Rama, mesazh në frëngjisht: Kjo është një luftë e vërtetë

November 14, 2015 00:32

Rama, mesazh në frëngjisht: Kjo është një luftë e vërtetë

Nuk ka munguar as reagimi i kryeministrit shqiptar Edi Rama për ngjarjet në Paris.

Kjo është një luftë e vërtetë! Mbështetje totale nga Shqipëria për Francën dhe qeverinë e saj këto momente tmerrit dhe pikëllimit”, shkruan Rama.

Postimi i tij është bërë në frëngjisht.

November 14, 2015 00:32
Komento

1 Koment

 1. Old SchoolChap November 14, 12:23

  Vive La France?!

  do bahet xheloz me keq LU Lu tani….. qe nje kryeminister i nje vendi tjeter te therase VIve La France /Inglitera. Alemania a ku ta di une..kjo ndodh vetem ne stilin shqiptar.

  Bin..qe shkruan me pas Edit , eshte vertet i forte… ashtu si puna ime shkruan me shkronja te vogla, si emrin e pervecem , shenjat e pikesimit ashtu dhe fjala “frangen”? me ben pershtypje….mos valle eshte ai brez i edukuar ne shkollat e saliut apo te kristali!!!
  Rrofte Kyeminsitri qe kena peshqesh dhe patriotizmi qe shprehet ne dashurine per nje vend te huaj dhe analfabetizmin shqiptar!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim