“Rama, motra më e madhe mes 13 motrave në qeveri!”

October 13, 2017 13:17

“Rama, motra më e madhe mes 13 motrave në qeveri!”

 

Pas deklaratave të djeshme të kryeministrit Rama që e cilësoi LSI-në si “motër”, kryetarja e kësaj partie, Monika Kryemadhi, e konsideroi kryeministrin si motër të madhe me 13 motra të tjera, duke iu referuar anëtarëve të qeverisë.

Që në krye të fjalës, Kryemadhi ka nisur akuzat kundër Ramës dhe qeverisë që ai drejton në mbështetjen që ka marrë nga krimi i organizuar para së gjithash në zgjedhjet e 25 qershorit.

“Po e nis si motra, meqë se motra e madhe ja ku është dhe ka edhe 13 motra të tjera. Këtë e them si në raportin politik, si në raportin personal. Krimi e ka kapur dhe nuk e lëshon në asnjë sekondë.

Ky njeri është peng. Nga ne është i lirë. Pse ka frikë ky zotëria nga fotot. Po të jetë burrë thotë po unë jam aty. Nuk e dija që ishte në kërkim. Kam dalë në foto dhe kërkoj ndjesë. Ky është një aktor i madh, – tha Kryemadhi. – Ky do t’u marri lotët edhe nënave që bandat ju kanë vrarë fëmijët. Ky është! Ky kërkon ta kthejë Shqipërinë në një teatër eksperimental. Dje pamë se si oligarkët ishin në protestë për TVSH-në. Shumë shpejt, kriminelët do të bëjnë protestë në shesh, duke thënë të largojmë shqiptarët, poshtë shqiptarët”, – u shpreh ajo.

October 13, 2017 13:17
Komento

23 Komente

 1. xxx October 13, 13:23

  o nare e ke trurin se prapthi vetem gojes i jep te lehe ham ham

  Reply to this comment
  • eno October 13, 18:47

   Kjo eshte debile komplet. Kjo eshte fyerje publike dhe ndiqet penalisht i beri te gjithe meshkujt ministra homoseksuale duke i etiketuar «motra »

   Reply to this comment
 2. Ari October 13, 13:35

  Si je bëre moj Monika…si një thithlope…
  Paraja disa i zbukuron po disa si tyo çercudnon!

  Reply to this comment
 3. lela October 13, 13:43

  Pse ke marre pamjen e harixhofkes se dikurshme qe hidhte fall?
  Keq e ke, shume keq!

  Reply to this comment
 4. Nuci October 13, 13:47

  Po lexoja lajmet sot ne mengjes ne hollin e nje hoteli dhe papritur me afrofet nje zoteri rreth te 50ve (amerikan) dhe me pyet c’fare gjuhe po lexon? Ship i kethehem une, Je shqiptar me thote? Po ja kthej une. Duke shfletuar hapa kete shkrim dhe mu afrua dhe me tha: Une se kuptoj c’fare thote por e di perse behet fjale.
  Kujtova se njihte Zonjen dhe i them: he me thuaj,
  Fjalet e tij te pershtatura shqip.
  Ky zoteria kot qe perpiqet dhe prish leket per tu bere femer prape duket qe eshte BURRE.

  Reply to this comment
 5. demo October 13, 13:53

  Kjo ka per ta dhunu Ramen.E ka marre seriozisht.

  Reply to this comment
 6. Dodona mbi Tomorr October 13, 14:10

  Po a ishe ti ne qeveri , bashke me qeverine e sotme;bile zgjedhjet i zhvilluat bashke, qeveria e sotme dhe opozita e sotme ;rasti i rralle , ndoshta i vetmi ne bote

  Reply to this comment
 7. Dodona mbi Tomorr October 13, 14:12

  Po a ishe ti ne qeveri , bashke me qeverine e sotme;bile zgjedhjet i zhvilluat bashke, qeveria e sotme dhe opozita e sotme ;rasti i rralle , ndoshta i vetmi ne bote ;atehere fajso vehten ose prano qe opozita e sotme eshte e paafte te drejtoje vendin ,prandaj edhe populli votoi vetem P.S.

  Reply to this comment
 8. MH October 13, 14:36

  OJ ti e LSI!

  Trashigimtareja e dinastis LSI.
  Separi drejtohu prokurorise me fakte per te gjitha sa deklaron.Mos ban llogje kavaje e ta quash veten politikane.Ky stil qe debaton nepermjet shtypit asht arkaik.Aq ma teper kur sot zoti i vendit asht Vettingu.
  Ju shpreheni ne fund te te gjitha “konstatimeve” me konkluzionin si ma posht qe po e shkoqis ne vecanti:

  “Shumë shpejt, kriminelët do të bëjnë protestë në shesh, duke thënë të largojmë shqiptarët, poshtë shqiptarët”, – u shpreh ajo.

  Ju paragjykoni si te ishe profet.Por me keto profetizma perfundon me gand ne tru.
  Ishte PD kolegia e dinastise LSI qe edhe sot jeni te devotshem per antishtet.
  Te shitesh detin Grekut.Pasuni e pa tundeshme kombetare don te thote t’iu heqesh kashaten e gojes popullit.Ti japesh rrugen e mergimit per te mbijetue si skallave te nenshtruar nga cdo shtet demokratik apo jo demokratik.Mbasi shqiptari asht zot ne shtepin e vet e jo rrugave.
  Ndaj,keto brohorituna merri se prapethi dhe nji kopje dergoja PD ne