Rama: Meta po krijon parti të re të tipit Grilo, do transformojë në parti lëvizjen për Teatrin. Kryemadhi: Unë nuk di gjë, por po e bëri…

May 22, 2020 08:45

Rama: Meta po krijon parti të re të tipit Grilo, do transformojë në parti lëvizjen për Teatrin. Kryemadhi: Unë nuk di gjë, por po e bëri…

Kryeministri Edi Rama ka hedhur mbrëmjen e djeshme tezën se presidenti Ilir Meta është duke krijuar terrenin për krijimin e një partie të re.

Rama tha se se e gjithë lëvizja e organizuar kohët e fundit nga kreu i shtetit do të finalizohet në një parti politike, edhe pse ky është parashikim, jo se ka indicie konkrete.

“Unë po iu them që shumë shpejt do shikoni një lëvizje qytetare që do të transformohet në parti. Është e lidhur me Teatrin, me identitetin, me atdheun. Siç bëri Grilo, do të ndodhë edhe këtu. Nuk kam informacion por sipas meje do të ndodhë.

Ra Teatri, iku. Pse shkojnë atje? Hedhin firma. Nëse kjo është një gjëmë e madhë është që të shkojnë në tryezë dhe të na shporri populli.

Po them kaq: zgjedhjet janë të lidhura. Sot ambasada amerikane bëri një tweet. Do ta shikoni që procesi zgjedhor do të lidhet me dy faktorë; frika për zgjedhje dhe reforma në drejtësi”, tha Rama në Real Story.

Ndërkohë që e pyetur po për këtë temë, Monika Kryemadhi tha se Meta nuk është aq i ri sa të krijojë nga e para një parti politike, pas krijimit të LSI-së.

“Nuk e besoj. Nëse ndodh do të thotë se u ndjeka i ri. Nëse do të ndodhë do të ndihesha e sfiduar kush do të marrë më shumë vota”, tha Kryemadhi në Open.

j.l./ dita

May 22, 2020 08:45
Komento

5 Komente

 1. Fernando May 22, 09:03

  Te dy do merrni te gjitha votat e gardianeve te burgut te Recit,sa here te behen zgjedhjet,se aty do kaloni jeten deri ne fund!
  Mund te merrni edhe votat e Berishes,Bashes,Rames etj,se aty do jeni si ne Hollivood!

  Reply to this comment
 2. Gzim Kulufi May 22, 12:20

  C’me kujtohet loja me cingla qe luanim kur ishim te vegjel!

  Reply to this comment
 3. Lili May 22, 13:10

  Kush t’a tha( sikur ky e pyeti ate aktivistin nga kosova)
  U morre vesh me meten qe zbuten toni e harruat shkarkimin e tij?! Jo jo bashke jeni edhe na shfaqeni teater cdo here me kishe grindjet e juaja ne publik, per me ba marreveshje ne mesnate mbrapa shpines!
  E pat me loja juaj , u shemb teatri!

  Reply to this comment
 4. Doda May 22, 18:24

  Ju jeni te ter tju qish rracen bandita xhvates maskarenj dhe antishqiptar jeni te ter , ti qe flet meta luli saliu muli e te ter analist e gazetar , ju mostra e keni kap per fyti ket ven , i jeni ber kancer kti vendi , nuk lini kurvllik a mashtrim pa perdorur , te ter jeni per nje qellim per te vjedhur e xhvatur pushta te degjenerum , u bo me thon o Enver ku je , SE NA MBYTEN ANTISHQIPTARET E MASKARENJT , paskemi qen me mir kur ishim keq me i qifsha kurven si esht kjo pun , me par na drejtonin te ndershmit por politika ishte e pa drejt , sot jemi gjoja ne demokraci por na jan mbeshtjell te ter njerezit me te kqinj qe ka patur ky vend , nga ish llumi i komunistave deri tek llumi me i madh i kolaboracionisteve dhe antishqiptarve dhe kan zaptuar politiken medjan tvt te tera , jan ber kurvat si sekt i djallit e na moren xhdo gje edhe lirin naj kan xhvatur kta kurva te perdal , yyyyyt kopilat e kombit tim.:Zoti ju vraft per krimet qe beni karshi kti mileti , pisa hajdut kriminel te degjenetum.

  Reply to this comment
 5. Adih May 22, 21:55

  Lerini si ti o Rame dhe si ti o Mete keto humore bajate ,qe doni akoma te vazhdoni o te mjere .Ja u mblodhi vetem me dy fjale ajo zonja e vogel e nje shteti me demokratik te madh ne bote .
  Prandaj ti o Rame akordoje ate zarin tend Gjiknurin ,po ashtu edhe monika ate Petrit hadutin .Mos luani kokamceftash .Beni sistemin kombetar MAXHORITAR me LISTA TE HAPURA e pike .Jepini gaz ,se nuk keni as edhe nje shanc ta minoni .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim