Rama mesazh përgëzues për Policinë dhe ironizues për PD

June 18, 2014 10:24

Rama mesazh përgëzues për Policinë dhe ironizues për PD

Kryeministri, Edi Rama ka postuar një mesazh në rrjetin social Facebook, ku përvecse ka përgëzuar Policinë për aksionin e saj në Lazarat, që sipas tij i ka ngritur kokën lart Shqipërisë, nuk ka lënë mënjëanë dhe shigjetimin për selinë blu.

“Policia e Shtetit po i ngre koken lart Shqiperise ne Europe me operacionin per fshirjen e Lazaratit nga harta europiane e droges! Mirenjohje.  S’di a duhet qare a qeshur me Shqupin qe thot operacioni eshte fryt i presionit te PD! Po a ishin 8 vjet ne pushtet para se te beheshin Shqup?”, shkruan Rama, i cili ndodhet në Gjermani si pjesmarrës në “Forumin Ekonomik Tako Shqiperine ne Deutsche Bank”.

 

June 18, 2014 10:24
Komento

11 Komente

 1. Deani June 18, 10:29

  Bravo.. Ju lumte.. jemi pa fjale

  Reply to this comment
 2. Ben June 18, 11:42

  Bravo kryeminister.
  Duket se po futemi ne Europen tone,pas 500 vjetesh turqi-arabi,hoxhe dhe Sali.
  Plerat e mbetura nga e kaluara pisllek duhen pastruar nje here e pergjithmone.

  Reply to this comment
 3. katarakti June 18, 12:21

  Me ne fund o Edi. Se na plase. Tani ruaj ritmin dhe merr iniciativen. Dhe mos ia var shume atyre mbledhjeve te Kuvendit me ata gojeliget dhe gojeshthurrurit e PD- se. Ata kane dashur te te terheqin ne kete loje. Pra qe ta shperngulnin aktivitetin e qeverise ne Parlament. Qe njerezit te beheshin te pakenaqur. Te thoshin: Jane perseri te forte keta te PD-se etj etj. Me keto veprime i dogje dhe i percellove ata vete me gjithe planet e tyre. Vazhdo ne kete rruge se ke prapa nje popull te tere. Keshtu behemi shtet, keshtu behemi Europe. Se per pak malokokracia na katandisi perfundimisht dhe perjetesisht ne nje vathe dhensh. Je kryeministri i duhur. Ne kohen e duhur. Nuk po te bej lajka, se nuk t’i kam kursyer as te sharat dhe kritikat keto muajt e fundit. Se siç te thashe ne fillim: Na plase. Por tani “Hallall te gjitha”.

  Reply to this comment
 4. Jimi June 18, 13:14

  Edo pasi te mbarosh me Lazaratin filloja me Sali trapin!

  Reply to this comment
 5. LALI June 18, 14:18

  tani merru me sali k……….

  Reply to this comment
 6. Teli June 18, 16:38

  Radhen e ka Saliu

  Reply to this comment
 7. P.A.B. June 18, 19:18

  I madh eshte! Sikur te kalonte per “stand up comedian” dhe pagesen do e kishte me te larte. Meqe jemi tek Paga; dihet se kush po e Kryeministron Shtetin kur zoteria ngeli ne ajer, me lobime jashte shtetit per dite-jave-e-muaj? Se per kete e paguajme, jo per Batuta. Shqiptari i zakonshem, jeta e te cilit nuk ndryshon qofte dhe nje presje nga Statusi-BE, do te shohe arritje ne lidhje me investimet, sherbimet, paunesine etj.

  Tashme eshte bere rruge, cdo gje qe quhet “arritje” do kaloje me sponde deri tek batuta ndaj kundershtarit, ndryshe nuk quhet Pune. Pra, e kote te thuash: Z. Rama, punet e shtetit behen “pavaresisht opozitarit”e kujtdo tjeter qe ka qene me pare. Vazhdoni me takatin [jo, inatin] duke bere ato qe duhen bere.

  ***

  Pas nje super-pasqyrimi te FB te z. Berisha qe kalon Median Shqipe ne epilepsi totale; hyra brenda per ta pare. Tek Hobby – aktivitet i bere per qejf, ne kohen tende te lire – i nderuari ish-Kr-M kishte vene, nder te tjera, “Ndertim Rrugesh!” Dhe ketu fillon-e-mbaron mentaliteti i kushtezuar i politikaneve Shqiptare. Kushtezuar nga nje Megalomani ekstreme, e cila u ka dhene perkatesi ndaj Fondeve Publike dhe te Githe Shtetit. Gjithecka eshte Personale [ose kredit i grupit te vogel] e kjo reflektohet ne menyren e operimit te tyre ditor; ne sharjet, thirrjet, akuzat, rremujen, mungesen e sensit dhe njohurive; kundershtine pa baza, batutat e karagjozlleqet e se fundmi – “fitoret” mbi kundershtarin. Populli (?) Shqiperia (?) ate e kenaqin me “parlamente televive e revizionime historike” A nuk i paguajme Ne per kete??

  * Dhe njeri thote kam pasion “ndertimin e rrugeve” [Nje delir kaq tmerrues i mendjes se cdo individi, do mjaftonte qe dhe tifozi me ekstrem ta kuptoje se me ke ka te beje]

  * Dhe tjetri e ka hallin me Shqup-in, se c’ben a nuk ben “ai” dhe vazhdon te rrije ne Ajer, prej ~1 viti. [Kur nje popullate duhet te kerkoje llogari, pse te paguajme Ne ty? Vizita, bienale, qoka, takime ….apo per pune ditore?]

  [Per kuriozitet, a ka te dhena sa here ka dale KrM jashte vendit, ne total per nje vit? Sa shpenzime jane bere ne keto udhetime? Faturat, i di kush?]

  Se vendi eshte ne Borxh…se me shume borxhe do merren, se borxhi ka interes akumulativ, se Financat e Shtetit jane inekzistente, se Kredite [ne mos pagese] rriten ~50% brenda nje viti, se Papunesia eshte ~20% se gati 1/3-ta e Popullates jetojne me ~$2 [niveli i varferise ekstreme] se Drejtesia eshte e deshtuar, Policia dhe Shendetsia plot mungesa, se Arsimi Shqiptar ka nivelin me te ulet ne Europe…varja Mo.

  Rrofte Politika Fejcbukjane, dhe sigurisht … BATUTA.

  Reply to this comment
 8. Dardharim June 18, 20:59

  Z pab ti kujton se punet e shtetit zgjidhen
  duke mbajtur bythen ne karigen e zyres?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*