“Rama, mos bëj fashistin me ne. Do të rrëzojnë të dobëtit që shpërfill”

November 5, 2018 02:53

“Rama, mos bëj fashistin me ne. Do të rrëzojnë të dobëtit që shpërfill”

E veja 97 vjeçare e Enver Hoxhës thotë në një prononcim botuar sot në gazetën DITA se po veprohet me metoda fashiste për t’i nxjerrë në rrugë pa asnjë alternativë nga një godinë e vjetër e përshtatur si banesë pas dëbimit të familjes Hoxha nga Blloku në fillim vitet ’90.

“Si mund të merren vendime të tilla pa na dhënë asnjë mundësi, asnjë alternativë? Çfarë do të bëjmë ne në këto kushte, ku të shkojmë ne, ku të sistemohemi? Na thonë që duhet të zgjidhim trafikun e makinave në Tiranë. Patjetër të zgjidhet po jo kështu. Më duket një veprim tipik fashist dhe banorët këtu që po protestojnë kanë plotësisht të drejtë. Por meqë përmendet emri im, po ju them se kam edhe problemin e ruajtjes së asaj pak trashëgimie që më ka mbetur nga Enveri, që mezi e mblodha kur na degdisën këtu” – thotë Nexhmije Hoxha në një bisedë me gazetarin e DITA, Xhevdet Shehu.

Rustem Peçi, aktualisht Kryetar i Komitetit Kombëtar të Veteranëve të LANÇ-it, i cili banon në të njëjtën godinë është dhe më i ashpër në reagimin e tij:

– Nexhmija ka të drejtë, këto janë fashistë. Meritojnë etiketime më të rënda se kaq. Kjo është një qeveri që ka dëshmuar se i mungon dhembshuria vecanërisht për ata më të dobëtit. Po janë ata që ia kanë dhënë votat Edi Ramës. Mirëpo ta di mirë se ai që të ngre, edhe të rrëzon. Janë treguar shumë hipokritë, vecanërisht me ne. Si mund të veprohet në mënyrë të tillë? Disa na përmendin Bllokun dhe privilegjet e dikurshme. Im atë, Shefqet Peçi, pavarësisht meritave që kishte për kohën e luftës dhe më pas, nuk ka jetuar asnjëherë në ish-bllokun e famshëm. Edhe tani nuk po kërkojmë të kthehemi as në atë bllok dhe as në blloqet e rinj me vila luksi që kanë ndërtuar për veten milionerët  pushtetarë dhe oborrtarët e tyre. Nuk mjafton që shpenzohen paratë tona dhe durimi ynë me muzera antikombëtarë dhe kampe gënjeshtrash, nuk mjafton balta që hidhet mbi luftën dhe heronjtë e dëshmorët e saj. Do na flakin dhe në rrugë tani, në këtë moshë? Këto veprime janë neofashizëm i kulluar”

Shkrimi i plotë mund të lexohet duke klikuar KËTU

k.a. / dita

November 5, 2018 02:53
Komento

44 Komente

 1. Aleksander Thana November 5, 04:11

  Turp eshte pak te thuhet. Te vjen te peshtire t’ i degjosh, Jo me te ndodhi nje masaker e tille. Kryeministri e nisi mire dhe ka bere gjera te mira, por e kam thene edhe me pare, se tashme eshte ne terheqje, ka renie, ne apati, eshte ne gjendje te semure si qeveri. Ndersa ky lajm, ne se realizohet , do te jete jo vetem regres, por do te jete nje tregues edhe me ogurzi. Ato qe beri banda e Sali Berishes dihet se u nisen dhe u mbajten me financimet e milloshevicit e te udb-s dhe te agjentures greke ne Shqiperi per te shkaterruar vendin, gje qe earriten. Tani del pyetja, kush I nxit e financon keto veprime fashiste, kujt I sherbejne e cfare vlere kane. Kur e kush do te ndale doren e zeze qe e ka zere Shqiperine e kombin per kryke. Zoti Kryeminister, jepini toke e varre pushtuesve e masakruesve greke! Jepuni uje qe te shtohen e vegjetojne vemjet e Janullatos, te agimit te zi. Shtoni shkollat greke, flamujt e ” vorioepirit” dhe numrin e konvertimeve te shqiptareve, evgjiteve, romeve e cobaneve ne greke! Ju neser do te ikni nga pushteti e ndoshta edhe nga politika, por plaget dhe vrraget e thella qe do t’u lini popullit do te rrjedhin gjak e qelb derisa te gangrenizohet e te keputet perjetesisht krahu I poshtem I shqiponjes. “Internacionalizmi” dhe humanizmi nuk tregohen ndaj esadisteve, zogisteve, kolaboracionisteve, diversanteve, e gjithfare mercenaresh, por ne radhe te pare respekt, humanizem e drejtesi ndaj atyre qe bene Luften, qe sakrifikuan e ndertuan ate shtet shqiptar qe eshte eksepsion ne historine tone e me gjere, prej tecilit kemi dale, bashke me Ju, edhe ne te gjithe qe jemi sot ne gjendje te cajme boten, te perballemi me dinjitet e t’iu tregojme vendin e diturine tone atyre qe na duan dhe atyre qe s’na kane dashur e s’na duan! Kthesa duhet bere sa s’eshte vone. Hijenat jane ne pritje !

  Reply to this comment
 2. intelektuali November 5, 05:45

  NEXHMIJE KRIMINELJA KA ARDHUR KOHA QE TE QASH ASHTU SIC QANIN PRINDERIT TANE KUR XHELATET E ENVERIT I TORTURONIN DUKE I THYER KOCKAT PERPARA SE T’I EKZEKUTONIT!

  Leri llogjet me fashistet e Bahri Omarit, sepse ti ke qene nje nga fashistet e para me libreze antarsimi, apo harrove qe e pane te gjithe kur Kastiot Dervishi e nxorri nga kasaforta ku ti dhe Enveri e kishit mbyllur me 7 pale dryne, prandaj nuk te takon ty o kriminelja vrastare te flasesh dhe te sulmosh qeverine per fashizem, sepse ti dhe burri yt sadist dhe gjakatar keni qene;

  FASHISTET ME TE MEDHENJ TE SHQYPNISE

  Ju o cifti i krimineleve Hoxha spiunuat tek fashistet dhe vrate me pabesi Qemal Stafen, me pas vrate dhe masakruat te gjithe komunistet e tjere nje nga nje vazhduat me vrasjen makaber te komunistit idealist Llazar Fundo qe e njohu Enverin i pari me komunizmin ne France, lista eshte e gjate per te arritur te gjeneralet e ushtrise dhe per te perfunduar tek Mehmet Shehu e Kadri Hazbiu,

  PO A TE KA MBETUR NJE PIKE NDERGJEGJE DHE MORALI O SHTRIGE E LIGE KRIMINELE DHE VRASTARE?

  Qe mbushe lumenj me gjak njeriu te pafajshem ne Shqypni?

  Qe e transformove Vatanin si nje CIFLIG feudal duke e rrethuar anembane me tela me gjemba, si nje Kamp Perqendrimi Auschwitz te Hitlerit per 50 vjet me radhe?

  Qe i transformuat me Diktaturen tuaj Personale dhe Familjare te gjithe shqyptaret si Skllever me Pune te Detyruar si Hitleri hebrenjte dhe vodhet pasurite tona kombetare duke mashtruar me propagande fashiste petr vite me radhe. Te kujtohen o Nexhmije Djalli tollonat e urise dhe te mjerimit total kur ju o fashiste e oreve te para i detyruat shqyptaret te enden naten duke kerkuar ushqim si kafshe pylli ne luften per mbijetese?

  Qe falimentuat ekonomine dhe renuat shtetin si kurre me pare ne histori nga injoranca e burrit tuaj pa shkolle, por killer sadist dhe vrastar?

  SI MUND TE ANKOHESH TI O NEXHMIJE HOXHA BASHKE ME PINJOLLET KRIMINELIT MAKABER SHEFQET PECI QE MBILLTE MISER SIPER GROPAVE ME KUFOMA NJEREZISH QE KISHTE PUSHKATUAR?

  A e di si deklaronte Shefqet Peci kur ferkonte duart i lumturuar qe kishte perfunduar mbjelljen e misrit ne gropat e tij plot me kufoma? Ja ta thote intelektuali se e ka ne ditaret e viktimave te kesaj MONSTRE te Enverit:

  PLEHU NE GROPE DO TE NDIHMOJE PER RENDIMENTE TE LARTA NE KALLAMOQ!

  Ja keshtu deklaronte deklaronte Shefqet Peci o Nexhmije Hoxha pas cdo vrasje makaber ndaj ARMIKUT te Kllases. Besoj se te kujtohet se kur erdhi tek ty nena e Sabiha Kasimatit me lutje per ta ndihmuar qe Enveri te mos e pushkatonte, ti i the:

  PARTIA NUK NDOHMON ARMIQTE E POPULLIT

  Sabihaja te mallkoi ty dhe Enverin para se te ekzekutohej nga xhelatet e tu, po keshtu edhe Musine Kokalari qe e ke pasur shoqe klase, po keshtu…. lista e fantazmave qe te ndjekin ne kete jete dhe do te ndjekin ne ferr eshte shume e gjate,

  prandaj:

  Kerko falje per krimet makaber qe ke kryer kunder shqyptareve dhe kunder njerezimit perpara se te vdesesh o Nexhmije Hoxha

  sepse:

  Ti o kriminele sadiste dhe gjakatare duhej te ishe ne burg me kohe, ashtu si ne te gjitha vendet e tjera ish komuniste te Evropes Lindore, familja jote nuk duhej te punonte ne administraten shteterore, as ne Fabrikat e Kokaines ne Xibrake te Taulanit nga Librazhdi, as dhenduret e tu te xhirojne filma dokumentare me fonde publike nga buxheti i shtetit per krimet e komunizmit si nje estrade edviniste e Rilindjes, qe deshmojne se keto qeveri postkomuniste qe ti i cileson si fashiste ju kane mbajtur me PEKULE deri tani, ketu e 30 vjet pas renies se Murit te Berlinit si ne asnje vend tjeter ish komunist te Evropes Lindore,

  njashtu:

  Sic ju mbajti ty me Enverin me PEKULE edhe Bahri Omari ne vilen e vet ne mes te Tiranes shume kohe me pare gjate Luftes,

  prandaj:

  Ne, intelektualet properendimore qe ju i vrate dhe i masakruat vetem sepse deshen qe Shqypnia te behet si Bota Demokratike dhe jo si Rusia e Stalinit apo Gjermania e Hitlerit, te themi o Kriminelja e pandeshkuar e Enverit, Nexhmije Hoxha:

  KA ARDHUR KOHA EDHE TI TE QASH, ASHTU SIC QANIN PRINDERIT TANE KUR I VRATE DHE I MASAKRUAT PA PATUR ASNJE FAJ.

  Apel nga:

  intelektuali

  Reply to this comment
  • Serveti November 5, 12:48

   Ti i vetequajtur ne menyre mjaft ironike “INTELEKTUAL” je nje sadist i pandreqshem shpirtzi per ne ferrin e Dantes.
   Ky shpirt i zi i yti mund te shpjegohet vetem si nje psikopatologji qe e shndron njeriun ne ate qe Dwight Engel e quante “KAFSHE SHOQERORE”

   Reply to this comment
 3. intelektuali November 5, 05:46

  NEXHMIJE KRIMINELJA KA ARDHUR KOHA QE TE QASH ASHTU SIC QANIN PRINDERIT TANE KUR XHELATET E ENVERIT I TORTURONIN DUKE I THYER KOCKAT PERPARA SE T’I EKZEKUTONIT!

  Leri llogjet me fashistet e Bahri Omarit, sepse ti ke qene nje nga fashistet e para me libreze antarsimi, apo harrove qe e pane te gjithe kur Kastiot Dervishi e nxorri nga kasaforta ku ti dhe Enveri e kishit mbyllur me 7 pale dryne, prandaj nuk te takon ty o kriminelja vrastare te flasesh dhe te sulmosh qeverine per fashizem, sepse ti dhe burri yt sadist dhe gjakatar keni qene;

  FASHISTET ME TE MEDHENJ TE SHQYPNISE

  Ju o cifti i krimineleve Hoxha spiunuat tek fashistet dhe vrate me pabesi Qemal Stafen, me pas vrate dhe masakruat te gjithe komunistet e tjere nje nga nje vazhduat me vrasjen makaber te komunistit idealist Llazar Fundo qe e njohu Enverin i pari me komunizmin ne France, lista eshte e gjate per te arritur te gjeneralet e ushtrise dhe per te perfunduar tek Mehmet Shehu e Kadri Hazbiu,

  PO A TE KA MBETUR NJE PIKE NDERGJEGJE DHE MORALI O SHTRIGE E LIGE KRIMINELE DHE VRASTARE?

  Qe mbushe lumenj me gjak njeriu te pafajshem ne Shqypni?

  Qe e transformove Vatanin si nje CIFLIG feudal duke e rrethuar anembane me tela me gjemba, si nje Kamp Perqendrimi Auschwitz te Hitlerit per 50 vjet me radhe?

  Qe i transformuat me Diktaturen tuaj Personale dhe Familjare te gjithe shqyptaret si Skllever me Pune te Detyruar si Hitleri hebrenjte dhe vodhet pasurite tona kombetare duke mashtruar me propagande fashiste petr vite me radhe. Te kujtohen o Nexhmije Djalli tollonat e urise dhe te mjerimit total kur ju o fashiste e oreve te para i detyruat shqyptaret te enden naten duke kerkuar ushqim si kafshe pylli ne luften per mbijetese?

  Qe falimentuat ekonomine dhe renuat shtetin si kurre me pare ne histori nga injoranca e burrit tuaj pa shkolle, por killer sadist dhe vrastar?

  SI MUND TE ANKOHESH TI O NEXHMIJE HOXHA BASHKE ME PINJOLLET KRIMINELIT MAKABER SHEFQET PECI QE MBILLTE MISER SIPER GROPAVE ME KUFOMA NJEREZISH QE KISHTE PUSHKATUAR?

  A e di si deklaronte Shefqet Peci kur ferkonte duart i lumturuar qe kishte perfunduar mbjelljen e misrit ne gropat e tij plot me kufoma? Ja ta thote intelektuali se e ka ne ditaret e viktimave te kesaj MONSTRE te Enverit:

  PLEHU NE GROPE DO TE NDIHMOJE PER RENDIMENTE TE LARTA NE KALLAMOQ!

  Ja keshtu deklaronte deklaronte Shefqet Peci o Nexhmije Hoxha pas cdo vrasje makaber ndaj ARMIKUT te Kllases. Besoj se te kujtohet se kur erdhi tek ty nena e Sabiha Kasimatit me lutje per ta ndihmuar qe Enveri te mos e pushkatonte, ti i the:

  PARTIA NUK NDIHMON ARMIQTE E POPULLIT

  Sabihaja te mallkoi ty dhe Enverin para se te ekzekutohej nga xhelatet e tu, po keshtu edhe Musine Kokalari qe e ke pasur shoqe klase, po keshtu…. lista e fantazmave qe te ndjekin ne kete jete dhe do te ndjekin ne ferr eshte shume e gjate,

  prandaj:

  Kerko falje per krimet makaber qe ke kryer kunder shqyptareve dhe kunder njerezimit perpara se te vdesesh o Nexhmije Hoxha

  sepse:

  Ti o kriminele sadiste dhe gjakatare duhej te ishe ne burg me kohe, ashtu si ne te gjitha vendet e tjera ish komuniste te Evropes Lindore, familja jote nuk duhej te punonte ne administraten shteterore, as ne Fabrikat e Kokaines ne Xibrake te Taulanit nga Librazhdi, as dhenduret e tu te xhirojne filma dokumentare me fonde publike nga buxheti i shtetit per krimet e komunizmit si nje estrade edviniste e Rilindjes, qe deshmojne se keto qeveri postkomuniste qe ti i cileson si fashiste ju kane mbajtur me PEKULE deri tani, ketu e 30 vjet pas renies se Murit te Berlinit si ne asnje vend tjeter ish komunist te Evropes Lindore,

  njashtu:

  Sic ju mbajti ty me Enverin me PEKULE edhe Bahri Omari ne vilen e vet ne mes te Tiranes shume kohe me pare gjate Luftes,

  prandaj:

  Ne, intelektualet properendimore qe ju i vrate dhe i masakruat vetem sepse deshen qe Shqypnia te behet si Bota Demokratike dhe jo si Rusia e Stalinit apo Gjermania e Hitlerit, te themi o Kriminelja e pandeshkuar e Enverit, Nexhmije Hoxha:

  KA ARDHUR KOHA EDHE TI TE QASH, ASHTU SIC QANIN PRINDERIT TANE KUR I VRATE DHE I MASAKRUAT PA PATUR ASNJE FAJ.

  Apel nga:

  intelektuali

  Reply to this comment
  • Realiteti November 5, 09:45

   Ti more “Intelektual” i endrrave te tua me te mira , dhe nese je i tillle mesiguri ai sistem te ka dhene mundesine te shkollohesh. Por ti je intelektuali i bythes time. Ti kerme e ndyre ben mire te lash gojen para se te flasesh per Shefqet Pecin qe sot e kesaj dite eshte i nderuar nga i gjithe populli. Njeri me vlera qe ka ndihmuar luftenn, vendin e lebrit e tij jo me kot eshte dhe nderi i popullit. Po u bere ti more brek mut qe vetem te dhjesesh di te flasesh ti per ditare? Ti me siguri dhe ato i ke fantazi te imagjinates tende perverse per te shprehur ligesite e shpirtit tend.

   Reply to this comment
 4. Sallakja November 5, 07:45

  Jo,jo
  Jane veprime komuniste, jo fashiste. Ngjajne me fashizmin por jane tipike komuniste,
  I keni harruar ? Vertet i keni harruar ?
  Po’ jua kujtojne soji e sorollopi i juaj.
  Si gjithmone ose me mire si ngahera.
  Veprojne keshtu, se nuk dine te veprojne ndryshe, kjo eshte edukata qe u keni dhene,
  kjo eshte kulturuar qe u keni dhene.
  Por me sa duket, u dashka provuar per tu kuptuar

  Reply to this comment
  • Une November 5, 09:14

   “Sallakja”
   Te jap te drejte…jane veprime komuniste.
   Keshtu vepruan ” komunistet” me tet-ate dhe e shkolluan.
   Po keshtu vepruar dhe me tet-ëmë, i hoqen percen e i dhane lapsin.
   Pastaj u sollen akoma me keq me ty…ty te sollen driten ne shkolle qe te shikoje çfare shkroje.
   Shkollim per te tere kishte,por jo te tere u shkolluan.Nje nder ta dhe zotrote.
   Te fala musolinit

   Reply to this comment
   • Sallakja November 5, 13:18

    Jo, nuk ke te drejte.
    Ne Shqiperi ka patur edhe nje kategori tjeter njerzish qe nuk e paten “fatin” te shkollohen nga komunizmi,por ishin te shkolluar già,ne Milano, Paris, apo Firence. Komunizmi i nderoi me pafundesi vitesh burgu. Por me sa shoh ti nuk paske idene per ekzistencen e tyre.
    Mbase nuk ke faj.
    Nuk u duhet kerkuar shume atyre qe zbriten nga malet

    Reply to this comment
  • Glaukias November 5, 09:43

   Komunizmi të jepte një barake ku të fusje kokën e nuk të linte rrugëve. Dhe kjo ka qenë shumë më tepër se sa meritonin tradhtarët e Shqipërisë që për flori e poste bashkëpunuan me fashizmin e nazismin e spiunonin e VRISNIN shqiptarët që donin e luftonin për një Shqipëri të lirë nga pushtuesi i huaj. Në komunizëm nga një Shqipëri 98% analfabete, në 25 vjet u krijua Akademia e Shkencave. A ka pasur gabime, a ka pasur
   viktima që mund të ishin të pafajshme ? Sigurisht !, vetëm për aeroportin e Stambollit që u inagurua para disa ditësh, thonë se pati mbi 30 viktima, po për të ndërtuar një Shqipëri sa do të duheshin ? Mgjth, pas ikjes, komunizmi la pas fabrika, kombinate, uniza, në cdo qytet të Shqipërisë. E cfarë mori për vete komunizmi ? Urrejtje, përcmim e burg e tani po lihen edhe në mes të katër rrugëve. Cfarë po le pas Sali Berisha e klasa e tij politike ? Një Shqipëri të shkatërruar që nuk prodhon dot as një gozhdë. E cfarë po merr për vete kjo klasë politike ? Pasuri përrallore të vjedhura nga shqiptarët e ndershëm. Tani më thuaj nëse duhet lënë apo jo në mes të katër rrugëve ?

   Reply to this comment
 5. Befana November 5, 08:43

  Solidarizohem me keta heroj qe luftuan e ndertuan per Shqiperine.Keta hajdutet e sotem me keto qe bejne , duke hedhur balte mbi te kaluaren e lavdishme te luftes e punes e qe kane 28 vjet qe e shkaterojne Shqiperine ,do vije edhe per ta dita.

  Reply to this comment
 6. Realiteti November 5, 09:39

  Lajm trondites ky, te prishesh shtepite e njerzeve si ju do qejfi I dores se tyre I drejtuar nga nje tru i thare eshte turp dhe veprim I cmenduri. Veprim budallai ne nje kohe si kjo kur jemi para zgjedhjeve vendore e shume shpejt qendroreve. Si nje lider vendi mund te marri vendime te tilla pa dhene nje sqarim, pa treguar si do sistemohen njerzit, pa bere nje analize kostosh e Te mirash. Mire e thua Rustem populli te ngre e te ul por keta do i terheqi zvarre e as shpirtrat sdo ju a lere rehat. Turpi i Shqiperise! Nuk merren me ikjen e trurit, nuk merren me ekonomine, nuk merren me te miren publike por jane Te kalbur nga brenda me deficenca nga jeta qe mundohen ti mbushin me te vjedhje qe bejne. Turp Turp Turp! Harram besimin e popullit !

  Reply to this comment
 7. tony November 5, 09:45

  Rri mire Nexhoooooo! !
  Se ka edhe shume me keq. .
  :-))))

  Reply to this comment
 8. Ylli November 5, 10:43

  Pse shoqe ,cfare te ben fashistet ty.Te anetaresuan ne Rinine Fashiste dhe te shkolluan te Instituti Femeror.Shtepine dhe pasurime nuk ta moren dhe nuk ta vodhen.
  Ate qe bete ju dhe monstra -burre i joti ,eshte ajo qe ti pretendon qe po te bejne.
  I nxorret shqiptaret nga shtepite e tyre ,u vodhet perdhunshem pasurite dhe i vrate ,burgoset dhe i dengdiset kenetave ,kampeve te perqendrimit dhe internimeve.
  Do marresh ca para “Vejushe e Zeze” dhe do shkosh ne shtepi tjeter ,ndersa ata qe i nxorret nga shtepite e tyre vdiqen pa u shkelur kemba nje here te vetme te shtepia e nenes dhe babait.
  Sa per keta qe shprehin dhimbje hipokrizie mos u genje dhe mos u shqeteso.Per te dobetit flas.Sikur ta bente kete Berisha do shkumezonin si qen te terbuar.Tani kakarisin si pula te lagura por prap te Edi e kane trutin.
  Keta jane “njeriu i ri ” qe formove vejush bashke me buttin tend.Njerez qe nuk rrine dot pa Pronar.Thjesht qenër te Pavllovit.

  Reply to this comment
  • intelektuali November 5, 11:22

   Vetem me FERRARIN e nipit te saj, Ermal Hoxha, qe Taulant Balla e kishte emeruar si administrator te Fabrikes se tij te kokaines ne Xibrake, familja Hoxha mund t’i bleje shtriges kriminele, Nexhmije Hoxha 10 apartamente te mobiluara qe kane ndertuar spiunet e sigurimit tek Blloku Komunist,

   ose:

   Te pakten 2 vila lluksoze ne Farke tek Samir Mane Oligarku i Edvinit.

   PO A KA NJERI NORAML QE T’I BESOJE KESAJ SHTRGE QE EDHE PARA VDEKJES NUK KERKON FALJE PER KRIMET E SAJ?

   Reply to this comment
   • Ylli November 5, 12:18

    Se harrova “Intelektual”…..perveçse xhiron me “Ferrarin” e te nipit ,qe e mban per te luftuar kapitalizmin me mjetet e tij ,Nexhi tani ka rastin ti fusi dhe nje vize kokaine te kroskoti
    , nga ajo e mira e Hollandes.Shoqeruar me raki Skrapari ,Nexhi do ta kuptoje qe lufta e kapitalizmit nuk duhet ndalur .
    P.S……qenkan 217 shtepia per tu shembur.Perse ju shoke komuniste interesoheni vetem per dy. A nuk keni thene qe atehere ishim te gjithe te barabarte.???

    Reply to this comment
 9. intelektuali November 5, 11:23

  Vetem me FERRARIN e nipit te saj, Ermal Hoxha, qe Taulant Balla e kishte emeruar si administrator te Fabrikes se tij te kokaines ne Xibrake, familja Hoxha mund t’i bleje shtriges kriminele, Nexhmije Hoxha 10 apartamente te mobiluara qe kane ndertuar spiunet e sigurimit tek Blloku Komunist,

  ose:

  Te pakten 2 vila lluksoze ne Farke tek Samir Mane Oligarku i Edvinit.

  PO A KA NJERI NORAML QE T’I BESOJE KESAJ SHTRGE QE EDHE PARA VDEKJES NUK KERKON FALJE PER KRIMET E SAJ?

  Reply to this comment
  • Serveti November 5, 12:59

   Ti i vetequajtur ne menyre mjaft ironike “INTELEKTUAL” je nje sadist i pandreqshem shpirtzi per ne ferrin e Dantes.
   Ky shpirt i zi i yti mund te shpjegohet vetem si nje psikopatologji qe e shndron njeriun ne ate qe Dwight Engel quante “KAFSHE SHOQERORE”

   Reply to this comment
  • Huana November 6, 07:31

   Kuj i flet pashe besen, a nuk i lexon se cfare komunistash kriminele jane shumica e komentuesve

   Reply to this comment
 10. Kris 1 November 5, 11:28

  Me se fundi dhe Rustemi e kuptoi cdo me thene rilinda

  Reply to this comment
 11. Alban Dega November 5, 11:37

  EDI RAMA DHE ERION VELIAJ MOS U BENI ME SALI SE SA SALIU !

  Na tepron Sllobodani Xhenxhiz Khani i Vicidolit Saleh Ramollah Karaxhici dhe Banda e Gangstereve politike, biologjike dhe mediatike te tij!?
  Respektoni vlerat e LANC qe e radhiten Shqiperine perkrah Aleances USA- BRSS- Britani e Madhe !
  Respektoni te drejtat themelore njerezore sidomos te moshuarve dhe femijeve ….
  Gjeni nje strehe sociale per luftetaret antifashiste Nexhmije Xhuglini Hoxha dhe Rrustem Peci !
  Cfare fají ka Rrustem Peci per te jatin komandant te UNC-se Shefqetin qe e denoi me vdekje per se gjalli pa vendim gjykate Murtaja e Shqiperise Sali Berisha… Mos neperkembnii komandantin e Shkolles se Bashkuar Ushtarake te Shqiperise !
  Mos harroni shprehjen lapidaré te disidenti cel Vaclav Havel “ Nuk ka komunist me te keq se komunistin antikomunist ! “
  Na tepron Saliu qe nuk la bashkepunetor te Nazi- fashizmit e terrorist te Pashic- Rankovicit, kriminel ordiner e hajdut pa rehabilituar e shperblyer…. !
  Mos harroni se Aleanca e Shtrigut te Vicidolit ua mori Bashkine e Tiranes me votat e PK-se Hyseni Milloshit !
  Mos harroni sondazhin alarmues te OSBE-se qe per se vdekuri Qoftelargu Enver Hoxha, u ka mundur te gjithe ju politikaneve shqiptare te marre se bashku …

  From: Alban Dega
  Date: October 31, 2018 at 1:25:59 AM EDT

  NGA ME STALIN SE STALINI …
  TEK ME ENVER SE ENVERI … … !

  – Nga Alban Dega, New Jork

  Nuk ka komunist me te keq se komunistin antikomunist ! Vaclav Havel
  A e dini cilat jane ndryshimet me te medha midis Qoftelargut Enver Hoxha dhe Sali Berishes e Bandes se Gangstereve te tij politike e biologjike !?
  Enver Hoxha dhe politbyroja e lopeve te tij ishte diktator komunist i eger.
  Por ishte me i sinqerte
  Neni Nr. 1 i Kushtetues se Shqiperise deklaronte se RP ose RPSSH-se eshte shtet i diktatures se proletariatit.
  Shkurt ishte diktature barbare, cnjerezore komuniste !
  Po Sali Berisha !?
  E filloi dhe leshoi demokracine ne 1997 pa Kushtetute fare. Shqiperia u qeveris me dispozita kushtetuese .
  Ne te vertete Shqiperia u qeveris sipas ligjit te Luigjit te 14 te “ Ligji jam une” ose sipas ligjit Une Saliu Me Saliun per Saliun !
  Po demokracia e vertete cila eshte !?
  Ne Populli Me popullin Per Popullin!
  A e dini cili eshte shpirti i demokracise !
  Rrenja e saj eshte demosi= populli!
  Shpirti i saj eshte pushteti sundimi i popullit !
  Askush e asgje nuk e shpreh ate si Kushtetuta e nenes boterore te saj, SHBA-se qe ne hyrjen, kapakun e saj, qe ne shpirtin e zemren e saj :
  Ne populli, Me popullin, Per Popullin !
  Si u katandis zemra e saj nga Sali Berisha ne Shqiperi ?
  Une Saliu Me Saliun per Saliun … dhe Banden e tij te Gangstereve politike dhe biologjike .
  Shkurt e sakte: Salikraci !
  Nese diktatura enveriste per 46 vjet ekzekutoi gjithsejt 3000 shqiptare, perfshi bashkepunetore te nazi- fashizmit, sic e kishte vendosur njezeri Konferenca e Jaltes Rusvelti- Stalin- Churchill, diversante e terroriste te Rankovicit dhe UDB-se gjakatare serbe, te Zervas- Venizellosit dhe Asfalise Greke etj.
  Salikracia vrau e sakatoi mbi 10 000 shqiptare te pafajshem pa gjyqe ne vetem 13 vjet te sundimit te saj .
  Po aq ekzekutoi edhe Hitleri serb Sllobodan Milloshevic ne Kosove gjate nente vjet te sundimit te tij !
  Kesaj i thone hic me pak e hic me shume se beme baba te te ngjaj !
  Ne vendlindjen e tij, Tropoje vetem ne dy vjet 1998- 2000 u ekzekutuan 175 tropojane, ose mbi katerfishi i atyre te ekzekutuar per krime te renda per 46 vjet diktature pa maska !
  Regjizor i kesaj kasaphane e ka emrin dhe vulen e Sali Berishes !
  Nese diktatura komuniste shqiptare ishte e eger deri ne bárbari si sistem i ekstremizuar deri ne ate shkalle sa edhe babai i komunizmit boteror Josif Stalini e kritikoi hapur Enver Hoxhen per luften e eger te klasave, ashpersine ndaj feve, sidomos asaj katolike, kooperativizmin e detyruar te zanatcijve dhe sidomos te bujqesise e blegtorise si baza themelore e ekonomise shqiptare, per qendrimin e ashper nga Perendimit, sidomos SHBA-se dhe Britanise se Madhe ne 1949 ne Moske, nuk ka asnje prove ose deshmi serioze kusarie, vjedhje masive, plackitje mbarekombetare si Salikracia 13 vjecare qe e zhberi mbi 13 here deri ne themel shtetin shqiptar me 25 miliarde euro te grabitura popullit shqiptar dhe Shqiperise!
  Per 25 000= 250 000 leke te vjetra diktatura e Enver Hoxha ekzekutoi dy djem te rinj njeri shok i ngushte e krahu i djathte i djalit te tij Sokolit dhe nip i nje anetari te KQ te PPSH-se dhe muzikantin Gasper Curcia!
  Te bijt biologjike dhe politike te Sali Berishes Xeni Medihoxha vrane 26, plagosen 500 dhe rrenuan nje fshat te tere Gerdeci…
  Sali Berisha ekzekutoi fillimisht me fjale dhe pastaj me veprime prokuroret e hetuesit e kesaj baterdie, qe i dha titullin rekord te turpit boteror si Kapobanda i “ kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” nga Mbreti i gazetarise boterore The New York Times “ !
  Nuk mjaftoi me kaq por si nje shtrige Vicidoli e quajti ate “ nje leter higienike cka nuk e ka bere as Hitleri e as Honekeri, as Fidel Kastro e as
  Enveri !
  Rruga e thepisur e Shqiperise ne gati 100 vjetet e fundit kaloi nga me Pashiq se Pashiqi e Ahmet Zogut, ne me Stalin se Stalini e Enver Hoxhes, ne me Enver se Enveri e Sali Berishes, Lulezim Bashes dhe Bandes politike e biologjike qe vodhen 600 milione euro te Autostrades se Kusarise se Kombit e Sali Berisha e “ndeshkoi ashper” duke e bere shef te diplomacise shqiptare, bashkekryetar te Atdheshitjes skandaloze te Otrantos, bashke kryekzekutor te 21 janarit 2011, kryebashkiak te Tiranes edhe me ndihmen e llereve te perveshura te ish- ambasadorit amerikan Arvizu e se fundi edhe kryetar de jure te Partise Demokratike te Shqiperise, lexo te Partise Bábalo- Banale te tij .
  Sali Berishes iu raportua dhe dorezuan 84 video me afera korruptive e vjedhje 700 mije euro nje dore te Ilir Metes e krejt “ Bandes se tij te Kusareve” nga kumbara i marteses se tij politike me LSI-ne ne 2009 Dritan Prifti, krahu i djathte e zevendesi i Like Floririt, dhe ne vend te godiste banditet e tij e preu ne bese e kryqezoi ate, vetem e vetem per te ruajtur karriken e tij te sterpergjakur te pushtetit dhe antishtetit te sterkorruptuar… Ripergjaku bulevardin Deshmoret e Kombit edhe me gjakun e dlire te 4 protestuesve te pafajshem te 21 janarit!
  Ne vend te ndeshkonte secilin kryekriminel te tij me ate vete ne krye, Saliqi i 14, kryeprokurori suprem dhe kryegjykatesi absolut Saleh Ramollah Berisha ndeshkoi me sharje prej rrugaci rrugash Vicidoli presidentin e Shqiperise Besmir Topin dhe kryeprokuroren Silvia Kontin- Ina Ramen…qe e la edhe pa pune nepermjet ushtarit te tij Shvejk Bujar Perishanit dhe KLD-se e duke graduar kryeprokuhorin Adriatik Palla, me diplome te falsifikuar ne vend te saj !
  I ekzekutoi me fjale sic ekzekutoi me plumba kater protestuesit krejt te pafajshem te 21 Janarit !
  Keto jane faktet kokeforta, deshmite e gjalla si per qoftelargun Enver HoXha edhe per kanibalin Sali Berisha!
  Cila eshte pasoja e tmerrshme e kesaj politike !?
  Pergjigjen e jep OSBE-ja me sondazhin e saj serioz per zgjedhjet parlamentsre ose lokale ne Shqiperi :
  Nese do te ringjallej dhe te konkuronte ne zgjedhje ish- diktatori komunist Enver Hoxha ai dhe perkrahesit e tij do te ishin fituesit e tyre dhe vetem me tre deputetet e PDIU- se ai do te krijonte qeverine !
  Nje kambane alarmi dhe nje grusht shpartallues per krejt politiken e sotme shqiptare !
  Nje disfate e plote sa edhe e turpshme e saj !
  Nje fatkeqesi shqiptare pasoje e kryfatkeqesise se saj kombetare me emrin Sali Berisha.
  Cdo gje e prek me dore e rrenon e varrose!
  Cdo gje e permend me goje e ngallose, e baltose, e nakatose !
  Cila eshte zgjidhja, ilaci per ti dhene fund ketij xhironi pa fund rrenimi te Shqiperise !?
  Fare e thjeshte per ta shkruar dhe teper e veshtire per ta zbatuar: destalinizimi, denverizimi i politikes shqiptare, i medias shqiptare, e mendesise dhe praktikes stalino- enveriste shqiptare !
  Pa u zhdukur mendesia dhe praktika stalino- enveriste nga kreret e vendimarrjes politike dhe qeverisese shqiptare, asnjehere, kurre nuk do te kete demokraci ne Shqiperi!
  Ajo fillon qe tek seksionet e celulat e partive politike e deri tek kryetari i Shtetit dhe kryeministri i Shqiperise !
  Kur vendimarrja te kaloje ne duart e demosit, popullit atehere do vendoset demokracia ne Shqiperi !
  Nuk kemi nevoje per “rruget e pashkelura” e as per “shtigjet e thepisura” stalino-enveriste…
  Kemi autostraden e sprovuar dhe modelin me te suksesshem te Nenes Boterore te Demokracise!
  Askush si Kushtetuta amerikane nuk i ka dhene zgjidhje kesaj ceshtjeje jetike: Ne Populli Me popullin e per Popullin !

  Reply to this comment
 12. Claus November 5, 11:47

  Cfare do te thote tani Neti, Jeti, Lora, Sora, korcari, lopcari, MH-ja, HM-ja etj, etj,etj?

  Fjalet “fashist” e “nazist” nuk i kam thene une, por vete Nexhmija dhe Rustemi ne drejtim te naziskinit Rama.

  Te pakten vendosen pikat mbi “i” dhe i thane derrit, derr dhe jo derrit daje.

  Kjo eshte Rilindja e sotme.

  Apo jo Lilo labja nga Gusmari dhe Neti Vjosa nga Bolena?

  Reply to this comment
  • Partizani vogel Velo... November 5, 16:04

   Se kam zakon te komentoj se nuk kane asnje vlere. Por me ben pershtypje mllefi qe ke ti dhe intelektuali qe ne realitet eshte nje cope gomari. Jeni vertet nje lloj i rralle i militantit trupeshk. Shpresoj te paguheni si freshistet e Dites,edhe pse kam dyshime per kete,me kete mllef te semure qe keni,besoj se beni falas.

   Reply to this comment
   • mirel November 6, 07:20

    Jo, ai paguhet nga fondet sekrete greke qe te bej propagande ne dukje antigreke, dmth sa here qe ai leshon kritika kunder Ramutit, aq me shume i rritet mbeshtetja e Ramutit ne popull.
    Pak e nderlikuar, po ti e ke kapur fillin.
    Vetem terhiqe..vazhdo terhiqe..

    Reply to this comment
 13. vasili November 5, 12:31

  Fashistet sipas Nexhmijes,,mund ti heqin nga shtepia e tyre kundershtaret,por perseri i lene brenda Tiranes,po sipas Nexhmijes.
  Kurse sipas komunisteve,ku Nexhmija ishte dirigjente e atij sistemi,dhe ne te gjithe jemi deshmitare,per kundershtaret e vet,i dergonte ne plumb,apo ne burgje ferri dhe familjet dhe te afermit e tyre,ne vuajtje fizike dhe shpirterore te pafundeme.
  Prandaj Nexhmije Hoxha,nqse nuk e ke braktisur akoma ate ideologji dhe je ne gjendje normale mendore,ahere si ja lejon vehtes nga ana logjike,qe i ke shkaterruar deri ne themele ne gjeneracione mijra familje armike(sipas jush) dhe jo vetem ato,ahere me cfare pafytyresie ekstreme ankoheni tani armikut ´´fashist´´,qe po ju ndryshon vendin e baneses,duke ju lene brenda qytetit te lire si me pare.
  Cmoj fjalet e Nexhmijes,ne fillim te vitit 90(dua te besoj te jene te verteta):U zgjuan KAFSHET!
  Koha tregoi,qe ajo e ka perjetuar dhe e njeh mire turmen e kasaj ane,te cilen sistemi i saj e percudnoi me tej,ne nje turme zvaranike.
  Nuk ka ilustrim me monumental,per kete kur kane kaluar mbi tre dekada dhe kete vend vazhdojne ta shkaterrojne dhe shperfytyrojne pafund,bandat e egra,injorantete paftyra,hajnash e kriminele te saliut dhe metes,qe dolen nga kullat e errta,dhe vazhdojne ta mbajne ne zap ate turme anadollake duke pesuar dhe ate deformim mbetes,ne vazhdimesi,te komunizmit izolues.Dhe kjo ndodh ne mes te Europes.

  Reply to this comment
  • intervila November 5, 13:20

   Mire e ke thene o VASO DJALI,

   por:

   Pse nuk i strehon babane dhe gjyshen Kryebashkiaku i Rilindjes ne Tepelene, Termet Peci ne vilen e tij lluksoze ne Tepelene? Eshte ky Kryebashkiak Karagjoz i Tepelenes dhe REZIL i Rilindjes se Edvinit, nip i kriminelit Shefqet Peci i denuar me burg nga Shteti Demokratik qe di te festoje ditelindjen e gjyshit te tij killer komunist dhe vrastar sadist dhe gjakatar, por nuk kujtohet te strehoje familjen e tij kriminale ne qytetin ku eshte Kryetar Bashkie per t’i njohur keta kriminele te enverit se afermi me kampin e Perqendrimit Auschwitz ku u lane te vdesin nga uria mbi 300 femije.

   HE O VASO DJALI PSE KESHTU KETA KRIMINELA QE MBUSHEN LUMENJ ME GJAK NJERIU TANI HIQEN SI FEMIJE TE LLASTUAR?

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 November 5, 13:52

    hy nastrobythë gërku!!
    na u bëre intervila tashti,pa le mo!!

    Reply to this comment
    • intelektuali November 5, 15:43

     JEPI O BOLE NEXHMIJES NJE VILE NGA INTERVILAT E SAMIR MANES NE FARKE

     njashtu:

     Sic ja fali Edvini hajdutes komuniste Vllahutini me urdher nga Internacionalja e Kominternit ne Bruksel

     FALINI NJE VILE NE FARKE NEXHMIJES O OLIGARKE TE RILINDJES ENVERISTE

     sepse:

     Lukunia e fanatikeve te Internacionales po mbytet ne lote deshperimi

     FALI NEXHMIJES NJE VILE NE FARKE O SAMIR MANE MILIARDERI, OLIGARKU I EDVINIT

     njashtu:

     Si ja fale Vllahutinit per te mbyllur syte dhe kycur gojen per drogen e Rilindjes

     sepse:

     Ndryshe fanatiket e Enverit do te bien ne depresion

     dhe:

     MUND T’I SHPALLIN LUFTE GREQISE

     Reply to this comment
     • Hysni Milloshi November 6, 01:04

      U MUNDEN NE LUFTE

      U munden ne paqe
      E munden dhe
      per se vdekuri
      O langaraqe !

  • anticensurë25642654 November 5, 13:50

   vasili
   nuk e di se çjetë ke kaluar ti në periudhën komuniste,familja tënde në atë prekomuniste,por po të flas për timen dhe të familjes time!!
   shumë e pasur,prekomuniste,komuniste që mbajti në këmbë enverin dhe më pas e dënuar si e përmënd ti në fjalinë e dytë!!
   por unë ndryshe nga ti!!
   nuk dua ti ngjaj nexhit dhe burrit të saj!!nuk dua që të shuaj vuajtjet e mija dhe të familjes time me vuajtjet që mund ti shkaktoj nexhit sot!!
   jo lali,sado që ti shkaktoj vuajtje nexhit!?nuk do të mund të përmirësoj jetën time!!
   në radhë të parë do të harxhoja kohën time me një punë jo produktive!!
   në radhë të dytë do ta bëja veten po aq të urretur sa dhe nexhin!!
   në radhë të tretë,duke i shkaktuar vujajtje nexhit do të hapja rrugën për ti shkaktuar vuajtje dhe të tjerëve,përfshi mua vetë!!
   së katërti duke i shkaktuar vuajtje nexhit nuk dua të ndihmojë këtë klikë politike që sundon këtë popull mjeran pjesë e të cilit jam dhe unë!!
   si e shkruajta dhe më lartë,nexhi pagoi,për veprimtarinë e saj!!pagoi sa duhet,më shumë a më pak!?nuk ka rëndësi!sot ajo ka të drejtat e saj si çdo qytatar i RSHsë!!edhe sikur të ishte në burg,ajo ka të drejtat e një njeriu që jeton në një shtet demokratik!!
   ne pretendojmë se jemi shtet demokratik,pretendojmë se çdo ditë ndërtojmë demokracinë,por në krahun tjetër nuk bëjmë gjë tjetër veçse të kundërtën!!me hakmarrjet tona,me mentalitetin tonë ne ndërtojmë diktatura!këto gati 30 vjet e kanë vërtetuar sa ska më!!
   nexhi të mbajë në kokë çfardo ideollogjie që do!nuk dënohet njeri për ideollogji sot!nuk jemi dje!sot duhet të respektojmë,dhe në të njëjtën kohë të mos lejojmë që ideollogjitë të sundojnë mbi shoqërinë tonë!!
   si ta thash më lart,unë jam në krah të nexhit sepse nuk dua që të jem i njëjtë me nexhin e 28 viteve më parë!!ajo ishte në majë “të olimpit”shqiptar,me dhunë!
   unë jam në majën e olimpit shqiptar pa dhunë!!
   unë dua të drejtën e një qytetari shqiptar,pa pyetur për emrin e tij,veprimtarinë e tij të dikurshme,por duke e quajtur qytatar,njëlloj si do ta kërkoja për vete,dhe për ty megjithëse nuk jam i të njëjtit mendim me ty dhe nuk ja kam idenë se kush je!!

   Reply to this comment
   • vasili November 10, 11:13

    Edhe une jam,sic e kam shprehur dakord me ju,qe jeni shprehur aq mire,ti japim nexhit,ate qe permban ligji dhe ti mos ti leme vend te vazhdoje te na futet ne jete me shume sa meriton.
    Une nuk kam qene asnje dite fizikisht i persekutuar.
    Por ama kam lindur per te qene njeri,te flase lirshem ate qe ndjej dhe mendoj,gje qe na e privuan duke tundur kerbacet e agjitacion prapagandes ku ne fillim ish 7 vjet izolim dhe me vone 10 vjet.
    Por duke folur me mikun e ngushte,mbartem natyrshem semundjen e paranojes(ai mendonte kur vinte nata se do ta spiunoja une,kurse une ne vetmine e nates mendoja se do te me spiunonte ai,pa ja shprehur kurre njeri tjetrit kete).
    Dhe megjithate vazhdonim te flisnim,per ate kamp masiv perqendrimi, se ndjenim qe e kishim me te nevojshem se frymemarjen fizike.

    Reply to this comment
 14. MH November 5, 13:53

  Claus!
  Te mos biem ne gabimet dhe hakmarrjet qe kryenin komunistet.Sepse sistemi i ri nuk pranon hakmarrje por propogandon drejtesi te gjithe para ligjit te barabarte.
  Shoqeria ecen edhe kur mendon,perpiqesh qe ta ndalosh.
  Do shemben shtepia per te ndertuar rrugen e domosdoshme ne pershtatje te kohes.Por pushtet shteti duhet ti garantoje cdo banori qe i shembet shtepia jo vec ta njoftoj ne kohen e duhur.Por dhe te garantoje banesen e atyre qe jane qiragji dhe damshperblimin e kostos se baneses pronarve.
  Asnjiher nuk kam konstatue qe monizmi ti kete shembur shtepin ndonji banori e te mos e kete garantue te sistemuem ne shtepi.Ama koston e shtepise e vlersonte si mos ma keq.Keto jane fakte.Nuk mund te dalim jasht fakteve sic del ti dhe shume syresh si puna e yte me intelektual pa nji gram tru.qe nuk jen i te paket qe nuk keni akoma bythe te prezantoheni me emer e mbiemer.Por si hiena mbas qelbesirave zgurdulloni trurin me gjithe sy per te kafshu.Po me censura e shifrash si emertim kafshesh,pa ju heshtur nji here motori xhu-xhu-xhxu-xh-xhuuuuurrrrrrrrrrr.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 November 5, 14:09

   “qe nuk jen i te paket qe nuk keni akoma bythe te prezantoheni me emer e mbiemer.”
   mir mor copë mishi me dy gishta,kur ju kërkon të tjerëve të shkruajnë emër e mbiemër,përse nuk shkruan tëndin??
   apo të ka rënë në hale??
   mor i tredhur në tru,o gjë e trashë që ska pykë që të krijon hapsirë në atë tru të tharë,shkruaj emrin tënd që të shohim se çkafshë je??
   që je kafshë nuk ka dyshim vetëm rracën duam të dimë!!
   çna mbytën dementët!!

   Reply to this comment
 15. llapi November 5, 15:27

  Zoti kryeminister po te vente dikush nenen tende ne ket pozite si do te ndjeheshe ??????????????????

  Reply to this comment
 16. personi qe shurroi mbi varrin e enver hoxhes. duhet te zhduket, nga faqja e dheut... November 5, 16:08

  o komentues (disave) ..kafshe; ata quhen momentalisht, qytetare te lire . komentet e disave, nuk lejohen, as per kriminelin me denim te perjetshem . pra, po tregoni, se e keni merituar plotesisht denimin ne kohen e enverit . nuk rezultoni te jeni njerez . jeni thjeshte ..KAFSHE..
  ps.; sidomos ti ..”intelektual” . nese si “antienverist”, je me keto parametra, qe cfaqesh per kete rast, atehere “antienverizmi” jot’, eshte …instikt shtaze, pa shjegim dhe jo, qendrim “intelektuali”..

  Reply to this comment
 17. era! November 5, 21:45

  Foli prap intele-ktu-ali/se dikur i ngordhi kali/flet bandilli mutesira/qe i ha si embelsira.

  Reply to this comment
 18. Plaku Xhuxhumaku November 6, 01:25

  Kesaj plakes se rrjedhur i ka ngec ora ke fashizmi. Edhe kur i dhjesin kalamajte ke dera i quan fashista.

  Reply to this comment
 19. demo November 7, 12:06

  Nexhmija ka provuar burgun fashist,jo ate komunist.
  Burgu fashist ishte ai burgu ne porto-romano,ne Ventotene,qe bene Lef Nosi,Zef Mala,Zai Fundo, dhe u kthyen shendoshe pas nje viti,..Ama kur provuan burgun komunist,kur provuan letera porosite e enverit,,”Te dekorohet Zai i Fundes,por me pare te torturohet”!Ka katil e katil…Ankohej Liri Belishova se fashistet i moren syrin ne demostrate,,ama kur i moren DRITEN e syrit dhe Nexhmija nuk e lejonte as ti mbyllte syte ne spital,atehere e kuptoi kujt ja fali syrin.
  Shtepia Nexhmies eshte nje kuti kukullash,krahasuar me sa jetime ka nxjerre nga shtepite e sa foshnja ka nxjerra nga djepi i ka ngarkuar ne kamjone dhe i ka derguar te ushqejne dheun ne Tepelene.Kjo i ka konstruktuar vete me detaje,se ka qene Vampire e lindyr.Sadiste e pameshirshme.Te shporret nga pularia eshte pak per te,joi 100 vjec,por edhe 1000.!

  Reply to this comment
 20. MH November 7, 15:47

  Duhet lavderuar anticenshurren per vullenit ne vashden e komenteve plot anticenshurre ku rradakja e tije ka stoline e uturakut shurrak me 7 vrime ajrosje kaq e qelbur ekziston rradakja e tije ku cdo komentues mund ta perdorin per ti ba shurren anticenshurres 2564 me perseritje shiferore sekrete 2456. Pikrisht qe pluralizmi demokratik na jepe edhe kete te drejte.Shurrosje.
  Nje pershendetje anticenshurres qe na e lejon te drejten e shurrosjes pa pages ne qenefradaken anticenshurre.

  Reply to this comment
 21. RRUFE-BUBULLIMA ! November 7, 16:32

  O, ju shqipfolës kundërshqiptarë, kundër Shqipërisë prandaj dhe kundër ZONJËS më të madhe, më të vlerë dhe më të nderuar shqiptare, Nexhmije Hoxhës; Ju po të ishit njerëz, sepse, prej pas vitit 1990 -ju jeni kafshë e më kafshë edhe sesa kafshët e egra, anise jeni me dukje njerëzore; ju, Nexhmije Hoxhën do ta kishit nderuar dhe mbrojtur nga vetja e juaj dhe nga kundërshqiptarët shqipfolës: zogistë, ballistë, legalistë, kundërenveristë, profashistë, proserb, progrek,se të këtillë jeni edhe ju vet, e nga të tjerë të ngjashëm si këta që i theksova; por, sikurse thash, ju jeni kafshëru aq shumë dhe aq keq prej se po iu mungon, siç thotë GRANIT DRENICA, ZOT-Enver Hoxha, sa -prej së nuk është ENV ERI, u bëtë, pos tjerash -edhe më shtazë edhe sesa të gjitha shtazët e egra! Dhe, unë po jua jtërhjek vërejtjen rreptësisht se, për krejt “SHTAZËRITË” tuaj të prej pas vitit 1990 e më pas -keni për t’dhënë llogari ADEKUATE si për së gjalli dhe, edhe për së vdekuri, këtë ta keni mirë parasysh !!!

  Reply to this comment
 22. fteri November 9, 18:14

  Duhet një shikim më i gjërë mbi familjen e legjendarit E.Hoxha .

  N.Hoxha në pleqëri të thellë 30 vjet po kalon një tragjedi me këto kafshë politike ,hjdute vrastare të demokracisë të sotme .

  E përplasën nëpër burgje me gjithë djem ,nën tmerret e akuzave hakmarrëse të armiqëve të shqipërisë nazifashistë ,balli kombëtar ,bajrektar e çifligarë ,hajdut e legalistë e tradhëtar e bashkëpuntor të fashizmit e nazizmit që historikisht i kan kthyer pushkën populli.

  Xhelatët e S.Berishës të ashtu quajtur viktima të komunizmit jetojnë për vete në pallate e vila moderne përrallore dhe në një dorë mbajnë poste të rëndësishme për të vjedhur shqipërinë dhe në tjetrën thikën për sulmuar rendin socilistë të E.Hoxhës dhe pas shpine Nexhmie Hoxhën një trime zemërshkëmb atëdhetare e flakët.

  S’kan turp e kan lënë këtë trimëresh me bukuri të rrallë të bijave të Dibrës ,luftëtare të LANÇ ,një grua trimëresh e besës që aq shumë e vlersoi edhe legjendari E.Hoxha sa e mori për bashkëshorte . Tani e keni katandisur të jetoi në një pulari TURP !!!!
  Zoti i vraftë siç ju ka vra JU JENI HAJDUT!.

  Reply to this comment
 23. fteri November 9, 18:17

  Duhet një shikim më i gjërë mbi familjen e legjendarit E.Hoxha .

  N.Hoxha në pleqëri të thellë 30 vjet po kalon një tragjedi me këto kafshë politike ,hjdute vrastare të demokracisë të sotme .

  E përplasën nëpër burgje me gjithë djem ,nën tmerret e akuzave hakmarrëse të armiqëve të shqipërisë nazifashistë ,balli kombëtar ,bajrektar e çifligarë ,hajdut e legalistë e tradhëtar e bashkëpuntor të fashizmit e nazizmit që historikisht i kan kthyer pushkën populli.

  Xhelatët e S.Berishës të ashtu quajtur viktima të komunizmit sot jetojnë për vete në pallate e vila moderne përrallore dhe në një dorë mbajnë poste të rëndësishme për të vjedhur shqipërinë dhe në tjetrën thikën për sulmuar rendin socilistë të E.Hoxhës dhe pas shpine Nexhmie Hoxhën një trime zemërshkëmb atëdhetare e flakët.

  S’kan turp e kan lënë këtë trimëresh me bukuri të rrallë të bijave të Dibrës ,luftëtare të LANÇ ,një grua trimëresh e besës që aq shumë e vlersoi edhe legjendari E.Hoxha sa e mori për bashkëshorte . Tani e keni katandisur të jetoi në një pulari TURP !!!!
  Zoti i vraftë siç ju ka vra JU JENI HAJDUT!.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin