VIDEO: Rama, May, Merkel e Erdogan në ankth për Kroaci-Angli

July 11, 2018 23:02

VIDEO: Rama, May, Merkel e Erdogan në ankth për Kroaci-Angli

 

Rama, May, Merkel dhe Erdogan

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Londër, aty ku prej ditës së djeshme, janë mbledhur liderët e Ballkanit Perëndimor, dhe vendeve të BE-së për të diskutuar për integrimin dhe çështje të tjera.

Në një video të shpërndarë nga vetë Rama në Facebook, duket kryeministri shqiptar dhe liderët e tjerë evropianë duke ndjekur super sfidën Kroaci-Angli.

“Minutat e fundit”, shkruan Rama.

Në momentin që ka humbur Anglia, Rama ka ngushëlluar kryeministren britanike duke i vendosur dorën në shpatull dhe duke lëshuar dhe një batutë që ka shkaktuar të qeshura: “Kupa e Botës po vjen në Ballkanin Perëndimor. Të paktën bëre diçka për Ballkanin Perëndimor”– ka thënë Rama duke qeshur.

Pak minuta më vonë kryeministri Rama ka postuar një fotografi më presidenten kroate duke e cilësuar atë “Foton e ditës” në nder të fitores së Kroacisë në gjysmë finalen e Kupës së Botës.

l.h/ dita

July 11, 2018 23:02
Komento

11 Komente

 1. gjermani i fundit July 11, 23:28

  ky eshte i madh fare, u ben anglezeve humor anglez. Rrezik na e marrin me konçension per ta bere trajner te Anglise

  Reply to this comment
 2. Plaku Xhuxhumaku July 11, 23:37

  Po ç’na duhet ne qejfi qe ben kryeministri andej kendej botes? Per zotin ishim me mire atehere kur nuk e dinim cfare bente kryekari shqiptar cilido te ishte.

  Reply to this comment
 3. metota krahasimore; me se ...egzakte . July 11, 23:39

  Kur kryet e muhabetit i mer’ nje …..anonimat, mere me mend ku kemi …arrit .

  Reply to this comment
 4. se per pune, s'e pjerdh njeri.... July 11, 23:44

  Me qe ka ..demokraci, lejohet me kedo dhe ndonje ….fotografi .

  Reply to this comment
 5. XXXL July 12, 03:19

  Hiqi duart nga kjo kurva kroate, se ka nderuar profesion eshte bere Presidente.

  Reply to this comment
 6. Aleksander Thana July 12, 06:58

  Mire ja ke thene inglizes

  Reply to this comment
 7. Arben July 12, 07:35

  Lidr botror, Jo Shaka.

  Reply to this comment
 8. N.VJOSA July 12, 08:18

  Vidio njerzore!
  Edhe kryetaret e shteteve jane njerez si ne, gezohen dhe hidherohen, bejne shaka si ne!….
  Me pelqen vecarisht qendrimi i Presidentes Kroate!
  Dashamiresia e saj ndaj Kombit shqiptar!
  Edhe kroatet thone se mbajne origjinen ilire!…
  Tradite e prersidentve Kroate miqesia dhe dashamiresia me shqiptaret!
  Por Presiedentja e sotme Kroate do hyje ne Histori me Deklaraten e saj se
  PER SHQIPTARET NE JEMI GATI TE HAPIM LUFTEN E TRETE BOTERORE…!
  Vetem nje burre Shteti ka bere nje Deklarate te tille,
  SE NUK DO TE NJOHE KUFI SHTETESH NDIHMA QE DO TI VIJE SHQIPERISE NE RAST AGRESIONI…
  Gjiganti Kinez, qe kinezet e respektonin si Perendi, nuk e kurseu Ndihmen per Shqiperine e vogel,
  por ne nuk ditem ta vleresonim ate ndime te Popullit me te madh te Planetit…!

  Reply to this comment
 9. Kris 1 July 12, 14:27

  Ne nje moment ju duk britanikia si Kumbarua dhe i vuri doren ne shpatull

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*