Rama: Ndërtuesit të dëmshpërblejnë të prekurit, ose do t’i padis unë personalisht

December 2, 2019 17:51

Rama: Ndërtuesit të dëmshpërblejnë të prekurit, ose do t’i padis unë personalisht

Kryeministri Rama ka folur para kamerave në lidhje me ndërtuesit të cilëve u janë prishur pallatet që ata i kanë bërë dhe banorët kanë mbetur pa shtëpia.

Ai është shprehur se këta ndërtues duhet që të dëmshpërblejnë të prekur, ose në të kundërt do të jetë ai që do ti çojë në prokurori.

Pjesë nga fjala e Ramës:

Të riparohen ato mure menjëherë për ndryshe ata do ti çoj unë në ndjekje penale, do jem unë dëshmitar.

Qeveria ka për detyrë që të kthejë nëpër shtëpia njerëzit me çdo kusht.

Ne do ti çojmë ata në ndjekje penale, unë i kam thënë prokurores së Përgjithshme që nuk ka hetim më të lehtë se ky, merr lejen e ndërtimit merr dhe faktet.

 

 

l.h/ dita

December 2, 2019 17:51
Komento

5 Komente

 1. demo December 2, 18:31

  Filloje drejtesine e munguar me keta.
  Pandeshkueshmeria le te marre fund ne kete vend.

  Reply to this comment
 2. Nik December 2, 18:46

  Duhet fut ne burg dhe 20%

  Reply to this comment
 3. mirel December 2, 18:46

  Demshperblejne?
  C’eshte kjo teori. Pergjegjesit duhet te denohen me burg dhe tju konfiskohet pasuria. Shperblimin e vendos gjykata.

  Reply to this comment
 4. Nje shqiptar December 2, 18:58

  Tani je ne rregull ZOTI KRYEMINISTER.
  Keshtu duhet, ndertuesit te paguajne te paret. Pastaj ndertuesit te bejne analizen teknike te betonit dhe materialeve, reres, hekurit e te tjera qe kane perdorur dhe te padisin penalisht fornitoret neqoftese jane jashte standarteve. Te shpresojme se do te denohen disa nga fajtoret e kesaj tragjedie.

  Reply to this comment
 5. tanku December 2, 19:05

  Pergjegjesia eshte e juaja , mungese drejtimi , mungese kontrrolli , mungese pergjegjesie i pa afte . Keto jane disa . Te tjerat i di ti vete .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim