Rama-Meta festojnë të hënën fitoren, ftesë edhe Fatos Nanos

June 28, 2015 10:00

Rama-Meta festojnë të hënën fitoren, ftesë edhe Fatos Nanos

Partia Socialiste do të festojë 24 vjetorin e themelimit të saj, por edhe fitoren në zgjedhjet vendore të 21 Qershorit , ditën e hënë në orën 19:00 tek Teatri Kombëtar. Ashtu sic deklaroi përpara zgjedhjeve, Kryeministri Edi Rama, njëkohësisht edhe Kryetar i PS­së, i është përmbajtur pikë për pikë zhvillimit të festimeve për datën e themelimit të Partisë Socialiste, bashkë me fitoren e zgjedhjeve vendore.

Madje, në këtë 24 vjetor, socialistët nuk kanë kursyer ftesat as ndaj liderit historik të kësaj force politike Fatos Nano, megjithëse nuk dihet nëse ky i fundit do të jetë i pranishëm në festime. Përvec deputetëve dhe të zgjedhurve vendorë, kandidatëve dhe strukturave drejtuese të PS-­së, ftesa në 24 vjetorin e themelimit i janë dërguar edhe partive aleate, ish­deputetëve apo figurave të kësaj partie ndër vite, por edhe opozitës.

Sipas organizatorëve, ceremonia do të ketë në qendër të saj një fjalim të Kryeministrit Edi Rama, i cili pritet të përqëndrohet jo vetëm në fitoren e thellë të arritur në zgjedhjet vendore të 21 Qershorit, por edhe në reformat e pritshme që do të ndërmerren. Ndërkohë kandidatët fitues të ASHE në 46 bashkitë e vendit kanë festuar rezultatin zgjedhor me deputetët eangazhuar në fushatën e tyre.

June 28, 2015 10:00
Komento

14 Komente

 1. Vladimir June 28, 10:35

  Nderim te veçante atyre qe kontribuan per krijimin e asaj Partie, do te veçoja Buxhelin dhe Agollin, por edhe gjithe ata qe u perplasen me miopet e kokedrunjte ne Pallatin e Kongreseve per te krijuar nje fryme te re e nje Parti te re europiane. Sa per Fatosin dhe marionetat langaraqe te Ramizit e te Nexhmies qe uzurpuan PS, socialistet e pane çfare mostrash ishin.
  Sidoqofte, duke shpresuar qe tani jane nisur ne drejtimin e duhur, Urime socialisteve me zemer!

  Reply to this comment
 2. santana June 28, 10:41

  pse nuk therasin edhe doktorin qe te behet i plote pluhur alizmi shqiptar…

  Reply to this comment
  • Toni June 28, 10:46

   ahaahaha doktorri eshte pjese e klikes se PPSH-se vjeter ne kohen e E.HXH,doktorri me teser PPSH-je numer 108690.

   Reply to this comment
 3. skrap June 28, 11:23

  Po kete Nanon perse e doni Ju Edi Rama, apo se po punon nen rrogos kunder PS aktuale. Kurse Ilir Meta e ka perzemer dhe e inkurajon.
  Je duke rene ne (kllape) prite more Edi.
  Keq na vjen, po fundja le te behet si te behet. Njeri s’te ka faj,
  kurse Populli eshte i stazhionuar tani…….

  Reply to this comment
 4. LORA June 28, 12:15

  Rikthimi I nano-kurves eshte lajm I trishte,per mua,,,,nje mesazh tipik kamorrist i qendreses se perbashkuar te nahijes se Katovices ,produkt te ramiz rrugacit.
  Dyshja kaamorriste nano-berisha qe e zhyti Shqiperine me krye ne hi,per nje cerek shekulli,ne nje tranzicion te pashpirt,,,dhe me te cilen shqiptaret e mbyllen perfundimisht ,me vote,hesapin me 23 qershor 2013,po n’a u beka kercenim riciklues nga ASHE-ja????
  KU,KU,moj Nene!!!!!

  Reply to this comment
 5. shpatar June 28, 14:25

  Zoterinje komentues.Nanon gjukoheni si te emeruar jo se cfare peshe kishte ne te Majte shqiptare.Alia gjukoje me konceptln e tij se si do te funksjonoje demokracia ne Shqiperi.Zgjehja e Nanos ne krye te Ps ka ane pozltive por dhe mistere qe ne nuk i parashikojme.Vete koha percaktoje kete drejtues te se Majtes.
  Pa u zgjatur koha vertetoje nje kompromis te impouar qe funksjonoje deri ne 2009.Mbas kesaje politika shqiptare merr nje rrjedhe krejte ndryshe.Prishen raportet e para dhe kemi figura reale ne politike.Ketu spikat koncepti i ri qe futi Rama.Ps ndryshoje ne sensin pozitive Pd me kokfortesi tek lideri i pavdekshem.Nanua i hapi rrugen modernizimit te se Majtes Saliu rruges konservatore per te mbijetuar.Nanua ,pa i marre vitet ne Ps eshte me pozitive se Donkishoti Sali.
  Nanua eshte pozitivishte po ta gjukjme se si u zhvilluan betejat per rrugen demokratike.Gaboje me pak se Saliu dhe ne themelet e Ps e interesit kombtar ka nje kontribut pozitiv.Nuk ka bema si te Saliut per te mos treguar respekte per ato qe i dha Ps.
  Gabimet e tij jane te motivuar.Qendrimet jashte Ps jane personale qe nuk duhen kategorizuar.Une nuk e ve ne dyshim se Nanua nuk i perket te majtes.Ka me vlera apo jo kjo do gjukim politike.

  Reply to this comment
 6. Barist ne Vicitol June 28, 15:01

  Komentuesit te mos merziten se Nano nuk vjen, deri diten e hene eshte nje kohe shkurter per t’a gjetur ate per ti dhene ftesen. Ai eshte ne kazino dhe Viena e Europa eshte e mbytur me to, vetem po te jesh magjistar, ose po te kesh Llampen e Aladinit, kjo gje behet e mundur. E dyta si mund te vij Nano per te festuar fitoren e PS dhe te majtes kur ky bixhozci mbajti ne pushtet Berishen, ku me 6 deputete pa moral dhe bajga dolen kunder vullnetit te PS dhe votuan per President Topin.

  Reply to this comment
 7. graziano June 28, 15:05

  LORA fiks fare..ok

  Reply to this comment
 8. fteri June 28, 16:27

  Nanon thirre se na ka be vezen e kuqe !…,nuk I duhen shqiperise as dje as sot politikanet e llogjeve te kazinove qe korruptohet per pak para dollar ,genjejne ai erdhi dhe u bashkua me Saliun kundra jushe te dy jane te dmkosur ne krime gjate 15 vjetve ,s’shef hajre P.S-ja nga F.Nano,ai eshte nje dembel, intelegjenca e tije pa vullne ,nuk vlen asgje.Eshte nje katolog me formula shterpe bile I demshem e I pa dobishem per P.Socialiste te shqiprise .Ka nje bagazh shpirteror pa efekt kotesie ,jo ajo qe njeriu di, por ajo qe do,tregon vleren e njeriut .DHe ky nuk ka dashur ta ndertoi shqiperine ,SHqipria u grabit nga Saliu ,ai heshti,SHqipria u vra ,dhe ai heshti,SHqiperia u be me nje drejtesi te korruptuar ne vende te zbatoi ligjet e shtetit kushtetuten ,ato mbushen gjepat e tyre,se bashku me S.Berishen krijuan nje situate ku shteti u rrezua per toke ne gjendje kome,ku vetem merrte fryme dhe nuk eshte ne gjendje tu sherbeje qytetarve te saj,me financa te rrenuara ,me borxhe te mbingarkuara dhe me nje rrenim total te ushtrise ,me nje shperthim te luftes ne vitet 1997-98 ,nje grusht shteti nga Saliu.ne VENDE qe Saliu te largohej e te futej ne burg per rrenim total ai rikthehet perseri ne saje te miratimit te F.Nanos dhe P.S ,per te ber rrenime te tjera me te renda si gerdecin ,shitjen e teritorit detar ,21 janarin,vjedhjen e floririt te 320 kg flori monedha numizmatike te krrabes ,vjedhjen e 230 miljon euro te rruges kuksit,Kjo hrdhi krijoi firmat piramidale mafioze qe shfrytzonte qytetaret dhe Fatosi heshti,Krijoi nje administrat si ato hienat qe kishin uzurpuar administraten,80% te shqiptarve S.Berisha dhe F.Nano u kane hedhur hi syve.Anje vjedhes apo vrasea apo prokuror ose gjyaqtar nuk eshte denuar per keto krime ,per shfrytzimin pyramidal te naftes,te mineraleve,per konçesionet e kromot ,ku dhe sot pa pike trasparence ne minjeren e bulqizes ku ishte viktima e fundit e krimit shtetror , zhfrytzimit barbar te kromit nuk dihej se kush ishte pronari I vertet I minjeres.Korrupsioni ne Kohen e Fatosit ishte instaluar gjithandej ishte kthyer ne krim te organizuar qe hyrjen ne partine socialiste e shikonin si lope per ta mjelur.Sote P.Socialist ka nevoje per njerez veprimi ,me tere kuptimin e fjales,ka nevoje per ralizues kudo qofte fusha e veprimit qe zhvillon aktivitetin partiak,SOT shoqria shqiptare socialistet ka nevoje per aktiviste veprues siqe jeni ju Z.Rama ose S.tahiri ,ose E.Velija ,ose si ajo vajza Spiropali etj.etj dhe nuk ka nevoje per donkishote perftyrues ,abstrakt te jetes se perditshme shume te koklavitura sot ne shqiperi ,partia socialiste mos u mere me xhaketa te vjetra se do te bini ne gremine ,populli pret dite me te mira jo si Kaçe ziu ,F.nano e kompani matrapazesh .Edi hidhu ne sfidat e reja imedjate qe kerkon populli qe u jep votat.Histori 24 vjeçare e demokracise eshte deshtim ,po presim reformat tuaja ne drejtesi…….############################################################.

  Reply to this comment
 9. fteri June 28, 16:40

  ***** LORA ! ,Falenderime te siçerta per komentin konçiz te sakte ,ne interes vetem per P.S , Antaret dhe simpatizentet ,po dhe per popullin

  Reply to this comment
 10. skifteri June 28, 17:10

  *****Bojkot pjesmarrjes se F.Nano ne festene P.S.-..psi ai ka sponsorizuar politiken famekeqe te S.Berishes per shkatrrimin e shqiperise.~~~~~~~~~~~~~########./**

  Reply to this comment
 11. D O K L E A T I June 28, 17:41

  Mendova se Nanon e cuat ne mbeturina te historise. Se bashku me Sali Berishen. Pastaj rendin e ka Meta.

  Reply to this comment
 12. Mark uk June 28, 18:45

  Trego te drejten,sa here ke shkuar per ta vizituar kur vuante denimin per vjedhje.

  Reply to this comment
 13. sojli June 28, 21:10

  Nano e ndau PS-n me Meten. Pastaj u largua bishtlagur. Me tej tentoi te behej President. Kurse Meta u lepi me te.
  Me Saliun dihet, aq sa u shane aq u perkedhelen per poste……
  Po Edi Rama pse futet ne kete lloj vallekurvash?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin