Rama merr mbështetjen e Belgjikës për aspiratën europiane të Shqipërisë

January 24, 2018 16:52

Rama merr mbështetjen e Belgjikës për aspiratën europiane të Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos. Ditën e sotme, Kryeministri Rama u takua me Kryeministrin belg Charles Michel, me të cilin diskutoi mbi marrëdhëniet mes dy vendeve.
Kryeministri Rama nënvizoi vullnetin e qeverisë për të hapur negociatat për anëtarësim të Shqipërisë në Bashkimin Europian, ndërkohë që e njohu Kryeministrin belg me hapat e ndërmarra në përmbushje të prioriteteve kyçe e në veçanti me ecurinë e reformës në drejtësi dhe Vetting-un.
Kryeministri Michel përgëzoi kreun e qeverisë shqiptare për arritjet dhe rezultatin në zgjedhje dhe ofroi mbështetjen e vendit të tij për aspiratën europiane të Shqipërisë.

January 24, 2018 16:52
Komento

1 Koment

  1. timi January 24, 17:22

    shikoje sali dhe Numero minutat dhe oret sa ka dale ne tv hahahahahahahsali ike pordhe fare…merri dhe lejetre vjedhura e futi ne bythe denimi me i madh per ty eshte kur sheh Ramen neper bote e takohet me dinjitet me gjithe kokat boterore e ti dhjet nga inati hahahahahaha yyyyykriminel i ndyre…pordher vetingu do te te rrjepi e do te kthej ne vucidol yyyyyyyyyvrases

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim