Rama me studentët: Ky sistem drejtësie duhet shembur në themel

July 15, 2016 17:28

Rama me studentët: Ky sistem drejtësie duhet shembur në themel

Kryeministri Edi Rama, në një bashkëbisedim me studentë të Fakultetit të Drejtësisë, e cilësoi sistemin e drejtësisë në Shqipëri si më të korruptuarin në Europë.

Kreu i qeverisë tha se ky sistem drejtësie është damka e Shqipërisë në sytë e Europës.

Ndërsa prokurorët dhe gjykatësit, kryeministri i cilësoi nami i zi për vendin.

“Ky sistem drejtësie duhet shembur në themel. Duhet shembur kjo arkitekturë duke nisur nga KLD. Si të dalim nga ky sistem i korruptuar? Ky është vettingu. Vettingu ka dhënë kudo rezultate pozitive, diku të shkëlqyera dhe dikur mjaft pozitive. Vettingu ka qenë një koncpet i gjithëpranuar edhe nga qeveria edhe nga opozita, madje ne kemi kërkuar një përfshirje të fortë të ndërkombëtareëve në këtë proces“, u shpreh Rama.

July 15, 2016 17:28
Komento

1 Koment

  1. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... July 15, 19:04

    Pervec se kar-agjoz Edi Corapekuqi nuk eshte gje tjeter.
    Studneteve te Fakultetit te Drejtesise u thote qe ky Sistem Drejtesie duhet shembur nga thmelet, jo me larg se dje ky bojaxhi pallatesh me shigjeta i tha Salehit (opozites) qe beheni si te doni Reformen, bleni nepermjet Podestes Kinezin Lu dhe hajde t’a VOTOJME.
    Ky kllaun cirku ka shkelur dhe neperkembur 1 milion votues dhe i falet akoma pretendentit per BURG, Saleh Kriminelit. BUKESHKELES.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*