“Rama, motra më e madhe mes 13 motrave në qeveri!”

October 13, 2017 13:17

“Rama, motra më e madhe mes 13 motrave në qeveri!”

 

Pas deklaratave të djeshme të kryeministrit Rama që e cilësoi LSI-në si “motër”, kryetarja e kësaj partie, Monika Kryemadhi, e konsideroi kryeministrin si motër të madhe me 13 motra të tjera, duke iu referuar anëtarëve të qeverisë.

Që në krye të fjalës, Kryemadhi ka nisur akuzat kundër Ramës dhe qeverisë që ai drejton në mbështetjen që ka marrë nga krimi i organizuar para së gjithash në zgjedhjet e 25 qershorit.

“Po e nis si motra, meqë se motra e madhe ja ku është dhe ka edhe 13 motra të tjera. Këtë e them si në raportin politik, si në raportin personal. Krimi e ka kapur dhe nuk e lëshon në asnjë sekondë.

Ky njeri është peng. Nga ne është i lirë. Pse ka frikë ky zotëria nga fotot. Po të jetë burrë thotë po unë jam aty. Nuk e dija që ishte në kërkim. Kam dalë në foto dhe kërkoj ndjesë. Ky është një aktor i madh, – tha Kryemadhi. – Ky do t’u marri lotët edhe nënave që bandat ju kanë vrarë fëmijët. Ky është! Ky kërkon ta kthejë Shqipërinë në një teatër eksperimental. Dje pamë se si oligarkët ishin në protestë për TVSH-në. Shumë shpejt, kriminelët do të bëjnë protestë në shesh, duke thënë të largojmë shqiptarët, poshtë shqiptarët”, – u shpreh ajo.

October 13, 2017 13:17
Komento

23 Komente

 1. xxx October 13, 13:23

  o nare e ke trurin se prapthi vetem gojes i jep te lehe ham ham

  Reply to this comment
  • eno October 13, 18:47

   Kjo eshte debile komplet. Kjo eshte fyerje publike dhe ndiqet penalisht i beri te gjithe meshkujt ministra homoseksuale duke i etiketuar «motra »

   Reply to this comment
 2. Ari October 13, 13:35

  Si je bëre moj Monika…si një thithlope…
  Paraja disa i zbukuron po disa si tyo çercudnon!

  Reply to this comment
 3. lela October 13, 13:43

  Pse ke marre pamjen e harixhofkes se dikurshme qe hidhte fall?
  Keq e ke, shume keq!

  Reply to this comment
 4. Nuci October 13, 13:47

  Po lexoja lajmet sot ne mengjes ne hollin e nje hoteli dhe papritur me afrofet nje zoteri rreth te 50ve (amerikan) dhe me pyet c’fare gjuhe po lexon? Ship i kethehem une, Je shqiptar me thote? Po ja kthej une. Duke shfletuar hapa kete shkrim dhe mu afrua dhe me tha: Une se kuptoj c’fare thote por e di perse behet fjale.
  Kujtova se njihte Zonjen dhe i them: he me thuaj,
  Fjalet e tij te pershtatura shqip.
  Ky zoteria kot qe perpiqet dhe prish leket per tu bere femer prape duket qe eshte BURRE.

  Reply to this comment
 5. demo October 13, 13:53

  Kjo ka per ta dhunu Ramen.E ka marre seriozisht.

  Reply to this comment
 6. Dodona mbi Tomorr October 13, 14:10

  Po a ishe ti ne qeveri , bashke me qeverine e sotme;bile zgjedhjet i zhvilluat bashke, qeveria e sotme dhe opozita e sotme ;rasti i rralle , ndoshta i vetmi ne bote

  Reply to this comment
 7. Dodona mbi Tomorr October 13, 14:12

  Po a ishe ti ne qeveri , bashke me qeverine e sotme;bile zgjedhjet i zhvilluat bashke, qeveria e sotme dhe opozita e sotme ;rasti i rralle , ndoshta i vetmi ne bote ;atehere fajso vehten ose prano qe opozita e sotme eshte e paafte te drejtoje vendin ,prandaj edhe populli votoi vetem P.S.

  Reply to this comment
 8. MH October 13, 14:36

  OJ ti e LSI!

  Trashigimtareja e dinastis LSI.
  Separi drejtohu prokurorise me fakte per te gjitha sa deklaron.Mos ban llogje kavaje e ta quash veten politikane.Ky stil qe debaton nepermjet shtypit asht arkaik.Aq ma teper kur sot zoti i vendit asht Vettingu.
  Ju shpreheni ne fund te te gjitha “konstatimeve” me konkluzionin si ma posht qe po e shkoqis ne vecanti:

  “Shumë shpejt, kriminelët do të bëjnë protestë në shesh, duke thënë të largojmë shqiptarët, poshtë shqiptarët”, – u shpreh ajo.

  Ju paragjykoni si te ishe profet.Por me keto profetizma perfundon me gand ne tru.
  Ishte PD kolegia e dinastise LSI qe edhe sot jeni te devotshem per antishtet.
  Te shitesh detin Grekut.Pasuni e pa tundeshme kombetare don te thote t’iu heqesh kashaten e gojes popullit.Ti japesh rrugen e mergimit per te mbijetue si skallave te nenshtruar nga cdo shtet demokratik apo jo demokratik.Mbasi shqiptari asht zot ne shtepin e vet e jo rrugave.
  Ndaj,keto brohorituna merri se prapethi dhe nji kopje dergoja PD ne SHQUP dhe origjinalin ne shtratin ku fle me Presidentin mik kreje me Berishen.Miqesi qe ka rrjedhur nga krimi i Gerdecit,i 21 janarit 2011,shitje te detit grekut si dhe nga kalimi pa u ndjere i shenimit ne tefter ku luanin mijra euro qe do ngrinin vile ne Lalez.Dhe nuk e keni ngritur asnji here zanin.Ndaj zani sot del bllofe,hileqare qellim keqe.Kontributi i bashkshortit ish Kryetar dinastis se LSI i garantoi foltoren ne kuvend per te llapurr pa pushim si te ishte brenda kulles ne vicidol qe dhe kjo kulle e rrenuar sa me te dhimbtur syt.Sota fal korrupsionit kryeminstror familjare mund te sherbej per biznes.Kaq interresante asht ngritur nga i biri Zen sypeshkaqeni sic e etiketojne te tjeret.Por mue me duket ma e pershtatshme sy koqe qenit.

  Reply to this comment
 9. Genti October 13, 14:54

  Ti vertet flet si motra e madhe ,por si motra e madhe debile. Ka me kriminel se ti dhe yt shoq Like koke lopa.
  Ju e degjeneruat edhe konceptin korrupsion .Nuk njihni limite ne makuterine tuaj dhe nese dikush u del perpara perdorni gjithe arsenalin per ta eleminuar. Eshte gabim i madh qe je ne parlament dhe me vjen keq edhe per veten time qe harxhova disa minuta e lexova idiotesite e tua.

  Reply to this comment
 10. Pallatet Agimi October 13, 15:03

  O Mono! Se pari po te kujtoj thjesht se ka nderuar jete Dritan Prifti. Te kujtohet? Po! Epo ateher nuk duhet te flisje sot. Duhet ti meshoje asaj karrikes tate dhe te rrije aty si mut. Sepse si mut ju beri te dyve, e sidomos ate burrin tat, ate te modhin e sumes teme.
  Ai zoteri ishte pak subjektiv. Por te vertetat qe ka denoncuar ai dhe sherbimin qe i ka bere ai ketij vendi eshte e veshtire te realizohen. Eshte i pari dhe i vetmi qe ka denoncuar mafjen me te eger e me te pashpirt shqiptare.
  Por ne jemi popull i eger e sa ne te marim kthesen e duhur, mbi ne kane kaluar e na kane bere shurren sharrabajga e horra, qe ne krahasim me … ( me cin mendon ti?) …me ate qe edhe kur flet duket sikur dhjet. Me ty mi te hongert panuklla te hongert. E mor moni, mor Osmon.

  Reply to this comment
 11. Ben October 13, 15:30

  Si lugat duket nga paraqitja ..pa lidhje ..E ca-korduar , dhe pa piken e etikes profesionale ! E prapambetur shume ! Shume negative !

  Reply to this comment
 12. Monika lesbikja. October 13, 16:07

  Monika Nexhmije Kokemadhja nuk eshte motra e madhe por “Kurva e Madhe”, te gjithe e mbajne mend mesimoren e pare te PS, fjalori i saj eshte i nje te perdale brenda zanatit qe ushtron.
  Mona moj Mona po foton e Likes (Novrusit) me Balilin, Eskobarin e Ballkanit ne kerkim nderkombetar, kur i inaguroj Resortin, perse nuk na thua asnje llaf, po financimet e Balilit per LSI, Lesh e line perse nuk i tregon moj “Kurva e Madhe”?
  Fytyre tranvestite dhe nuk i dihet se kush luan rolin e burrit ne shtepi (krevat).

  Reply to this comment
 13. Arta October 13, 18:01

  Po lexoj gjithe komentet dhe asnjeri nuk thotë nje fjalë te mire per kete Person…
  Pyes veten je perfaqson kjo!

  Reply to this comment
 14. MH October 13, 18:37

  Pallatet Agimi !

  Shume e drejte deklarimi i yt.Ne nji kohe kur nuk ja dinim fare per vettingun( = kontrollin).Indjeri Prifti e tundi shtangistin te perpelitej plot hipokrizi me levizje buzesh.Ama zanin nuk kishte si ta mbronte.Ishte za shtangisti.
  Pershendetje!!!

  Reply to this comment
 15. Aliu nga Selenic October 13, 19:02

  Kjo eshte fundi i LSI-se LSI nuk do te ket pasi keta ase qe kan haber nga jeta politik dhe shoqerore pa ler pastaj shterore. Kjo eshte parti familjare piramida e kesaj familje eshte mbylur dhe nuk ka asnje mundesi te ece me perp[ara.!

  Reply to this comment
 16. Lenka Cuko October 13, 19:19

  Kjo me ngjan me nje lope qe kishte gjyshja ime e ja kish vene emrin Lenka.

  Reply to this comment
 17. Jimi October 13, 19:45

  Transvestitja Moni kerkon nje moter!

  Reply to this comment
 18. sopiqoti October 14, 11:19

  Po pse moj zonje e pare Kryemadhi po na e hap tani ate” kllapashke “sagjat e gjere kunder Rame? A nuk uleshit bashke ne te njejtin uturak??

  Reply to this comment
 19. ilir October 16, 10:24

  prisni dhe pak kur te gjykohet Iliri dhe pastaj te divorcohet ,do te thote se ka gjithe ato vite bashkejetese……,por iliri paska qene aktor dhe ma ka Futur..jeta lluksoze qe kam bere dhe bej ne saje te tij me ka bere njeri te lehte dhe une i besoja …por tani qe kam dhe pamje gruaje se atehere para shume operacioneve isha si burre do tja cjere Masken se ai ka qene shok me Edi ramen ………por mua me interesojne milionat.e nuk me intereson se si i ka bere likja..

  Reply to this comment
 20. Tironsi October 16, 12:10

  O monster! Kur flet edhe ti moj monster per kurveri eshte fundi i botes.Po a harove se ctha Fatos Nano per ty ne KPD?Qe me Moniken pasi beri praktike gjysma e PS ja ngecem Ilirit?Po per floririn qe vodhe ti dhe iliri ne krrabe cdo thuash?po per partine qe e ke shpk?Po per birra korcen?per Mak albanian qe ja blete arabit?po per piken turistike ne kraste ne Elbasan?Po per biznesin e droges me Ylli Ndroqin?Po per lingotat qe ke investuar ne londer?Per minierat qe ke blere ne Afrike?Ju duheni varur per gjuhe si familje me soj e sorrollop.Kerma ose te qeroheni si caushesku.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin