Rama mesazh Metës: U marrosën kur na bën deklaratë dashurie nga BE

February 22, 2020 17:32

Rama mesazh Metës: U marrosën kur na bën deklaratë dashurie nga BE

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave për Konferencëne Donatorëve, duke iu përgjigjur përmes një mesazhi të koduar Presidentit të Republikës, Ilir Meta, i cili ka thirrur në një manifestim shqiptarët, më 2 mars, siç thotë ai, kundër qeverisë së krimit dhe grushtit të shtetit.

Përmes një mesazhi të koduar në “Twitter”, Rama thekson se nuk duhet humbur kohë me ata, që sipas tij, janë të dënuar të përpëliten në zjarrin e urrejtjes së tyre e të çirren gjithnjë e më fort kundër qeverisë.

“Sa më shumë Shqipëria forcon trupin e saj të brishtë, aq më shumë ata që e penguan, shfrytëzuan, dërrmuan për vite të tëra, dëshpërohen e lëshojnë gjuhën jashtë kontrollit! Tamam kur Shqipërisë iu bë një deklaratë publike dashurie nga BE dhe bota mbarë në 17 shkurt, ata u marrosën…

Mos humbim kohë me ta, janë të dënuar të përpëliten në zjarrin e urrejtjes së tyre e të çirren gjithnjë e më fort kundër nesh! Shqipëria i ka lënë pas dhe kërkon nga ne ta çojmë përpara; duke e forcuar çdo ditë, përmes reformave e punëve që s’u bënë kurrë në kohën e tyre të shkuar”, shkruan Rama.

l.h/ dita

February 22, 2020 17:32
Komento

15 Komente

 1. LORA February 22, 18:08

  Jo vetem lider global por edhe gjigand i penes shqiptare. Krenare qe kemi nje kryeminister si ju.

  Reply to this comment
 2. Sokol February 22, 18:17

  Fjalor i pështirë .Ku janë punët që vetëm shpura Rilindjes paska bere? Kampion vetëm në vjedhje, emërime banditësh në poste administrate,gropa të vjeljes së taksave, superpagesa si ajo keshilltarja,gruaja lal plehut nga OST?Tendera të kufijve limit?Doni më?

  Reply to this comment
 3. Eagle February 22, 19:33

  Keta Rilindasit shesin servilizmin per arritje. Vendet e tjera shesin zhvillimin per arritje.

  Reply to this comment
 4. Kjo eshte nji foto ,ben qarte dallimin qendrimin si Njeri e Qytetarit Rama dhe tinzarin ,lepirsin e peshtire gjuhe gjaprin fshatarin kafshen Muta February 22, 19:36

  saher Shqiperia eshte pran nji suxsesi Nderkombetare ,
  i erren syte Gjarprinjeve te shpelles ,te cilet ,
  kafshojne derrat e Kazanit te gerthasin ne kore kunder

  Suksesit e bejne pis me turinjte e tyre te ndyre ,

  me zbeh madheshtine e KM por me kote mundohen .

  Nji qenie e deshtuar ,deshton e gjithcka ai ajo prodhon ne kte Bote.
  Nisini ji Dron halese presidenciale te shkoj ne fund te halese e mos te dali me ne siperfaqe .
  Kujt i duhet ky shejtan surrat ?!

  Reply to this comment
 5. Beratasi February 22, 20:45

  Sa te fillojne protestat ti tradhetar do jesh per vizite ne Serbi ..je shume dinak e frikacak je edhe llapaqen e mashtrus i shekullit. Mbaheni mend te gjithe

  Reply to this comment
 6. Cobanaqi arixhi Aru munaq February 22, 20:48

  tradhetar e agjent serb i hapur .kush nuk e sheh eshte i verber

  Reply to this comment
 7. Elio February 22, 21:46

  Nga kush pret ta ndaloj kta bastarder,mbylli e hidhua celsat ne det

  Reply to this comment
 8. ? February 22, 22:44

  Me fal po perse duhet koduar mesazhi? Karministri ka frike apo turp t’i thote gjerat hapur dhe troç?

  Reply to this comment
 9. Alban Dega February 23, 03:51

  Ne vend te nje denoncimi publik per SPAK

  Doni te kap I hajdutet, kusaret, te korruptuarit…
  Gjurmimi i parave te pista eshte me i veshtiri.,.
  Gjurmoni sarajet, dugajat, apartamentet, makinat superluksoze, bizhute ekstravagante per nje rroge shteti ose prívati…
  Beni bilancin…
  Teprica eshte para korrupsioni, vrasje sh, krimi, hajnie me cizme me top!
  Nuk futet minarja ne thes, thote filozofia e sovrani.
  Filloni nga kryepleqet, kryebashkiaket, oligarket, kryekriminelet…. e deri tek ish- kryeministrit, ministrat, kryebankieret…, Presidentet= Il Capi dei Capi te “ “Bandes se Gangstereve” (“ THE TIMES “+ e Londres 10 Mars 1997 ) dhe te kesaj “ Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit” ( “ THE NEW YORK TIMES” 15 Mars 2008 )
  Pa vonese, pa meshire… me gjithe forcen e ligjit dhe drejtesise !
  Suksesi!
  Fati dhe e ardhmja e Shqiperise, shtet i se Drejtes, e popullit dhe e Kombit shqiptar eshte ne duart tuaja!
  Urime e sukses !

  TEK BLLOKU…. TEL LALEZI

  … e Farkat e kucedrave te krimit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Tek Lalzi i Sales, Likes, Medi Xen … Mona Gerdecit e corp!
  Tek blloku… tek botikat, tek sarajet e tek blloqet e Gites, Armines, Monikes …
  Tek pronat e pasurite e grabitura nga “Banda e Gangstereve “ !
  Tek sarajet e dugajat e ” … Kesaj Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit “!
  Aty eshte vendi i popullit !
  Vetem huliganet dhe gardianet u pergjigjen thirrjeve per destabilizim e revolucion bolshevik te Kucedrave te Krimit si Sali Pinoceti, Like Floriri, Lulezim Fazlici, Fatmir Xen Gerdeci, Monika Pantera e Murrme, Adriatik Palle Kryeprokuhori i Krimit, Flamur Noke Stanishici e kukumjackave te Kazanit mediatik te Putinit, te RIA-s e DIA-s se Beogradit !
  Tek Blloku….
  Tek Lalzi ….
  Tek Farka….
  Ligj! Drejtesi ! Shtet Ligjor !
  Kjo eshte Shqiperia qe duam!
  Kjo eshte e ardhmja e Shqiperise si e gjithe Evropa!
  Kjo eshte Shqiperia si Amerika Demokratike qe e rrenoi e zhberi te pakten 14 here Lugati i Vicidolit dhe 400 Kucedrat e tij te pangime me gjak, me djerse e jeten e Shqiptareve !
  Tek Blloku !
  Tek Lalezi !
  Tek Farka… !?
  Tek Kunja dhe Velipoja!
  Tek Saranda e Valbona !
  Tek Thethi e tek Jala !
  Tek Shengjini e Dardha !
  Aty jane gjaku e djersa juaj qelibar, aty Jane parate tuaja qysh nga piramidat e deri tek Rapiscani, qe tek Autostrada e Kusarise se Kombit e deri tek Gerdeci i Sali Lulush Argita Mehdiut, qe nga floriri i Kerrabes e deri tek blloku 700 000 euro faqja e Like Flori Cizmes, qe nga CEZ-i e ARMO Xen Armina Lirise, qe nga Remzi Hoxha e deri tek 11 janari 2011….
  Aty jane blloqet qe ai i Enver Hoxhes duket Kasolle Galigati para Sarajeve te Xen Mona Haxhinastos!
  Aty eshte fusha e betejes dhe drejtesise e ligjit kunder kesaj “ Banda Gangsteresh e Kesha Mafia we ja dale jerky jashte kontrolli !
  Aty eshte e ardhmja Juaj, femijeve e femijeve te femijeve tuaj !
  Ligje e drejtesi !
  Ndaj mos u beni mish per topin e ketyre bandit eve, gangstereve e mafiozeve !
  Boll me ! Enough it’s enough !
  Gjurmoni sarajet e dugajat e kucedrave te krimit !
  Sekuestroni, kthejani Sovranit djersen e gjakun e dlire te vetes suaj !
  Te shkoje haka tek i Zoti, tek populli!
  Kusaret ne burg !
  Eshte koha te kercasin prangat !
  Eshte koha per ligjore e drejtesi!
  Boll me me SaLikekraci !
  Liri demokraci !
  E duam Shqiperine si e gjithe Evropa!
  E duam Shqiperine si Amerika demokratike!

  From: Alban Dega
  Date: January 22, 2018 at 3:31:38 AM EDT

  Reply to this comment
 10. intelektuali February 23, 07:40

  DASHURIA PER LEMOSHA BAMIRESIE E EDI RAMES SI DASHURIA E ENVERIT PER “VELLEZERIT” KOMUNISTE QE I NDERRONTE SI MBRETI GRATE

  Po si nuk te vjen pak turp o kryeministri Edvin Droga qe nuk ndjen pergjegjesine e pasojave te termetit, kur te rane ndertesat “moderne” si fije shkrepse nga nje termet 6 ballesh nga injoranca totale ne drejtimin e procesit te ndertimit nga ana e shtetit?

  PO VIKTIMAT E THUMANES QE I COVE ME DOREN TENDE NE VARR KAQ SHPEJT I HARROVE O KRIMINELI EDI RAMA, CUNI I KRISTAQIT DHE NIPI I PIPIT TE ENVERIT?

  Po fajtori i pasojave llahtar te terrmetit te 26 nentorit je vetem ti o mburraveci imoral Edi Rama, sepse nuk di te drejtosh shtetin por perdor pushtetin njesoj si Enveri ne Kohen e Qepes te Partise se Punes kur zhvillimin ekonomik e kishte te bazuar vetem tek ndihmat dhe lemoshat qe si qen besnik stalinist mblidhte nga “vellezerit” e tij komuniste qe i nderronte si mbreti grate dhe qe nga injoranca e tij personale ne drejtimin dhe menaxhimin e shtetit falimentoi ekonomine dhe renoi Shqypnine si kurre me pare ne histori,

  PO PSE ME LEMOSHA BAMIRESIE DO TE NGRESH NE KEMBE TI O KRYEMINISTER KARAGJOZ PRODHIMIN KOMBETAR?

  Ti nuk duhet te mburresh dhe te tallesh me cinizem me lemoshat qe te kane dhene te tjeret, por duhet te dalesh perpara Drejtesise per 28 viktimat e Thumanes bashke me biben tende Olta Xhacka dhe per injorancen ne drejtimin e procesit te ndertimit qe nga projektimi e deri tek zbatimi dhe dorezimi i objekteve me leje ndertimi nga shteti yt dallkauk qe edhe ne Afrike nuk e gjen ne kete gjendje te mjeruar.

  Reply to this comment
 11. KOZi... February 23, 16:39

  Sido te kemi deshire neve comentuesit ka nje problem qe percakton nga anon peshorja !? Maxhoranca e sotme sido qe ishte rrethana politike dhe ligjore sot ka 15 % te elektoratit. Edhe pse Parlamenti ka mundesi veprimi megjithse nuk eshte i plote ( Mungojne rreth 20 vete )perseri duhej te vepronte ne drejtim te qeverise ,pra mund te vazhdonte me qeverine duke i dhene votbesim si dhe pushteti lokal do mireadministronte territorin. Nuk ka perse nderhyn tek shiku, prokuroria, gjykatat, ushtria, presidenti, akademia, kontrolli i shtetit etj se nuk ka realisht mbi 50 % te elektoratit. Nuk mund te nxirren nga ato ligjet me betime tek noteri !? jane gallate ! Sali Berisha kishte mjaft deshire dikur te largonte prokuroren e te ndryshonte kreun e shikut por Presidenti Topi nuk ja pranonte e ashtu vazhduan ! Nuk nxorri ligje me noter ! ……..

  Reply to this comment
 12. prizem February 24, 09:43

  Konet qe vec mut hane e kurre nuk kafshojne ate pune kane, te lehin ne oborrin e PeDe-reva te SHQUP-it, ti i nderuar KM vazhdo punen per te miren e shqiptareve te ndershem dhe punetore.

  Reply to this comment
  • ? February 24, 18:10

   Ti prizem u ngopke me mutin e Edvin Bythes dhe nuk te mjaftoka, vazhdimisht kerkon me shume mut kryeministror ne emer te shqiptareve te ndershem, puntore dhe debila.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim