

     • indrit May 1, 09:20

      o ram berisha kreka hajde koment leshi qe ke bere hajde,o ram po ti po deshe me pa me punon ose je sille elen ose juriden dhe shihe vete apo de dogji dicka ty,po mere mor plak lulin dhe boni nje dyshe sic jeni vete se tani do jua ligjeroje dhe sala martesat gay sic boni Franca hahahaha cpaskat qene more mavri…

    • Ram Kreka May 1, 00:18

     He horr i bulevarddit,po emer te mire paske zgjedhu per vete,mos po ia mbane qirin lules,apo eles ? i ngateron ata apo ato,mos Rambo te ka asfiskuar me kokaine?

     Reply to this comment
   • Enri April 30, 22:26

    E ke thene tamam Pen Sionisti

    Reply to this comment
 4. BAY AREA Ca. April 30, 21:10

  ” Xhaxhi ” Edi, jam nje cun me i madh se Egini, por nuk kam pampers dhe nuk kam ku te ankohem se babi ime me ka vdekur e me kalene jetime mua, por kam nje pyetje : Kur te behesh kryeminister a do da shpallesh 24 Prillin dite feste e pushimi, si “dita e terheqjes se veshit”?. Te lutem “xhaxhi” Edi vere edhe kete si nje pike ne programin e PS. Aman

  Reply to this comment
 5. TURI May 1, 01:22

  Shikoni karagjozin .Vesin e tij po ia imponon dhe femijes. Imagjinoni personin qe pretendon per kryeminister se cfare po ben gafa pas gafash .turp.

  Reply to this comment
 6. Mark uk May 1, 07:43

  E nderuara gazeta Dita.Eshte e dyta here qe ju kerkoj te mos botoj fjal fyese e raciste.

  Reply to this comment
  • indrit May 1, 11:08

   mark.uk ti je i pari tek kjo gazete qe dyhesh shpallur komentuse non gratta sepse ti komenton nick name rrenc nuk esht ky emri jot o plere dhe mos u shtir si shume per imponim kush je ti qe i ben thirrje te nderuares gazetes Dita ikore mavri i mbaruar …

   Reply to this comment
 7. lani May 1, 09:07

  Hajde se ta terheq maloku si ta ka terhequr gjithmone, pse ike ne France atehere ? Te rrahen maloket e ?

  Reply to this comment
 8. Titi May 1, 09:07

  Jam korioz te di a do te bashke bisedosh ne kete menyre me popullin edhe kur te behesh kryeminister apo nuk do te len 40 bodigadat, se e keni zanat ju politikanet jeni shume te dashur deri kur te na merrni voten. Kshu popullor ishte edhe ai Burri ne 2005 u ulte rrafshit me njerezit po tani e mbanjne ne ajer garda e republikes dhe s’behet fjale qe ti afrohet kush e t’ia shkule veshin. Po te beje ai nje thirrje te tille nuk e imagjinoj sa do te ishte radha e gjate e njerzve qe do kishin deshire per t’ia shkulur veshin. Edi, shpresoj qe te mbetesh keshtu edhe pas 23 qershorit

  Reply to this comment
 9. lani May 1, 09:59

  A degjuat ? Do ti japin Tapi atij qe punon token.
  Filloi Reforma Agrare si ne 1945.

  Aman vetem ata mos ta marrin se do fillojne nga Vjedhjet e medha.

  Vetem komunistet,bijte dhe nipat e bllokut mos ta marrin qeverine se kane shume kohe pushim dhe do vjedhin si te terbuar( kane dhe kryehajdutin Meta qe do ti mesoje).
  PPSH udhezon :

  – Pronareve ti merret prona dhe florinjte
  – Armiqte ne litar, pushkatim dhe internim
  – Te luftohet Imperializmi Amerikan dhe kapitalizmi
  – Vendi te qeveriset nga varfanjaket, leckamanet e spiunet
  – Njerezit te ushqehen me bar se fondet duhen per arme e bunkere

  dhe per zbatimin e ketyre pikave do te kujdeset:

  – Nipi i Spiro Kolekes
  – Djali i Xhelil Gjonit
  – Djali i trimit Myslym Peza

  dhe shume e shume bij, nipa ose ish kuadrot tone te partise,ushtrise, sigurimit dhe familjaret e pasardhesit e tyre.

  Reply to this comment
  • qerosi May 1, 11:54

   Po mirë more i dashur lani, pa na thuaj këto 21 vite a u kthye toka te i zoti?!
   Të paska ngelur ora mbrapa fare. Të paska ngelur ne vitin 1946.

   Reply to this comment
 10. tomorri May 1, 11:01

  Kam thekesuare edhe me pare ,por jo pak here: EDI RAMA historia e kombit shqiptar te ka thirrur ne skene,parametrat per te marre nje barre te rende si kjo ju i plotesoni dhe kini shume rezerva te tjera.
  Jam shume i bindur se ju popullit tone ja kini bere me se te qarte rrugen e vertete duke ja u shpjeguare me durim dhe kulture se çfar duhet bere per te RIBERE shqiperine,dhe ne qofte se edhe kete radhe ka njerz qe nuk te kuptojne atehere leru havale ZOTIN se robi nuk merret me me ate popull qe ç eshte e verteta eshte shume i zhgenjyere per gjate 100 vjeteve.
  Drite ta befte ZOTI ne rrugen qe ke zgjedhur per te miren e kombit tone.
  Deshirojme fitore te vertete dhe spektakulare me 23 qershor dhe ne se nuk arrijme te vijme me zemer jemi aty dhe lutjet tona jane te gjitha per ju EDI.

  Reply to this comment
 11. tomorri May 1, 11:06

  Kam thekesuare edhe me pare ,por jo pak here: EDI RAMA historia e kombit shqiptar te ka thirrur ne skene,parametrat per te marre nje barre te rende si kjo ju i plotesoni dhe kini shume rezerva te tjera.
  Jam shume i bindur se ju popullit tone ja kini bere me se te qarte rrugen e vertete duke ja u shpjeguare me durim dhe kulture se çfar duhet bere per te RIBERE shqiperine,dhe ne qofte se edhe kete radhe ka njerz qe nuk te kuptojne atehere leru havale ZOTIN se robi nuk merret me me ate popull qe ç eshte e verteta eshte shume i zhgenjyere per gjate 100 vjeteve.
  Drite ta befte ZOTI ne rrugen qe ke zgjedhur per te miren e kombit tone.
  Deshirojme fitore te vertete dhe spektakulare me 23 qershor dhe ne se nuk arrijme te vijme me zemer jemi aty dhe lutjet tona jane te gjitha per ju EDI.
  Hiqu merakun disave qe thone se a do bisedoshe keshtu kur te behesh k/Minister.

  Reply to this comment
 12. ILIA May 1, 11:25

  Une mendoj se ketu ne forume te gazetave jipen mendime dhe jo sharje me libra shtepie ne komente .Vellezer pak tolerance me njeri-tjetrin, Mos u zini si politikanet ne kuvend.!!!Per mendimin tim 2 gabime te medha ke bere Rama qe duhej vertet me ja (shkule) terheq veshin (keto dite me shume eshte permendur veshi i talebanit Ceka se sa veshi i prere i taksistit nga Durresi)Gabimi i pare mandatin e fitove ne 2009 dhe ja le Berishes dhe e dyta me Gerdecin qe Saliu u rrezonte per 2 dite dhe heshtet duke u bere fajtore me pusht-etin

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*