Rama, mesazh qytetarëve: Kush del nesër në protestë, ta dijë…

May 25, 2018 15:00

Rama, mesazh qytetarëve: Kush del nesër në protestë, ta dijë…

Kryeministri Edi Rama ka përsëritur thirrjen për qytetarët një ditë para protestës së opozitës, se kush do t’i bashkohet kësaj proteste del kundër çeljes së negociatave me Bashkimin Evropian.

“Lulëzim Basha ju do për një foto në lajmet e botës:Shqipëria në protestë kundër ministrit të brendshëm trafikant droge !Kush do i shkojë pas nesër ta dijë pse po del e mos thotë pastaj nuk e dija që audio-përgjimi ishte sajesë e esadistëve të rinj kundër çeljes së negociatave me BE”, shkruan Rama në Facebook.

o.j/dita

May 25, 2018 15:00
Komento

35 Komente

 1. boll na cave karin o miku bashes ! May 25, 15:11

  ta la dobicin ne dere putana kineze
  dhe iku
  o i pabese .
  ta la dopiogjashten ne dore .
  ky eshte i paafte kundrejt cdo politikani ,te huaj dhe kta bijt e putanave te pd-lsi .
  ben lojen e tyre ne prapaskene dhe gerthet si snobist
  gjasme kunder tyre .

  jam kurjoze se cdo beje neser politcia e Ministrit Xhafu !

  Reply to this comment
 2. Besniku May 25, 15:32

  Kjo eshte e vertete.
  Pd ka 30 vjet qe po shkatron Shqiperine dhe ka ngjyrat e plot te nje partie esadiste.
  Qellimi I saj I vetem antikombetar eshte te mos pranohemi ne BE.
  Prandaj thirrjes se Rames duhet ti bashkohen te gjithe shqiptaret e vertete.

  Reply to this comment
 3. . May 25, 15:39

  Do te leroj ty te gjitha vrimat e kokes, o Qen bir qeni, ja këtë do beje Policia e Shtetit,(jo e Xhafes)…!
  Ndersa Ramës, merr një brisk të mprehur mirë ,që ti kositësh barin… Tok me Bashen dhe Sali Kërmen, që të ndihmojnë!

  Reply to this comment
 4. XXXL May 25, 15:41

  Per ndonje “Avni Rustem” neser eshte rasti me i mire per te qeruar serbin, esadistin dhe antishqiptarin Sali Kar-zxhic.

  Reply to this comment
  • spata May 25, 16:12

   Sipas te dhenave teknike, te nje arme special, sot ne perdorim plumbi cpon 3 trupa njerzis .E di ti XXXL se sa derra kullosin bashk me Saliun ne protest ato ne ndonje shesh. keshtu qe momenti nuk eshte i pershtatcem .
   Kjo kerm ka qysh nga 97 qe jejekun se heq as ne krevat kur fle .E ke par Mulin qe i rri ne krah sa her ai ngrihet ne parlament kur ka rremuj ? Ate nuk e vrasin kundershtaret politik por vetem ata qe jan ne gjak .

   Reply to this comment
 5. Mali May 25, 15:50

  Ceshtja nuk eshte kjo Ne Shqiperi po luhet nje loje e piste nderkombetare,ku grupime kahesh duan te vendosin de fakto palen e vet sundimtare ne vend.Nuk eshte halli hyn a nuk hyne ne BE vendi.Sepse te dy perfaqesuesit e grupimeve pd-lsi e ps jane per hyrjen e vendit ne BE.Por kush do te jete ne syte e popullit “heroi qe hapi te ardhmen evropiane”.Te gjithe palet ne Shqiperi jane te inkriminuara,por Edi Rama eshte ne favor te pales tjeter Pd-Lsi qe eshte me shume e diskretituar.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 May 25, 16:43

   lali
   nuk janë ndërkombëtarët!!
   të siguroj unë!
   janë alienët ata që duan të shtrijnë sundimin në të gjithë botën!
   piknisjen duan ta vendosin në shqipëri!!
   e kanë parë që popull më idiot nuk ka!!
   popull që nuk është në gjëndje të kundërshtojë dhe kur e rrjepin deri në palcë!!

   Reply to this comment
 6. lili May 25, 16:00

  Kur jo,e drejta e protetes eshte nje nder kushtet e demokracise qe evropa pershendet.
  Pra gjeni nje tjeter argument ma te bindshme se ky.
  Edhe kuptoni se nuk do kete hapje,jo per faj te opozites,po per faj te qeverise qe nuk ka punuar per te permbush kushtet,ose ka punuar mbrapsht se me koncesionet per oligarket.
  Ku eshte transparenca per incineratoret per shembull,kush jane pronaret e vertete,cfare faj ka ketu opozita?vetem pozita ka vendos edhe ka dhane koncesione qe neser do damtojne gjithe bujqesine shqiptare.

  Reply to this comment
  • korçari May 25, 16:27

   O Lili thuaj me mire qe deshiron te kthehet Salehu&Meta dhe pastaj rruga e veteme per shqiptaret eshte vetevrasja por ti mund te dalesh ne proteste se nje sylesh me shume a ma pak nuk prish pune.Oligarket i ke duke filluar nga i biri i Salehut,Basha,Bode,Mul Noka,Paloqja,Saliani Kryemadhi dhe gjithe kryemedhenjte e tjere qe nuk po i permend.Nuk e kuptoj se perse gjithmone verioret jane antishtet dhe antiligj….

   Reply to this comment
  • LILOLABJA May 25, 17:22

   Lili leri sofismat e verteton me komentin tend qe evolucioni ska mundur dot te te rrezoje bishtin .Me thuaj kush nga greket u ngrit ne boulevard per te protestuar kunder qeverise se kohes sepse nuk kishte jo vetem plotesuar kushtet qe dihej shume mire nga klasa politike qe kishin mashtruar dhe mbi shifrat ,vetem e vetem qe Greqia te hynte ne Europe ?
   Aman mos na hapni barkun !Keni nje te drejte qe sjua futem koken ne mut ne 97 -ten dhe tani ate gjynah po lajme gjynahun e plehres Nano and company.
   Beni dhe pak kohe kakerdhi se ne sater do te shkoni ,kete here ska ambasade qe ju shpeton koken.

   Dil lili dil ,se keni 30 vjet qe e keni marre Shqiperine zvarre dhe tani e prishni dasmen se ju mungon limoni !
   Mortja ku kemi mbritur me te dhene mesim demokracie dhe lili !!!!!!!! Mos harroni te merrni legenet plastike se mund te keni ne menu torte ose pilaf me akullore siç ju dha partia ne 98-ten .

   Reply to this comment
   • Lili May 25, 22:07

    Kur une kam luftuar kunder betishes,ku ishe ti…

    Reply to this comment
   • Lili May 25, 22:11

    A jo ju jeni ne shsiperi edhe e beni mut shqiperine bashke me berishen,se nje taban keni ate te OWpShse
    ne te tjeret po mundohemi me treguar pak te verteten qe politikanet tuaj qofshin te pseudomdjathtesramizian apo pseudomjates ramizian po iu bejne.

    Reply to this comment
  • Pushti i UDB-se May 25, 19:14

   Mjerani @lili . e ka fyellin vetem me nje vrime , ndaj perserit te njejtin refren . Si per fat , nuk ka as tru per te argumentuar dicka ,… ka vetem urrejtje dhe balte , ne batakun ku zhgerryhet , si derrat ne vape !

   Reply to this comment
   • lili May 25, 22:18

    Deri sa te marrish vesh,se udbse i sherben gi ma shume se une ,do tci bi fyellit,se jeni ju e njerezet si ju qe pengojne integrimin e shqiperise.
    Une vetem po te keshilloj se si duhet vepruar kur je evropian,cka jam e ti jo.

    Reply to this comment
 7. Arben May 25, 16:33

  Ore qe nuk kemi plotesuar kushtet

  Ne e dime. Kjo eshte loje politike sa I kishim plotesuar rumania dhe Bullgarine qe I futen Brenda prej zhelesh. Populli do ngrihet kundra oligarkeve te hashashit qe jane skllavopronaret e shqipetateve.

  Mjaft me nuk ecet perpara me hashash.

  Reply to this comment
 8. anticensurë25642654 May 25, 17:22

  ky është jo vetëm një frikacak i klasit më të lartë,por dhe një idiot i lindur!!
  mor debil!!
  lëre të dalë kush të dojë!!mos bëj propagandë të tillë se nuk bën gjë tjetër veçse tregon lepurin tënd 3 metrosh!atë lepur që të mbush brekët sa herë diskutohet për demostrim!!
  lëre atë mut opozite të dalë se si shkon njeri pas!!
  ti e di fare mirë se nuk duhet të kesh frikë prej tyre!ti e di fare mirë se këto idiotësi që bën,duke folur si hajdar,vërteton ato që mendojnë ata!vërtetton se ti ke frikë!!
  në do të kesh frikë,ki atëherë kur të dalë dikush tjetër që është jashtë kësaj haleje!!
  atëherë do të shkosh ti dhe këta bashk aktorët e tu në të nënave tuaja!!
  ky impenjim tëndi,kjo mënyrë maniakale për të penguar demostrimet na nxin faqen në lidhje me shtetet demokratike!!
  kështu është kur në krye të vëndit ke një njeri që frika ja shton budallallëkun në proporcion gjeometrik!!

  Reply to this comment
 9. dajti May 25, 17:22

  Emertim shume i sakte klika e gangstereve maloke te PD-se si Esadistet. Po bejne 100 te zezat, jo kunder Rames, se ai i ka zgjidhur punet e tij, por KUNDER popullit shqiptar. Ptu… fare e keqe tradhetaresh, spiune te UDB-se dhe KGB-se. Çdo shqiptar qe ka tru dhe jo beton ne koke, duhet ti braktise keta horra politike.

  Reply to this comment
  • AKILI May 25, 18:04

   Pse me kete gjuhe te urejtjest, i drejtohet shqiptari shqiptarit. Kjo eshte gjuha e percarjes jo e bashkimit kombetar. Jam plotesisht dakort, me fatkeqesite qe i ka sjelle PD popullit shqiptar, por pse duhet ti justifikojme gabimet e PS duke thene se PD jane te shitur, armiq etj. Nuk duhet ta krahasojme pune e qeverise me te keqen e ketij vendi, por me premtimet qe i beri popullit. A u futen njerez te inkriminuar ne politike? A u perhap kanbisi ne te gjithe shqiperine ne vitin 2015 dhe 2016. A i falet Tahirit te merrej me Habilajt. Edhe pse vet nuk e besoj qe te jet marre direkt me droge, ai nuk duhej tu a jepte makinen atyre. Mos me paragjykoni si partiak, pasi une vet kam qysh ne vitin 1996 qe nuk shkoj me ne votime pasi nuk kam besim tek asnjera klase politike. Te pakten nuk me vret ndergjegja per mashtrimet qe bejne, pasi nuk i kam votuar.

   Reply to this comment
   • Pushti i UDB-se May 25, 19:28

    @ Per @ Akilin! :… Po si nuk na fole pak per Bejlerin e Omonias , nuk na the gje , qe edhe pse ishte pjesemarres aktiv ne masakren e Peshkepise , ku vrane e terrorizuan rekrutet e pa armatosur , na kandidoi per kryetar bashkie ne Himare dhe tani qendron ne krye te Omonias , apo te degezes se “Agimit te Arte” per Shqiperine ? ! Pastaj , po te mbeti kohe , kthehu dhe na jep ca mend , per ti l;re fytyren e felliqur bajraktarit serb te Vicidolit !

    Reply to this comment
 10. valentina May 25, 17:45

  Jo o kryeminister legen jo,populli duhet te ngrihet i teri kunder kesaj kaste politikanesh te majte dhe te djathte qe shqiperia te pastrohet njehere e mire nga kjo murtaje graqiresh qe i kane zene frymen vendit prej 27 vitesh,dhe jemi shume te vonuar duke besuar dhe shpresuar te premtimin e berjes shtet te se drejtes dhe vendosjen para drejtesise te te gjithe atyre qe kane vrare,grabitur,dhe abuzuar me pasurite e ketij vendi,populli ka heshtur dhe atehere kur prekeshin direkt interesat e qytetareve te thjeshte kur gjobiteshin dhe burgoseshin per mospagim te energjise elektrike dhe atehere kur nuk kishin abuzuar me te ,dhe aresyeja ishte se duhej te pasuroheshin militantet e ripjelljes te vendosur ne ato zyra,po ashtu heshten dhe ne bresherine e taksave qe kjo qeveri e degjeneruar sajonte gjithe naten dhe i miratonte ne mengjes ne kurriz po te qytetareve te varfer, sepse cdo njeri e di ne kete vend se po te kesh lidhje me pushtetin je i privilegjuar,dhe perseri shqiptaret heshten me besimin se dicka per mire do ndryshonte per ne njerezit e thjeshte,dhe mos u mundoni te vazhdoni te mashtroni popullin sikur ne kete vend ka Qeveri dhe Opozite,sepse kjo eshte loje e juaja ne bashkepunim me bythqirin me shume pervoje nga vetrinat e hollandes,eshte premtimi per te cilen ju e demshperblyet 13.5 milion euro nga parate e taksapagesve shqipetare qe te ndjeke lojen tuaj te ndyre kunder hapjes se negociatave,sepse keshtu ju intereson me shume qe popullin ta trajtoni si skllavin tuaj,dhe ju ti shpetoni zbulimit, ndeshkimit dhe kerkeses se llogarise qe vjen pas hapjes se negociatave,por ty nuk te interesojne keto,populli duhet te ngrihet neser dhe te perqendrohet atje ku ju keni pasurite dhe bisneset sepse eshte pasuria dhe gjaku i ketij populli qe ju i keni grabitur pa piken e meshires dhe i takon popullit.

  Reply to this comment
  • Nje peshtyrje ne fytyren e kermes se Vicidolit May 25, 19:50

   Zagari @ Valentina , eshte ende “i mitur” dhe nuk e di se kush dhe perse e bejne protesten neser ! Ndaj , do te dale ne proteste , qe Europa te mos cele negociatat me Shqiperine . Cfar felliqesirash mban ky vend ! ! !

   Reply to this comment
   • lili May 26, 05:34

    O idiot qe mbete to fye njerezet qe nuk mendojne si ti,e kupton se ti e njerezet si ti pengojne integrimin e Shqiperise?njereze qe duan me va mbyll te drejten e fjales edhe te drejten e manifestimit te tjereve.
    Behu ma i mençem edhe pranoje manifestimin!Pse po trembesh kot.

    Reply to this comment
 11. Aliu nga Selenic May 25, 18:02

  Kjo proteste eshte nje bumerag i madhe per shqiptaret.
  Sa per Lulin ai ne Evrop eshte pasi ai ka ndertuar vilen me parat e popullin ne Hollande dhe ai nuk ka asnje merak perse shqiptaret izolohen perseri, nuk ka merak perse shqiptaret nuk behen si evropa dhe nuk behety merakl edhe sikur shqiperi te behet shkrumn e hi.
  Meraku i tije eshte se si te prishen lidhjen nderkombetar per degradimin e reformes ne drejtesi dhe ne te gjith reformat qe u ben ne keto 5-vjte te Partise Socialiste.
  Ajo me kryesorja eshte se si te shpetoj lekuren e tyre nga keto reforma madje edhe pasurin e paligjeshme qe tani me faktori nderkombetar e ka certifikuar deri edhe ne Cindarkat e fundit.
  Para ketyr problemev keta nuk duan asgje tjeter veqse shkatrrim djegje, vrasje deri edhe po munden rrezim te qeverisse.!
  Prandaj shqiptaret qe vertet e duan vendin e tyre nuk duhet te marrin pjese ne proteste , pasi kjo proteset u kthehet ne bumerag te tyre.!

  Reply to this comment
 12. intelektuali May 25, 18:08

  Kryeministri kaqol Edi Rama, si PARTIZAN i vetshpallur i Enverit ka filluar te flase percart nga droga qe pi ose nga sikleti i genjeshtrave qe sajon papushim si ajo puna e ekspertizes se kriminelit Agron Xhafaj dhe po i ben carap situatat historike, njsoj sic i bente Saliu kur filloi te vidhte si i papare ne Rrugen e Kombit me parrulla demagogjike patriotike, por o mavri Kryeministri kaqol nga trute qe nuk e di qe Reichstagun nuk e ka ndertuar Hitleri, pra o budalli injorant Edi Rama:

  ESADISTET E PERENDIMIT I VRAU CUBI I MOSKES AVNI RUSTEMI QE ENVERI E BERI HERO KUR VRAU KRYEMINISTRIN SHQYPTAR QE KISHTE SHKUAR NE PARIS PER TE NADLUAR COPTIMIN E VATANIT

  Po pse mespiunin e Moskes, Avni Rustemi do te hyje Edi Rama ne BE?

  Reply to this comment
 13. intelektuali May 25, 18:09

  Kryeministri mashtrues dhe demagog enverist, Edi Rama, si PARTIZAN i vetshpallur i Enverit ka filluar te flase percart nga droga qe pi ose nga sikleti i genjeshtrave qe sajon papushim si ajo puna e ekspertizes se kriminelit Agron Xhafaj dhe po i ben carap situatat historike, njsoj sic i bente Saliu kur filloi te vidhte si i papare ne Rrugen e Kombit me parrulla demagogjike patriotike, por o mavri Kryeministri kaqol nga trute qe nuk e di qe Reichstagun nuk e ka ndertuar Hitleri, pra o budalli injorant Edi Rama:

  ESADISTET E PERENDIMIT I VRAU CUBI I MOSKES AVNI RUSTEMI QE ENVERI E BERI HERO KUR VRAU KRYEMINISTRIN SHQYPTAR QE KISHTE SHKUAR NE PARIS PER TE NADLUAR COPTIMIN E VATANIT

  Po pse mespiunin e Moskes, Avni Rustemi do te hyje Edi Rama ne BE?

  Reply to this comment
 14. TLN May 25, 18:49

  Cfare jane te verteta jane transaksionet financiare te Bashes dhe Metes me njerezit e Putinit. Megjithate shteti shqiptar eshte inekzistent dhe i pa interesuar te luftoje kriminelet Putiniane ne krye te opozites shqiptare. Turp o socialiste butake qe sa here qe populli ju jep voten ju nuk keni guxim te beni shtet.

  Reply to this comment
 15. Mark .U.K May 25, 18:50

  O njeri koti po pate ba detyrat si qeveri,nuk mund ti nderpresin se po bejn njerzit proteste.Te ishte more idiot do ta kishe penguar ju dhe partia jote qe beri protesta diten qe do behej liberalizimi i vizave.As ne NATO te ishte per partin tane qe bete demostrata se protesta ju nuk i njefni.Dalin e te mbrojn nje grusht idiotesh me kater klas shkolle.

  Reply to this comment
 16. MH May 25, 18:59

  Do vije kohe qe gjithe keto lojra dhe qyfyre per nji cerek shekullit organizohen nga Beogradi nepermjet dy ustallarve antikombetar Berisha,komplet familjarisht dhe Basha.Keto plehra deshiren e kane per revolucion dhe kryengritje por nuk i lejon sistemi demokratik kapitalist.

  Reply to this comment
 17. Atros May 25, 19:45

  Turp per ty kryeministri yne qe fajet e tua e te qeverise tende perpiqesh t’jua veshesh te tjereve.Ti je ne pushtet tash sa vite dhe jo opozita.Leri pollavrat se eshte budallek te te degjoj kush.Qe kur ke marre pushtetin ti dhe militantet e tu nuk dini gje tjeter veçse fajet i ka Saliu…
  Se dyti si ke sy dhe faqe te thuash mos dilni ne proteste kur ke dy ministra te brendshem te perzier me drogen e krimin???
  Te ka humb posulla fare more i mjere…

  Reply to this comment
  • Xha Beqo May 25, 21:55

   Atros nuk ka situate me mjerane kur i verberi nuk do te shikoje dhe shurdhi nuk do te degjoje. Kjo quhet tredhje psiqike.

   Reply to this comment
 18. salileshi May 25, 22:11

  ah po nuk keni faj ju kurva antishqiptar se ai qe ja u kpuste koqet ja u vuste ne byth vdiq , tashme ky vend esht jetim ,dilni ne protest qe mos te hyj ky vend ne europ , ti beni qefin serbit grekut e rusit rrospit kelyshet e tradhtarve , ju erdhi dita o llumhane shkaterrojeni ket ven luajani fen , se nuk i del njeri mo per zot ,lavdi vepers ENVER HOXHES kunder tradhtarve dhe antishqiptarve , sa me shum jetojm ne ket ven aq me shum na rritet rrespekti per ate burr shteti , se kur shikon qe antishqiptaret kan mar rruget kan dal haptas kunder kti vendi dhe nuk i del njeri per zot ksaj toke, ,rrespekti per at burr te rritet se ai ja kenoj kulifruthin ksaj rrace bastarde antishqiptaresh. çouni ne protest vet do jetonin si kurva si legena , hajde qauni se e keni zakon qe te tera pushtlliqt qe beni vet kunder kti vendi ja faturoni kundershtarve tuaj , ju ka mesuar ai qe mbate tasin e shurres nuk keni faj.jan mbledhur te ter kondrabandistet kriminelet antishqiptaret ata qe drogen e ngriten ne sistem dhe bejn si te virgjer kta dobiça qe e kan djegur ja tre her kte vend.

  Reply to this comment
 19. Kris 1 May 26, 04:28

  Qellove si budalla o Mane!
  Clidhje ka protesta me kushtet per te filluar negociatat?
  Ndroi vend minstrave.Co xhafen tek Ahmetaj dheAhmetaj tek ministria e brendeshme. Ndrim vendesh per dy ministra suksesi dhe opozita e mbyll gojen

  Reply to this comment
 20. servet May 26, 08:14

  Nje gje nuk kuptoj,si ka mundesi qe te gjithe diskutantet rilindas thone qe berisha ka drejtuar per 30 vjet?me sa di une ne akoma nuk i kemi mbushur 28 vjet demokraci dhe nga keto 28 vjet 15 jane udhehequr nga social-rilindasit,dhe megjithse keni udhehequr me shume fajin gjithmone e ka Saliu se i hapi rruget Shqiperise per ne Europe e NATO.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 May 26, 12:59

   o serveto deri aty tek hapja e rrugëve për nato e europë e keeee,si me thonë!!
   por me këto hapje rrugësh!?
   e ke dhi fare!!
   aman o të keqen mos lëshoni brroçkulla të tilla!!
   ca luli,ca rama,dhe mbi të gjitha vapa,na i përzjetë stomakun!!
   kot nuk i thonë “mirë gomari që na ngordhi, po stë lënë rehat as mizat”!!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim