Rama mesazh ngushëllimi për Fatos Baxhakun: Njeri i sojit më të mirë

August 16, 2019 19:15

Rama mesazh ngushëllimi për Fatos Baxhakun: Njeri i sojit më të mirë

Kryeministri Rama ka shprehur një mesazh ngushëllimi lidhur me lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të gazetarit Fatos Baxhaku.

Kryeministri ka vlerësuar figuren e Fatos Baxhakut, gazetarinë e tij dhe dashurinë për librat.

“E pabesueshme, por fatkeqësisht jeta është edhe kjo, pa u zbutur një fije pikëllimi për Gjergj Xhuvanin, një tjetër mik i kohëve të vjetra, Fatos Baxhaku, njeri i mirë i librave e i gazetarisë së sojit më të mirë, që jetoi me një kuriozitet fëminor për natyrën njerëzore dhe me një dashuri pa zhurmë për brendinë e këtij vendi, sot e humbi betejën me sëmundjen cfilitëse…”

l.h/ dita

August 16, 2019 19:15
Komento

11 Komente

 1. mirel August 16, 19:17

  E thene kjo nga nje plere e sojit me te ndyre

  Reply to this comment
  • I pandehuri Meta August 16, 20:44

   Ti mirel….ja kalon njeqind here! Nuk ndalesh edhe para vekjes!!!! Pthuuu rrace bastarde!

   Reply to this comment
   • VLONJATI August 16, 23:08

    Po pse , akoma nuk e ke njohur Mutrelin ti ? Eshte race jevgu , lindur e rritur ne brigjet e lumenjve , nuk njef as edukate , as kulture , as njerzillek , di vetem te haje mut me maune …ka zgjedhur ushqimin me te bollekshem , qe nuk soset kurre …

    Reply to this comment
    • mirel August 16, 23:46

     E di ckeni ju te dy, Vlonjati dhe i pandehuri Meta, merrini ato kockat “greke” qe po zhvarrosni dhe futini mu ne bythe.
     Se trapin e Dules e keni rruar qind here, te Metes po ashtu, dhe te gjithe jevgjve qe permban Ballkani

     Reply to this comment
  • prizem August 16, 23:18

   @mirel
   Jo deri ketu…Qenke vertete rrote kari.

   Reply to this comment
 2. Koleg August 16, 20:23

  O tip…
  Qendro jashte…nga komentet. Po shkruan per Fatos Baxhakun.

  Reply to this comment
 3. fjalae mire August 17, 00:08

  Per familjaret mbete NGUSHELLIME..Kush e ka mangut ne fjalor ..te heshte..
  Per punen dhe vepren qe la FATOS BAXHAKU..me emisionet etij….Rrugetime ..do mbetet I PAHARRUAR..nga brezat

  Reply to this comment
 4. hypokrizi shqiptare eshte e madhe ! August 17, 15:32

  Po ikin njerzit e mire dhe ata …. te librit qe prej tyre nuk mesuam kurre !
  Kush vdes dhe kush jeton !!

  Reply to this comment
 5. Budallenjte dhe plepat behen te gjate August 17, 17:15

  Te me hedhe dhe vetem ai we nuk me ka hedhur balte NE jete.
  24 vjec dhender

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim