Rama nderon elektricistin që humbi jetën. Premtimi që i bën nënës

December 12, 2017 19:38

Rama nderon elektricistin që humbi jetën. Premtimi që i bën nënës

Sabri Vlinga, elektricisti nga Fieri që humbi jetën në krye të detyrës teksa mundohej të rikthente energjinë elektrike në zonë gjatë përmbytjeve në ditët e apra të dhjetorit është nderuar me medalje nga Kryeministri Edi Rama.

I pari i qeverisë ka pritur sot në Kryeministri vëllezërit dhe nënën e elektricistit të ndjerë të cilëve iu ka dorëzuar edhe medaljen e mirënjohjes.

Sakaq mësohet se OSHEE do të mbështesë financiarisht familjen dhe mbulojë shkollimin e vajzës studente deri në diplomimin e saj, premtim të cilin kryeministri u aka përsëritur nënës dhe vëllezërve.

December 12, 2017 19:38
Komento

1 Koment

  1. Kris 1 December 12, 22:42

    Njerezit per ngushellime shkojne ne shtepi ndersa ky halldupi i therret familjaret e viktimes ne zyre.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim